Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

rikarr
19. sep 2008

no ku koncu dna sa len tak motká potkýna sa už ale šak čo chcela to má ........nie..........???????????

ja chcem zajtra obzrieť stánky a v nedelu by som chcela s mamou iba behnut po stánkoch lebo to sa dá aj zjednávať a v tom je mama borec.......

ni nič idem ju pozrieť a vytepujem sedačku konečne

paaaaaaaaaaaaaa

lienka55
19. sep 2008

Ahojte koceny,konecne som sa sem po celom dni dostala ,maly je dnes len na mne zaveseny ,,same mama mama ,mama.Len by sa stiskal a stiskal.Konecne teraz zaspal.MM sa isiel pozriet s kamosom na jarmok a spolu pojdeme az zajtra tak co tam mali este takeho pekneho?Nemam v plane nic kupovat ale clovek nikdy nevie co mi cvrnkne do nosa.

sticker
19. sep 2008

Lienka - no dalo by sa vybrať 😉 Aj autíčka mali - čo samé idú a keď narazia tak sa prekotia a idú ďalej 😀 😀 😀 Ale ja som pozerala návlečky, deky, záclony a zmývateľné obrusy - no hotová "žienka domáca" 😝 😅 😀 😀 😀 No zase je pravda, že stánky sme len preleteli - to sa nedá s dvoma deťmi. Stále som len dávala pozor, či ide Janka a čo vystrája Julka v kočári, keďže chcela ísť na kolotoče 😀

lienka55
19. sep 2008

Janka my pojdeme zajtra bez maleho bude u mamy,neviem si to tam s nim predstavit,s kociarom a v takej kose. 😨 😲

Chcela by som kupit svokre 😝 😝 😝 uz na Vianoce Navliecky,po com to tak islo?Bol dobry vyber navlecok? 🙂

sticker
19. sep 2008

No ja by som si vybrala 🙂 Hlavne som pozerala na dve postele a to mali za 650,- Sk. Čo je super. Aj na nete tak zhruba stoja.

lienka55
20. sep 2008

Ahojky,taka som prisla premrznuta z jarmoku este teraz ma zima strasa 😲 .
Presla som to za dve hodiny,bolo vselicoho len keby bolo v penazenke 😉 ☹ 😠 .

Janka kupila som tie navlecky svokre,cigosi mi nukali na dve postele za 250sk ale to keby oprala raz tak by sa jej asi rozpadli aj ked ona si na kvalitu nepotrpi.Ale kupila som jej tie za 650sk kvalitne.
Malemu som kupila taku hrubu capicku so salom na zimu.Videla som aj pekne topky pre neho na zimu boli 20tky pytala som si 21tky ale nemali.Teraz ma 19tku nozku a ja som nerozhodna ci kupit tie 20tky alebo 21tky?Poradte mi prosim.

sticker
20. sep 2008

Lienka - ja som topky kupovala podľa vnútornej dĺžky. To je najistejšie. Lebo tie čísla sú v každej firme iné. Normálne mu zmeraj vnútornú dlžku vložky do topánky a zober meter so sebou a šup nakupovať 😅 . Ja neviem, ale to je asi najrozumnejšie. Ja malej kupujem vnútornú dĺžku 13 cm a to má ajjajááááj 🙂

miriamkac
22. sep 2008

Caute kocky....vidim, ze ste jarmocili.. 😉
My sme boli vsetci v piatok, mala sa odkolotocovala a bola premrznuta ako nanuk 😀 .

No, lienka55 ja som sa po jarmoku veru predierala aj s kocikom a ver tomu, ze s tym mojim "farom" to bola aj sranda, ratali sme s MM kolkym som presla po nohach 😝 .

Ja som tiez chlapcom kupila rukavicky a saliky na zimu, ale chcela som im kupit zimne bundy a to uz nemali 😠 , mali len komplety s oteplovackami a to mne je na "prd". Takze my sme donakupovali....Boli sme len v piatok s detmi a potom v sobotu len s MM sme to preleteli. MM si kupil koselu huraaaa 😅 .

A dnes rano sme mali zase "boje" do skolky....revala jak tur 😖

lienka55
22. sep 2008

Ahojky,tak zase kolotoc.....pondelok mam majstrov.
Maly mi nic neje vsetko vypluva uz so z toho na nervy.Stale na mne zaveseny a len mamamamamamamamama 😢 😢 😢 .Mam strach aby mu zas nieco nebolo.Lebo vzdy to zacina u nas tym ze odmieta jest.

rikarr
22. sep 2008

ahojte
aj my sme jarmočili najskôr večer sami dvaja .... v sobotu sme malú nechali u našich a my sme sa kolotočovali a popali všetkoooo

no a v nedelu s kočárom .... kúpila som malej čiapku so šálom a rukavicami, ja sebe peňaženku a spolu sme si kúpili kožušinku pred krb ..... toť vsjo ...

idem zakúriť lebo mi je zimáááá

sticker
22. sep 2008

Lienka - u nás tiež choroby začínajú mrnčaním, pýtaním sa maminy a nechutenstvom 😒 ☹ . A tiež som tu mala majstrov - dávali riadátory, ale pustia ich až v piatok ☹ . Ale koľko bordelu nechali!!! Teraz som si na chvíľu sadla, lebo sa mi už nechce, no musím, kým pôjdem do škôlky, chcem to mať hotovo.
A Julka už druhý deň nechce spať!!!!! Nádchu má jak fras, ale spať nebude. Len reve, potom ju odsávame, a stále dokola 😠 . Ale veľa robí asi aj to, že je doma mm, vtedy vie, že on viac ustúpi ako ja.
No idem pokračovať, nech to mám za sebou, aj keď upratať toľko izieb je hrôza! No ale čo sme chceli, to máme 😒 😅 😝

janette4
22. sep 2008

ahojte baby.no, my sme tiež jarmočili,ale až v nedeľu.Najprv doobeda sami s mm, lebo bolo hrozné počasie a poobede sme išli aj s malým a s našimi.Ja som si kúpila medovinu, cukrovú vatu a sladkosti.malému som chcela overal, ale 1000,- sa mi zdá dosť.aj keď neviem, koľko to stojí v obchode.ale nakoniec sa možno zaobídeme aj bez neho.ale kúpili sme mu krásnu záclonu do detskej izby, macíkovú.iné sme mu nekupovali, lebo včera mal meniny a všetci mu nakúpili na jarmoku.takže dostal dve presne rovnaké súpravy na zimu a moc by nechýbalo a od môjho brata by dostal tretiu.ešteže mi zavolala,akú má veľkosť. 😀

Stucker, musíte mať v byte riadnu "kosu".a koľko máte izieb?

sticker
22. sep 2008

Janett - máme spolu 6 izieb 😒 To ja na vykúrenie aj na upratovanie dosť 😅 😝 Už nech je piatok. Len aby sa nestalo niečo nepredvídateľné - napr. zle odzvdušnené radiatory. No ale buďme optimisti 😀 A zajtra je v škôlke rodičko a ja neviem, kam dám deti. Navyše Julka má nádchu a tak ju nemôžem dať k žiadnej kamarátke - mamičke 😅 😀 . A tak bude musieť babina "letieť" z roboty. Aj tak na rodičku bude len to, čo máme priniesť a o koľko sa zvýšil príspevok 😠 😠 😠 😠
Neviem, ale mám pocit, že naše mesto pýta najviac!!! 300,- Sk len tak vyhodených do vzduchu! To je každomesačný poplatok mestu. Minulý rok to bolo 250,- Sk. Navyše ešte dávame peniaze na darčeky, na Mikuláša, na Vianoce. 😠 😒

janette4
22. sep 2008

no, to je dosť.teraz už škôlky aškoly tuším nedávajú absolútne nič.Za chvíľu budú rodičia prispievať na platy učiteliek. 😠
Nepísala si, že bývaš na Hájovkách?Tam sú také veľké byty?Aspoň baby budú mať každá svoju izbu, nie?Na vykúrenie je to ozaj dosť, my máme tri izby a tiež sa tu občas klepem.a to si kúrime sami.A na koľkom poschodí bývaš?Naši bývajú na 7.p. a cez zimu mnusia pravidelne odvzdušňovať radiátory, aby tam mali teplo.

sticker
22. sep 2008

No my bývame na 4 a keď sme dávali dolu radiátory, tak sa to odvzdušnilo, ale človek nikdy nevie. Inak, tento rok sa zase začalo skoro kúriť. A obávam sa, že sa bude aj dlho kúriť ako minulý rok - aj do apríla, mája 😠 😒
Ja som vyrastala o poschodie nižšie a tiež sme mali so sestrou každá svoju izbu a neviem si to vynachváliť 🙂 . Teraz sme dokončili izbu, ktorá bude Julkina. Zatiaľ sú tam banánové krabice s oblečením, s ktorým neviem, čo spravím 😒 . Skladovať 20 rokov sa mi to nechce. Veď už teraz to zavadzia a to bude stále viac a viac oblečenia. No, chýba nám vzadu na chodbu vstavaná skriňa - len kde na ňu vziať ☹

rikarr
22. sep 2008

jéé debata o kúrení ... no my kúrime o 106 zatial iba v krbe ráno a večer .... kotol má ešte prázdniny 😅 ale našim už tiež začali kúriť.... bože ked si spomeniem pred niekolkými rokmi dozadu ako sme museli šrobovákom a s miskou v ruke odvzdušnovať 😠 a kedže my sme bývali na vrchu museli sme vždy vopred inak chodili sťažnosti že kvôli nám sa dosť nekúri .....chvála bohu za samoodvzdušnováky čo tam namontovali.

dnes som malú na chvílku pustila von - ešte má soplíky trocha ale už nekašle (aj tak douživame ešte mucosolvan aby sme ho mali týžden) no a normálne som jej na tepláčky obliekla zimnú kombinézu taká bola kemra u nás o 18,00 ...ale aspon sa trocha nadýchala čerstvého vzduchu a nie len toho krbového dymu ....

my sme mali 4 -izbový malý -teda ešte máme a bolo super mať vlastnú izbu ....naši to teraz celkom fajn prerobili ked tam už nebývame ... z jednej izby spravili hračkáren s rosťahovacím gaučom a v druhej izbe je mini pracpvna s postielkou -tá je na koliečkach takže si ju presunieme kam treba ....v obyvke majú tiež rozťahovací gauč tak sa tam môžme nakvartýrovať všetci 😀

janette4
22. sep 2008

sticker, normálne tvojim dievčatám závidím. ja mám 2bratov a odjakživa sme mali spoločnú izbu.Najprv sme bývali pri kasárňach v dvojizbovom,tam sme spávali aj s rodičmi a na Rajkovej sme mali trojizbák,a tam sme boli všetci traja v jednej izbe. Nebolo nad ten pocit, keď som sa odsťahovala.

My si kúrime kotlom.už sme ho zapli, kvôli malému, on je hrozná zmrzlinka, po mne.ale našim v Meste už kúria tiež.

rikarr
23. sep 2008

ja som sa tak zhýčkala od kedy tu bývame že ked kúrim krbom vždy tu musí byť 25 až potom prestanem prikladať 😀

sticker
23. sep 2008

Ahojte 🙂 Teda Erika - že 25 😀 😀 😀 😀 To musí byť potom pre Teba šok, keď vyjdeš pred dom 😀
Janett - ono sa už kúri všade, len keď v baráku ešte montujú radiátory - dnes sú na 3 poschodí. Takže do piatku to bude hotovo - snáď 😉 🙂

rikarr
23. sep 2008

tak to teda...stačí ak vyjdem na chodbu lebo doobeda mám obyvku zavretú aby sa vykúrila a potom až otvorím dvere na chodbu....

už mám 23 😎

miriamkac
23. sep 2008

Caute.
Rikarr tie ventily na odvzdusnenie mame aj my (tiez byvame na vrchu... 😉 ) ale toci sa s nimi tak lahko, ze ja sa bojim, aby som neprisla nahodou do izby a tam striekala voda z radiatora 😒 ...pri tych nasich vykukoch clovek nikdy nevie 😅 ....

Ja som min. tyzden, co boli taka kosa vonku "zdupala" domovnika, my mame na bytovke spolocny kotol, ze ci sa tuto zimu nebude kurit?....Tak potom zakuril (asi sa babeny na prizemi stazovali, ze je im uz zima... 😅 )

Jani my platime 120 sk na mesiac (zatial na september a oktober mame zaplatene) samozrejme + strava co robi cca 480SK/mesiac....idem tiez na rodicko vo stvrtok, tak som zvedava ...

lenca13
23. sep 2008

Ahojte tak s tym skolnym v skolkach je to zaujimave Mirka vy to mate ozaj za facku ved v meste som ja platila 250Sk ked chodila este Radka do skolky a to je uz druhacka 😒

Jani oni daju ozaj tu najvyssiu sumu ved to nie je normalne ale tu sumu urcuje mesto a skolky nemaju z toho nic 😒

inak za druzinu sa plati 100Sk takze skola vyjde lacnejsie ako skolka 😉

rikarr
23. sep 2008

no ja som zvedavá čo sa platí u nás v tomto zapadákove ....

sticker
23. sep 2008

Erika - všetko naj 😉 🙂 Bože, Ty si mladá 😅 🙂 😉

sticker
23. sep 2008

Mirka - koľko platíte za stravu na deň? My 34,- Sk. Na celý mesiac je to 782,- Sk 😠 + tých 300 x 2 - no kopec peňazí! Som zvedavá, čo nám povedia na rodičku. A tiež nechápem, čo mesto spraví s tými peniazmi! Radšej by som ich dala priamo škôlke a nie takto 😠

sticker
23. sep 2008

A to som si myslela, že dediny, príp. menšie mestá budú pýtať viacej tej poplatok. A nie mesto, kde je 5 alebo 6 škôlok si vypýta najviac. Keď si vezmem, že v našej škôlke je 5 tried, v každej nech je v každej 15 detí - to je mesačne 22500,- Sk len z našej škôlky!

rikarr
23. sep 2008

ale 23 mám v obyvke -stupnou 😀 😀 😀 ale aj rokov ale to už dáááávno 😀

sticker
23. sep 2008

No ale som Ťa potešila 😅 😀 😀 😀 😀 Prepáč 😉

lienka55
23. sep 2008

Ahojte holky, ale ste tu toho popisali lez som to vsetko precitala,aj som sa z toho unavila. 😀 😀 😀

Tak my mame este cas na skolku ale ako pisete mame sa na co tesit. S kurenim je to u nas tak ze mame aj plynovy aj na pevne.Teraz mame plynovy odpojeny ale aj tak kurime vacsinou na pevne a to tu mozeme potom chodit v plavkach. 😀 😀 😀

Janka maly stale nic nepapa,len place,stale sa skruca,pozerala som mu na jasna zda sa mi ze mu idu zuby ak to bude pokracovat musim s nim do konca tyzdna ist doktorke.Co zanamena tvoje meno STICKER? 😅

miriamkac
23. sep 2008

Jani ja platim za stravu 30sk/den (desiata 7sk, obed 15sk, olovrant 8sk) alebo tak nejako 🙂 , No to je sila, to je naozaj dost ten poplatok 😠 Ja si neviem predstavit, ked mi pojdu do skolky vsetci traja 😠

Lienka ani mlieko ti nechce jest? Nema nahodou aj riedku stolicu? Inac my tym zubom tiez vela nedame ☹ Petko ma 4 a Palko ma 4 a teraz sa mu prerezal "dvojka"........