Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

moncika15
26. sep 2010

baby kam ste davali fotit drobcov k 1. roku? 🙂 nakoniec som vyclenila nejake looove na bruskate foto, lebo viem ze by ma to mrzelo do konca zivota ze som bola lakoma 😅 xcela som aby nas fotila pani co nas fotila aj na oznamka aj na svadbe ale ta nema atelier tak asi pojdemem malekovi 😒

janette4
26. sep 2010

@lienka55 Leni,ako ti napísala Adelka,vnútorné sa robí len v do toho 12tt,potom je bábo už moc veľké,už sa im to nedá dobre zmerať.najbližšie v tom 20tt ti bude robiť cez bruško.Ja som bola tiež v tom Cegyse a páčilo sa mi,že oproti mne na stene mal veľkú obrazovku a videla som všetko,čo aj on.Na MY len dr.pozrel a keď bol čas,natočil mi obrazovku,keď nie,tak som nevidela nič.

@ostrovcacka tak to ste super nakúpili.my keď sme boli,tiež sme kupovali hlavne kuracie mäso.

@moncika15 ja som si nedávala nikde,ale na jarmoku v tom bielom stane fotil tento fotograf,inak príjemný chlap.:
http://www.jojos.sk/index.php?option=com_rsgall...

jarabicka
26. sep 2010

Čavééés baby, nooo konečne som sa dovalila za pc aj ja 🙂 ..akosi celý deň je čo robiť, ráno som si pospala do 08.30, polovičiak malého prebalili, nakrmil a ja som trocha lehnila po včerajšom Poľsku, som akoby ma prešiel parný valec, v piatok sme vyberali zemiaky, sprchla som sa, boli sme u Janky a rovno do Poľska, takže som bola tak unavená jak hovado a to nám po Poľsku bolo máálo, prišli sme čosi okolo 16.00, poporcovala som masso do sáčkov, podávala do mrazáku, ospršila sa a išli sme zase s polovičiakom k Janke na posiedku, prišli sme 23.30 a ja som bola KO 🙂
...dnes na obed robil polovičiak divinum musím ho pochváliť lebo je šikuliak, tak to masso perfektne spravil, že som naňho normáálne pyšná, ani som nevedela, že také niečo doma máám 😀 😀 😀 , on keď chce, tak dokáže čokoľvek 🙂 ...dali sme aj kura piecť s nádievku, aby bolo aj na zajtra, umyla som riady a robila som pikant na hrianky, podávala do fliaš, sterilizovala a doteraz sme luskali fazuľu, čo včera zobrali y role, pomaly 3 veľké vedrá, ale blbo sa lúskala lebo nebola suchá, tak to bol zabijak 😠
V Poľsku bolo super, až na páár individuí, šak Janka spomínala, tu ťavu, čo sedela pred nami, čo jej vadilo, že kecáme by som rozdrapila, mala sedieť doma a oddychovať a nie trepať sa do PL a zneprijemnovať ľudom náladu, ale veď nič mohla si vypočuť, čo sme jej nato povedali, keď nás upozornila, viac ani nepípla a potom sa aj usmievala, asi sa zľakla 😀 😀 😀 ...ja som na kúpila massa, cibuľu, otcovi na cintorín kvety, poločiakovi opasok celkom pekný za 10 éčiek, Kubenkovi tááčky, keksy, Kubkovi zimné čižmy a to je asi vsjo 🙂 ja som bola veľmi spokojná a kto nebol nemal sa trepať 😉

lulu723
26. sep 2010

@ostrovcacka no teda Evka tak ste sa mali dobre a veru dost ste toho pokupili.a to ste isli busom?veru ked bude daco taketo tak decka necham mojmu na krku a pojdem aj zo Zuzku,alebo svagrinu do Polska.ja stale mojho prehovaram,ale nemal cas a teraz mame maleho tak sa zase neda ist a s deckami ist to je o drzku. 😝
a Evicka,ze jaka sikovnica ta sa veru vo svete nestrati 😀

lulu723
26. sep 2010
lulu723
26. sep 2010

po tom porode vyzeram jak nafetovana ani neviem aku infuzku mi dali,ze som sa tak tvarila a veru unavena som nebola tak sa nesmejte oki 😀

moncika15
26. sep 2010

@lulu723 po porode asi nikto nie je sxopny ist na prehliadkove molo ani Belohorcova😉
krasne foto aj ja uz take xceeeeem 😵 malinky je krasny 😵
kedy sa ti rozbehlo mliecko?

lulu723
26. sep 2010

@moncika15 no vies mne uz pocas tehulkovania trosku mliecka vytekalo a potom po porode mi ho dali nakojit a krasne tahal tak odvtedy uspesne kojim a odstrekujem a tak 😉

moncika15
26. sep 2010

@lulu723 ja som tiez jak dojnica uz od dobre 2 mesiace 😅 dufam ze mi to vydrzia mliecko sa nestrati ale rozbehne este viac 😵

lulu723
26. sep 2010

@moncika15 no to mas pravdu mne sa nalievaju kazde 2-3 hodinky a citala som,ze sa nalievaju podla potreby babetka.len mne sa teraz uz stihli 2x naliat a maly stale spinka tak si budem musiet odstriekat.cakam kym s konecne zobudi,lebo ho musim ist aj okupat,ale asi mu len prdelku umyjem a hotovo 😉

moncika15
26. sep 2010

@lulu723 ip 😅

natsa
26. sep 2010

@lulu723 čože by si mala ako vyzerat ved si tam krásna a hlavne štastná.kedy ti pristupilo mliečko?
Adelka krásna tortička si šikulka
Evka,Janka to bola teda cesta že sa nájdu aj take pu..... no to by ma rozhodilo.ale hlavne že ste nakupili

lienka55
27. sep 2010

Dobre ranko,
my sme uz v skolke.Idem na kontrolu na endokrinologiu.
@lulu723 Ludka krasne fotecky,hlavne ta ako mas Matuska na brusku. 😅 😉

mariro
27. sep 2010

Dobre ranko po vikende 🙂
Vikend teda aj u nas veelmi narocny.V sobotu chystacky an oslavu ,manzel mal 35ku a robili sme vonku garden party 🙂,pocasie nam nastastie vyslo i ked vecer potom prsalo ale to nam nevadilo ,lebo sme boli schovani pod pristreskom.Paradnu totu som dala spravit...hodim aj foto.No a veru do 5 do rana sa party natiahla. 🙂
Ale bolo dobre.
A v nedelu zas pokracovanie...svokrovci a moji rodicia....tak som zrela tak na postel akurat.A robila som aj tu oblozenu misu chlebovu poschodovu z mimibazaru som mala namet.Celkom sa aj vydarila 🙂

@dada78 - no ved vravim, ze kazdy si spravi svoj nazor na lekara,ja osobnu skusenost s tou lekarkou nemam ale to som teda pocula od kamaratok. 🙂

mariro
27. sep 2010

@lulu723 - a malinky je veru nadherny a ty tam tiez vyzeras ako spokojna pekna mamina 😉

natsa
27. sep 2010

@mariro to si robila ty?no neverím ale je to krásne škoda na nejaku párty
inak bre ránečko tak čo budete robenkat?mi budeme čušat doma vonku nezaprší a nezaprší.

mariro
27. sep 2010

@natsa - no misu som robila ja....dort veru nie take kozy som dala spravit tortovej Lady z NM

dada78
27. sep 2010

@mariro páni, to je parááááda 😝 😝 😝 😝
@lulu723 nádherné fotečky a súhlasím s Lenkou,že tá na brušku je najnajnaj, to oni sami Ti takto položili alebo si si povedala,že chceš ? mne veru dali až keď bol očistený pricucnúť k prsu 😒 určite je priloženie hneď lepšie, bábo predsa tiež ide do nového sveta a takto aspoň hneď prvé čo ucíti je maminka čo pozná, to sa mi teda páči moooc 😵
@natsa ani my asi nos von nevytiahneme, u nás tiež nezaprší a nezaprší 😅 😅 😅 🙄 🙄 🙄

mariro
27. sep 2010

@dada78 -mne sa tiez ta fotka s babetkom na brusku hned po porode veeelmi paci ,taka uplne cerstva zachytavajuca to skutocne krasne 😉

jarabicka
27. sep 2010

Ludka, náádhernééé fotečky, ste tam úžasný 🙂 Mariro, paráádne kozy a aj misa úúúplne super...
Ja akurát upratujem obyvačku, Kubko mi to všetko naspäť rozvláka, tak dokola robím to isté, ale asi si to nechám keď zaspí 😉 vonku je hrozne, tak dnes nepôjdeme nikam, asi ma tu šľahne vo vnúúútri ☹ zajtra ideme na kontrolu, tak uvidím čo nám povie, či už sme ok alebo nie 😉
Vanesiačik je choručká , ved Janka Vám určite napíše 😉

lulu723
27. sep 2010

@dada78 no to mi dali hned sami ako moj prestrihol pupocnu snuru hned mi ho rtakto dali tusim na 5 minut.potom ho isli umyt a ako ma doktor zasil tak mi ho dali na prsnik a pekne si cuckal mliecko 😵

natsa
27. sep 2010

@lulu723 a andel ako to celé bral?neodpadol?no mojho by som k tomu nedotiahla ani heverom.ozaj ktorý pôrod bol lepší?ja si neviem predstavit rodit normálne lepšie povedané si neviem predstavit tie bolesti,ked ma sestrička v nemocnici odpísala zo slovami že neviem čo je to bolest.no podla toho ako som si tam 2 porody vypočula tak sa mi zdalo že to muselo hrozne boliet.Ale zase na druhej strane si hovorím že ked to prižili ostatne že to prežijem aj ja

jarabicka
27. sep 2010

Tak my už od 12.00 spinkáááme, tak som tu nakúkla na chvíľu, akosi sa mi nechce nič robiť, počasie úúplne na spanie, tak si musím kafčo spraviť a trolinku si pokonikujem 😉 variť dnes nebudem až zajtra, tak troxa môžem 🙂
Ivetka, bolesti pri pôrode ma každý iné a je rozdiel, ak máš bolesti 5-6 hodín a je rozdiel ak máš 2 dni...ale dá sa vydržať, bolí to jak hovado, ale určite sa rýchlejšie zotavuješ ako po cisaraku 😉 ...ja som mala polovičiaka pri pôrode a zvládol to úúúplne super a hovoril, že zasa by išiel, ak by sme čakali bábo, bol mi veľkou oporou, hoc ku koncu hovoril, že sa už o mňa bál keď mi napichli oxytocín a prišli ešte väčšie bolesti a malý sa nie a nie narodiť, ale zvládli sme to a to je základ 😉 takže ja som ho nemusela presviedčať nech ide, on s radosťou sa chcel na tom podieľať so mnou....a myslím si, že jesuper, ak chlap vidí, čo si žena všetko vytrpí, aby priviedla na svet ich dieťa 😉

ostrovcacka
27. sep 2010

Ahojte dievcence,
@dada78 krasnucku torticku si urobila a vyzera aj chutna
@lulu723 ste krasny na tych foteckach
@mariro teda parada ako chutili tvojmu tie kozy? a ta misa no super! ja som bola rano s Vaneskou u lekara sobotu aj vcera sme zle spali a v noci mala dokonca aj teplotu tak som s nou radsej isla, lekar jej dal antibioticke kvapky do nosteka a celaskon, aj si ho dala do pusi a hovorim jej ze nech ho prekusne ale ona ho samozrejme pochrumala a ako to bolo kysle tak ju tak napinalo ale rychlo to zapila bolo dobre dufam ze mi to aj zajtra papa, pri kvapkach protestuje ale zvlada to dokonca som vytiahla aj odsavacku na vysavac ked bola mensia mala panicky strach ale teraz sa sice boji ale najskôr odsaje ona mne a potom ja jej moc to nechce ale je to tiez lepsie ako kedysi, vcera vecer mala take strasne sople ze sa mi z toho aj dva krat pozvracala tak idem este vyvesit pradlo lebo ovracala aj nam postel, teraz buva uz hodinku ale pocujem v babyfone ako sa jej tazko dycha ale je to lepsie ako vcera to sa jej nedalo spinkat vôbec

lulu723
27. sep 2010

@natsa andel to bral v pohode a neodpadol on neni taka citlivka.a normalny porod bol lepsi a najkrajsie bolo asi to ked mi malinkeho dali na brusko a potom aj hned na kojenie co pri cisarskom nehrozi 😉 a myslela som si,ze bolesti budu horsie,ale pekne som to zvladla a bola som ticho ako myska len pri tlaceni som si hlasnejsie povzdychala 😀

moncika15
27. sep 2010

ahojte

@jarabicka tvoj prispevok nemozem citat lebo ked to na mna pride prekrizim nohy a odmietnem rodit 😨 😅

rano so sa splasila, ani neviem co ma to napadlo pozret sa do papierov z endo kedy najblizsie idem a ono to dnes 😅 😀 tak som skocila do rifli a valila na krv. xvalabohu mi ju este zobrala 😝

lulu723
27. sep 2010

@moncika15 Moni to zalezi kde mas prah bolesti,lebo ja ked som mala kontrakcie kazdych 5 minut tk to boli take bolesti jak ked mam dostat kramy len o malinko boli väcsie takze na mne to ani nebolo vidiet,ze ich mam kazdych 5 minut preto sa sestricka ani nestarala ked som ich mala kazdu minutu az potom ked som jej povedala,ze ich mam kazdych par sekund a,ze uz to dost boli tak radsej zavolala doktora a ten povedal,ze uz ideme rodit a ostala som prekvapena,lebo som ocakavala obrovske bolesti a ze sa tam budem niekde po stenach skriabat 😀

moncika15
27. sep 2010

@lulu723 nooo tak to hodne nizko 😅
ale mavala som kur...ke bolesti pri kramox tak hadam si budem vediet kontrakciovu bolest ukocirovat 😨

jarabicka
27. sep 2010

Moni, veď ja som ťa nešla vystrašiť 🙂 , keď to išlo dnu musí aj von 😀 😀 😀 , žiadné prekrížené nohy ale bude sa rodiť 😉 ja som mala dosť silné bolesti a vyvolávačku mi dali v piatok a porodila som v nedeľu večer 😉 ...ale zato som tam ani nekričala, bola som poslušná a pekne som si trpela, ale nato zabudneš čoskoro, neboj....ale ináč sa to dá v pohode zvládnuť 😉 ...pre mňa bolo asi najhoršie keď som mala kontrakcie, tak som ich mala aj v podbrušku aj v krížoch, tak to som nejako nedokázala ukočírovať, nevedela som čo si skorej chytať, či brucho, či kríže, tak polovičiak mi masíroval kríže-veľmi-veľmi mi to pomáááhalo a ja som kočírovala podbruško, takže sme si to rozdelili 😉 ...ja som len zakričala K-o-n-t-r-a-k-c-i-a a polovičak začínal masirovať kríííže, teraz keď si nato spomeniem, tak sa na tom rehním 😀 😀 😀...

...nemaj obavy, ty si šikula, tak to v pohode zvládneš 😉 pozri koľké sme to zvlááádli v pohode 😉

moncika15
27. sep 2010

@jarabicka 😀 neviem si predstavit ze by som mala rodit bez xlapa 😕
aj napriek tym bolestiam dufam ze ma nexaju rodit prirodzene ☹ teraz nemam sajnu ako je maly otoceny. ked bol dolu hlavkou resne som vedela kde ma nozicky. aj ked sa prevratil zase hore hlavkou som nahmatala zas hlavicku ale teraz je tam tak cudne poskrucany ze asi sa budem musiet nexat prekvapit co mi povie dr 😒