Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

lulu723
14. máj 2010

Ahojte baby tak moc ste toho nenapisali,ale sak nevadi. 😉

moni to ja ked som cakala Eriku tak na nas strom priletel roj vciel som sa bala ist aj von a to mal sused vceli tak si ich potom aj odchytil tak som mala pokoj a o 2 dni zase na tom istom mieste tak ich isiel sused zase chytat,ale to neboli jeho vcely,ale nejako ich spacifikoval a povedala som mu,ze ci by ich nedal niekam prec,ze sa ich strasne bojim.tak ich dal prec nastastie mame velmi dobreho suseda uz len cakam kedy mu mala povie dede 😀 a vcul som sa dozvedela,ze mu vsetky ule niekto rozbil.tak ma to aj mrzi,lebo nam daval na Vianoce vzdy medik.no a svokra mala tiez zajackov a uz aj bezkali taky boli krasny az dosla volajaka kuna a ostal uz len jeden 😒

to su dobre spravicky,ze Davidko to ma uz za sebou nech len odpociva a naberie vela sil 😉

juuuj Kubatko aky je krasny a jak sa Danko bocenkuje z Vaneskou 😵

vcul sa mala pekne vycikala na wcku.potom mala plienku a zase sa dobijala na wcko tak ja,ze ide kakat a ona nic tak som jej natiahla pancusky a len si tak behala a tak sa jej pytam ci ide cikat a jak som to povedala uz aj cikala na dlazku tak som jej povedala,ze mala utekat na wcko a ona sa zohla z rucickou poclapkala po tom a uz upalovala na wcko a ja,ze uz je neskoro 😠 tak ma plienku a hotovo 😠
inac noc bola ako vzdy otrasna zacala piscikovat v postielke a stale si davala nohy medzi mreze a hadzala sa tam jak ryba na suchu tak som jej bola spravit kakao a uz bola ticho a zase moj zacal chrapat tak som mu nadala,ze celu noc nespim,ze mi to robia naschval tak som mu povedala,ze od dnes spi na gauci a ja z Erikou na posteli a hotovo 😠

moncika15
14. máj 2010

dobre ranko 🙂
lulu, ja sa vciel nebojim ja behavam rovno pod rojom. ved oni vtedy nestipu.
mymame tento roku uz druhy vrh zajkacov, jedny uz su take ale 5 tyzdnove a tie malinke mal ivcera len par hodin 😵
mala si krasnu noc 😅 ja tiez neznasam xrapanie. moj muz nikdy pred svadbou nexrapal ale hned po svadbe zacal kazdu noc jak pilinak 🙄

janette4
14. máj 2010

ahojte.ja som bola ráno v Meste u zubárky,potom sme išli ešte na tržnicu a do Lidla na nákup.po ceste nás tato vysadil tu na námestí a išli sme domov peši,aby si mohol ísť ľahnúť a mal kľud.no prišli sme domov jak vodníci 😝

a dnes som sa vytočila hneď ráno.o 7.15 mi volala svokra,či by som nemohla prísť.ja reku niečo potrebuje,alebo jej niečo je a ona mi trúba chcela len gratulovať.tak som sa pozvala dovnútra,a povedala som jej,že sa "porozprávame".aj si poplakala,ale už mi je to jedno,ani to so mnou nehne.

No Ludka,tak to si mala výbornú noc.My posledné dni spíme chvalabohu super,dúfam,že to nezakríknem.Môj moc chrápe málokedy,ale keď už,porád mu jednu pleščím,on sa na to zobudí a otočí sa na bok a ja si sladko spím. 😀

Moni,mne by si darmo vyprávala,že vtedy neštípu,ja mám z včiel hisáky.

lulu723
14. máj 2010

No Zanka a to si az teraz na teba zmyslela,ze si mala narodky? 😕

sak aj ja mu plescim,alebo zacnem nadavat,ze najskor mala ma budi k nej furt vstavam potom ked je ona ticho tak on zacne chrapat a k malej to ho ani nehne vstat to az ked mam nervy a uz mu nadam,ze ci si mysli,ze z takym bruchom budem furt vstavat tak az potom vstane a este chce,aby bolo upratane,navarene a o malu postarane.aj som sa na to vcera vytoto a nehla som ani prstom az vecer som si rozlozila aspon zehlenie a rano vsetko bolo hore nohami tak som zase dneska umyvala,zametala a este ma caka umyt dlazky a prezliect paplony ☹ a este svokrina sestra ma dozrala,lebo sem prisli samozrejme neohlasene,ale to v utorok co som tak makala a ked som vstala tak sa ma pytala ako sa mam a ja ze na prd a ona ze preco tak som jej povedala,ze ma strasne boli brucho a ona,ze sak to nevadi a ja ze vadi,lebo vsetka domacnost je na mne a nikto to za mna nespravy.ani som sa moc snimi nebavila a isla som si robit kolac a hotovo 😝

no a ja mam z takehoto lietajuceho hmyzu panicky strach take u mna by vcielky a vselijaka ina lietajuca haved nepochodila 😀

rikarr
14. máj 2010

ahojteee

monci ako keby si nas opisovala -pred svadbou nič a posvadbe katastrofa -tak chrápe jak das 🙄 a ked mu dam laket tak sa ešte oduje ale neni to sranda nakrmiť maleho,odgrgnut a kedže mame reflux nejakú dobu držať hore koncom,potom utekať kontrolovať malu ,vycikať ju dať treba ak sa už nestiha do postele(toť dalšia robota) potom si lahnem a on začne 🙄 no ide ma trafiť,zrovna vtedy jako si lahnem a ked obieham dom tak je ticho jak mimino.

aj ja sabojim včiel a všetkeho lietajuceho čo ma može pichnuť-okrem komarov na tych si trufnem 😀

lulu presne viem jak sa citiš -ja som sa tak isto a ked k nam ktosi došiel si ešte povedali ako mi musi byť fajn a ako mi to tehu prospieva........ale to že som večer padala dole hubou a nevladala na nohach stať a brucho ma bolelo to už nekomentoval nikto,to boli ticho aj ked som sa stažovala svokre ako mi je zle bola ticho a išla preč...........erika musela byť podarená..spominam na vikiné začiatky 😀 aj ked teraz sem tam nestihne lebo sa musi vykecať 😀

moncika15
14. máj 2010

ahojte 🙂
erika to oni hrali na nas ze nexrapu a po svadbe na just 😠 ze sak uz nemame kam ujst 😀

natsa
14. máj 2010

Ahojte len na skok toto som dnes piekla je to dobré take štavnate.zajta pride svokra.
Jablkové rezy
cesto:5 vajec,150g práš.cukru,150g poloh.muky(originál hrubá ale jadávam polohrubu)5 pol.lyžíc hur.vody.
Plnka:1/2l mlieka,1 zlt.klas,200g masla,210g práš.cukru,1kg.jablk.
postup:jablká ošupeme.na plech dáme alobal na to postruhame jablá,posypeme van.cukrom a škoricou a na to nalejeme klas.Piš.cesto.dáme upiect.po upečiní to necháme vychladnut.potom to preklopíme cesto naspodu jablká navrchu.Potom spravíme podink.Zlatý klas z mlekom.Potom vymiešame maslo z cukrom.puding zmiešame z vymiešaným maslom musí to mat rovnaku teplotu.natrieme na upečené cesto.teda cesto,jablká plnka.Polejeme čok.polevou.

moncika15
14. máj 2010

ahoj nasta, nemozes to odfotit mne to takto nasuxo nic nehovori 😅 😀

natsa
14. máj 2010

jej monči ved sa mi nechce idem už drichmat a zajtra nebude kedy

moncika15
14. máj 2010

😀 ok nevadi

janette4
14. máj 2010

Moni,volá sa to obrátený jablkový koláč,je výborný a jednoduchý.vyzerá nejako takto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7466
ja ho robím bez tej pudingovej plnky.len jablká,cesto,po upečení preklopím a zalejem čokoládou.mňam,keby som nemala spravenú smotanovú tortu,už aj ho zajtra robím 😀

lulu723
15. máj 2010

ahojte tak vcera som mojho vystahovala do obyvky jak som mu aj slubila a aj ho to mrzelo,ale hovorim,ze ja sa pri tebe nevyspim.tak si zobral periny a isiel.ja som zobrala zase druhe periny z obyvky to ma Erika uz taky velky paplon no a pekne som to nachystala este mi ju dal do postele,lebo z tym bruchom som na nu nedociahla 😝 prisunula postielku,aby nevypadla a spali sme jak zabite do pol 4 potom sa prebrala a furt tata tata a hladala ho tak jej hovorim,ze tata spi v obyvke,ze ked chce nech ide za nim a veru okolo 5 sa aj zobrala nasackovala sa mu na gauc a ani nemukla a zaspala a spala snim do pol 8 😀 tak sme vsetci vyspaty.
rano sa Erika pekne vycikala na wcku spapala topenicky a vcul zase cucham a musim ju ist prebalit zase sa nevypytala,ze chce kakat 😠

Erika mi sme take chudatka,ze?vsetci si myslia,ze to zvladneme ked to aj oni zvladli,ale sak vtedy decka neboli take hyperaktivne jak su teraz 😠

moncika15
15. máj 2010

ahojte
lulu,erika nestraste ma 😨 ja zatial neviem do coho idem 😅

lulu, pekne si to vyriesila 😀 moj dnesnu noc nexrapal ale zas mu xybalo nieco ine tak sa furt po mne sapal. som sa robila ze spim a nevnimam, hrala som mrtveho xrobaka 😎

zanka, dakujem za nazornu ukazku, vyzera to dobre 😝

prajem peknu sobotu

lulu723
15. máj 2010

ale neboj moni ty cakas prve babetko no a Erika ma uz dve deti a ja tiez o chvilku a je to veru robota ked mas to prve este ani nie 2-rocne,ale ja mozem byt rada,ze Erika je samostatna a naozaj si pri nej mozem spravit hocico,ale ked ja som uz v 6.mesiaci tak uz tolko nevladzem.aj sa bojim,aby sa babatku nic nestalo 😉

moncika15
15. máj 2010

inac som nad tebou minule rozmyslala ze ako pestujes malu ked mas bruxo 😕
pridaj nejake foto do albumu nex sa pokoxam. ani drobca tam nemas 😒 . kedy ides na ten 3D zas som zabudla 😅 . ja idem teraz v piatok 😵
ozaj v kolkom tt ti meral durdik NT? ja idem najblizsie v 15tt a to uz je na to neskoro.zeby to zanedbal 😨

natsa
15. máj 2010

tak toto som dnes varila.To je ten obrátený jablkový zákusok a kur.prsia na ananásea a broskyniach zapečené zo syrom

moncika15
15. máj 2010

mnam si mi narobila xute 😀 idem si cosi zobrat 😝

ako ste vikendovali?

moncika15
15. máj 2010

aha a ako vkladate fotky na ploxu?

lulu723
15. máj 2010

moni normalne si ju nesiem na rukach,ale zase to neprehanam to ju zdviham len ked ju davam na prebalovaci,do jedalenskej stolicky a do postielky a ked s ide kupat.inac ju nezdviham ved ma uz 10kg 🙂

a jake by si chcela vidiet fotky?myslis malej?lebo ja som ju uz dlho nefotila,ale sak nejake tu potom pohladam a popridavam aspom tuna na plochu.mozno teraz nejaku najdem.a na 3D idem 27.5..a co je to NT? 😕

a fotka sa pridava na plochu tuna dole jak mas odoslat odpoved tak nad tym mas pridaj fotky,ale musis mat nieco napisane v tomto ramceku inac ti ich neprida.ja uz som sa takto osuskala 😝

moncika15
15. máj 2010

aha diky za radu 🙂

nt to je to prejasnenie sije co sa zistuje downov syndrom. pozri do knizky je to tam taka ruzova kolonka "NT v 12.-14. t.g.'" tam kde zapisuje ultrazvuky. hadam mame tu istu knizky.

myslela som foto bruska a drobceka 😵

janette4
15. máj 2010

ahojte.My sme boli poobede u našich,polovičiak išiel s mojim tatinom na ryby,aj tak prd chytil. 😀 😝

Ivetka,toto mäsko ľúbim,aj ho robievam.MM mi ho spravil,keď som prišla z pôrodnice 🙂 ej ale mi vtedy chutilo,keď som 13dní jedla len zemiaky 😝

Monika,to NT vidím aj ja prvý krát,mne vtedy nič také nerobili,len genetické testy a toť vsjo.to je niečo nové?
Inak,aj tie tehu knižky nie sú rovnaké.moja kamarátka,čo bola rovnako tehotná ako ja,mala úplne inú knižku,ako som mala ja.

Erika,malá je zlatá. 😉

moncika15
15. máj 2010

ahoj 🙂
nie ved to je normalny screening co sa robi 2x v tehotenstve. to sa robi odjakziva 😕
ozaj, potrebjujem ist k zubarke mam si dat potvrdit knizku ci to ma posle zvlast?

janette4
15. máj 2010

to ti ja povedať neviem,mňa nikto neposielal a keď som išla v 8mesiaci tehotenstva,ani mi nič nepotvrdzovala.len sa na mňa začudovane pozrela a opýtala sa,či som tehotná 😝 a ja brucho pred sebou jak svet 😀

janette4
15. máj 2010

ako robia ten screening?

michaela2410
15. máj 2010

takze, dnes sme na chate grilovali ryby a klobasy a nakladane maso, bolo zima ale aspon neprsalo, zacalo az vecer, to sme isli uz domov, chalani sa vynahanali, a tak padli ako zabiti 😀

moncika15
15. máj 2010

https://www.starostlivostodieta.sk/prenatalna-d...
1. prenatalny skrining:

* I. trimestrálny genetický skríning: ultrazvuk
* nuchálna translucencia
* krvný odber (ešte nie je povinný, ale stáva sa štandardom)
mne bral len krv a 27.5. idem na ten druhy skrining.

janette4
15. máj 2010

no mne nič také nerobili.na sone som bola len v 10. 20. a 30tt.

janette4
15. máj 2010

Miška,tak ste mali príjemný deň.náš krpec tiež zaľahol,išiel spať až o 21.15.u našich sa vždy dobre unaví.

lulu723
16. máj 2010

Ahojte 😉
Zanka teraz sa robia vselijake vysetrenia co nam pri prvom nerobili je to dokladnejsie 😉
moni a urcite mi ho robil len uz sa nepametam a knizku urcite nemame tu istu,lebo ja som mala v prvom tehu taku istu ako ma teraz moja kamoska a ona je prvorodicka.ja mam teraz taku v priesvitnom obale.
a vcul som pozerala a mam tu nejake skriningove vysetrenie.

ja sa musim ist objednat na ten glukozovy test a absolutne sa mi tam nechce ist,ale musim vyuzit dokym prsi,aby bol moj z malu.

a vcul ma krpcek kopka a asi rucickou,lebo na tom istom mieste ma kopkavala Erika tak asi moze byt zase toto drobatko KP.a vcera som uz vytiahla vecicky no a skoro som odpadla jake malinke mam po Erike sak jak na malu babiku mam vecicky 😀 a moj sa tomu smial,ze jake prtave,ze to uz neni ani pravda.

a nase kocatka uz skoro rozlepuju ocka 😵 😵 😵

lulu723
16. máj 2010

a zabudla som drobcekove fotky nemam uz ziadne len tie co mam v albume a veru poviem ti,ze som si este nefotila ani brusko,lebo je moc velke a takvytrcene v predu 😅

no idem zlanarit toho mojho do TN nech mame nakup za sebou tak zatim papa 🙂