Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

dada78
2. sep 2010

@lulu723 máš teda riadne elánu pred pôrodom 😉 😉 😉 v dobrom Ti to môžu viaceré tehuľky závidieť
@janette4 u nás tiež treba nariadiť a cez svokrovcov MM dodupať k čomusi 😒 ale hlavne že porobí 😉
@moncika15 super receptík, asi padol koláč za obeť 😝 ja som robila pudingovú bábovku

moncika15
2. sep 2010

ahojte
@lulu723 este tu strasis? 😕 😀

@michaela2410 gratulujem k velkemu skolakovi 😵

@dada78 veru len sa tak zaprasilo po nom 😀 ja robievam pudingovu babovku skoro kazdy vidend ..mnam😝

lienka55
2. sep 2010

Ahojte babule,
dakujeme za opytanie,dnes je nas velky den D. 😀 Rano bol maly uz o 05.00h hore pytal mliecko(actimel),potom asi do siestej este trosku zdriemol,a potom mne zvonil budik,tak vstaval so mnou,spolu sme cikali do skumaviek 😀 ,aj sa spolu umyvali 😀 ,potom som ho obliekla,medzitym mi stihol povedat asi pat krat,ze nejde do skolky 😠 ,a ked som ho obliekla tak som ho pochvalila,ze aky je krasny skolkar,ake ma krasne oblecko,a hned na to sa ma pyta:,,mami podme uz do skolky.Tak sme zobudili tatina,a ja som odisla do poradne.
Vraj hovoril aj poloviciakovi tatinko nechod domov,ale nechal ho tam a isiel.Teraz sa uz neviem dockat kedy si pre neho pojdem,cely den ma boli srdce ☹ 😢 je to strasne tazke pre mna.My sme na seba strasne viazani.
Poradna dopadla dobre,este stale je tam ta zdrazenina,ale babo rastie,vyvija sa,hybalo sa,rucicky si davalo do pusky,a uz mame 5,5cm.
Boze nech uz je 15.30h.Idem dnes este raz k tej bylinkarke.

natsa
2. sep 2010

ahojte babule tak mi sme boli aj z polovičiakom a z malým v lese len tak na prechádzku ale to sme išli hned na to domov lebo začal škriekat a nechcel chodit tak sme mu povedali že jeho len tak kdesi zavret.ako to robíte že ešte pri detoch idete na hríby?ten náš pavian je otrasný len sním kdesi na kraj lesa a hned utekat domov.

@lienka55 Už ani ja sa nemožem dočkat na správičky že ako Dadko v školke,ja som dnes malemu povedala že takto rok a už tiež potrase.aj to asi daju všetky vychovávatelky vypoved lebo malý to tam bude bit hlava nehlava.

lienka55
2. sep 2010

@natsa Ivetka neboj sa tam si tak nedovoli a bude mat respekt pre cudzimi ludmi.

ostrovcacka
2. sep 2010

No konecne som tu,tak teda na tych vasich skôlkarov a skolakov sa aj ja tesim ako dopadli o rok to caka aj nasu Vanesku,brr najradsej by som si to s nou uzivala doma,vcera sme boli cely den u nasich mama mala narodky aj meniny tak sme trocha oslavovali,nasa mala tam aj spala konecne ale teda moc nechcela ale nakoniec zaspala,aj ja som vyvesala pradlo von len musim sledovat aby mi nezmoklo to je pocasie 😖 ,ale mam jednu super spravicku vcera ked sme boli u nasich zobrala som od nich akvarko a môjmu som povedala ze ked nechce psa ani macku tak budeme mat morca 😀
@moncika15 prosim ty by si mi mohla poradit ak vies nieco ohladne morcata ked aj ty mas doma, zniesli by sa aj dvaja v jednom akvarku? je len jeden druh alebo viac?doprkna musim utekat mala je uz hore to som si tu moc s vami nepokecala ale hlavne ze som si stihla porobit co som mala ahojte

moncika15
2. sep 2010

@ostrovcacka to ti neviem poradit, ja osm mala vzdy jedno. ale s ked prisla kamoska a doniesla morca tak sa nebili skor sa hrali 🙂 . ale ako kazde zviera ked ma par tak nie je take pritulne a hrave ako ked je samo.
je ix vela druhov ja som zastancom tyx neslaxtenyx co sa predavaju v xouproduktox 😵

natsa
2. sep 2010

@lienka55 no to dufajme,už sa ti to kráti za chvýlu už budeš mat lásočku doma

janette4
2. sep 2010

ahojte.
@ostrovcacka môj mi to stále nechce dovoliť.čítala som,že lepšie je,keď sú dvaja a ak nechceš mať stále mladé,najlepšie dve samičky.že keď sú dve,spolu sa pohrajú a nevyžadujú toľko vašej pozornosti.

@lienka55 aj ja som zvedavá aký bol Davidkov prvý deň v škôlke. 🙂 určite bude nadšený.
Miška,ako Tomáško v škole? 🙂
@natsa no my musíme Maťovi tú cestu tiež nejako spestriť.muž mu natrahá kadejaké plody,mirabele,šípky a pod. a tie po sebe hádžeme,naháňame sa a pod.,aby tá cesta nebola pre neho fádna a nudná.

janette4
2. sep 2010

baby akú pudingovú bábovku to robíte?

moncika15
2. sep 2010

@janette4 ja robim tuto : 5 vajec, 1 van. cukor, 2dcl praskoveho cukru, 2dcl oleja, 1 KPDP, 4 baliky roznofarebnyx pudingov.
postup: spravime sneh z bielkov. zmiesame zltky,cukor,vanil. cukor. pridame olej,prasok do peciva. zmiesat so snehom. zmes rozdelime do 4 misiek a do kazdej pridame iny puding. vlejeme do vymastenej a vysypanej formy. pecieme na 180C asi 20 min. mozes poliat bielou cokoladou a oblizete si prsty 🙂

ja pridavam do pudingov aj farbivo tak vznikne krasny farebny rez babovky. 😵

mata_murkova
2. sep 2010

@moncika15 ze kpdp:D:D:D dobre som sa narehotala🙂 take mile je to

moncika15
2. sep 2010

@mata_murkova ja som najprv pozerala co to moze byt ale neskor mi doslo ze asi prasok do peciva 😀 taka skratka sa malo vidi 😅

dada78
2. sep 2010

@janette4 ja ju mám ako prvý recept v písanke receptov, čo som si zakladala ešte na základke 😀 😝 😝 😝 😝
4 bal pudingov, 4 vajcia, 1 van.cukor, horčicový pohár oleja ( 2dcl), horčicový pohár kryš.cukru , 1/2 prášku do pečiva

Dávam, aby to bolo krajšie tiež dva typy pudingov, takže si zarobím zmes bez pudingu - všetko spolu zmiešať a potom do dvoch misiek rozlejem a pridám do každej pudingy. Vliať postupne do vymastenej a vysypanej formy, pomaly piecť 150° asi tak 3/4hod to bolo 😕 😝 😝 😝 😝 no a už sa len tak zaprášilo za ňou 😝

moncika15
2. sep 2010

@dada78 u nas nestihne ani vyxladnut a uz jej neni 😀

minule som ju troxu dovrzala lebo som zabudla ze nemam iny puding ako cokoladovy tak som dala zlaty klas 😅 coko vrstva bohovska ale ta klasova sa scvrkla az hroza..takze zlaty klas nie je puding 😀 😉

dada78
2. sep 2010

@moncika15 ja chodím nakúkať do témy Marcipánové torty a hodila tam jedna holka super link, ale teraz už neviem aký to bol a samé rady a aj jedna ohľadom pečenia bábovky, že nedať ju piecť na napr.175°C lebo sa pripečie vrch a neupečie stred, radšej pomalšie piecť pri tých 150° 😵

lulu723
3. sep 2010

Ahojte baby tak ja som bola vcera z Jankou,Vaneskou a jej manzelom na pive.moj prisiel domov skor tak sme isli na prechadzku 😀

a pztala som sa kamosky co robi v skolke ci by som im tam malu nemohla pichnut aspon na pol dna a ona,ze sa mam spytat riaditelky,lebo maju plny stav dokonca aj z Turej tam chodia.tak po poradni pekne nacupitam do skolky sa opytat.bolo by fajn,kebyze ju zoberu do nejakej pol 12 aspon bude medzi deckami co ona zboznuje a nebude ma zbytocne nervacit a hadam sa nauci lepsie vypravat 😉 a ked ju nezoberu teraz tak moze ist od decembra jak nejake 2 deticky nepojdu.
sa inac cudujem,ze maju plny stav,lebo v lete to bola teda riadna bieda len nejakych 12 deti tam chodilo a teraz tusim 21 😕
svokra bude piskovat,ale urcite budem kludnejsia ked sa bude hrat z deckami a bude par metrov od domu ako byt u nej,lebo ona by strasne chcela malu uspavat a len raz sa jej to podarilo aj to uz bolo kopec hodin 😠 takto si ju o pol 12 vyzdvihnem v ramci prechadzky jak budem z malym a pekne o 12 pojde spat a este stihnem aj navarit 😀

janette4
3. sep 2010

ahojte.
@lulu723 čo má čo svokra piskovať?je to tvoje dieťa a tvoje rozhodnutie,ostáva jej len rešpektovať to.ja som tiež chcela dať Maťa do školky od januára,ale nevezmú mi ho,lebo tuto už neberú v priebehu roka,len v septembri a tiež majú narváno.Prospeje to aj Eričke aj tebe,aspoň budeš mať viac času na malého a keď je Erička rada s deťmi,nebude sa cítiť odstrčená.

ja idem poobede k našim,keď pôjde malý spať,musím poodkladať veci z políc na to maľovanie.hneď ráno som bola vyvesiť prádlo,čo som prala ešte včera doobeda,ešte bolo mokré,máme tu nejakých 20st,horkoťažko a nechce mi to tu schnúť.potrebujem to na obed suché,lebo nebudem mať čo zbaliť malému do Mesta.a ešte varím polievku z teľacieho mäska a guláš pre chlapov.

@lienka55 ako sa Davidkovi včera páčilo v škôlke?Chcel ísť aj dneska? 🙂

lulu723
3. sep 2010

@janette4 no ona este nevie,ze ju chcem dat do skolky.teraz som ju dala spat tak ked sa zobudi hned sa idem aj opytat. a teraz tu bola,lebo si musela ist vybavit obcanku tak potom ju strazila,ale veru ani sa jej nechcelo ist,ale isla a povedala,ze ked budem unavena,ze jej ju mam poslat.no urcite ju poslem,ale akurat tak do skolky 😝 podla mna aj mojho to bude pre nu prospesnejsie a za vyskusanie nic nedam.ked sa jej tam nebude pacit tak pojde az o rok,ale myslim,ze sa jej bude velmi pacit medzi deckami 😉 uz sa dokonca aj tesim,ked ju zoberu.esteze beru aj z plienkou a zase nasa za tie 4 hodky moc nenacura.ona sa aj vypyta horsie je to s kakanim to by zbierali po yemi bobky 😀 😝

@lienka55 aj ja som zvedava na Davidka ako to zvlada a ci sa mu paci v skolke 😉

no a na poradni nic nove otvorena som mam prist 9.9. ak vydrzim mi povedal.uz som aj nakupila veci z lekarne ako sudokrem,gazu a lieh na pupcek,striekacky,espumisanL,aby ho brusko nebolelo a chcela som aj trubicku do ritky,ale tu nemali tak potom dokupime 😉

lienka55
3. sep 2010

Ahojte,
vobec nestiham a to maleho nemam doma.Dnes som bola u kadernicky,aby som trosku zajtra na oslave vyzerala ako clovek,a teraz pojdem pre zakusky.Este som varila,prezliekla periny a periem.
Maly vcera dopadol na jednicku v skolke az sa cudujem.Bol zlaty,vraj spapal aj obed,a hned mi zvestoval ze sa ucili basnicku o hruske zlenej,ktora padla na kolena,bol hrozne zlaty a krasny ako mi to hovoril.
Dnes rano najprv hovoril zase ze nejde do skolky,ale pekne sa obliekol a titinko ho zaviezol.Boli dnes uz aj na prechadzke,suseda mi ho odfotila a poslala mms.
Inak je velmi zavisly na sesternicinej malej ale ju uz dali do vacsej triedy,ale nechaju ju asi mesiac s malym aby si zvykol a potom ich postupne budu odvykat od seba.Tak som spokojna uvidime co dnes.

lulu723
3. sep 2010

@lienka55 no vidis,ze to super zvladol 😉 sa tesim 😵
ja cakam kym sa mala zobudi a ideme sa teda spytat ci by ju nevzali 😉

natsa
3. sep 2010

@lienka55 teším sa spolu s tebou,no vidíš a tak si sa bála,môžeš byt na malého hrdá.
ja sa teraz usilujem dat maleho spat ale zatial bez uspechu povytahoval všetky hračky

lienka55
3. sep 2010

dievcata ale kazdy den moze byt iny,len sa modlim aby mu to takto pekne vydrzalo.

lulu723
3. sep 2010

@lienka55 ja preto idem teraz vyskusat dat malu na par hodin do skolky,aby si zvykla a ked tam nebude chciet chodit tak pockame este do dalsieho septembra a hotovo 😉

moncika15
3. sep 2010

ahojte 🙂

@lulu723 pekne si si to rozplanovala s detmi 😀
@lienka55 ako sa ma maly skolkar?

rano som bola na kontrole na endo a dalsie zvysenie davky 🙄 spravila som nakup v drogerke a v lekarni, okrem poporodnyx nohaviciek a teplomera s ohybnou spockou som kompletna 😝 😎

lienka55
3. sep 2010

@moncika15 moni dobre sa ma nas skolkar,dnes som si bola pre neho sama bez poloviciaka.Prave papkali olovrant,suchy rozok s cajikom a hrozienko cerstve.Maly zuval rozok,co doma v zivote by som ho nedonutila k tomu. 😀 Vraj zase zjedol cely obed aj pridavok mal,ani sa mi nechce tomu verit.
Stala sa mu aj dnes nehoda,pocikal sa im. 😒

Zakusky uz mam pobalene,idem ich este rozvozit....vysluzky. 😀 A dnes som ko. 😝

moncika15
3. sep 2010

@lienka55 vidis ako pekne papa to by osm vzivote nepovedala ze v skolke naucia jest 😝 ja som sa stala vegetariankou odkedy som do skolky nastupila, mila pani ucitelka tam bola 😠
no a co ze si cvrkol ved to sa stane, zvykne si 😉

michaela2410
3. sep 2010

@moncika15 tak ja som sa tiez naucila jest v skolke, mama vzdy spomina, ze kym som nechodila do skolky, tak som nejedla vobec nic... 😒

moncika15
3. sep 2010

@michaela2410 my sme mali taku "milu" ucitelku ze odvtedy som prestala jest maso a pit mlieko, jeden z nej zacal koktat a druha sa zacala nanovo pocikavat v noci...mamy sa potom stazovali tak ju vyhodili 😎
inak mam krasne spomienky na skolku, je to najkrajsi cas dietata 😵

mata_murkova
3. sep 2010

jeej tak to je mile ze uz skolkarujete a skolacite ja sa neviem dockat ked moje deti uz budu vediet kreslit teraz su take paradne vyfarbovacky a predskolske zosity..to si nevsimajte to je profesionalna deformacia:D:D

inak som pohorsena dnes som bola v ba na skolenie a potom sme sa stavili v eurovei a ze jeee super mothercare...no skoro ma slak trafil ked som videla tie ceny paneboze fakt za kus handry a ze 50 Eur..za bodicko 20 eur ..moze byt este drahsi obchod na slovensku???