Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

renuskacool
5. apr 2009

A kde že je v NM nové nákupné centrum???????To počujem prvy krát!!! 😕 😕 😕 Zajtra sa chystam Durdíkovy tak by som to tam išla omrknút-ak sa do obeda vybavím teda.............................. 😅

janette4
5. apr 2009

kamošky tam boli, vraj je tam toho veľa,ale ceny tiež mastné. ale nájdu sa aj lacnejšie. niektorý majú aj 50% zľavy.
my sme neboli,mňa to nebaví chodiť po takýchto veľkých nákupných centrách.malého nemám kam dať a s ním je to o ničom. a je aj vysoký dátum,neni čo míňať.

u nás dnes bola kamoška s priateľom a potom prišla aj švagriná aj naši. robila som tú ananásovú trasenú tortu a zmizla v priebehu chvíľky.

tie lambádové rezy zaujímajú aj mňa. 😉

michaela2410
5. apr 2009

Renuska, hovorime o Trencine, pri tescu vyrastlo nieco ovela vacsie (vraj) ako Max 🙂
Aspon ja som pochopila, ze baby zacali rozpravat o tom nakupnom centre, ci nie? 😅

michaela2410
5. apr 2009

A ked tu uz spominate tie rezy, aj mne sa uz zacali zbiehat slinky. Tak kde je ten recept? 😝

rikarr
5. apr 2009

ahojte, aj ja som zvedavá na rezy.....mňam....

ja som v laugariciu nebola, s malou medzi toľkých ľudí ....o ničom ale možno mrkneme ked pojdem do baumaxu ....uvidíme....

natsa
5. apr 2009

Tu je recept:
4 vajcia,250g pr.cukru,1dcl oleja,1dcl.vody,1/2kyp.prášku,250g poloh.múky
Puding:8dcl.mlieka,2 zlat.klasy,2 pol.lyžice cukru,asi 2 banány,džem,3 kys.smotany,3 van.cukry,okrúhle piškoty,káva
Postup:spravíme klas.piš cesto ktoré po upečení natrieme džemom,poukladáme na kolieska nakrájané banány,na to teplý puding(mliko,zl.klas,cukor)potom piškoty namočené v káve.3 kys.smotany vymiešame z van.cukramy,natrieme na zákusok a dozdobíme zo strúh.čokoládov.
Tak nech sa Vám vydarí ak ho budeta robiť.A ked som už taká rozpečená čo budeta piecť na velkú noc?

rikarr
6. apr 2009

no tak to neviem .....

lulu723
6. apr 2009

ahojte baby tak ja som tam bola v tom Laugariciu vcera z malou v trojkolke aj vyfasovala balonik tak si ho drzala samozrejme som jej ho uviazala o riditka.vsetkym sa mala pacila aj si hovorili ako sme to dobre vymysleli,ze sme tu trojkolku zobrali.a mate pravdu jej to tam trochu viac drahe takze kocik sme tam nekupili isli sme do starej dobrej Juzanky a tam kocik jak vysiti akurat na malu za 100 eur.hned sme ho otestovali na turej.znacka je baby point malej sa tam strasne paci aj si v nom pospala.museli sme kupit aj krem na licka mala ich strasne cervene az take pupaciky sa jej tam spravili tak som jej to potrela zo 600 korunovym kremom co sme kupili v lekarni je to pre babence a vola sa to BIODERMA.2x somjej s tym potrela tvaricku a uz ju mam peknucku ruzovu.a este som jej kupila pukacky kacatka do vlaskov taka je chutna na spapanie.fotak nemam doma tak ziadne tu nedam 😒 inac mala bola ukazkove babo ani nezaplakala 😉

lulu723
6. apr 2009

baby je to kocik baby point traper sedo-oranzovy kuknite na nete.to len kebyze chcete vediet ako vyzera 😉

natsa
6. apr 2009

My sme boli v Južanke už dávnejšie my sme tam malému kupovali špr.kočík Nurse.Lulu to ste boli v tom obchode Pre deti?Je to dobrý obchod,páči sa mi tam,že tam je dobrý výber a je to tam velké.Mohla som si tam malého prebaliíť a nakrmiť.Dnes začínam z príkrmami,tak som zvedavá ako sa bude tváriť,ešte ho stále kojím

lulu723
6. apr 2009

ano natsa tam sme boli.a drzim palce ked mu budes davat mrkvicku,alebo co.moja to moc nechcela,ale ked som pridala zemiacik to sa len tak zaprasilo po tom.a aj jedna doktorka na nete radi,ze ked nechuti mrkvicka moze sa hned dat aj zemiacik 😉

natsa
6. apr 2009

Díky za radu ak, sa mu to nebude páčiť tak ju použijem

lulu723
6. apr 2009

nemas za co inac ta obdivujem za to ako dlho kojis ja som kojila len 3 tyzdne a to som ju musela uz tyzden aj prikrmovat co stale plakala,ze je hladna.teraz papa uz skoro vsetko vcera som jej davala po kuskoch sniclu a tak to do seba ladovala az som sa bala ze jej to zabehne.chlebik som zacala davat az teraz doteraz som davala len korku.a uz mala jednu tycinku od nestle cela bola od cokolady nastastie ziadna alergicka reakcia sa nekonala a cistim jej aj tie dva zubky tak zatial je v pohode 😉

rikarr
6. apr 2009

lulu dávala si jej už bravčovú šniclu??????viki ešte bravčové mäso mäso a čoko mala 1 x asi pre 2 týždnami 😉

lulu723
6. apr 2009

rikarr nie nedavam len mama robila snicle tak som jej vyskusala dat a chutilo jej to inac jej davam len kuracie a cokolady jej tiez nedavam to len moj,ze kamosova dcera co je o tyzden mladsia uz papa parky a cokolady tak jej kupil male cokoladky 4 som zjedla ja a jednu mala,ale nelubi sa mi to.podla mna by mala papat len to co je pre nu zdrave ved este rastie a nepotrebujem,aby si navykla na sladkosti v tomto som zasadova,ze sladkosti nie mozno nejakyMarina keks,ale cokoladky nie.

rikarr
6. apr 2009

aha, som myslela že to už papáva ....ja sa snažím do 2 rokov aspon ju uchrániť tohho ....papáme brumikov,lodičky,chrumky,paličky a neviem čo ešte .....sem tam si ukradne pukanec 🙄 alebo jej dávam také tie kekse čo sme ešte my za mlada jedli ....také oblátky plnené ..neviem ako sa volajú 😖

a to tá malá je párky ---fuuuuuj to by som viki nedala ...ani my ich nejeme..len občas ked sme na nejakom hokeji alebo tak ..ale doma nemávame a nekupujem jej ani tie kinder párky ....

mary3
6. apr 2009

Ahojteee...
Tak som sa sem zas po víkende na chvilku dostala... Malý spí, ja som pustila už druhú práčku a keď sa zobudí asi vybehneme von....
Cez víkend bral tatino malého von aj na 3 hodiny a ja som si konečne v klude poupratovala a prečítala časopisy 🙂
Ak vydrží takto pekne tak by bolo dobré dať to stretko.... veď napíšte kedy môžete...

lulu723
6. apr 2009

rikarr veru jej to davaju.ja som to zakazala,lebo bohvieco je tam pomlete a este ma na to cas.ani ja nejedavam parky MM si kupuje spisske.mala papava od nestle susienky,marina keksy a potom ovocie,zeleninku ked mam tak jej tam prihodim kuracie prsia,aby to nemala stale rovnake.snazim sa informovat aj na nete co moze drobec papat a vzdy si vsetko precitam 😉
mary veru stretko by bodlo ja som este na ziadnom nebola vydrankam od muzika nejake bubaky a prisla by som aj do mesta len sa dohodnite a ja pricupitam.ved tam mam aj sestru takze moze byt v meste do kedy chcem 🙂

rikarr
6. apr 2009

no viki papá všetko mäso okrem bravčového

janette4
6. apr 2009

lulu, normálne si maš šokla,tiež som myslela,že jej dávate už bravčové. ja Maťovi dávam len kuracie a králičie, zo sladkostí len hami keksíky a piškóty.
včera sme boli u svokry a manžel si zobral taký kornútok v čokoláde a ponúkal malému. ale to len,že čo spravím,lebo vie,že takéto veci som zakázala.ja som bola ticho,lebo som vedela,že ma len provokuje a svokra držala malému a hovorila mu,nech mu kúsok dá. až vtedy som po nej zrúkla,že či jej šibe,že nie. a ona na mňa prekvapene,že a čo by sa mu stalo?že však,keď sa nevykaká, mám mu dať harmančekový čaj.zabila by som ju. tak som jej povedala,že už som jej miliónkrát povedala,že také veci mu nedovolím dávala bola by som rada,keby to rešpektovala.

inak, párky ani my neobľubujeme,kedysi mi chutili,ale teraz mám pocit,že je tam len samá múka. 😝

natsa, tie rezy vyzerajú dobre, asi ich cez víkend spravím. 😉

lulu723
6. apr 2009

aj hovädzie?to jej uz mozem dat?

janette4
6. apr 2009

hovädzie sa môže tuším od 9mesiaca.

lulu, tak už máte nový kočík. a chodievaš na prechádzky aj do Turej?budem vás vykúkať.

lulu723
6. apr 2009

janette hej vcera sme boli na Turej v novom.trosku sme ho boli prevetrat a boli sme aj na stadione na pivko.
ved kukni na nete baby point traper je super a mala v nom teraz spi na dvore

rikarr
6. apr 2009

lulu kočík je super ....

môže sa aj hovädzie od 8 či 9 mes. už neviem, ja som malej dávala aj holúbacie, aj morčacie,králičie, hovädzie(to ale v hipkách) aj telacie .....

papá už aj šunku ale tú kinder bez pridaných solí ....v podstane papaá už to čo my okrem alergénov ako je čoko, orechy, med,tvaroch mi nelúbi tak ho nemá,ryby -iba pangáča papá,a ostré ,moc solené a tak nepapá ..papala už aj karfiol vysmážaný ale jej ten olej vždy osuším ...

rikarr
6. apr 2009

janette aj moja svokra ma vytáča otázkou ktorú dá malej vždy ked príde "a kedy ti už budem môcť nosiť dobrotky,čokoládku a iné maškrty?kedy ti to už dovolia???bopže ako keby existovali len čokolády na našom trhu ....ale tiež som raz tak urputne vyrazila proti nej ked sme sa bavili o strave a odvtedy ked ide malá k nim jej doma vždy dám jesť a svokre poviem aby jej nič nedávala,ked tak ovocie....a ani napitie jej nesmie nič dávať.

takže tak ....ja som totižto zakázala cukríky, lízatká, čokolády, gumové cukríky, obyčajné čaje alebo nazbieraných bylín...deti do 3 rokov by mali iba detské čaje piť .....a už vôbec nie čistú vodu z vodovodu ..ktorú jej furt núka 🙄 takže malá sa u nich len hrá a všetko má doma alebo nabalené so sebou

miriamkac
6. apr 2009

Caute...uuuha aka tema....strava...xixiix 😝 ...my frcime na bravcovom uz daaaavno....a inac ja som nedavala "poharikovu" stravu a kedze kralicie, jahnacie a pod. druhy masa je tazke zohnat cerstve, tak sme frcali aj na bravcovom....Sladkostiam som sa vyhybala aj ja, no s nastupom do skolky bolo po "vyluceni sladkosti"...tam sa naucila mala aj to co doma nemala... 😖 ...a samozrejme chalani po nej.....
A co sa tyka parkov....tie nemusim ani ja a tiez ich nekupujeme. 😖
😎

rikarr
6. apr 2009

a ešte mávala svokra tendenciu ju pchať aj ked som jej vravela že malá jedla, bud jej mrkvu nastrúhala alebo presnidávku jej chcela dať-si myslela že to nezistím 😠 ale zistila ked mi malá doma nechcela večerať,ked som sa jej pýtala či jej niečo dala tvrdila že nieeeee a potom mi švagor hovoril že jej dávali ----tak som po nej zhúkla ......a že aby nebola hladná ...čo si myslíprečo som jej volala že malá ide večerať nech ju donese ....odvtedy sa ma pýta 😀

miriamkac
6. apr 2009

Erika...ved jej "vyclen" co jej moze doniest.....lebo sak je babka....a nemoze nechat vnucku len tak...nechaaapes?...radsej jej dovol nieco o com budes vediet, ako by ti ju mala pchat niecim po tajomky. Alebo jej tam dones, co jej moze dat na zahryznutie. ...

natsa
6. apr 2009

🙂 🙂 ja som čítala,že bravčové sa može dávat od 1 roka ale neviem kôli čomu,sladkosti plánujem dávať až neskôr vôbec nieja na škodu jed to nebude poznať už len kôli zúbkom.Zasvedte aj mna čo ste dávali dieťatu od 6 mes.aké chrumky,keksíky na čom by si brúsil zubky ked mu rastú.Dnes doobeda som bola pozrieť v MC/nikde nikoho asi boli v3etkz vonku po parkoch a tak ked je pekne. 🙂
to stretko bz tie6 bodlo,tak sa teda v3etkz dohodnime 😉

natsa
6. apr 2009

prepáčte za čísla ale malý mi do toho baštrngoval