Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

sticker
23. sep 2008

Lienka - ten nick ide so mnou už vyše 8 rokov 😅 .To som "dostala" od manžela, on si myslel, že to niečo znamená, potom neskôr zistil, že to neznamená, to čo si myslel, ale už mi to ostalo 😀 😀 😀
A to je divné, že sa Ti malý aj skrúca 😕 ☹ . Toho musí už naozaj moc bolieť 😔 . Nám napr. zaberal ten Calgel a dávala som aj sirup od bolesti - MUDr. nemala nič proti. Ale sú aj homeopatiká na zuby - mám to v spálni, potom pozriem. Skús, či by niečo nezabralo. Alebo na neho niečo lezie. Keď idú zúbky, tak sú háklivejší na všetky choroby 😒
Mirka - to majú naozaj málo zúbkov 😅 . Aspoň sa im tak skoro nebudú kaziť 🙂 😉

lienka55
23. sep 2008

Konecne spime,dnes je to s nim na nevydrzanie 😠 😠 😠 .Stale mrnci a nic mi za cely den nezjedol a to neprehanam.Zajtra idem do Mesta tak zoberiem aj do labaku moc a budem si istejsia ci su to tie zuby. 😀

Janka skusala som mu uz dat ten gel na zubky ale zatial nic.Dnes som mu dala aj homeopatikum Viburcol.A to skrucanie nam trva uz velmi dlho,hovorila som o tom dr.a ta mi na to povedala ze to je syndrom nekludnych noh,ze on sa potrebuje o nas opierat z nozickami.Ale mne to pripada ze ho stale nieco boli. ☹ 😢 😖

Miriamkac stolicu ma redsiu a mliecko kedze ho kojim si da ale zda sa mi ze malo akoby mi odmietal aj to. 🙄

rikarr
23. sep 2008

virbucol máme aj my na zuby aj calgel .... ale jepravda že ked sa nám režú zúbky tak jej na noc šupnem vždy trocha nurofenu..to nám opmohlo a aj dokina my hovorila že ten neuškodí lebo je aj od bolesti ...

ale to skrúcanie --neviem ja by som asi zašla inej dokine ...ak by sa mi to nezdalo ....

-----

ja sa vám pochválim aká som bola aktívna ked došiel mangel .... cez den som nič moc nestihla iba kúpelne a prach utrieť ..ale večer mi mangelík odobral to moje závažíčko a ja som uvarila fazuľkovú omáčku,požehlila,obtiahla znova obrázky vo vikuškinej izbe(už tá fixa nejak vybledla) a upratala všetky misky na miesto (lebo niekto ich povyťahoval)a aj kuchynu som vybleskla ... potom kuk ordináciu a kuk sem na forum .....

no idem uribiť HÁ ....

sticker
24. sep 2008

Erika - máš titul "matka roka" 😉 😉 😉 😉 Kde sa v Tebe berie toľko energie? Alebo to je taká radosť, že je malá s niekým iným chvíľu, že Ťa pochytí upratovacia mánia? 😅 🙂
Pošli mi trošku tej energie 😅
lienka - mňa by to tiež znepokojovalo to krútenie 😒 ☹ Keby je to ten syndróm nepokojných nôh, podľa mňa by to mal stále - potrebu trepať nožičkami a niečo s nimi robiť..... 😒

rikarr
24. sep 2008

jani máš ju mať .....

normálne ked je malá chvílu mimo mna som taká šťastná že hned chcem všetko spraviť lebo mám zrazu čas a nemusím sa stále obzerať kde je a čo zas robí čo by nemala.
mohol by si ju brať aj častejšie ..len nemá kedy ....... 😒

včera som triedila malej oblečko -letné som už dala fuč a normálne ma chytala nostalgia ...baby takto pred rokom bol toto posledný týžden čo som bola 2v1 ☹

miriamkac
24. sep 2008

Caute.

Lienka, to krutenie sa ani mne nepaci ☹ ....nechaj mu urobit vysetrenie....Akej MuDr. chodis?
Ta nekludnost a riedka stolica potazmo aj teplota moze byt od zubkov, ale krutenie.... 😖

Jani, ani mala nemala dlho zuby a teraz ich ma krasne, biele a vyzera, ze sa jej nekazia... 😉 Ked budu mat aj chalani tak, bidem len rada, no nasi chlapci maju riadne medzery medzi zubkami 🙄

Rikarr...behni aj ku mne...mne by stacilo, len keby si mi kuchynu vybleskla 😅 😀 😝 ....

Ale musim sa pochvalit.... 😅 vcera som aj ja poumyvala kuchynu aj obyvku....uz to tu vyzera ako u ludi (vlastne vyzeralo 😀 ) ked sa chalani zobudili, bolo po srande... 😖

rikarr
24. sep 2008

topoznám ráno ani moja kuchyna nevyzerala tak ako má .... vlastne podla viki už vyzerá tak ako má ..misky sú zase vonku tak sa mám o čo podkýnať ...som to len dala na jednu kopu ....na miesto sa mi asi neoplatí dávať

my máme furt len 2 zuby tie horné "2" a horné "1" sú furt na ceste aj už presvitajú a nie a nie sa prerezať

sticker
24. sep 2008

Mirka - moje baby majú tiež medzeru 😀 😀 😀 To by sa malo spraviť. Janka ju už nemá. Ale si pamätám, že vždy keď spadla, tak si medzi tie zúbky pricvikla vnútornú kožu vrchnej pery a tiekla jej krv 😒 .
Ja už navarené, povešané prádlo, práčka ešte čaká na jednu várku a povysávala som. A mooooožno ešte zmyjem zem.
tiež ma štve, že človek sa snaží, uprace tak, že pri pohľade na upratané má naozaj príjemný pocit a prídu deti............ 😠 ☹

lienka55
24. sep 2008

Ahojte maminy,
tak uz sme z Mesta dofrcali zaniesla som malemu moc a dnes mi dokina zavola co a ako,lebo som jej volala.Som z toho poriadne paf ☹ ☹ ☹ .Mam strach co nas zase caka.V noci sme boli od 1 do 3 hore,stale reval a samozrejme krce a opieranie sa nozickami o nas.Dala som mu aj sirup nurofen a zda sa mi ze to trosku pomohlo.Niektore maminy mi spominali ze ich detom ked isli zubky tak tiez mali taketo prevracance z jednej strany na druhu.No uvidime.

miriamkac ja chodim s malym do Cachtic k dokine a nevymenim ju urcite za nic na svete.Ona mojmu malemu zachranila zivot takze ja som s nou spokojna. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jani mne dnes vari segra robi pizzu,prisla z Anglie nastalo domov a este nema robotu tak ma zatial u mna prechodne bydlisko aspon nam nie je smutno. 🙂 🙂 🙂

miriamkac
24. sep 2008

No dievcata...mne sa zobudili moje "tornada" takze uz "cvicia" v stolickach ako sa ma papat (aj im to ide) len keby nebol po nich taky brajgel, takze ja sa lucim idem sa venovat chlapom 😉 Uz pocujem ako spadla flaska na zem 😒

lienka55
24. sep 2008

Tak prave som dovolal s dokinou a potvrdilo sa to co som ocakavala infekt moc.ciest.pride k nam a donesie mi antibiotika.Preto mi nepapa a v noci ma preto bolesti.Stare zname priznaky.Takze ideme sa liecit. ☹ ☹ ☹

miriamkac
24. sep 2008

Lienka ☹ ☹ ☹ tak to musi mat riadne bolesti....zelam vam skore uzdravenie a uz ked mate odhalenu pricinu tak dufam, ze ATB zaberu a bude OK.

sticker
24. sep 2008

Teda lienka ☹ Chudátko malé, ale sa musel natrápiť! Kde to chytil? 😕

janette4
24. sep 2008

ahojte.
Lienka, Davidkovi prajem skoré uzdravenie.Chúďa malé, musí ho to riadne bolieť.Náš malý ešte nebol chorý, ale mne je do revu, už len keď ho bolí bruško.
Ja som toho dneska veru ešte moc neurobila.Oprala som malému veci, vyniesla smeti,upratala kuchyňu, lebo môj muž je jak malé dieťa,nikdy ju ráno nenájdem tak, ako som ju večer nechala.Pri takomto počasí túžim len po spánku.Malý spí, asi si zdriemnem aj ja.Ešte si varím párky na obed.
Erika, aj ja sa chystám malému pretriediť veci, lebo rastie jak divý.

No prajem vám všetkým pekný, aj keď upršaný deň.

rikarr
24. sep 2008

lienka malý nech je rýchlo fit ...chúda malé

janette keby si videla aká nostalgia ma chytá vždy ked tie veci triedim .....ešte týžden a som v pôrodnici ....

miriam nám to samotné papanie ešte nejde ...nevie si nabrať ak jej naberiem mja otočí lyžičku k sebe obsah vytiahne prstami a dá do pusy ...musela by som jej stále držať ruku a smerovať do pusy a to ju baví asi len 3-4x potom už nece ...

lienka55
24. sep 2008

Dievcence pekne dakujeme za priania uzdravenia 🙂 .
My na to trpime od narodenia uz som tu spominala tie nase zdravot. problemy,zatial sa nezistila pricina ale v decembri ideme na tu operaciu a budu mu robit aj dalsie vysetrenia tak uvidime ci na nieco nove pridu. ☹ ☹ ☹ .

Ja som tiez robila v nedelu malemu poriadok v skryni,letne veci su uz fuc a pozerala som co treba dokupit na zimu.Mam kamosku smer PN a ona dovaza pouzite veci z Nemecka,koncom septembra ma mat tovar takze pojdem na nakup.Tie veci su ako nove vobec nie je vidiet ze su nosene.

rikarr
24. sep 2008

to môže byť fajn nákup

sticker
24. sep 2008

Ja sa neviem ešte dokopať k prehádzaniu našich skríň 😒 . A zajtra mám doma obe, tak to sa asi vôbec k tomu nedostanem. Tiež by som potrebovala ich obe niekam dať na chvíľu 😅 😀 😀 😀

janette4
24. sep 2008

erika, mňa nostalgia nechytá, skôr panika, že už aj toto mu je malé a musím kúpiť väčšie.
Lienka, ja som tiež malému kúpila už pár takých vecí.U nás má jedna pani taký obchod, ale všetko, čo donesie, najprv operie a ožehlí.Takže,keď tam prídeš, nesmrdí to tam.A deti rastú strašne rýchlo,ešteže existujú tie obchody, ako je nad 101kou alebo v bývalej makyte.

sticker
24. sep 2008

Tak v tomto máš pravdu, janett 😉 Ja ešte aj na MMB dosť kupujem. Takto som Julku celú nachystala na jeseň 🙂 .

janette4
24. sep 2008

Sticker, malý mal z týchto obchodov 3/4výbavičky.Podostával strašne veľa vecí z Tesca Cherokee, celkom fajn veci, len mi prídu dosť drahé, na to, že je to v Tescu.

rikarr
25. sep 2008

tak nad 101 a v makyte sme aj my varený pečený a ešte aj niekedy v bývalom papiernictve...kúpila som tam zateplenú teplákovú súpravu gate+trigovica+vesta za 115sk ... tesco veci mám rada tam viki rada kupujem nejaké to peknučké oblečko .... niektoré veci sú drahé ale zas ked dajú akciu tak to stojí za to ...

janette ja som sa vždy tešila že malá rastie a ja jej môžem kupovať nové a nové veci ......teraz mi je ľúto najradšej by som ju napchala do 56 -tkových bodyniek 😉

baby myslíte že sa oplatí kurz učtovníctva???????????

miriamkac
25. sep 2008

Caute caute, caute 🙂
Tak k tym veciam....ja mam toho straaasne moc. Niektore sa ani nenosili, uz som jednu krabicu najmensich veci po chlapcoch aj darovala a zostali mi este dve krabice po malej a teraz robim tretiu 😖 ..niektore veci je mi luto vyhodit. Napr. mala mala min. rok kraaasnu zimnu supravu (bundicku a nohavice) stala 800,-Sk...no daj to prec.. 🙂 . Ale co s tym budem robit? A chalanom kupujem tiez na MMB, aj na babybazare...kedze mne sa do obchodov chodi tazko, ale budem tam musiet zbehnut, este im chybaju zimne bundy. Overaly som im kupila a su im akesi veelke 😖 ..a tie som kupila tu na MK....Je strasne malo portalov, kde su aj dvojickovske veci... ☹

rikarr ziadny "papier" nie je na skodu... 😉

janette4 keby si chcela nejake veci, alebo by ti nieco chybalo daj vediet... 😉 mozno by sa nieco aj naslo... 😎

sticker
25. sep 2008

Ahojte. Tak sme doma od MUDr. - antibiotiká našťastie nemáme, výter z nosov im spravila, uvidíme v pondelok. Julka má brať aj Solvalan (alebo Solvasan 😅 ) nechce sa mi ísť do kuchyne to pozrieť, ale je to na kašeľ. Máme to úplne vybrať. Ale aj MUDr. povedala, že kým nám nekúria, že to asi neprejde. Jednoducho v kuse dýchajú studený vzduch 😒 .Teraz obe spia a tak utekám rýchlo robiť. Na chodbe sme mali staré radiátory a konečne ich zobrali, no ostal tam riadny bordel, tak idem tam a potom ešte doma poumývam. Ani sa nejdem najesť, lebo zákon schválnosti bude, že sa zobudia 😀
Erika - klobúk dolu, že kurz účtovníctva 😕 😉 . Ja som nikdy na takéto veci nebola a ani neviem, či by som to popri malých stíhala. Ale podľa mňa sa to hodí. Účtovníctvo bude vždy potrebné a môžeš to robiť aj popri materskej 🙂 😉

miriamkac
25. sep 2008

Jani...brrrrr...uz len ked pises mi je zima... 😢
My uz mame nastastie po nadche, ale Petrikovi zostal kasel, najskor suchy a potom uz zacal vykasliavat, ale sa mi zda, ze to ma uz dost dloho (od piatku ☹ ), zatial mu davam na radu lekarky kalciovy sirup na podporu vykasliavania, ale radila mi este jeden sirup, no zabudla som ako sa vola 😠 . Chcela som mu ho ist kupit....

rikarr
25. sep 2008

ambrobene????aj ten je tušim na to ....

jani to ja tak uvažujem už 2 roky nad štúúúúdiom školy alebo kurzu a som tu a nič nepodniknem

sticker
25. sep 2008

Mne okrem toho Solvolanu ešte vravela, že Mucosolvan, Mucosin - ale to je zbytočne drahé. 😝

lienka55
25. sep 2008

Ahojte babenky,
tak my mame narocny den za sebou a dohovie co nas este caka.Maly mi od rada vracia,bola som s nim u doktorky a od 13.00do 15.00h mu pichali infuzku co stale sa im nedal pichnut a aj ked uz ho napichli zase sa moc trepal takze z toho nic nebolo.Dali mu aj cipok od vracania,aby nebol odvodneny kedze ma problemy s oblickami tak ich musi mat zavodnene.Dali mu aj oblbovaky aby sa ukludnil a nic zive dieta.Po kom asi bude?
Taky je dopichany chudatko moje,pichali ho do hlavicky taku tam ma navretu zilu.Konecne zaspal ved uz musel byt z tolkeho placu unaveny.Uvidime aka bude noc.Inak hrozila nam nemocnica uvidime do vecera.Presne pred rokom som s nim lezala tiez v nemocke v TN.Vobec sa mi tam s nim nechce ist,a to mame este tento vikend hody. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

rikarr ja osobne som moc leniva absolvovat kurz ,uz by sa mi nechcelo ucit,a vobec uz nie uctovnictvo nakolko tomu vobec ale vobec nerozumiem. 😀 😀 😀 😝 😝 😝

sticker
25. sep 2008

Teda lienka ☹ 😔 . Blbá otázka, ale z čoho Ti vracal? 😕 Či to v rámci tej jeho choroby? 😕 ☹ To je hrozné 😔 To ležanie v TN Ti veru nezávidím. To je tak nepríjemné na detskom, keď vidíš do všetkých izieb 😒
Snáď keď sa vyspí, bude mu lepšie . Ty si teda tiež nemôžeš normálne vychutnávať materskú 😔

lienka55
25. sep 2008

sticker my sme este jeho prvy rocik v klude a v zdravi neprezili.Ani doktorka nevie z coho vracia,asi nejaka vyroza.A k tomu este ten zapal moc.ciest. ☹ 😢 😔