Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

michaela2410
3. dec 2009

fuha, tu ste toho napisali! idedm citat

michaela2410
3. dec 2009

taaak, konecne som docitala 😀

vcera koncert celkom fajn, len to bolo dlhe a lukas sa uz nudil, ale nasiel si kamosku, tak spolu tancovali a vymyslali. Tomas vystupoval hned nazaciatku, ale boli sme az dokonca.
Dnes som uplne grogy a to tu mam hromadu pradla. No a samozrejme, moj muz prisiel asi o siestej, pochvili vyhlasil, ze je ospaly a uy viac ako dve hodiny spi. No a ja sa tu mozem s detmi aj pretrhnut. No konecne spia, tak po panelaku idem aj ja. 😔 😔 😔
uz aj chrape, uplne zurim! 😠

natsa
3. dec 2009

ešte som zabudla-od 14 sú vian.trhy na námestí a rodičovské centrum tam bude mať svoj stánok,budú predávat detské knižky

mirkaff
4. dec 2009

dobre ranecko.......

no dnes sa Ondrejko zobudil este skor ako tatino,tak hadam sa spolocensky unavi na Mikulasovi a pobede zaspi bez revu,,,uvidime,,,,,diky za male info o tom centre.....nas sa vianocne trhy asi netykaju,,vcera sme isli od polikliniky cela rodinka spolu pesi smerom do mesta a hovorim tomu mojmu ze jej tatinko ze toto sa mi paci ked takto vsetci spolu cupitame,,a on vam zahlasi,ze zima je jak ho.vado a ty to povazujes za romanticke,a aj to tvoje minanie penazi je idylka,,a to som isla ken do optiky dat martinke opravit okuliare a do galanterky na vlnu.....no zostala som nasrata ,skoro som sa s nim chytila .....

mirkaff
4. dec 2009

Ludka ty mas doma uplnu kopiu toho mojho,co sa ja naskladam jeho veci.....a ked mu nieco upracem a nenajde do dajme tomu v skrinke nad schodiskom,no co ten somnu robi,,proste jemu bordel nevadi,.....a ty ked chces mat upratane lietaj jak sluzka....

Lienka o tej detskej omsi vyhlasovali v nedelu v kostole...tak ja som vedela ze take cosi bude,,no a o tej skole to povedala az Martinka vcera pobede doma,ze bude v skole taky Mikulas ako minuly rok,a aj pre malinke deti,tak som si to overovala u Stanky,takze sa to kona dnes o pol jedenastej......

lulu723
4. dec 2009

Ahojte baby no ja ani nemusim nikam ist na Mikulasa,lebo Mikulas dojde k nam aj z certom 😀 teraz bude 3 rok co to robi moj z bratom a chodia po kamaratoch co maju male deti.to oni kupia balicky daju za dvere a ked dojdu ty nasi chlapi tak len zoberu balicek a daju deckam.pockajte dam foto a kuknite ako vyzeraju.vsetkym sa to strasne paci a decka maju radost,ze prisiel ozajsky Mikulas a cert 😀 som povedala,ze Ericke kupime nejaky kostimcek a bude anjelik,ale to mi neprejde 😝

natsa
4. dec 2009

AhojtenNo lulu tuším maš doma poriadneho čerta.Aj moj je taký.z niečoho sa radujete a polovičiak vás schladí,naposledy ked sme vyhrali tu dovolenku.Radujem sa jak blázen a on vyhlási že nikam napojde že kto bude platit z toho dane ako to bude z malým že tam bude zlý,nič mu nebude chutit a že bude mať hnačku ako máva polovičiak na každej dovolenke.z toho čo som tu vymenovala nebolo ani jedno ani druhé.A čo sa týka poriadku?polovičiak má rád poriadok,podla mna je to už choroba ako on upratáva.ja som podla neho bordelárka.a moja mama vraví že som strašne poriadkumilovná tak si vyberte.No ale on čo mal babku tak tá ho môže schovat do vačku.Tá mala doma sterilné prostredie.nikde ani zrnko prachu,všetko sa lesklo a očká na záclonách boli od seba presne na milimeter rovnako vzdialené.Ked utieram prach a posuniem mu repráki o milimeter tak to zbadá a robí cirkus že je všade bordel

lienka55
4. dec 2009

Ahojte,
ja sa hlasim len narychlo,boli sme sa pozriet doobeda na toho MIkulasa v skole,s Mirkou.Skoda,ze sme nestihli dat tie dudky Mikulasovi,lebo śkolaci mali dlhy program.
Utekam sa balit ideme do tych Tatier.Boze tak sa mi nechce,som uplne znechutena.

Tak vam vsetkym prajem pekny vikendik a vela sladkosti od Mikulasa. 😉

janette4
4. dec 2009

Lenka, aj my prajeme pekný víkend a užite si ho.a dones nám sneh 😀 nech máme na čo nadávať 😀 😝

mirkaff
4. dec 2009

preco nadavat,,taky meter snehu by nas predsa nerozhadzalo,a hlavne technicke sluzby,tie su dokonalou instituciou 😀 ale len pokial ide o kancelarie...trafila som sa??

babusky neviete teda nemate niektora v poruke recept na medovniky,ale na take ktore su fakt dlho mekke,,nasa mama co robi tak tie ma uz omrzeli,lebo minimalne tri tyzdne museli byt pichnute v sacku a to este aby som sa tyzden v kuse modlila aby zmekli......takze napiste mi niaky rodinny osvedceny receptik..ak mate

Lulu no idem mrknut album na toho tvojho andela,,,ja som mojmu kupila na mikulasa pivo,sak mi nic take chlapske nenapadlo....

no boli sme na tom skolskom Mikulasovi,,pekny progam ale v ramci krizy,tie nase najmensie deticky nedostali ani lizanku,,nie ze by sme na to cakali ale tak personal dostal balicky,skolaci pernik a mandarinku ,,skolkari tiez asi ten pernik a najmensie figu borovu......a potom sponzoruj skolu,a prispievaj na kadeco..ale tak obecny urad sa v tomto nedistancuje vobec tak preco by to mala robit skola....... 😢

janette4
4. dec 2009

Ludka, dobrý čertisko je z toho tvojho polovičiaka.
Inak,ja si pamätám,že keď som bola malá,tieť nám niekto známy robieval Mikuláša a vždy sme mu to zožrali aj s navijákom 😀

Mirka,ja ti môžem poslať,čo robí moja mama.ona ich robieva ten týždeň,ako sú Vianoce,uloží do krabice a šupne k nim rozkrojené jabĺčko.ale keď ich aj vyloží,keď ich neprikryje,tiež stvrdnú.

mirkaff
4. dec 2009

Zanka napis,,ved musim este pokukat v knizkach na pecenie,,
Ludka komentar mas v IP,predsa len je to moje osobne hodnotenie......

natsa
4. dec 2009

aj ja mám ovedčený racept potom ho sem hodím ked budem mať čas

natsa
4. dec 2009

tu su 2 recepty.Ten prvý je odskúšaný medovníky su hned mäkké a ten druhý má asi 100 rokov.
60 dkg hl.múky,40 dkg kryšt.cukru,4 vajcia,4 pol.lyžice medu,1 čaj.lyžičky sod.bicarbony,škorica.všetko zmiešame a necháme 1 den v chlade.Potom pečieme.
Zmiešame 100g medu,20 dkg.cukru,5 dkg.vlaž.masla,2 vajcia,1/2č.l sod.bicarbona,1 pol.lyžica kakaa,rum,medovníkové korenie(cit.kôra,1č.lyžica škorice,štipka anízu,badián,kardamon,klinčeky) vmiešame to do mäsy,zapracujeme 40 dkg hl.muky.Cesto je riedke viac múky nepridávame.Dáme do mik.sáčku,necháme najmenej 1 týžden v chlade.Potom vyvalkáme na 1/2cm.vykrajujeme.na povoskovaných plechoch necháme 12 hod stáť a upečieme.aby sa leskli,ešte hurúce na plechoch ich potrieme rozšlahaným žltkom.

michaela2410
4. dec 2009

ja idem najst medovniky, robievam, takeze su hned na jedenie

michaela2410
4. dec 2009

50dkg hladkej múky, 12,5dkg masla, 19dkg práškového cukru, 3lyžice medu, 2celé vajcia, 1 kávová lyžička sody bikarbony, 1 kávová lyžička mletej škorice, 4 roztlčené klinčeky. Všeto zamiešať a vyvaľkať na hrúbku 1cm.

davno som ich nerobila, ale tento rok asi spravím, lebo určite ich budem robiť na poslednú chvílu

mirkaff
5. dec 2009

natsa recept som odpisala...,....Miska a su to take ze su dlhodobo mekke??

lulu723
5. dec 2009

Ahojte baby tak ja o chvilku odchadzam na Turu dufam,ze sa mala zobudi vcas,lebo to nam ide bus okolo 3/4 na 12 a potom az okolo 3 a to sa zacina mikulas o 3 tak aby sme to stihli.tak som vas prisla len pozdravit a zazelat vam nadherneho Mikulasa. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a este dnes Ericka urobila pokrok dala som ju na nocnik a ona urobila kak potom sa postavila a zacala mrncat,lebo nevedela co to je.a ja dora som si to ani nevsimla,ale potom som ju pochvalila a vystiskala aka je sikovna.tak idem balit k babke majte sa papa 😀

mirkaff
5. dec 2009

tak Lulu pekneho Mikulasa,a nech sa Ericka zabavi a davaj na seba pozor,,nie ze ta schmatne cert so sebu.. 😀 ..ale bez urazky,,to myslim v ramci srandy....... 😀 😀 😀

aj my ideme na Mikulasa,,v dedine je velke,,ved viete co,,a v kostole je detska omsa,a potom budu deti pred farou ozdobovat stromcek a ,potom pride Mikulas......aspon pan farar si spomenul na deticky..... 🙂

Miska aka nahoda opysala som si recept aj od teba aj od Ivetky,,a ze vyskusam este mrknut do kucharskej co mam a tam presne taky isty recept ako si tu napisala ty...tak som to hned zamiesila amam to v sacku v chladnicke,,ale v tej knizke je pisane najmenej 12 hodin v chlade,,tak to necham do rana,,sak hadam sa tomu nic nestane.......

babuse nas dnes zaspal bez jedineho mrncania,,este ze sme nekupili dudku,,uz by bol z neho znova zavyslak...

tak prajeme Krasneho a bohateho Mikulasa,,a nezabudnite si vecer vycistit cizmicky,, 😀 😀 😀 deticky a mamicky

lulu723
5. dec 2009

Mirka mna schmatne cert,ale ten moj 😀 teraz pisem od mamy z domu,abz som o nic neprisla co tu pisete 😉

janette4
6. dec 2009

Ahojte.Mirka,prepáč,nemala som čas hľadať ten recept,ale vidím,že už máš zarobené,tak ani nemusím 😉
my sme boli včera v Meste na Mikuláša,ale mladý pán s nami vypiekol.ráno vstával až o 9tej,takže obedný spánok nehrozil,tak sme išli o pol4vonb,samozrejme hneď zaspal v kočári,prespal celého Mikuláša,o 5tej nám už bolo hrozne zima,tak sme išli domov,krpec sa zzobudil až pred vchodom.ale aspoň si pozrel z okna ohňostroj-ani nedýchal 😀 potom chcel chodiť stále do okna,lebo videl na námestí vysvietený stromček 😀

natsa
6. dec 2009

Ahojte,tak mi sme včera zasa cestovali,boli sme na Myjave a v Holíči.Všade dostal mikuláša,potom sme boli ešte na st.turej bola som zaniest kámoške fotky malého.drkotali sme dlho vo vfode akorát tam došiel mikuláš išiel k nemu tak malý bol celý vistrašený ved také čudo prvýkrát videl,nechcel od neho ani cukrík.Neviem čo mám z malý robit-nechce sediet v sedačke.vreščí ako pavián.ja ho ignorujem len polovičiaka to znervoznuje pri šoférovaní.Sedí tam iba ked má ist spat tak tam zaspí ale inak nie.

lulu723
6. dec 2009

Ahojte baby tak vcera sme boli na namesti v Turej a mala uplne v pohode bola ked videla Mikulasa aj cukricky jej dal potom sme rychlo kupili este v bille mikulasa a utekali sme domov,lebo uz som mrzla.potom nas tato hodil k svagrinej rychlo sa isli k mame prezliect a potom dosli mala pozerala jak puk kto to prisiel ani sa nebala len furt pozerala na Mikulasa co to ma za bradu a potom aj nazierala na certa asi sa jej zdal povedomi dostala 4 balicky,ale nemala to rozbalene tak potom chodila po Simonke a kradla jej keksoky 😀

a jak som sa snu jasila normalne som jej objavila uz velky kus stolicky co sa jej prerezala a doktor hovoril,ze na pravej strane sa prerezava a ona ju ma na lavej. 🙂

idem povesat pradlo a este zemiaky okrajat k jalitkam a obed je hotovy kedze polievku mame zo vcera a potom ideme do TN.

a segra dnes bola v tescu a kupila malej ten hovoriaci vysavac v draciku stoji okolo 28 eur a v tescu tusim o polovicu menej tak ho rychlo zobrala.ja som jej ho chcela kupit,ale aspon jej kupime lego a nejake veci a je vybavena zatim papa babuse 😀

janette4
6. dec 2009

ahojte.uf,konečne som vyvalená pred telkou.doobeda boli moji chlapi vonku,Maťko si bol u krstnej pre Mikuláška,tak som umývala okná v dvoch izbách a hneď upratala a spravila malému výzdobu v izbičke a poobede sme boli v Lipe na Mikuláša.Pekné to bolo,aj Matúškovi sa páčilo,deti mali program,malý ani nedýchal.aj Mikuláš sa mu páčil,kým sme k nemu neprišli,a chcela som ho k nemu posadiť.spustil hysáky a bolo.ale aspoň dostal balíček 😀 Ludka aj tvoja kamarátka Erika bola,čo má Karinku.

Ja som malého ráno poslala do izbičky,že prečo má topánočky v izbičke.mladý tam nabehol,z hlboka sa nadýchol a spusil:"Čo to to to je...." 😀 😀 😀

A keď som doobeda umývala okná,akurát som končila,keď moji prišli k bytovke a okolo išli svokrovci,vyobliekaný.potom som môjmu hovorila,že tatko určite povedal presne toto:Tá p..a v nedeľu umýva okná!!!.jak keby som ho počula 😝

natsa
7. dec 2009

ahojte,jej už mi šibe.Malý dostal talého tučniaka medveda ktorý spivaju džigo bel,stále chodí s tým za mnou aby som mu to stlačila aby to spievalo.celý den a ked som mu ukázala kde to má stlačiť tak nechápe.
Mirla medovníčky si piekla?podarili sa ti?nám dala mama

natsa
7. dec 2009

Zanka a svokrovci su strašne veriaci?ja tiež umývam okná ked mám čas alebo ked je polovičiak doma a zobere maleho von.ja som raz umývala okná na velký piatok lebo bud sa mi inokedy nechcelo alebo nebolo času.

janette4
7. dec 2009

Ahojte.Ivetka,jasné sú. 😀 veria tomu,že všetci sa z nich poserú 😀 😝
Raz,keď sme sa ešte bavili,prišiel k nám cez nejaký sviatok,veru neviem,či to tiež nebol veľký piatok a ja som prala.strašne sa čudoval,že cez sviatok perem.ja reku, ja neperem,pere pračka a periem vtedy,keď mám čas.
inak,včera sme sa s mojim bavili o Vianociach a darčekoch a dohodli sme sa,že kúpime aj svokrovcom.svokor bude inak prekvapkaný,keď zistí,že sme mu kúpili darček.Nech je za debila on a nie my 😝

mirkaff
7. dec 2009

ahojte......

babuse moje z tych medovnikov asi nic nebude,,cesto som zamiesila v sobotu a nedelu som ho mala sparacovat,,lenze v nedelu som stavala s teplotu vyse 38,,tak sme si posedeli na pohotovosti a potom som len lezala a lezala,dnes troha lepsie,ale hlava ma boli furt,ale sak citim jakasi na prd.tak ze kuknem sem co noveho,,a zavislacka co ma lezat tuka do klavesnice......Zanka ja som veriaca,ale co ma do toho kto kedy umyva okna,,tento rok napr.nasi susedia,co mame predzahradku vedla seba vypustali zumpu mne asi meter od okna,a to bol tiez velky piatok a svietilo slnieckom,,a ja kedze bol ten velky piatok tak som otvorila okna dokorana porozkladala paplony,,nechcite citit ako mi vonali... 😖

a pamatam si ze kedysi ked sme byvali u nasich tak na velky piatok sme povesali pradlo na snory von a jedna teticka k nam dosla ze ci sme sa zblaznili mat na snorach pradlo ze ked je takyto sviatok,,a hned obrok uz na velky piatok viseli vnuckine plienky na ich dvore.....alebo ked som cakala Martinku tak dosla moja babka ku nam a tiez som akurat dovesala pradlo a nasa babka jak certica,,ze Mira mira pre krista pana,sak to decko nedonosis,a ja kukala na babku jak puk a nakoniec som sa dozvedela ze tehotna nesmie vesat pradlo na snory lebo ze sa jej zachupi pupocna snura.......

ale ak sami dnes polepsi,a tomu cestu sa nic nestane tak budu aj medovniky...
a vcera moj varil obed,,spanielskych vtacikov a ryzu,,ryza nedovarena,, vtaciky akesi chudobne,dal tam len uhorku,na slaninku,vajicko,kapiu a safalatku zabudol,,ale sak zjeme

natsa
7. dec 2009

Mirka skoré uzdravenie.No ja ked som bola tehulka tak som vešala prádlo veselo.Nemal mi ho kto zavesit a som tu.Dodržujem akurát to že na sivestra nejeme kuracinu lebo mama hovorila že to potom uletí šťastie tak obe robíme sviečkovú.Chcela som na vianoce kvalitný nôž a to sa hovorí že sa to nedáva lebo sa ,že sa dopicháme tak som si ho kupila teraz,ešte som počula že ked dvaja spolu chodia a ked jeden daruje druhému retiazku tak sa rozídu,mne sa to stalo aj to tak dopadlo.
Juj aký tu je dnes smrad maluju nam schodisko a teraz lakuju sokle tak je tu smrad ani sa mi nedá z malým ist von.Ked zaspí tak pojdem robit hviezdičky z papiera.
Aj moj tak raz varil,robil rezne ja som v tedy nemohla lebo som bola na začiatku tehul.tak som vracala kade som chodila.Mäso neodblanené,zle vypražené tak bolo tvrdé náramne som si pochutila ale neva stále tvrdí že robí všetko najlepšie.Niekedy si z neho spravím srandu ked robím rezne že či ich nespraví že vydržia aj týžden v chladničke lebo to nikto nechce jest.ale ked mu chcem poradit tak radu nepotrebuje lebo on všetko zvládne.

rikarr
7. dec 2009

ahojteee

noooo aj ja mam muža bordelara ako hrom, tiež ma pomochlané tričká v skrini ale som povedala že to je jeho vizitka nie moja, že to mala mama naučiž a nie ja a hotovo, ja mu to dam do skrine ožehlené a zložené a zaujima ma to až ked je to v pracom koši........

viki bola tiež na mikulaša v meste s mojimi rodičmi, bola celá vytešená a potom mi to všetko referovala 😀

ja mam tiež dobrý recept na medovničky také mäkké ale musim pohladať