Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

mirkaff
26. jan 2010

caute babuse.....
no u nas sa tomu hovori tiez perky,my to lubime vsetci,ale nerobievame to zo zemiakoveho cesta,ale iba take jednoduche cesto,babka je z Bosackeho konca a tam ze sa to robilo iba z hladkej muky a vody,taky recept pre sedliakov,tak nam to aspon vypravala mama..no a tak to robim aj ja...len z hladkej muky a vody kolko muka znese,mam na to aj tie formicky..

ja planujem zajtra urobit ruzice,to je take fasiangove papanie,podobne fankam.... 😝 je to taky tvar kvetu,alebo akoze ruze,tak je to aj pekne na pohlad,moja mama to robievala tak ze do obdlznika narezala a akosi preplietala tie obdlzniky cesta,comu ja dodnes nechapem,tak to ani tak zlozito nerobim,este ze maju vedla formu...

😝

janette4
26. jan 2010

Nooo,Evka,tak ja tie východňarske očakávam na najbližšom stretku 😀 😀 😀
ja veru neviem,z akého cesta to robila babička.len kamoška mi hovorila,že robí zo zemiakového.

mirka,potrebujem presný návod,ako pre debila,ako ich robíš.č znamená,koľko múka znesie.

ozaj,pagáčiky od ivetky sa podarili?neviem,či si písala,alebo som prehliadla

mirkaff
26. jan 2010

jasne ze sa podarili,..ved som pisala ze zaujali vsetkych okrem Martinky,ta chcela venceky 😎
no a vody kolko znesie,proste aby si mala mekke cesto,daj do misky muku a prilievaj vody,ale fakt len trosku,alebo ti na stretko donesem cesto,alebo rovno hotove donese Evka a ja radsej cosi ine upecem......nech sa casnik jeduje...

natsa
26. jan 2010

je tak ja donesem tie kinderky čo sa mirke nepodarily.Dáme stretko asi až na jar?

jarabicka
26. jan 2010

....no baby, to jedine, že nám ich čašnik ohreje v mikrovlnke, keďže cesto sa polieva maslom, tak keď to zatuhne, tak to je o ničom...a cesto je také ako písala Mirkaff voda a múka...

...takže lepšie je doniesť koláčik 😉 ....

lienka55
26. jan 2010

Aleeeeeee stemi tu narobili chutky,dala by som si teda.

Evka a co sa dalej robi aky je postup ked uz je cesto hotove.

Ivetka to je teraz tak poradna je do 15mes. a potom uz ked ste len chori a tak.

mirkaff
27. jan 2010

zdravim.....
no tusim nikde nikoho.....

Lienka tak ideme aj my v marci na zapis,kedze pojde v maji 2011 do skolky,mame prist teraz.....

nas je od rana jak besny,len sa po mne liepe,ledva som ako tak spratala riady,trochu upratala spajzu a caka ma asi metrova kopa pradla...furt pracka za pracku.

vonku kosa,ano s nim nejdem von,bere kalciovy sirup,vcera sme boli u dr.sak bol akysi zachripnuty,ale nemal ani nema teplotu,len sople....no take ani sem ani tam...este to aj hrdinsky vypije,ved to je na grc....sa cudujem 😲

no aj my pojdeme na prehliadku v troch rokoch..a s Martinku tusim az v 15 tich.

jarabicka
27. jan 2010

Mirka, tu sme tu, veď kosa, tak ani my nejdeme teraz vonku, snáď poobede, keď bude trošku znesitlnejšie 🙂 ...ja som akurát uložila Kubenka a idem robiť na obed lečo s klobáskou a zemiaky...

Lienka, cesto sa vyváľka na kruh a z kruhu pokrájaš štvorčeky...na každý štvorček dáš plnku, buď tvarohovú, buď zemiakovú, kapustovú, bryndzovú alebo lekvár...a každý jeden zliepaš na štvorček, potom to spolu vyvaríííš, omastiš, osoliš a papaš...je to parááádička...keď už dáš maslo a soľ, dáš tam aj trocha "odvaranky"-to je voda, v ktorej si vyvárala pirohy...je to veľmi chutné ale aj pracné 😉

lulu723
27. jan 2010

Ahojte baby ja sa trosku nudim aj by som mala nieco robit,ale sa mi nechce taka som hnila jak vos 😅

natsa
27. jan 2010

Ahojte,ja som nechala maleho v centre a išla som si vybavit rodičovský,požičat masku na karneval-bude na buduci piatok v centre,ešte okolo mobilu a išla niečo nakupit.Potom som sním chvýlu pobudla v centre a po ceste domov mi zaspal.
Ludka nič nerob radšej si odpočit vobec niesi hnilá čo ja by som zato dala kebyže možem.Malý totiž neznáša ked sedím na zadku,hladá mi nejaku robotu a každu sekundu niečo potrebuje,ale už mu to nebudem trpet,pýta si čaj tak sa zdvihnem dám mu ho,ked ho má tak ho zrazu nechce a chce niečo iné.On zastupuje polovičiaka lebo ten ma nerád vidí ked odpočívam najrad´šej by ma videl lietat z prachovku a keby sa dalo tak keby som vobec nespávala a robila.Ked niečo robím v kuchyni tak mu to vadí a hovorí že čo zase robim lebo musí dávat na meleho pozor.to aby som sa rozdvojila jedna polovica niečo varila a dalšia lietala okolo maleho a keby sa dalo tak popritom leščila niečo a jeho by som nechala lehnit a keby som mala ešte 5 ruku tak z tu ho škrabkat na chrbte ,poprípade ovievala. 😢

lienka55
27. jan 2010

Ahojte,
tak ja som tiez dnes rozlietana,rano som utekala k nam na urad a potom do Mesta si nakupit,doma nicoho. 😲 😀
Tiez som prave skoncila s upratovanim,este periem.Poloviciak si rozkazal orechove slyze-rezance.V zivote som to nerobila,tak som volala mame co a ako.To co som vykuzlila tak neviem ci su to vobec slyze alebo rezance 😀 ,ale celkom dobre chutnaju na prvy krat. 😉

Evka tak ja sa asi necham radsej pozvat na tie pirohy,pretoze ja neznasam taketo jedla s ktorymi sa musis piplat,tak ako dnes s stymi mojili slyzami. 😀

ludka len pekne odpocivaj. 🙂

mirka tak super ze idete aj vy na zapis. 😵

mirkaff
27. jan 2010

Ivet moj tiez je niekedy taky,ale tak on dojde pred siestu domov,vo stvrtok neskor,lebo ma futbal,,no ale tiez som pred nedavnom urobila pekny poradek,tak sem tam uz aj cosi uprace,aspon hracky...aj to pomoze...no a naposledy asi tak dva tyzdne dozadu som v nedelu navarila,vsade bordel,riadov plny drez,postele rozhadzane,on sedel pri PC,tak ja som si pobede s malym lahla,....vobec ma netankovalo ze cosi treba robit,tak on bude pri PC a ja Lietat jak tela z jedneho konca na druhy..no a pekne krasne bez kriku poumyval riady,,a ja som len povedala ze bude doma pomahat a basta.tak odvtedy musi posluchat,ked chce mat tutuli mutuli,,veru ja ho hned vytrestam ked ma nasere...

mirkaff
27. jan 2010

no a ked sme pri tom zapise... to byva iba tak ze prides,odides alebo sa to robi niako v style ako prvy skolsky den pracikov.....nevies Lienka....

mirkaff
27. jan 2010

oprava....prvacikov......

natsa
27. jan 2010

u nás tutuli mutuli nehrozí -som mu povedala že ked niečo chce tak musí posluchat,ak sa povadíme tak vie že nič nebude,tak to mám cele na háku

lienka55
27. jan 2010

Mirka myslim,ze to nemaju na sposob prveho skol.dna,neviem.

Ivetka teba som sa chcela opytat,vraj tam niekde pri vas otvoril si moj gyndos novu ambulanciu a ide tam pribrat nove gynekologa a ten moj bude vo svojej ambulancii v Cachticiach.Dnes ked som isla okolo tak som tam videla velku tabulu,ale tam je viac tych novootvorenych lekarov.V tej rychlosti na aute som zazrela len kardiologiu.Ja len tak,lebo som chcela vediet kde sa to tam nachadza.Nevies o tom nic?

natsa
27. jan 2010

lenka je to tam ako je tá tabula z boku su dvere,tuším je to na 1 poschodí ved na tej tabuli je to napísané vnutri som nebola lebo tam nechodím.A budeš chodit sem do mesta ked kováč ostáva v čachticiach?a kto tam bude teraz lebo na tabuli je tuším písaný Kováč

lienka55
27. jan 2010

No vraj zatial je tam on v pondelok a tusim vo stvrtok,ale ma tam mat nejakeho ineho lekara a on ostava v Cachticiach.
No neviem si predstavit ze by ma preradili do Mesta ked chodim a som zvyknuta na neho.Neviem ako to budu riesit.Koho vlastne budu preradovat do Mesta?A tiez si neviem predstavit kto pojde k neznamemu lekarovi.

mirkaff
28. jan 2010

CAUTE.....
no tusim ste vsetky zapadli snehom,nomy asi zapadneme,furt vali,male sa doslova skrabe po vchodovych dverach tak ho idem vyluftuvat,,ale musime kocarom,lebo milostivemu sa nelubi sedet na sanach....
ale aspon zanesem kamoske penaze za oriflame.

mirkaff
28. jan 2010

ozaj Ivet aj robis ten oriflame?? dala si sa nato?

natsa
28. jan 2010

a nezasneží a nezasneží.Aj som mala ist v plane dnes do centra ale som si to rozmyslela,neviem či by som prešla a ešte k tomu také počasie.Chcem ist do obchodu ale ma to odrádza.chcem niečo napiect zajtra idemek svokre.čakám kedy príde polovičiak zo školenia že by ten zbehol ale to sa ešte uvidí či pojde lebo jemu sa vedšinou nechce alebo sa bude chcet trepat aby sme išli všetci.ked nepojde tak nebude mať napečené,
Nie Mirka nerobím nemám to komu ponukat ked som stále doma,ja používam Niveu a akurát nejake tie malovátka síce ich mám dost ale keby som niečo chcela tak kámoška robí Avon tak tá mi to dá lacnejšie.

erika160669
28. jan 2010

Prajem pekny den.Ohladne toho zapisu do skoly.Ja ked som bola s malym na zapise tak sa im ucitelka po jednom venovala pytala sa ich na zvieratka ktore sa ako vola na farby a do kolko vie napocitat a musel aj nieco nakreslit.Dievcence od akeho veku sa chodi do centra?

janette4
28. jan 2010

ahojte.my sme už boli aj na sanach vonku,prišli sme domov riadne mokrý a premrznutý.

erika, u nás je to od 0-3roky,ale s malým som tam začala chodiť,až keď už trochu lozil a 4nožkoval,aby sa tam aj trochu zahral a nemusela som ho len na rukách držať.

noa ja som parádne nasraná.chcela som ísť upiecť zákusok,lebo mm asi prídu gratulovať a zistila som,že mi nejde trúba.ešte včera som v nej robila ryžu a išla v pohode.neviem,či sa malý zas nehral s koliečkami.idem aspoň banánové jednohubky spraviť.

Ivet,ja tiež robím avon,ale už podstatne menej,ako kedysi.v podstate som s tým už chcela praštiť,robím to len kvôli mamine a pár jej kamarátkam,ale málokedy mám aspoň min.objednávku.

lienka55
28. jan 2010

Ahojte babule,
aj my sme zasnezeni,bola som v PN v tej kalamite si pre saty na ples.Maleho som nechala sesternici,nechelo sa mi ho tam trepat a este k tomu ked su taketo cesty. 😝
Mala som normalne strach,inak sa ani nedalo ist len na 2 a 3.
Navecer idem ku kadernicke na melir.
Predchvilkou som skoncila s odhrnanim snehu,taka som narobena.

mirkaff
28. jan 2010

a zachvlku mozes znova odhrnat,sice snezi pomenej ako dobedu ale snezi....
ja som toho nasho musela dat do kocara,aj som ho skusala na sane,no priecil sa hned pred domom tak domov pre kocar a bolo.uz som mu povedala ze je asi z inej planety,ze som este nevidela decko ktore odmieta sane. 😖
a konecne si pekne pospal,vyse dvoch hodin,co sa davno nestalo.

Zanka tak nabuduce dones pekne na stretko katalog,u nas to robi svokra,ale par krat mi zabudla objednat,tak uz si len oriflame u kamosky objednavam..

Erika nepisala si ohladne skolskeho zapisu?
ten nas vie rozpoznat,slnko,kvetinky,babo, sem tam sa mu podari trafit zvieratka do drevenej skladacky a obcas sa trafi aj co je konik. a krava.a v knizke vie co je papagaj,somarik,haavo,motyl a jezko,ostatne ho este nezaujali.ale najnovsie sa ucime strihat papier,velmi,velmi ho to bavi...farby nepozna,napocitat nevie,a kresli jedine ciary.

tak idete na ples Lienka?

ozaj v utorok som sa stretla s Lencu13,ze stale chodi s Timejkou po doktoroch.,ze mala laringitidovy zachvat.ale inak je zlatunka a podrastena.

natsa
28. jan 2010

ja som začala chodit do centra ked malý začal chodit,nejak vyše roka mal.Tak ja som išla do toho obchodu ked prestalo kydat.Musela som si odhrnut schody lebo u nás v baraku sa teké vedi nerobia.ledva som prešla do billy ved ma ruky bolia z kočára.Najhoršie je ked je pod snehom lad.už mám aj napečené.Pýtala som sa polovičiaka či si trufa ist autom- ideme k svokre,minulý rok nas v tedy riadne otočilo do zákopy že nás museli odtial tahat a to sme mali maleho v aute.
šak su v tej škole náročný to aby som už teraz začala aby sa to všetko stihol naučiť.on ukáže aj pozná len si to občas pomýli,niekedy sa trafí a vie ukazat kde je očičko

mirkaff
28. jan 2010

neboj sa Ivet dokedy pojdu nase decka do skoly budu vedet aj pracovat na programe Windovs,tak sa vyjadril moj brasko prednedavnom ze cil su decka mudrejsie ako sme boli my. 😲 ale tak my sme zase mali oblozeny rajon na kilometre z kazdej svetovej strany.

janette4
28. jan 2010

Mirka,aj ja to hovorím,že teraz sa decká už rodia s pc programami a ovládačmi v hlave.

Tak ja som nakoniec aj upiekla zákusok,robila som viedenský rez.trúba bola dobrá,len malý mi tam čosi postláčal a ona vtedy nejde zapnúť.ale zistil to až polovičiak,keď vstal s malým.Maťo je dnes akýsi upiščaný,protivný,ale asi mu idú zuby,lebo som s ním ťahala nočnú,stále plakal.ani jesť nechce,aj má ritku vyhádzanú,tak asi sa tam niečo klube,len keby si to nechal pozrieť.
Malý dnes vstal a stále kýchal a pokašliaval, už som sa zľakla,či doobeda neprechladol,ale bol dobre naobliekaný,mal nepremokavé oteplováky aj bundu.poobede boli s tatom len pred domom,pozametať auto a trochu odhrnúť sneh.

Mirka, neboj,neni jedniný,kamarátkina malá vydrží v saniach asi 5min,s veľkým presviedčaním. 😝

mirkaff
28. jan 2010

Zanka cakam na recept...... 😝 znie to lakavo.
my planujeme ist zajtra navecer k nasim,tak idem zajtra robit tie fasiangove ruzice,,moj tato to minule strasne chvalil,tak im ich urobim nech mlsaju.... 😝 a my s nimi.

my sme boli tiez pobede trochu na dvore,maly sa vyvalal v snehu,ale hadam bude lepsie aj spat.nastastie sme bez sopla,,mozno ten vzduch cerstvy na to zabral.

janette4
28. jan 2010

Mirka tu je:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18527

ja si robím iné cesto,klasickú piškótu,to čo je tam napísané,je skôr,ako bublanina.do pudingu dávam o polovicu menej cukru,máme radi také šťavnaté,nepresladené.a keď ho robím na veľký plech,dám o jednu šľahačku viac.inak je fakt dobrý,ja som ho raz videla v tej relácii,čo chodí na markíze,tam to robil jeden chlap a keď som ho spravila doma,hneď bolo po ňom.
spravila som aj tie banánové jednohubky,tak sa môžu olizovať 😀

tie ružice,to sa vysmáža v takej zvláštnej "žufanke"?moja svokra to robí pri každej možnej príležitosti.kedysi mi chutili,ale už nie,lezie mi na nervy,že sa to hrozne mrví.

my už spíme,tak som zvedavá,aká bude noc.idem trošku servítkovať,polovičiak ide na nočnú.