Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

mata_murkova
22. aug 2010

@moncika15 a ty si ake zvolila teda? je ich strasne vela druhov clovek si nevie vybrat

moncika15
22. aug 2010

@mata_murkova ja mam zatial baby lucy, imse vimse,loana a pololino a disanu na ceste. vrxne mam modern baby

kaktusik007
23. aug 2010

@mata_murkova
@moncika15 ani neviem kolko ich minieme za den... skusim si robit ciarky 😀 ono je to o tom, ze my este stale na doma fungujeme na novosklade stvorcov, takze tie treba menit castejsie.... ale prebalujem tak cca 2hod, priemerne, takze asi tych 8ks aj s nocnou....
co sa tyka tych vkladaciek, ja prave take nemam rada, mala som gro baby ale nastastie sa mi ju poradilo uz predat 😀 ja najradsej menim celu plienku...
a ktora je najlepsia??? no... kazdej mamicke vyhovuje iny sposob prebalovania, do toho kazdemu babatku sedi iny strih a este k tomu aj ako babo rastie, tak sa to meni....
ja ti viem iba povedat za seba, ze AIO tots bots su fakt fine, kupila som si dve na skusku, potom dokupila tretiu, no a teraz bola v anglicku akcia tak su na ceste dalsie dva ks 😀 - no nekup to za 13,50€ 😀 😀 😀
v blueberry minky necitit vobec mokro, to je super pre male babatko, ale nie uz pre take, ktore chces naucit cikat na nocnik.... plus kazde cika inak, niektore viac - ten moj teda poriadne, takze som mu posila brutalne hrube vkladacky a aj taku specialnu plienku nocnu, a s tou maximalna spokojnost, zatial nepretiekla 🙂
aj preto odporucaju mat z kazdeho kus, dva, a potom, ked sa narodi, zistis, co preferujes, co ti vyhovuje, a tie dokupis.... my latkujeme od 5dna, v tn porodnici som mala jednorazovky, teraz sa mi uz to enbude pacit davat opat jednorazovky, uz by som sla do latkoviek aj v porodke, ale tam sa to nejako neda 😉 teda ked nebyvas cez cestu a nemas manzela, co ti to chodi bravat kazdy den ako @dahlia 🙂 ta sa ale potom stazovala, ze bola za socku, co nemala na jednorazovky 😀 😀 😀
proste najlepsie plienky nie su.... kazda je dobra pre inu prilezitost.... mam oblubene, ktore mu davam hned ako sa prebudi (vtedy ju precika aj do pol hodiny), mam oblubene na cesty, ked sme mimo domu - preferujem jednoznacne AIO aktualne na suchy zips, ale to preto, ze je malicky,.... ak bude vacsi, tak suchace si asi zvladne rozopnut, tak potom asi budem preferovat patentkove 😉
no a celkovo, ja uz ziadne plienky kupvoat nebudem, ja budem uz len sit.... dufam 😀 mam nakupeny aj PUL, aj bambus, aj konope na vkladacky.... takze tak, proste mania 😵

kaktusik007
23. aug 2010

@moncika15
baby lucy niektore hania,, ale mne vyhovuju aj bambusove, a organic uplne ze najviac.... takze dobry vyber 😉 - akurat classic by som uz nekupila 🙂 - ale velkost xs/s je nam stale dobra 😉

moncika15
23. aug 2010

@kaktusik007 ty si ozaj maniak 😀 tada vsetky babule v teme latkovky,vcera som tam bola zastavena a este teraz ma hlava boli co som dostala tolko informacii 😅
hm, tie suxe zipsi to ma nenapadlo ze si ix moze zacat rozopinat 😨 ja som nakupila vsetky univerzal velkosti lebo maly ma byt valibuk tak radsej az podla skutocnej, zivej velkosti a vahy dokupim mensiu plienocku.
do porodnice mam tiez kupene jednorazovky lebo neviem si predstavit co by som tam robila s okadenou latkovkou 😅 a tiez aj tie odsudzujuce pohlady sestriciek a inyx mamiciek 😝

inak ahojte 🙂 ...som aj zabudla pozdravit...

mata_murkova
23. aug 2010

sak praveze aj ja som tam bola zavesena vcera 700 stran vsak nezvladam precitat dala som to potom na par poslednych ale to sa neda kazdy preferuje ozaj nieco ine takze asi fakt treba len skusat

mata_murkova
23. aug 2010

cafte este mam otazku ked sa rozhodnem pouzivat latkove plienky treba este na to balit nasiroko,alebo to uz splna aj tuto funkciu?

janette4
23. aug 2010

ahojte.pár dní som tu nebola a vy ste popísali normálne romány.

Ja som mala na víkend rodičov,tak nám bolo veselo,mamina mi pomohla v nedeľu s varením,v sobotu bola u kolegyni na 50ku na grilovačke,tak sme tam potom prišli za nimi,jedna kočka tam mala 6ročného syna,tak sa mal Maťovi kto venovať,tí dvaja nikoho iného nepotrebovali. 😀

rozoberáte látkovky:ja som nad nimi uvažovala,keď som čakala Matúška,ale zastavila ma veľká počiatočná investícia,ktorú sme si nemohli dovoliť a teraz už vôbec nie 😝 takže u nás opäť jednorázovky.

@mata_murkova tuším sa všetky sťahujete do Lubiny,asi tam zdúchnem aj ja,najradšej by som aj hneď,budete tam pekná partička 😀 inak ja som tiež u Turej,len prisťahovaná.

ja som bola dneska na gynde na krv,sestrička mi spravila hneď ster a vo štvrtok idem na poradňu.Muž išiel s malým von,lebo mne začalo dosť tvrdnúť brucho,tak nech si oddýchnem. idem sa hrabať do skalky a vytrhať burinu 😀
@moncika15 tebe tuším tvrdieva bruško,aj si na to niečo berieš?pri Maťovi som takéto problémy mávala až ku koncu tehu,ale zas je pravda,nemala som doma malú neriadenú strelu. 😝

s Mirkou som volala aj ja,majú sa fajn a dožadujú sa stretka.hovorila som jej,že zhruba o 2týždne,keď príde Evka z východu a to by vyhovovalo aj jej,vtedy bude mať nočnú.

michaela2410
23. aug 2010

ja neviem, ale asi by som sa na latkovky nedala, ale nie kvoli tej investicii, ale kvoli mojej pohodlnost...a navyse, dvaja mali jednorazovky a nemali sme problemy so zapareninami, ani nicim podobnym, tak neviem, ale asi by som bola uz velmi pohodlna na to... 😒

mata_murkova
23. aug 2010

@janette4 je to investicia ale ked z kazdej vyplaty odlozim na jednu dve plienky teraz tak mam potom pokoj ..neviem este nie som uplne rozhodnuta pre ne..vcera som mala dokonca s jednou maminou ostrejsiu vymenu nazorov o plienky:D:D
lubina je fajn kusok do ST aj do NM hned po ruke mam zastavaku takze mame tam uz aj nejakych znamych tak je to ok a este ked bude prirastok.to bude zabava🙂

inak ta nepoznam z turej ani z videnia som pozerala album

mata_murkova
23. aug 2010

@michaela2410 ked sa priznam skor mi ide o financie ale pohodlna som aj ja preto to zvazujem.. ja nemam narok na matersku teda iba na ten minimalny rodicovsky prispevok, nakolko som bola stale evidovana ako student a pracovala som len na dohodu co mi aj firme vyhovovalo.. takze na matersku pojde poloviciak a ja planujem robit z domu aspon par hodin nech cosi prispejem do domacnosti neviem ci sa to da zvladat..prinajhorsom poslem poloviciaka do prace

kaktusik007
23. aug 2010

@mata_murkova nasiroko uz balit nemusis, je to dostatocne...
no ja neviem, nejako mi to ako velika pociatocna investicia nepride, da sa to v pohode zbuchat aj do 300€... ako dobre, ja som maniak, sa priznavam, ale tiez ma viac tie latkovky nestali ako 500€... takze pohoda... ono ked viem ze za jednorazovky sa priemerne plati tych 50€/mesiac, tak jednoznacne je to o ekonomike.... a zacat sa da vzdy 😝 este som rada, ze musim prat kazdy druhy - treti den, pretoze pre krpca vela veci nemam, iba po par ks (vsak za den ho niekedy prezleciem aj tri krat a aj to asi stupne s papanim prikrmov 😀 ) a tak aspon nemusim mat kopec veci v malych velkostiach... a tych par ks, co mame, tak aspon poriadne vynosi 😀

lulu723
23. aug 2010

@mata_murkova zrovna som sa o tebe dnes bavila zo Zuzkou a povedala,ze ved si snu chodila do skoly tak ta pozna.ona bude mat babetko o 2 tyzdne po mne 😀

ja som dnes bola na internom vysetreni,ale zobrala mi len 4 skumavky krvi a vo stvrtok tammam nacupitat.zajtra idem na poradnu aj z malou nema mi ju kto strazit,ale dojde do mesta segranka tak ju postrazi aspon sa nebudem stresovat 😉

mata_murkova
23. aug 2010

@lulu723 helo zuzka jedina ma napada dunajcikova🙂 teda ak sa uz nevola inak a vy ste kamosky alebo rodina ?🙂

@kaktusik007 dik za rady 🙂 je fajn ked ludia pomozu

moncika15
23. aug 2010

@janette4 ahoj ked som mimo domu tak sumive magnezko inak kazde rano magne B6

dnes sme kupili kolotoc nad postielku a cestovnu postielku 🙂 🙂 🙂

ostrovcacka
23. aug 2010

Ahojte dievcence, tak konecne trocha casu aj na vas esteze ste tu toho vela nenapisali,cely vikend bol totalny chaos a este aj dnes,esteze som mala napecene od Evky,zajtra ma caka este upratovanie lebo je tu riadny humus a poobede idem na pohreb do Krajneho asi ste o tom aj poculi 25rocneho chlapca zabila elektrika,bol to kamaratky priatel, 😢 ,Evka je uz prec ale uz sme dnes dva krat volali tak sme v spojeni ale aj tak mi velmi chyba tri tyzdne bez nej 😢 ,k tym plienkam ja ked som cakala Vanesku tak v tedy tie plienky este neboli az tak rozsirene ako teraz,ale aj tak som s jednorazovkami spokojna sice to mesacne dost stoji ale zasa sa musi pocitat aj elektrina prasok,myslim si ze je super vymenit plienku a zahodit ju,ono v lete to este aj dobre schne len horsie to je v zime ale ak ich mate niektore radi tak ich pouzivajte,kazdemu fakt vyhovuje nieco ine a so zapareninami sme zatial tiez nemali neake velke problemy asi dva krat a to len ked bola po antibiotikach asi vtedy je ten moc iny ale modra indulona to vzdy vyriesila 😀 😀 😀 ,Matka aj ja som mala kedysi v plane ze môj zostane doma s malou na materskej a ja pôjdem do prace ale potom som si to rozmyslela a nelutujem ze som sa tak rozhodla,peniaze je jedna vec ale ale mama je mama,aj my by sme potrebovali peniaze mame sice krasny domcek ale pôzicku skoro milion korun na tridsat rokov a to este nemame dostavany vrch,ale casom to snad dorobime hlavne ze mame kde byvat 🙂 Uz teraz som aj rozmyslala ze pôjdem do prace aj som mala ponuku ale nezobrala som ju,musime sa uskromnit,tak uz je tu môj tak ja utekam ahojte 😔 😔 😔

ostrovcacka
23. aug 2010

Matka, prepac ja som to asi zle pochopila ty chces asi pracovat doma, to je super urcite to budes stihat aspon po kym je dietatko malinke potom uz si vyzaduje viac pozornosti aspon nasa mala 😎 mohla by si sa niekedy ozvat ked budes v Lubine ak chces dala by som ti na IP tel.c.,ale teraz uz naozaj idem dobru nocku 😀 🙂 😉 😲 😔 😝

lulu723
24. aug 2010

@mata_murkova presne tak Dunajčíková,ale teraz je už Dudíková a sme kamosky.dnes by mala aj k nam prist,ale ak tak pozeram na počko tak asi nepride.
no idem sa ja nachystat,lebo idem do poradne aj z malu tak budem mat čo robit,aby tam mala obsedela 😠 ešteže ide segranka a da na malu pozor 😉

janette4
24. aug 2010

ahojte.veru,to počasie je otrasné.náš tato je po nočnej,to chodíme doobeda vždy von,aby si pospal,ale takto mám čo robiť,aby som ho udržala ako tak kľudného,.už sme si čítali,spievali,tancovali,maľovali a obedný spánok je taaaak ďaleko....ako na potvoru vstával pred pol10 😝

@ostrovcacka Ozaj Janka,dodatočne prajem všetko naj k narodeninám aj meninám,prajem hlavne veľa zdravia a veľa radosti z Vanessky.

@lulu723 to máš fajn,že ti príde segranka ju tam postrážiť.mne najbližšia poradňa vychádza,keď bude mať môj rannú.asi zase zase poprosím susedu,či by nešla s nami 😒

lienka55
24. aug 2010

Ahojte,
tak my sme od nedele doma,bolo super ,len kratko.Nieco som stihla docitat.
Preberate tu latkove plienky,stale nechapem a nemal mi ani to kto vysvetlit v com spociva princip pouzvania tychto plienok a v com je vyhoda pred jednorazovymi,takze neviem o com je tu debata,dakujem za vysvetlenie. 😉

Chcem sa este spytat tie co mate skusenost s uradmi, polovociak mi tvrdi,ze nemusim ist vobec po skonceni materskej co bude uz tuto nedelu na socialku.Chcem teda vediet ,ci sa treba ist tam alebo niekde inde nahlsit,ze nastupujem hned od 30.8 do prace???.

janette4
24. aug 2010

@lienka55 myslím,že musíš ísť do zelenej budovy nahlásiť,že malý nastupuje do škôlky.ale nie som si istá,ale podľa mňa oni evidujú,že ti končí rodičovská.

kaktusik007
24. aug 2010

@lienka55 vyhoda pred jednorazovymi - v konecnom dosledku to vychadza pri jednom dietati tak cca rovnako, len par korun v prospech latkoviek... pri druhom ale je uz ta uspora naozaj zrejma... no a este taky detail - latkovu vybavu vzdy vies predat, kdezto pokadene jednorazovky rozhodne nie 😀 - plus tvoje dieta neprodukuje tonu odpadu, co sa tu rozklada 400rokov... co je tiez celkom dobry argument...

a v com spociva princip ich pouzivania??? nejako nechapem otazku 😀 ved plienky su na prebalovanie predsa 😝

lienka55
24. aug 2010

@kaktusik007 ale to co das tomu dietatu len tu latkovku a do vnutra nic???a potom ked sa tam vycika a vykaka musis tie plienky prat?

lulu723
24. aug 2010

Ahojte len napisem tolko,že do terminu veru nevydrzime 😀

moncika15
24. aug 2010

ahojte 🙂
strasen pocasie, cely den leje 🙄 ale ja tu xodim polonaha co ma zalieva horucava a tvrdne mi brusko uz hadam 10x dnes 😒
mali sme tu doobeda dkrstna tak spratujem co rozhadzala aj xuda morca musim dat psyxicky do poriadku 😀

moncika15
24. aug 2010

aha dnes mi dosli dalsie latkovky a zajtra cakam dalsix 5ks 😵

lienka55
24. aug 2010

@lulu723 ludka a co sa deje,uz sa otvaras????hadam je vsetko ok???

moncika15
24. aug 2010

@lulu723 aspon to budes mat skor za sebou 😝 ja sa tiez citim skor na ten prvy termin zaciatkom novembra ako na 20.novembra 😝

@lienka55 ty ako?

lienka55
24. aug 2010

@moncika15 ja zatial ok,ale este to nie je ako by malo byt podla dr.

moncika15
24. aug 2010

@lienka55 hlavne ze sa to lepsi 🙂