Kam sa oplatí ísť vo Viedni?

dari226
21. jan 2009

rada by som poprosila o nejake rady ci tipy kam ist vo viedni,nieco zabavne pre deticky,nieco romanticke pre rodicou,nieco super kde sa da nakupovat,alebo miesto na prechadzky a co si nesmieme nechat ujst
vdaka

elise
21. jan 2009

ja som bola v pratri sú tam kolotoče zábavný park a schenbrun - ospravedlnujem sa za pravopis 😀 😀 je tam zámok, park 😉

babatko88
21. jan 2009

elise má pravdu, keď už Viedeň, tak určite Schonnbrunn a Prater, a je tam aj ulica plná obchodov, len akosi mi vypadlo meno 😎

emjee
21. jan 2009

zalezi na ako dlho chces urobit program, ale vo viedni je naoizaj kam ist
klasika je prater, schoenbrunn (zamok, zoo, park), nedaleko mariahilferstrasse je tzv. haus des meeres, potom sa da do muzeii, hofburg, rozne vystavy ... najlepsie pozriet stranku viedne ake su akcie v dany cas, ked tam planujes ist

bobd
21. jan 2009

emjee, a mas aj nejaky typ na ubytko?

elise
21. jan 2009

skús sa spýtať v téme v regionoch rakusko alebo viedeň tam ti môžu poradiť viac🙂

emjee
21. jan 2009

bobd byvam 30km od viedne, takze v tomto ti moc neporadim, lebo ja vzdy na otocku 😀 ale skusila by som na tvojom mieste nejake jugendherdberge (dufam, ze ten vyraz je uplne korektny) pohladat

dari este som zabudla na stephansdom 😀 ale fakt zalezi kolko tam mienite stravit, lebo napr. schoenbrunn ak by si chcela zoo a trebars cast zamku ti zaberie skoro cely den; nakupovanie ak si v meste tak na mariahilferstrasse, ak chces ist vyslovene len na nakupy tak radsej chod do shopping city sued alebo donauzentra
a tiez zalezi ako sa mienis do W dopravit, ci autom alebo vlacikom

monkula
21. jan 2009

tá ulica s obchodmi sa volá Maria hilfe strasse. tak nejako teda... 😅

emjee
21. jan 2009

mon mariahilferstrasse 😉 potom je tam aj kärtnerstrasse, ale to je pre mamicky s detmi dost nobl 😀

monkula
21. jan 2009

no ,som sa sekla o jedno R 😀 😀 😀 😀

sirinka
21. jan 2009

podla mna kartnerstrasse je lepsia na nakupy...ale e pravda, ze uz som tam davno nebola...
no a schonbrunn sa vidiet musi a potom podla toho, co vas zaujima, je tam tisic muzeii...
a este stephanplatz je tiez peknucky...

emjee
21. jan 2009

nieco z webu http://svf.utc.sk/~jana/pikosky/vieden.html sice z r. 2005 ale ako odrazovy mostik posluzi 😉

sirinka
21. jan 2009

inac k tym nakupom, najlepsie je ist do SCS, ale to je na cely den... 😅

dari226
autor
21. jan 2009

no aaj tak vsetko nestihneme,dakujem za tipy

a nejake restiky za dobru cenu ci pizzeriu viete poradit?

tina_
21. jan 2009

Ja som bola vo Viedni este ako studentka na mesiac, potom este par krat, boli sme tam aj s deckami zo skoly a aj s manzelom a vtedy 5 -rocnou dcerou- ta bola absolutne nadsena...

Co sa tyka ubytka, my sme byvali v hosteli na Myrthengasse, je to naozaj na urovni, na to, ake je to lacne, da sa tam rovno aj za par supov stravovat (obed, vecera) v takej jedalnicke, je to super, je to take medzinarodne prostredie, nie su tam len studenti, ale velmi casto aj mlade rodinky s detmi. Co je na tom najlepsie, ze ste od CENTRA mesta na takych 5-10 minút cesty (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=e...

takze usetrite na mhd, kedze autom po centre chodit je non-sense...
Najlepsia obhliadka centra je sadnut do elektricky c. 1 alebo 2 (chodia po Ringu), a vidite vsetko najdôlezitejsie...

Inak pri univerzite v budove radnice (Rathaus) je vnutri INFORMACNE STREDISKO, kde mate na kilogramy informacnych letakov, co je prave v tom obdobi, ake akcie, ake vystavy, je tam kopec veci aj pre deti, k tomu najdete dobludu letacikov, su v roznych jazykoch, niektore aj v SK alebo cestine...
Navyse si tam mozete zobrat alebo vypytat zadarmo mapu Viedne, z druhej strany mapa centra Viedne, kde su aj pamiatky...

Odporucam zmrzlinaren na Ringu, je pri zastavke metra (U-bahn) Schottenring.

Pre deti je tam vela akcii, asi ich nebudete tahat do Muzea umenia 😉 , ale super akcie pre deti byvaju v zamku Schoenbrunn (specialne obliadky robene pre deti, dokonca decka mozu mat aj kostymy z tej doby na sebe,...), da sa tam v parku vozit na koci s konikmi,...super akcie pre deti su aj v KUNSTHAUS-e - ten je nedaleko uzasneho domu, tzv. Hundertwasserhaus (treba vidiet!!!), da sa plavit na lodi po Dunaji, ak su deti vacsie je vyborne ist napr. na prehlliadku do televizie ORF, robia prehliadky pre deti, len sa treba objednat (myslim), dokonca je tam pre ne take "zazitkove studio", kde si mozu skusit pracu s kamerou a blue-box,...

Pochopitelne jeden den min. si treba vyhradit na PRATER, zabavny park s kolotocmi, tam pochopitelne nevynechat jazdu na obrom kolese Riesenrad, odkial uvidite celu Vieden...

Tu je stranka pre turistov v čestine:
http://www.wien.info/article.asp?IDArticle=10439

Tu je mapa s lacnejsim ubytovanim (neviem kolko chcete utratit, alebo aky komfort hladate...), ale pre istotu:
su tam rovno aj ceny za noc

http://www.hostelbookers.com/booking/index.cfm?...

wewe4
24. okt 2010

ahooj, trochu obnovujem tému 🙂)
chceli by sme ísť do viedne na vianočné trhy na celý víkend, nemá niekto typ na ubytko...ťažko sa mi na nete hľadá niečo vhodné pre malé deti 😖

annie13
9. apr 2011

prosim vas kolko km je do Pratru z BA
ako je to tam cenovo
nema prater nejaku www stranku s foto ako to tam vyzera ,

rainee
17. apr 2011

@annie13 www.prater.at , klikni na Attraktionen a tam mas vypisane kolotoce aj s cenami + parkovanie. je to myslim 60-70km z BA 😉 skoda ze my nemame zabavny park tu v BA, je to hanba pre hlavne mesto 😝

rainee
17. apr 2011

baby na nakupy do W je najlepsia mariahliferstrasse a potom shopping city sud - tam ale len autom, je to uz troska od ruky. kärtnerstrasse a centrum je brutal drahe.

annie13
17. apr 2011

@rainee jeeej dakujem krasne

stanka22823
3. aug 2012

Bola som tam teraz dva týždne dnes som akurat prisla podla mna najlepsie sa nakupuje na Kagrane v Donoucentre je to hned pri metre... Ale urcite by ste sa mali ist pozreť na Kahlenberg na zapad slnka vidno z tade celu Viedeň ešte aj Prater je fajn ale este mozem odporucit Thermale park Oberlaa alebo tak dako sa to vola je tam velké parky zvierata zajace tam behaju pustene su tamjaponske zahrady kupalisko vsetko mozne 🙂

sarinka2012
27. apr 2014

Ahojte baby,trošku skusim obnoviť temu 🙂 buduci vikend sme planovali vylet do Lednic,alebo Schlosshoffu,aleeee vyzera to na dažd,tak hladame inu alternativu,ktora nie je vonku 🙂 Problem je ale že sme vo Viedni uz vsetko videli,boli sme v dome motylov,muzeach (prirodovedne,technicke..) dome morí,Zoo,muzeu šperkov aj v Sisi Muzeu a ešte na zopar miestach,ak by ste niektora vedela o niecom,kde sa da ist aj v nepriaznivom pocasi,budem rada za každy tip 😀

vroni
27. apr 2014

@sarinka2012, katakomby, zamok Laxenburg, muzeum cokolady, indoorove ihriska

sarinka2012
27. apr 2014

@vroni Muzeum čokolady znie super 😀 to je niečo pre mna a malu..super dakujem za perfektne tipy hned si to pozriem podrobne na nete 😉

18lenussa
14. aug 2014

chystám sa do viedne. Chcela by som isť vlakom a najprv do Schoonbrunn a potom mariahilfestrasse. Neviete mi poradiť spoje?

jovka
2. sep 2014

kocky prosim ako sa ostanem z vlakovej stanice do centra?dakujem

majma
2. sep 2014

@jovka do centra sa dostanes metrom U1

burina111
2. sep 2014

Tak my sme sa práve vrátili z Viedne....určite odporúčame Schonbrunn, je to nádherný zámok, obrovský park, stihli sme aj bludisko, vyhliadku a princovu záhradu. je to všetko pokope a určite na celý deň. Nachádza sa tam aj Najstaršia ZOO a zábavné ihrisko pre deti 🙂

jovka
2. sep 2014

@majma dakujem,nvm totiz nemecky a chcem maly vyletik,a prosim nazov zastavky je centrum al.iny?snad sa tam nestratim ☹ chcela by som kuk aj mariahil.str. myslis,ze to najdemlahko,ci si urobit planik? 🙂