Kam sa oplatí ísť vo Viedni?

dari226
21. jan 2009

rada by som poprosila o nejake rady ci tipy kam ist vo viedni,nieco zabavne pre deticky,nieco romanticke pre rodicou,nieco super kde sa da nakupovat,alebo miesto na prechadzky a co si nesmieme nechat ujst
vdaka

majma
2. sep 2014

@jovka staci sa odviest pri stephansdom na zastavku stephanplatz (smer leopoldau) a odtial uz aj peso pobehas tie najznamejsie miesta, pripadne mozes vystupit na karlsplatz a odtial peso po pesej zone k stephansdomu. Metro maju velmi dobre oznacene, takze istotne nezabludis.Ale istotne si naplanuj, ze co vsetko chces vidiet, aby si sa zbytocne nemotala hore-dole 🙂

silvapokorna
15. sep 2014

Ja som bola nedávno vo Viedenskej Zoo. Bolo tu super. Vrelo doporučujem. 😎

maladada
3. dec 2014

Ahoj,co odporucate videit vo viedni v tomto case? IDem ena buduci tyzden vlakom,ako najlepsie a akm sa mame dopravit? RAdi by sme asi aj Vienocne trhy ozreli pre tu atmosferu a pripadne aj nieco ine.Dakujem.

aklimka81
14. dec 2014

Ahojte babule, tiez by som chcela poradit, kam s malou (bude mat 4 roky) vo Viedni.. ideme na vikend, v sobotu mam na plane Podmorsky svet a trhy, ale nemam nic na nedelu.. Dakujem 🙂

liaka
5. sep 2016

Ahojte. Ideme na plavbu lodou z Bratislavy do Viedne. Tam mame skoro 5 hodinovu vychadzku. Chcem sa opytat ako daleko je zamok kde bola Sissi? Je to moc daleko od pristavu? Dakujem

vroni
6. sep 2016

@liaka, Hoffburg sice daleko nie je, zvladli by ste to aj pesi (cca 20 minut), ale krizom cez ulicky, takze len ak mate dobry orientacny zmysel a mapu (predpokladam, ze mas na mysli Hoffburg, so Schönbrunnom sa Sisi nijako zvlast nespaja)

liaka
6. sep 2016

Schönbrunnom som myslela. Mam to vsetko pomylene.
@vroni Ale nepozname ani jazyk tak neviem ci pojdeme a vyberieme sa. Pocula som, ze Vieden je aj dost draha...

vroni
6. sep 2016

@liaka, aha, no tak to je potom lahsie. Priamo pri pristave je stanica Metra, sadnete na U4, vystupite pred Schönbrunnom (zastavka Schönbrunn). Listok sa kupuje pred vstupom do Metra (su tam automaty), stoju 2,30 na hodinu jednym smerom na jednu osobu (deti do 6 rokov gratis, potom polovicu)
Kolko chcete minut v Schönbrunne uz je vasa vec, zahrady a okolite budovy sa vstup neplati, do zamku su tiez rozne tarify podla okruhu.
Alebo sadnite (tiez priamo pri pristave) na zltu elektricku (musi byt len zlta, cervene su normalna MHD), tam stoji jazda 6 euro (na dospeleho), ta vas prevezie po ringu okolo celej Viedne aj so sprievodcom (sluchadla na usi), pokial sa spravne pamatam, je tam na vyber z osmych jazykov a mala by tam byt aj cestina alebo slovencina...

liaka
6. sep 2016

@vroni a ta zlta elektricka nas vezme teda aj spet? Kde nastupime aj vystupime? Prepacte za blbe otazky, ale bojime sa nakolko nepozname rec a mame na to 4 hodiny aby sme sa vratili. To hadam stihneme? Neviem sa v tom vyznat. My sme plavbu vyhrali tak rozmyslame ci do toho vlastne aj ist ale zas necinne vyse 4 hodiny cakat v pristave mi pride blbe.

vroni
6. sep 2016

@liaka, ano, chodi po Ringu, takze do kruhu (Ring znamena prsten), vystupite tam, kde ste aj nastupili a ked zabudnete, tak nevadi, o nejaku pol hodinu tam budete znovu 😉, je to vnutorny okruh mesta, uvidite vacsinu pamiatok (Schönbrunn nie, ten lezi mimo stareho.mesta)

liaka
6. sep 2016

@vroni dakujem

milan_branik
19. sep 2016

Haus des Meeres super vecicka pre dospelých aj deti....