Kam "utiecť" s deťmi na Silvestrovskú noc?

kalafutka
29. okt 2015

Ahojte, neviete mi poradiť nejakú chatu alebo privát mimo mesta, nie drahé, kde by nás ubytovali na jednu noc - Silestrovskú????Max. na dve noci. Bývame v centre mesta, kde je to na Silvestra samý buch, tresk a v noci sa to nedá vydržať, nakoľko sa deti na to zobudia a plačú. Je nás 5 dospelých a 3 detičky (28 mesiacov, 2x 24 mesiacov).
Alebo poraďte, čo urobiť, aby sme deti aj seba uchránili od preplakanej noci? Zavreté okná nepomáhajú :(
Ďakujem za každú odpoveď
Katka

mircalla
29. okt 2015

Nikde...vsetky zariadenia ubytovavaju minimalne na niekolko dni. Okrem toho uz je neskoro si daco rezerovovat
Neviem co poradit, moj maly to prespi byvame v centre BA

kalafutka
autor
29. okt 2015

Ešte sa dajú rezervovať chaty, ale ako píšeš, minimálne na 4 noci.
Môj malý minulý rok prespal polnoc, ale delobuchy trieskajú celý deň a hlavne večer, som ho nemohla ukľudniť, lebo sa bál. Segra má dvojičky a tie sa zase zobudili o štvrť na jednu a do pol štvrtej jej plakali a nevedeli zaspinkať (podotýkam, že jej spávajú celé noci).

tomasko27
29. okt 2015

@kalafutka Tomu sa nevyhnes ani na dedine ani v horach to jedine ze chata nasamote u lesa.

moni244
29. okt 2015

@kalafutka tomu sa nevyhnes, kde budu silvestrovske pobyty,budu aj ohnostroje. Jedine najst samostatnu chatku mimo civilizacie. Moja ide mat tri a ani raz neplakala, vzdy som ju zobudila pred polnocou, alebo ani nesla spat a spoza okna sme pozorovali svetla na oblohea vdaka tomu sa nebala

lentilka46
29. okt 2015

@kalafutka skús súkromných prenajímateľov chát niekde v tatrách - my sme takto boli pred 2rokmi u jednej panej v štrbe, domček útulný, zariadený, a ohňostroj veru veľmi slabý - ako aj nejaký program v dedine - čiže bolo pomerne ticho, nám to nevadilo, hlavne, že sme boli spolu 🙂 a tuším sme to boli na 2 noci, max. 3 - a zajednávali sme to niekedy v októbri, ale spomínam si, že to bolo už náročné hľadanie, oslovili sme cca 50 takýchto súkromníkov a z toho max 10 malo ešte voľnú izbu - nakoniec sme vychytali domček úplne super, boli sme tam len my dvaja za nejakých 13e/noc 🙂

kalafutka
autor
29. okt 2015

Ďakujem, toto tiež skúšam, zatiaľ bez úspechu

anik56
30. okt 2015

Skús zľavové kupóny, tam som videla nejaké pobyty na Silvestra. Napr. zlavomat.sk, zamenej.sk, zlavy.markiza.sk. Tak ideme s mužom aj na wellness víkendový pobyt do Tatier.

ckatka
30. okt 2015

@kalafutka nemate pribuznych mimo BA? alebo kamaratov ktorych ste dlho nevideli? u nas takto vlani boli kamosi s krpcom na navsteve, s nimi sme sa strasne dlho nevideli a Silvester bol v pohode prilezitost, my sme sa zabavili, krpec prespal a bol pokoj

suri023
30. okt 2015

Prvy Silvester moj syn prespal a potom uz kazdy jeden bol s nami v noci na dvore. Aj ked niekto robi ohnostroje mimo Silvestra, tak je strceny v okne. Neviem ci je to tento pripad, ale obcas rodicia prenasaju svoj vlastny strach na deti....ak ku tomu nema negativny postoj rodic...nebude sa predtym schovavat a skusi tomu dieta s mierou vystavit, tak si nemyslim ze nieco pokazi. Je to ako so psom...niektore zeny chytia dieta na ruky s tym ze "pozor pes, nechytaj ho, moze byt chory" a niektore matky zasiahnu iba po nevhodnej reakcii dietata alebo psa.

kalafutka
autor
30. okt 2015

Dakujem za odpovede,toto som uz vsetko vyskusala...myslela som skor,ci neprenajima niekto sukromnu chatu,alebo tak...ale aj tak dakujem

uhnakova
30. okt 2015

My sme boli pred dvomi rokmi v penzione na Pezinskej Babe. Syn mal vtedy jeden a pol roka a totalnu hrozu z ohnostroja. U nas ludia saleju uz dlho pred Silvestrom, na Silvestra potom od cca siestej vecer nonstop az do pol druhej v noci. Takze sme zdrhali z toho randalu prec. Na Babe nas bez kecov ubytovali na jednu noc, nesnezilo, takze nemali lyziarov ako ine zimy. Vedla na chate bola nejaka partia a robili aj ohnostroj, ale len okolo polnoci zhruba 20 minut, takze pohoda, nejako sme to prezili. Keby bola lepsia zima, mozno by aj dalsi ludia blaznili s petardami, chvalabohu mali sme stastie na slabu zimu 🙂.

kalafutka
autor
31. okt 2015

A nevedeli by ste mi poslať kontakt na ten penzión, alebo aspoň názov? Ďakujem 🙂

kalafutka
autor
1. nov 2015

Dakujem😉