Kedy začať, ako dlho, ako často chodiť s bábom do sauny?

inuska12
30. dec 2006

mate niekto skusenost so saunovanim 14 mesacneho babatka? pred otehotnenim sme sa saunovali asi 1xtyzdenne a myslim, ze to pomohlo mojej imunite, nebola som uz 2 roky vobec chora, ani chripka, chcela by som to teda aj pre moje babo, kedy zacat,ako dlho, ako casto? diky za odpoved

zuzu31
28. sep 2009

my chodíme do sauny po bazéne cca od 7 mesiacov .... 60 stupnov cca 3-4 minuty, potom vlazna sprcha, zabalit do osusky a odpocivat na lehatku

sekiy
21. feb 2013

My sme chodili na plavanie pre babatka od 3,5 mesiaca ... vrele odporucam ... dokonca v tej najvacsej zime, ktora vtedy momentalne bola ... velmi dobry vplyv hlavne na imunitu a pohybove ustrojenstvo ako celkovy vyvoj jedinca ...
Po plavani nasledovala sauna vyhriata na 65C, kde kazdy rodic mohol ist s babatkom na dobu dlhu ako sam uznal za vhodne, inak v nasom pripade to bolo cca 7-10.min ... Inak kazde dieta to znasalo inak ... a najlepsie to zbada rodic ako to dieta znasa, pretoze zacne byt nepokojne a nevie obsediet ... po saune nasledovala sprcha a hned prijem tekutin ...
Nasa mala ma momentalne 1,5 roka, chodime do bazenu, tak casto ako sa da ... taktiez chodime do sauny na druhy schodik, kde je asi 85C, tak na 10.minut. a v pohode tam vydrzi ... vrelo doporucujem ... imunita oproti ostatnym detickam je neuveritelna ... v podstate sme este neboli chory ...
Prikladam clanok, ktory sa mne osobne najviac pozdaval ...
http://zdravedieta.rodinka.sk/zdrave-telo/podpo...