Kedy začať, ako dlho, ako často chodiť s bábom do sauny?

inuska12
30. dec 2006

mate niekto skusenost so saunovanim 14 mesacneho babatka? pred otehotnenim sme sa saunovali asi 1xtyzdenne a myslim, ze to pomohlo mojej imunite, nebola som uz 2 roky vobec chora, ani chripka, chcela by som to teda aj pre moje babo, kedy zacat,ako dlho, ako casto? diky za odpoved

viamka
30. dec 2006

zistuj u pediatra, lebo mne povedal nas, ze dokedy dieta nema vyvinutu termoregulaciu, tak sauna ani ine extremy nie! ja osobne som saunovala syna od 5 r. aj zo skolky chodili deticky a statisticky mali niekolkonasobne lepsiu dochadzku ako nasaunovane kolektivy.

inuska12
autor
30. dec 2006

dakujem za skoru odpoved
hmm, zda sa mi to trochu neskoro, v 5r, praveze by som chcela predist chripkovaniu donesenemu zo skolky. urcite je ale fajn saunovat sa od 5rokov ako vobec nesaunovat.

viamka
30. dec 2006

to nie je moje tvrdenie ani rada, iba moja skusenost. radim len to, aby si dalarec s pediatrom, okrem teba pozna tvoje dieta on, alebo ona ak mas doktorku. a aj si otuzovala?

rova
31. dec 2006

Hm..tak to se mi nijak nezdá.. 😒

inuska12
autor
1. jan 2007

viamka, otuzujeme, k lekarke sa chystam bud.tyzden, opytam sa aj jej, ale skusenosti inych mam su tiez velmi dolezite, dam vediet ako sme pochodili, pekny vecer

sue
1. jan 2007

Inuska, my máme saunu domka, takže je u nás často využívaná, ale najmenšie deťúrence mali 3 roky čo v nej boli, skôr sme si nikto netrúfli vziať ich...

majda2
1. jan 2007

Já bych takto malé dítě nesaunovala... Ale doktorka by měla poradit.

expertka8
1. jan 2007

MUDr. Katarína Špačková, pediater

Dobrý deň,
osobne nemám skúsenosti a ani v mnou prečítanej literatúre som zatiaľ nenašla informáciu, ktorá by presne určovala dĺžku pobytu, vek dieťaťa a teplotu aká by mala byť v saune pri malých deťoch. V podstate má "kvetinka" pravdu: dieťa si samo určí či mu pobyt v teplom prostredí vyhovuje. Bábo treba sledovať ( nepokoj, malátnosť sú varovné príznaky) a zabezbečiť hlavne dostatočný prívod tekutín!

viamka
1. jan 2007

odkial to mas ?

expertka8
1. jan 2007

..z netu 😀

sue
1. jan 2007

Teraz mi tiež prišla net odpoveď 😀 - od roka sa môže dieťa brať do sauny, ale nie do naplno vyhriatej - treba zvyšovať teplotu od 75 stupňov a aj predlžovať čas strávený v saune , a samozrejme dieťa sledovať ...a taktiež treba dať pozor, aby tam nešlo najedené a aby malo dobrý pitný režim.

viamka
1. jan 2007

to je rec o suchej saune?

sue
1. jan 2007

áno, suchej (aspoň teda mne písali odpoveď na suchú saunu)

ninocka
2. jan 2007

baby a co hovorite ak mi skonci sestonedelie a budem kojit mozem ist do sauny?

sue
2. jan 2007

To by sa vraj nemalo...v šestonedelí určite nie a myslím, že ani žena ak kojí, tak by ísť nemala...

inuska12
autor
2. jan 2007

Dakujem expertka8, ideme to teda skusit,
sue: tiez mame saunu takze v sobotu testujem nasu babulku, dik za tip o nejedeni, dolezite a asi by som na to nemyslela
ninocka: radsej to neskusaj, bude ti tiect mlieko, skusala som 😉 (rovnako ako pri sexe, tieklo pruuuuuuudom)

sue
2. jan 2007

Inuska, nie je zač 😵

abaka
5. jan 2007

tak neviem nasa dcera ma dva rokz a nechcela yo saunz odist po nej si vzyiadala studenu sprchu a uy dva dni sa pri kupani oblieva studenou vodou. tak neviem...

sue
21. jan 2007

Babulky, tento týždeň som našla v "lacných knihách" knižku Saunovanie detí za pár korún...

inuska12
autor
30. jan 2007

Tak baby, mama-teda ja, chce dieta saunovat, ale dieta nechce 😀 nepacilo sa jej to, plakala, hoci teplota stupala postupne a iba tak do 40stupnov, myslim, ze sa jej nepacilo prostredie: mala, uzatvorena, dost tmava miestnost s iba slabym svetielkom, ani pesnicky nepomohli, hmmm, dame pauzu mesiac a skusime znova.

kitka123
30. jan 2007

Inuska, kdyz jsme chodily loni s malou na kurz plavani pro miminka, tak tam se slo vzdy z bazenu rovnou do saunicky, kde byla teplota do 40 stupnu. A to byly deticky od 4 mesicu vys. Takze kdyby to bylo skodlivy, urcite by nemohli neco takoveho provozovat.

emjee
17. jún 2007

junior • 1d • 14. jún 2007 o 21:59
Ahojte dievcata,

chodila som s malym na kurz plavania a teraz chcem s nim chodit na plavaren a zaujimalo by ma, ci s nim mozem ist aj do sauny alebo do pary, na ako dlho. Proste vsetko okolo toho. Maly ma 10 mesiacov, je zdravy, lubi vodu. Ak mate s tym niektora skusenost, podelte sa o nu. Dik

expertka8 • 2d • 14. jún 2007 o 22:05
http://zena.centrum.sk/zdravi/clanek.phtml?id=1...

emjee
8. aug 2008

alena22 • 1d • 12. feb 2008 o 17:30
ahojte neviem ci uz tu taka tema je ale chcem sa vas popytat ci chodite s detickami do sauny od akeho veku sa moze ist a aka by mala byt priblizne teplota, ja by som chcela ist s adriankom velmi ale neviem co a ako dakujem za rady 😉

emjee • 13. feb 2008 o 08:37
kuk do linkov co som pridala do tejto temy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... sauna suvisi s otuzovanim 😉

alena22 • 1d • 13. feb 2008 o 09:21
emjee dakujem

emjee
8. aug 2008

maso • 21tt • Včera o 16:55
Ahojky,
mate niektora skusenosti so saunovanim babatka? Velmi ma to zaujima ... myslim teda, kedy je mozne zacat s miernym saunovanim ... napr. 60 stupnov ... nazory na tuto vec sa vraj rozchadzaju, co si myslite vy? 🙂

trixi • 1d • Včera o 21:00
ahoj maso, ja som zacala chodit s malym na plavanie vo februari, ked mal 4 mesiace a k dispozicii bola sauna vyhriata na 45 st. Skor to sluzilo na ohriatie ako saunovanie. Doma sme boli s malym par krat v saune, vyhriata na 50 st., ale skor vzdy po kupani v bazene, nie typicke saunovanie ako u dospelych. Odborne znalosti o saunovani nemam.

maso • 21tt • Dnes o 10:50
diky 😉 a malemu sa to pacilo?

anielik
11. aug 2008

my sme sa saunovali od 6tich mesiacov...chodime plavat a tam je presne spravena sauna pre babatka aj teplota. Sme tam kratko...teda v zime si zohrievame kosti...tak max 5min a v na jar menej a v lete...sem tam ked je chaldnejsi den.
Vrelo odporucam, neboli sme vobec chori.

Ked ideme do verejnej sauny, tak len do parnej a max 1min...aby sa velmi nenahrial 😉 ...samoska zalezi ze ked sa mu paci v saune tak o trolilinku dlhsie 😉

danu
9. sep 2009

saska.t • 1d • Dnes o 09:24
Ahojte,

kedze sme boli s muzom docela velky vyznavaci sunovania, ale po narodeni dcery sme prestali, zaujimalo by ma od akeho veku sa mozu deticky saunovat a ako dlho. Viem ze babätka mozu ist po 6 mes. dnu na 2x3min ale zaujimalo by ma na ako dlho mozu deticky po roku aby im to neposkodilo zdravie a malo to prospech pre ich organizmus, mate niekto skusenosti? 😉

dominka11
9. sep 2009

tak tato tema aj mna zaujíma, je tu niekto kto vie poradit?

petja
10. sep 2009

s malým chodim do sauny od jeho roku.Jsme při 85 stupních cca 2-3 kola po max 3 minitách.řekne si i sám,že chce jít už ven.Pak ho zchlazuju posprchou ,někdy v bazenku,nechávám to na jeho rozhodnutí

andyalukasek2008
10. sep 2009

Chodíme do sauny po plavání od 6-ti měs věku a v poho... Max 5min, více ne, sám si řekne, že už chce jít ven...

dominka11
10. sep 2009

my budeme mat doma saunu, tak asi od 1 roka skusim s ním ist na chvilku, ale dam asi najskor taku menšiu teplotu, skusim najskor len nejakých 50 st. a uvidíme.