Koľko vám pomáhajú s detmi rodičia a svokrovci?

tamia
26. jún 2008

Ahoj, zaujímalo by ma koľko vám pomáhajú s detmi vaši rodičia a svokrovci. Mám na myslii stráženie, hranie sa a tak ďalej.... A na akú dlhú dobu ste im najviac nechali deti?

kotenko
26. jún 2008

Moji rodicia mi Lilianku strazili 24h, tozn., ze ju sondovali-krmili, odsavali, lieky jej davali, vstavali k nej aj v noci... a som im zato nesmierne vdacna... svokrovci nevedia nic ohladom lili, svokra sa dokonca bala vziat si Lilianku aj na ruky... 😔

tweety22
26. jún 2008

tak ja im zverim maleho tak na par hodin, 2-3 hodky a uz potom neviem bez neho vydrzat... pomaju ako sa len da , aj napriek tomu, ze su vo zvolene a druhy na orawe a som im zato nesmierne vdacna 🙂

kaluha
26. jún 2008

ahoj svokra mi nepomáha nieže by nechcela ale bývame s našimi tak mi pomáha mamina popestuje postráži...
ale najdlhšie bol s našimi pol dna aj to len ked som bola u lekára alebo niečo vybavovat inak chodia so mnou alebo ešte ked sme večer boli s mužom vonku ale to je tak 5* do roka

tamia
autor
26. jún 2008

tweety22, ako ti pomáhajú keď sú tak ďaleko, cestujú za vami? Alebo vy za nimi?

lyongirl
26. jún 2008

skoro vôbec, iba ak sú donútení, pretože chodia denne do práce a sú zanepráznený.
Svokra ho varovala 1x a pár x bola povoziť a mama varovala asi 3x, ale len chvíľku, no a ja tiež, pokiaľ som neni donútená, malého si nedám 😀 , nevydržím bez neho...

zuzu13
26. jún 2008

o deti sa staráme výhradne s manželom s výnimkou toho, že chodím do práce a mamina na dve hod./počas obedného spánku/ chodí k Lucke, nevidím dôvod, prečo by sa mali starať o ne, nakoľko sú to moje deti a oni sa už narobili dosť...teraz je čas im to vrátiť...takže pomáhame my im 😉 ...samozrejme cez prázdniny deti chodia k starkým, ale počas víkendov a cez týždeň je to len formou návštev...no a ďalšia vec je to, že sa venújú iným aktivitám ako je záhradka a pod. 😉 😀 😉

tweety22
26. jún 2008

ja som u nasich vo zvolene kazdy treti tyzden vzdy na 9 dni a vtedy mi nasi nechavaju priestor nech si pobeham banky, nejake nakupy oblecenia a pod. , na orawu chodime menej lebo je to z BA dost daleko ale ked sme tam tak svokrovci maju velke hospodarstvo a davaju nam BIO masko a zelninku takze to je obrovska pomoc takze dost setrime na potravinach, hlavne na mase 🙂 a maly to tam zboznuje ma tam zajace, kravicky, krasnu prirodu... inak chodia aj nasi aj svokrovci casto do BA takze ja som max. spokojna, podla mna travime s nimi dost casu, som rada, ze nebyvame hned pri sebe lebo to by som tu mala maminu nasackovanu asi kazdy den kedze ta maleho az chorobne zboznuje 😀 ale niekedy mi chybaju, hlavne ked je maly chory a babkam sa zrovna neda pricestovat ☹ ja mam nastastie strasne pekny vztach aj s rodicmi aj so svokrovcami ale na druhej strane som rada, ze nie sme spolu kazdy den 🙂

abetka
26. jún 2008

ked potrebujem, tak ich postrazia a to maleho mali minulu sobotu 1 krat, lebo som isla s malou do cirkusu. Zatial nastastie nebol s tym problem. Aj ked som chodila do prace , tak som si pisala sluzby podla mamy a pomahala mi s nou. Aj otco ked mal zlomenu nohu bol pri nej a vtedy saa mu aj pokakala, co nikdy neurobila 🙂 . Ale pomahaju ako mozu. Su zlati a velmi im za to dakujem

titkovamiriam
26. jún 2008

vela-vela 😀 ,mohla som sa vratit do prace. 🙂

tamia
autor
26. jún 2008

titkovamiriam,
a kde trávia čas u vás alebo deti sú u rodičov? Myslím tým, že ty ich ráno zobudíš a zoberieš k rodičom a potom ideš do práce alebo rodičia prídu k vám? (nenapísala som to moc zložito 😉 )

silvia.s
26. jún 2008

Strašne veľmi dakujem svojim rodičom keby som ich nemala tak mam hlavu šdivu. strašne mi pomohli i ked som čakala dvojičky mali malu na chalupe pokial som bola dva mesiace v nemocnici. aj teraz si ju mamina brava niekedy cez víkendy i ked nam detko na malej narodeniny zomrel. a svokrovci tiež pomahaju ako sa da. tiež hovirili že si malu zoberu na prazdniny tak uvidime. neviem čo by som robila keby sme ich nemali.

dididi30
26. jún 2008

ja som sebestacna a nepotrebujem pomoc od nikoho, deti si vychovam aj sama 😉 😎

kotenko
26. jún 2008

dididi, tu nejde o vychovu, ale o pomoc rodicov

kotenko
26. jún 2008

na vychovu su tu vlastni rodicia a podla niektorych "mamiciek" aj knizky, podla ktorych sa drzia. Hm, knihy nikdy nikoho nevychovali, neviem, ako sa vela mamieciek podla toho moze riadit. niekde sme sa tu o om teraz bavili, trosku som odbocila od temy, ale dost ma to zarazilo, ze ti tvoji rodicia a svokrovci "vychovavaju" dieta tym, ze ti ho na bapr 2 hodinky postrazia. hm, proti gustu ziaden disputat

tweety22
26. jún 2008

dididi30, ja som velmi rada, ze mojich rodicov mozem potesit tym, ze im necham maleho a ze u nich rada travim so synom nas cas... aj tymto sa im snazim zavdacit za vsetko co pre mna urobili a oni maju z maleho obrovsku radost... presne ako pise kotenko tu nejde o vychovu tu ide o to, ze babky radi pomozu, ze radi postrazia a zaroven ich to aj bavi

mory
26. jún 2008

no mne nepomahaju vobec lebo zijem v zahranici ale keby som bola na slovensku tak by som urcite mala strasne vela pomoci nielen od rodicov ale aj od ostatnych blizkych, no ale nestazujem si zvladam vsetko lavou zadnou a tesim sa z kazdej minutky ktoru travim so svojimy detmi 😉

titkovamiriam
26. jún 2008

babicka k nam docestuje v nedelu a odchadza v piatok a rodicov mam o poschodie nizsie 🙂 ,kolkokrat babke hovorime nech zostane aj na vikend aby tolko necestovala,ale ona chce ist domov ,pozriet susedky,sestry a cintorin 🙂 .

martina.d.
26. jún 2008

ja už rodičov nemám, svokrovci sa o nás nezaujímajú od začiatku. Takže som na všetko od začiatku sama. Manžel mi v domácnosti nepomáha. Ešte k tomu sme sa odsťahovali o 120 km ďalej od známych, takže sme naozaj úplne samy. Zvykla som si, od malička som bola vedená k samostatnosti, takže mi to problém nerobilo. A aspoň nemusím byť nikomu nič dlžná a byť vďačná.
Takže nemáme žiadnu finančnú, materiálnu ani fyzickú výpomoc. 😀 😀 😀

tamia
autor
26. jún 2008

dididi30,
nepotrebuješ pomoc...? Možno príde čas ked ju budeš potrebovať.... Ja som napr. veľmi rada ked mi rodičia malú postrážia. A dokonca moja krstná mama mi chodí pomáhať denno denne. S malou sa hrá, kým si ja niečo porobím, alebo sa hráme všetky spolu. Malej sa to nesmierne pači, pretože má znemu, nie je stále iba so mnou... (prepáč, ale tvoj príspevok mi prišiel taký povýšenecký..., že nepotrebuješ, a ešte presne ako píše kotenko a tweety to nie je výchova ked ich na chvílu postrážia..)(...alebo, že by si to napísala kvoli tomu, že si v zahraničí a pomoc rodičov je ďaleko..?) ale to ber v úvodzovkách, to som už len uvažovala....,ale zas tam určite máš svokrovcov 😉 . A oni ti pomáhajú, alebo im deti vobec nedávaš?

mory
26. jún 2008

martina vitaj v klube 😀 ani mne svokra este nikdy nepomohla 😝 a ta posledna veta je jak usita aj na mna 😀

tamia
autor
26. jún 2008

titkovamiriam,
to je super. Ja uvažujem ako to bude ked bude mať malá tri roky a budem musieť nastúpiť do práce. Mylsím, že do školky nehrozí, lebo by sme boli viac chorí ako zdraví. Tak preto ma to zaujímalo, ale naozaj super vymyslené 😉 🙂 .

expertka8
26. jún 2008

....v mojom pripade "velmi vtipna otazka"... 😀 😀 😀 😀 😀

tweety22
26. jún 2008

mozno ten kto nema dobry vztah s rodicmi alebo svokrovcami sa citi byt viac nezavisli a spolieha sa sam na seba, popripade na nejaku opatrovatelku alebo kamaratov co im pomahaju s detmi, ja som rada, ze opatrovatelky nemusim riesit, lepsie ked dieta ostane v rodine (aspon podla mna), ja si vazim nas vztah s rodicmi a svokrovcami a zase naopak byvam im rada vdacna pretoze tu nejde o to, ze pomahaju len oni nam, my sa tiez snazime pomahat ako sa len da 🙂 ale vsetko je vec nazoru 🙂

majka35
26. jún 2008

expertka ... ty si vždy tak vtipne naladená ... 😀 😀 prezraď, ako to robíš??? 😉 😀 😀

titkovamiriam
26. jún 2008

u nas je zasa so skolkou problem malo miasta vela deti ☹ ,tak budeme babicku zneuzivat ako dlho to pojde 😀 .Mala som stastie aj pri starsich detoch,mama bola na invalidnom a tak bola s nimi a ja som mohla pracovat,no uz by jej to zdravotny stav dnes neumoznoval byt tak malym cloviecikom pol dna.Marekovi je dobre ma pri sebe obe babky 🙂

smatulka
26. jún 2008

ja byvam 200 km od rodicov aj od "svokrovcov" (nie sme zobrati, preto tie uvodzovky) a co sa tyka pomoci, tak moji rodicia nam na maleho sem tam prispeju nejakou sumickou, co sa o svokrovcoch neda povedat (ti prispeli len pri narodeni a pri krstinach), no a co sa starostlivosti tyka, tak kym som doma, som na maleho sama, ked idem k rodicom, tak mi pomahaju na striedacku mama s ocom, ale maleho som s nimi zatial nenechala sameho, takze sa skor len hraju a ja chvilu oddychujem, svokrovcom ho nosim ukazat na dve hodiny a potom s nim odidem, vsak s ni aj tak vydrzia len do chvile kym sa nerozplace... 😀 😀

zhrnute a podskrtnute - na maleho som sama s vynimkou niektorych vikendov, ked idem domov k nasim...

lefika
26. jún 2008

svokrovci dceru 2 roky nevideli, ti su mimo hru a k nasim chodim raz za mesiac tak na tyzden. ale aj vtedy sa o nu staram vacsinou ja. tak vyslovene, ze postrazit, to sa stalo raz, ked sme isli na svadbu a moja mama bola s dcerkou cez noc. ale zatial ani nejak pomoct nepotrebujem, horsie to bude, ked pojdem do prace...nasi do dochodku daleko, takze na nich sa spoliehat nemozem a nikoho ineho nemame

lienocka235
26. jún 2008

svokrovci nas ani neodzdravia ked nas stretnu... zijeme v jednom meste.. a moji rodicia mi pomahali hlavne obcasnym opatrovanim predtym.. ale malu nejako neberu ze na vylety a tak.. to nie... financne tiez nie.. lebo nemozu

strunka
26. jún 2008

ahojte,
ak sa mozem pridat, byvame s nasimi, takze su s malym dennodenne, aspon chvilu, alebo ked potrebujem trebars aj pol dna, hlavne moja mamina a mne to velmi pomaha, uz som bola viackrat tak ze som nevladala sa o maleho starat, ked som bola chora a je to perfektne ze sa nemusim o neho bat lebo viem ze ho ma starka,k tora ho nadovsetko lubi a velmi im za to dakujem a aj tym ze chodime s nimi i na vylety a sme s nimi aj vo volnom case, nie len ked je treba ho postrazit im robime radost lebo ho velmi lubia a vychutnavaju si to, co u nas nestihli, lebo pracovali a stavali dom. myslim ze ich to obohacuje a obohacuje to i maleho a dufam ze casom si hlavne cez nich bude vazit starsich ludi a bude sa vediet k nim i spravat ako sa ma.
a taktiez k nam skoro obden chodi moja straka, cize maleho prastarka, i teraz su spolu 🙂, a to je nadherny vztah, maly ju zboznuje a ona sa citi stale uzitocna, myslim ze je to tak spravne
svokrovci su od nas 100km, ale minimalne 1x do mesiaca ideme za nimi na den dva, aby si maleho uzili a cez leto sme s nimi castejsie na chalupe, kde my s manzelom dospime co mame zameskane a oni sa vyhraju co maju tiez zameskane 🙂 i ked su daleko, maly ich ma rad a ma k nim uz vytvoreny vrucny vztah

takze ja to tiez zhrniem, mam fyzicku i materialnu pomoc a nehambim sa za to,
som stastna ze ich mam a vsetkym moc dakujem

tamia
autor
26. jún 2008

expertka, ked ti to je také smiešne tak to nečítaj a nezapájaj sa.... Možeš si prečítať kopec iných tém, možno pre teba zaujímavých a pre mňa ohromne vtipných. papa 🙂 🙂 🙂