Koľko vám pomáhajú s detmi rodičia a svokrovci?

tamia
26. jún 2008

Ahoj, zaujímalo by ma koľko vám pomáhajú s detmi vaši rodičia a svokrovci. Mám na myslii stráženie, hranie sa a tak ďalej.... A na akú dlhú dobu ste im najviac nechali deti?

terina25
30. nov 2012

@zeytin tak toto dokonale poznám ☹ Keď nám niekto pomože ,tak moji rodičia.Raz mesačne chodíme na veľký nákup,tak vtedy sú deti u mojich rodičov.A takisto,ak nám treba niekde súrne ísť napr.lekár .no ,či sa týka toho kina,večeri a pod.tak to si ani nepamätám,kedy sme s mm boli .keď ideme len sami dvaja niekam,tak väčšinou nakupovať alebo niečo vybaviť.ale inak nie.A čo sa týka svokrovcov,tak oni vobec nepomáhajú resp.ani raz neostali s deťmi.A popravde,ani by som nechcela a nedovolila... - a ani oni sami by s deťmi neostali. Aj mne by dobre padlo raz za čas vypadnúť z domu niekde s manželom-okrem tých nákupov,ale zase na druhej strane nechcem otravovať mojich rodičov.Aj oni už chcú mať pokoj, cez víkend si oddýchnuť .No aspoň raz za mesiac by som taký ,,relax,,bez detí prijala.

mahalo
30. nov 2012

Svokrovci naozaj mini minimalne..nasi hocikedy a radi..keby nebola mala plne kojena a dokazali by ju uspat tak im necham aj ovela dlhsie..ale na to si budu musiet este pockat 🙂 tiez by kocikovali kazdy den, ale mala v kociku ani za svet, takze mamina mi ju bud postrazi, alebo pride k nam a poprace mi, navari.

zeytin
30. nov 2012

@emily76 Juj, aj ja chceeeeem 🙂 Ze deti na noc? O tom mozem iba snivat... Ty to mas narocnejsie s dvojickami, ale ja mam tiez maly rozdiel (16mes) a potrebujem si aspon obcas oddychnut. Moja mama neprisla ani ked sa narodili obe deticky... Vacsinou to ostatne maminy vravia, ze im mama pride pomoct na prvy, ci druhy tyzden po navrate z porodnice, poperie, pozehli navari... Ja som mohla iba snivat. Na vsetko som bola sama. Este ze mam taku dobru tazku skolu zivota a zvladla som to 🙂 Len mi to je luto....

zeytin
30. nov 2012

@mahalo Ja to mam naopak... skor svokrovci ako vlastna mama ☹ A svokrovcov zasa nechcem otravovat... je mi to blbe ich ziadat o pomoc. Naposledy som bola u zubarky tak, ze mladsia dcerka bola v kociku, starsiu som mala na kolenach a mne zubarka vrtala zuby 😀 No, vtedy mi moc do smiechu nebolo... skor do placu od bezmocnosti, ze nemam nikoho, kto by mi pomohol...

bianca2
27. júl 2013

Citam temu,lebo mam z pomoci rodiny zmiesane pocity.dcerka ma 18 mes,kojim ju,spime spolu a obcas by som si rada oddychla len neviem ako...moja mama mi pomoze ked nie je v praci v Rakusku, navari a tak ale s dcerkou to velmi nevie.chvilu sa pohraju ale vycikat,napapat ci uspat nic. Aspon sa poprechadzaju ci pohraju chvilu len ona ma problem niekedy dcerku zvladnut tak sa na nu neviem v tomto vobec spolahnut. Inak ju stale zahrna vsetkym moznym a zboznuje ju. Svokra je schopna sa o dcerku postarat vratane nocnika a papania,spat nie kedze ju kojim a spi len so mnou.ale svokra tiez pracuje v rakusku,ma aj dlhe turnusy,vlastnu domacnost a kopec aktivit.ked pride tak len na chvilu.ked ju zavolame,kym pride,mala uz ma ist spat.celkovo mam pocit ze tiez sa na nu neviem nejak spolahnut,ma ine prioritu.zas je pravda ze ona inak vychovava,je prisnejsia,zakazy a deti aby posluchali na povely,ja som proti,my sme skor za kontaktne rodicovstvo.ked nieco do nej chvilu husti tak mala potom nie,nie,nie stale hovori.podla mna jej to sposobuje zmatok a preto sa mi jej pomoc zda kontraproduktivna.

bianca2
27. júl 2013

Este doplnim teda, rada by som si obcas oddychla, ale neviem ako, nechcem nechat malu len tak hocikomu varovat. Na manzela sa viem spolahnut ako jedineho ale kde vziat potom volny cas s nim?

biancal
27. júl 2013

@zeytin no ja to mam este lepsie 😀 moja mama nebyva 70km od nas, ale priamo v Kosiciach ako my, len na inom sidlisku 😀 teraz mala 2 tyzdne dovolenku a neprisla ani raz ku vnucke, ma 6 mesiacov, je predcasniatko, cize zdrav.problemy s tym spojene, behame po vysetreniach, nezaujma sa vobec, a za cele tie dva tyzdne mi zavolala raz ☹ dost ma to sklamalo, tiez sa nejak neangazuje 😒 priatel rodicov nema, cize sami tak skoro nikam nepojdeme 😉

zeytin
27. júl 2013

@biancal Tak to ti nezavidim tu tvoju situaciu... Ja sa zasa tocim okolo dvoch dceriek, ktore mam hned po sebe. Ale nestazujem si, len obcas na mna pride "slaba chvilka"... Tak sa drz, sme silne zeny, to zvladneme!!!

biancal
27. júl 2013

@zeytin ale mna stve skor to, ze ini ludia co by dali zato, keby mohli byt s vnucatkom, ale su velmi daleko od seba, a navstevuju sa parkat do roka, my sme v jednom meste a nieje schopna si najst cas! a to je prve vnuca! aj ty sa drz, mas krasne deticky 🙂

eliska1986
9. aug 2013

Ahojte mamičky 🙂 Moja mamka mi pomôe vždy keď je to možné,pomáhajú aj prastarí rodičia i svokrovci🙂Občas sa aj hnevám,že u malej má už 5 je to aj prehnaná starostlivosť🙂Mojej mamke som vďačná za každé stráženie🙂Vlasne nielen jej som vďačná 🙂

emilia25
9. aug 2013

@eliska1986 u nas velmi velmi pomaha svokruska kedze byvame spolu tak je to super.neviem si to predstavit veru bez jej pomoci.

eliska1986
9. aug 2013

@emilia25 Ahoj,svokra je u na dôchodku alebo ešte pracuje,pomáha ti aj manžel?Ako staré detičky máš?

nintu
9. aug 2013

mne jedine mamina ale to len tak na 10min. ked pride z roboty popestuje a naspat k mame 😒 tot vsetko....na vsetko sama ☹ .....ale co ma nezabije to ma posilni 🙂

silvia0201
9. aug 2013

dobrá téma, prispejem aj ja. mne nepomáha nikto. rodičov nemám už 35 rokov a ,,svokra"-možno budúca, je 250km od nás vzdialená. takže som len ja a partner. sem-tam pomôže str. syn.

emilia25
9. aug 2013

@eliska1986 ano svokra je uz davno na dochodku.bude mat krasnych 70rokov ale stale vyzera na 60.manzel pracuje v cechach a chodi domkov raz za mesiac na 4 dni.ja nemam problem ked treba ist nieco vybavit nemame problem ist na nakup je to obrovska pomoc.a taktiez nemame problem si s muzom urobit celu noc len pre seba mimo domu.

stellamaris
9. aug 2013

mne pomaha s malym manzel, svagrina a svagor obcas.Moji rodicia byvaju 1000km od nas,inak by urcite pomahali stale,svokrovci byvaju 10km od nas a nemaju o nas ani maleho zaujem,svokra sa venuje radsej cudzim detom 😖 Do prace chodime s mm a pomahame si s malym navzajom. 😉