Koncerty vážnej hudby pre deti vo veku od 2 rokov

pistinka2
21. feb 2013

Ahojte, chcem sa spytat, ci tu ma niekto skusenost a vie, ze by sa pravidelne niekede na zapadnom, alebo strednom Slovensku usporaduvali koncerty vaznej hudby - pripadne len koncerty pouzivajuc nastroje (viola, husle, violoncelo, kontrabas...) pre deticky, ktore maju dva a viac rokov?

danjelca
21. feb 2013

ano pravidelne u mna doma púštam🙂))6 mesačnému🙂)

sissy27
21. feb 2013

@pistinka2 neviem o tom, ale pokiaľ viem, tak koncert vážnej hudby si vyžaduje nejaké spoločenské správanie a neverím, že dvojročné dieťa je schopné dodržať bontón... ale isto mu môžeš spraviť taký koncert doma v súkromí 😉 a prípadne pozvať aj nejakých kamošov z okolia 🙂

ichbinich
21. feb 2013

@pistinka2
Suhlasim so @sissy27, take male tazko obsedi dlhsi koncert, navyse sa tam v porovnani s rozpravkami "nic nedeje", takze skor nie ako ano.
Pustat mozes CDcka, alebo si kup na DVD zaznam z novorocneho koncertu Viedenskych filharmonikov. To je klasicky velky symfonicky orchester, so vsetkymi nastrojmi, a cast valcikov je aj natancovana baletom viedenskej opery. My to vzdy pozerame na zivo 1. januara 🙂 Ale syn ma 3 roky a moc ho to nebavilo. Sem-tam sa pozeral, ale v principe to mal na haku.
Ale ked cchel vediet, co je gitara, pustila som mu na DVD koncert The Eagles, hned prva piesen je Hotel California 😉 😀 A ked chcel vediet, co je bubon, tak bol na rade Phil Collins 😀

lujza123
21. feb 2013

@pistinka2 podla mna treba skusit zobrat dietatko na akukolcek akciu, koncert vaznej hudby..jasne ze tam nevydrzi sediet neviem kolko ale urcite aspon ta chvilka sa mu bude pacit
My sme na prechadzke mestom s vtedy sotva 2 rocnou dcerko poculi vystupenie nejakej historickej kapely...mali len stare nastroje, ziedne zosilovace a mala sa nevedela od nich odtrhnut....a to mi na cd hudbu doma pistala a odmietala

kathynka
21. feb 2013

@pistinka2 my sme tiez v lete v ramci kulturneho leta natrafili na namesti na nemecky mladeznicky dychovy orchester (hrali ale vaznu hudbu, nie ziadne ludovky)...mali sme so sebou 1-rocne a 2-rocne dieta...maly 1-rocny stal ako prikovany, ani sa nepohol...to iste ten starsi...po case zacali trosku aj tancovat a ten 2-rocny po kazdej skladbe s takym nadsenim tlieskal, ze dovi-dopo...zalezi od povahy, urcite su deti, co zvladnu aj obsediet...kamaratka bola fakt malicka, ked ju zacali bravat na koncerty do filharmonie a ked mala 4 roky, tak sedela v prvom rade a po koncerte vyhlasila "dnes to pan dirigent nezvladol"...a na druhy den to bolo v novinach, lebo fakt mala pravdu 😀

kvetinka211
21. feb 2013

@pistinka2 pokial viem tak filharmonia v ba robi doobeda vychovne koncerty pre deti zo skol (predpokladam ze hlavne take tam chodia) - tam by sa dalo urcite zobrat aj mensie dieta, sadnut si niekam na kraj dozadu a v pripade potreby odist (alebo robit prestavky na vybehanie). Ja mam skusenost z kostolov, ze organ sice na chvilu zaujme ale po 5-10 min to zacne byt nuda a treba behat hore dolu a je to dost narocne, vacsinou skoncime vonku alebo ani nejdeme 😀 Zalezi ale na tom, ake mas dieta, niektore pekne obsedia.

pistinka2
autor
24. feb 2013

Tiez si myslim, ze ak sa vyskusa, tak to nemoze urazit nikoho...samozrejme, ak by malo rusit, tak treba vyjst von...ale ak mam pravdu povedat, dieta nenaucim bonton inako, ako prikladom...
jeho zaujima ta technika, sleduje, co robia hudobnici... a to mu nikdy neda hudba z CD, alebo video...preto som tuto temu nacala

kacena4
24. feb 2013

@pistinka2 v materskych centrach robia kurzy "prvy konktakt s hudbou a hudobnymi nastrojmi" skus nieco taketo pohladat

kathynka
24. feb 2013

@pistinka2 ved prave, velky orchester je pre deti nieco fascinujuce 😉

macocha
5. mar 2013

Ja síce na vážnu hudbu veľmi nie som, ale trochu musím oponovať tým názorom, že to malé dieťa nemôže baviť a že neudrží bontón. Jasné že neobsedí na klasickom koncerte - ale viem, že v Rakúsku sú bežné opery pre deti (tuším Salzburg), aj koncerty vážnej hudby tak robia, že deťom hudbu približujú. Síce je to zamerané tak na 6-8 ročné deti ale myslím, že tam by sa to dalo.
Takže otázka znie, či sa niečo také robí aj na Slovensku.
A podobne aj CD/DVD - počula som jedno také, znova rakúske, čo bol Vivaldi pre deti. 4 ročné obdobia vysvetľované pre deti. Rozkúskované a s komentármi, trochu to spestrili hrou /akože "neprezraďte nás, ale vsunieme sem jeden úder na činely ako hrom" - a potom tam nejakí ľudia hrali prekvapených - že "čo to bolo, čo sa to deje?"/, proste tam deti učia rozumieť vážnej hudbe. Keby niekto vedel o niečom takom v slovenčine, tak šup sem infošky. 😉

zulusa
5. jún 2013

Ahoj, Slovenská filharmónia má koncertný cyklus R - rodinné koncerty. Mám dvojročného syna a tiež sa ich niekedy chystáme navštíviť.

godyna
5. jún 2013

My sme boli na opere a krpata ( 6 mesiacov ) sa tešila - obrovské oči a úsmev. Vydržala asi 35 min a potom spokojná zaspala a zobudila sa až na klaňačku. Rozmyslala som ze ju vezmem aj na depeche mode ale to mi doma nepreslo🙂 teraz ma napadlo ze v petrzalskom cc centre bývalo momentum musicum a tam bola taká rodinná komorna atmosféra

fra
5. jún 2013

spomenula som si na našho byvaleho pana farara- bol to skvely a rozhľadený človek... párkrát spomínal, ako ich mama vždy po dobrom nedelnom obede usadila do kresiel v obyvačke a pustila platnu s važnou hudbou ...vraj sa pri tom dobre spalo ale mama to nemala rada, ona chcela aby počuvali 🙂

mimkao
5. jún 2013

Júj, na tak= niečo by som aj ja zobrala deti a hlavne seba. Milujem vážnu hudbu. Ale u nás nič také nieje... ☹ (okres Komárno)

lamusica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elkokjd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz