Kúpanie maličkých detí na kúpalisku Vadaš

kika1111
13. máj 2013

Ahojte,

chcem sa spýtať na Vaše názory, prípadne skúsenosti s týmto kúpaliskom. Mám v Štúrove rodinu, dve sezóny som pracovala ako študentka na kúpalisku - ale sú to už roky, chcela by som vedieť, či sa vám niekedy stalo, že vaše dieťa na tomto kúpalisku "chytilo" z vody nejakú pliagu... egzém, pleseň na nožičkách alebo niečo také....

Chceme aj tento rok chodiť na toto kúpalisko aj s malým, bude mať 12 mesiacov, no sesternica mi hovorila, že mi neodporúča dať ho do tej vody, hovorí, že hygiena v bazénoch nič moc, že do detského bazéna chodia aj dospelí a podobne.. ale ísť tam a nechať malého nech sa pozerá na detičky ako sa jašia vo vode? 😒

katy1979
13. máj 2013

kika kazde verejne kupanie je vzdy risk a je jedno ake to je kupalisko. Kvalitu vody zistis ak si zavolas na hygienu a povies o co ti ide oni ti uz povedia.
My sme chodili aj napriek rizikam o ktorych sme samozrejme vedeli. Nie sice na vadas ale na ine kuapliska.

cerstvamamina
13. máj 2013

my sme tam boli keď mal malý 6 mesiacov a potom aj rok a pol.... nič sa mu nestalo a bol aj v detskom bazéne aj v ostatných.... bolo to minulý rok a rok predtým

cerstvamamina
13. máj 2013

a ešte čo sa týka kúpania dospelých v detskom bazene... bol tam neustále plavčík a dospelých z neho vyhadzoval že tam môžu robiť len doprovod a najlepšie bolo keď mali dospelý nohy len v tých odtokových kanáloch

raszuz
14. máj 2013

@kika1111 tiež sa tam chystáme, dokonca na dovolenku pod stan, malý bude mať vtedy 14 mesiacov, myslím, že sa nemáš, čoho báť, minulý rok,keď sa malý narodil, ja som s ním bola doma, priateľ vyrazil pod stan na Vadaš so svojim starším synom a vedľa nich mali stan rodičia s 9 mes. bábom a úplne bez problémov fungovali ... my sme boli s malým, keď mal 5 mesiacov v aquaparku v Senci, ani nebol v detskom bazéne, lebo ešte nesedel, ale iba v dospeláckych a prežil v pohode ... len zakaždým, keď sme si išli oddýchnuť na lehátko, som mu dala dole mokrú plávaciu plienku, dobre ho osušila, keď sme sa išli kúpať, dostal novú plienku, je pravda, že sme minuli asi 4 plienky plávacie, ale radšej, akoby mal sedieť v mokrom ...

tinka09
14. máj 2013

Ahoj, my chodime do na kupalisko do Sturova kazdy rok, mam 2 deti a nikdy tam nic nechytili, dokonca dcera ma velmi citlivu pokozku a skor jej ta voda pomaha. Rodicia do detskeho bazena nemozu chodit, plavcik ich vyhana, aj ked niekedy sa stane. Problem moze byt ked je top sezona, je tam hrooozne vela deti, tlacenica, tak nie je vylucene, ze nieco chyti, alebo ze niektore dieta sa vycika do vody, tomu sa neda zabranit. Osobne radsej tam chodim mimo hlavnej sezony.

kika1111
autor
14. máj 2013

@cerstvamamina
@tinka09 dakujem za názory..sesternica je preto proti tomu kúpaniu sa tam, lebo že už aj do detského môžu dospelí a urobili na ňom atrakcie.

pattinka
27. jún 2013

Ahoj, moja skúsenosť - boli sme tam minulé leto, v detskom bazéne chodili aj dospelý, len si nesmeli do vody sadnúť, alebo si čupnúť proste iba chodiť. A čo sme si okrem pekných zášitkov doniesli? Každý z nás mal konjuktivitídu - zápal očných spojoviek, ja som si navyše so zlatým stafilokokom poležala vo vysokých teplotách tri týždne a celkovo s našími maródkami (ja a manžel) plus lieky na liečbu celej mojej rodinky - vyšla dovolenka akoby na Kanároch 😠 takže nikdy viac, a že to bolo z vody som si overila ešte u jednej rodiny, ktorý tam tiež dovolenkovali a boli tiež po dovolenke mesiac chorí ... a doktori, ktorých sme navštívili, sa zhodli na tom, že sme to s najväčšou pravdepodobnosťou chytili na kúpalisku (Vdaš). Toť moja skúsenosť, neusí, ale môže pomôcť pri rozhodovaní.