Letná dovolenka s bábom na horách. Je to vhodné?

linnetka
21. jan 2008

Chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s pobytom na horach s 4-mesacnym dietatom. Chystame sa v juni na dofcu do hor, nadmorska vyska 1400 m.n.m., je to vhodne?

balsiger
21. jan 2008

ahoj...my zijeme v alpach a bylo od zdejsich Dr receno,ze se deti musi chranit kremem - nejakym kvalitnejsim a kloboucek,jelikoz to horske slunce je preci jen agresivnejsi nez v nizine...hezkou dovolenou 😉

petraluk
21. jan 2008

Ahojky, já jsem někde četla, že by se nemělo s dětma cestovat do vyšších nadmořských výšek, kde je málo kyslíku, ale nevim od kolika metrů je to tedy myšleno. 🙂 Chystáme se do Alp v létě, ale myslim, že těch pár dní mu snad neublíží. 😉

tweety22
21. jan 2008

linnetka, my sme boli s 5.mesacnym drobcom v tatrach, chodili sme tam na tury a malemu to len prospelo, toto leto sa chystame do zell am see takze ja hory len odporucam... doktorka mi nikdy nepovedala, ze je to nevhodne 🙂 samorejme, dietatko treba chranit kremikmi ci uz v lete alebo v zime

linnetka
autor
21. jan 2008

dakujem za rady, ste moc zlate. hned som kludnejsia, ked viem, ze to inym detom neuskodilo. 🙂

trixi
21. jan 2008

linnetka, my ideme na lyzovacku do Alp v marci. Maly bude mat v tom case 6 mesiacov. Urcite sa s malym nevytrepem az na najvyssi stit, ktory ma cez 3000m. Co by sme tam robili. 😉 Maly este nebude lyzovat 😀
😀 😀
Niekde som citala, ze tehotne maminky a male miminka do 6 tyzdnov by nemali travit cas vo vysokej nadmorskej vyske bez predchadzajucej aklimatizacie. (Nieco o tom viem, robila som skialpinizmus.)
Ak hovorime o nadmorskej vyske okolo 1500 m.n.m, to nie je nebezpecne. Nebezpecne mozu byt vysky od 2000 az 3000m.n.m.

linnetka
autor
21. jan 2008

trixi dakujem a prajem prijemnu lyzovacku ... mimochodom kedy sa chystas maleho postavit na lyze? my tiez lyzujeme (hoci nie dlho, ale chytilo nas to) a chceli by sme pokracovat potom aj v trojici. myslis, ze v 2 rokoch uz mozme zacat skusat?

aponchie
21. jan 2008

cestujeme s malou od mala do tater a neni problem,hlavne super vybaveni viz krosna uv krem piz buin doporucuji dobre pocasi,plastenka,vrstvene obleceni atd tak my chodime az pod lomnicky stit a neni problem .kloboucek,boty jidli tekutiny repelenty proti komarum a mucham z horka a potu prestavky a dobry teren pak nic nehrozi a pozor na kameny asi bych nesla s vetsim ditetem viz 2roky na Rysy kde je to kamenite ale spis skalnate pleso teryho chata magidtrala .chodi tam hafo deti a je to mnohem vic nez 1400m 😀

natalie77
21. jan 2008

My jedeme s malým v únoru, a to mu bude 6 měsíců...jak bylo psáno, chránit krémem a nelozit vysoko kvůli kyslíku...to se dýchá i nám velkým špatně, ale asi těžko budu s malým chodit někde vysoko.cca ve 3000m.. Mám obavu spíš z toho, kolik sebou člověk musí mít věcí 😕 ...
Jo a plánujeme, když bude malý v pohodě, že začne tak od 3 lyžovat, my jsme vášniví lyžaři...tak ať si zvyká od mala 😉 .
V zimě je pak důležité dát pozor, když je v autě průvan, když ostatní vystupují a on třeba spí, může se zpotit...to mi řekla doktorka....

trixi
21. jan 2008

linnetka, planujeme zacat s malym na lyze ked bude lepsie chodit. Moja sestra zacala chodit a nasi jej nasadili lyze a uz sa trapila. Jej syn zacal tento rok, v oktobri mal 3 roky, minuly rok sa vobec nedostali na kopce. Zo zaciatku to nie je ani lyzovacka ale len take zoznamovanie sa. Urcite dva roky su fajn zacat. Hoci tento rok si lyze neuzijem, tesim sa na tu atmosferu, ktora patri k lyzovacke.

linnetka
autor
21. jan 2008

natalie, sak to, ze tych veci, ale v lete to snad nebude take hrozne ....
a my tiez chceme hned ako to bude mozne malu postavit na lyze, ale to je este hudba buducnosti 🙂

mem
22. jan 2008

my jedem v lete na sumavu, ne nijak vysoko, to bude male 7 mes a uz se tesim, myslim, ze cerstvy vzduch jen prospeje. Tatry planujeme taky, do Alp pristi zimu na lyze a u holky se budeme stridat. Myslim, ze je to pro deti jen dobre, navrstvit obleceni namazat a je to

aponchie
22. jan 2008

co se tyce dychani ve vysokych nad.vyskach je pravda,ze se hure dycha ale podle me nepolezete nikam kde uz nemuzete takze budte v klidu ,ten vzduch jim prospeje a je sulezite pokud jdete do vyssich poloh na zpatecni ceste nespechat ale prodlouzit si ji pro pripadne vyrovnani tlaku v usich ale myslim ze to v 1500m nehrozi to by vseci na pradedu museli byt hlusi a ze jich tam bylo s miminkama.ten repelent doporucuju v lete pac jak polezete nahoru s deckem v krosne ono bude dychat v klidu ale vy budete utahani a spoceni a pak s ena vas budou lepit ty prisery je to o nervy .zapomeli sme na to a pak sme si rikali proc ve vlacku vseci smrdi po citronu pac meli repelenty jo a taky se najist min.pul hodky pred samotnym vystupem,nejist nic tezkeho ani dite ,do zasoby musli tycinky medove tycinky po ceste zpet je mozno jist pro energii hr.cukr,spek atd,doporucuji jen cistou vodu

alla
23. jan 2008

Ahoj aponchie! Mám na teba malú prosbu. My tiež chceme s manželom chodiť s malou do hôr na jar a chceme kúpiť nejakú turistickú sedačku. Nevedela by si mi poradiť, prípadne akú máš ty a či si s ňou spokojná. pa

aponchie
24. jan 2008

alla:ja te asi zklamu ale ja jsem mela pujcenou takovou chicco myslim byla jsem s ni na horach jednou.ted uz poslape sama.tenkrat jsem j nechtela kupovat zdalo se mi to zbytecne ale uz vim ze ja osobne bych si ji koupila nejen na hory ale do lesa sme se vlacely s malou v kocare za krkem a tak a to neni to prave orechove ja uz bych si rozhodne koupila nejakou hodne dobrou ,videla jsem pani a t amela koupenou bud v hudy sportu nebo v jinem outdoor sportu a ta byla bombovni mela i srisku na hlavu slidu proti desti lehoucka vypolstrovana a tak kuknu najdu a hodim link mmt

aponchie
24. jan 2008

tohle jsou deuter znacky jsou celkem drahe ale myslim ze dobre nicmene jeste kuknu ja jine

http://hudy.ecbook.cz/zima2007/

alla
24. jan 2008

ahoj aponchie. Ďakujem za odpoveď. Pekný dník.

listicka77
24. jan 2008

linnetka, zrovna teď jsem někde četla, že mimča by neměla do výšek nad 2000 m (pokud se narodila nízko). Ale těch 1400 to bude v poho.
Už to máš za pár, tak držím palce. 😉

linnetka
autor
24. jan 2008

No ja si pamatam, tiez nejaky taky clanok, ale to bolo v zaciatkoch tehotenstva a teraz som ho nemohla najst.
Bol tam nejaky vyskovy rozdiel medzi bydliskom a pobytom, ale uz neviem.
A k tomu terminu, hej uz to mam za par. Valam sa doma na gauci a nic nerobim. 🙂

aponchie
25. jan 2008

vyskovy rozdil je jasny on sam o sobe nevadi ale je dulezite postupovat a aklimatizovat se postupne tzn.ze vystoupam do poloviny kam chci a zustanu v ni nejakou dobu priklad.jsem v Popradu a chci jit s ditetem trea na skalnate pleso nebo rysy dojedu do stareho smokovce a jsem zde prvni den na prochazku vratim se domu do popradu druhy den jedu na rysy ale opet stoupam pozvolna jeste dulezitejsi je navrat dolu ktery svadi k rychlemu kroku a to je kamen urazu v tedy dochazi k pretizeni organizmu a to ve zvukovodu coz ma za nasledek lupnuti v uchu nevyrovnany tlak jako pod vodou treba v nejhorsim pripade motani hlavy a zvraceni kdy je treba zustat lezet a morne pit ale myslim ze v tatrach vam to nikomu nehrozi to spis omrzlinky a ofouknuty oblicej takove drama se resi treba na mont blancu nebo jinych vyskach ale tam se nechodi s tak malickatyma detma ze?🙂takze v klidu zadne drama a proste v pohode a neunahlit se s rychlym vystupem 😀

xixi7
25. aug 2009

ahojte kocky,
mate niektore novsie poznatky o Tatrach, nadmorskej vyske a vplyve na babatka?Chystame sa so 6mesacnym babom a Skalnate pleso sme uz v planoch zrusili kvoli 1700m nm.

zhrkz
19. apr 2011

Skludom, taku nadmorsku vysku zvladne. My sme boli s trojmesacnym na Lomnicaku (cca 2500) a v pohode, nic zvlastne sa nedialo.Spinkal, papal a kakal ako obycajne 🙂

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz