Letná škôlka. Som z nej znechutená

kyska
6. júl 2009

Dcerka zacala chodit do inej skolky cez leto, ako zaskok ked "nasa" je zavreta. Bude tam len tri tyzdne a potom pojde k svokrovcom resp. bude s nami rodicmi az do septembra.
Ide o to ze zastupujuca skolka resp. jej ucitelky sa spravaju zvlastne.
1/ Nedostali sme ziadne info ako a kam nastupit-manzel to musil zistovat po vlastnej osi.
2/ V den nastupu tam panoval chaos a vobec neboli pripraveni na cudzie deti hoci si nezabudli hned pri vstupe pytat uhradu sekov. Odovzdali sme im aj prefoteny dcerkyn preukaz poistenca s kontaktmi na nas-silne pochybujem ze to nezapatrosia lebo si to pohadzovali z kopky na kopku a nevedeli co s tym.
3/ Pri odchode este vystelkli ze kde ma dcerka hygienicke veci? Tak som sa nechapavo otocila ze vsak uterak ma a vreckovky ma v skrinke. Ucitelke otravene zakrutila hlavou ze vsak este doneste toaletny papier a vreckovky!!! Pytam sa ze kolko? tak odsekla kolko uznate za vhodne.... V nasej skolke davame 4 ks toaletaku + 10 ks vreckoviek na polrok. Tak som doniesla kotuc+4 pakle vreckoviek-malilo sa, ze decka soplia....
4/ na zaver druheho dna ked som si dieta vyzdvihla tak mi strcili do ruk dalsi sek na 3,30 vraj na cistiace prostriedky 😲 neochotne ale zaplatila som. Podla mna su cistiace zahrnute v skolnom, mam pocit ze p.riaditelka sa rozhodla zaryzovat....
5/ Deti isli na dvor bez pitneho rezimu a dcera mala pripravenu flasu v skrynke ale zbytocne, ostala tam a decka-cudzie sa skvarili na slnku vyse hodiny bez vody. Dcerka sa hrala v piesku a s dalsimi dievcatkami piekli kolaciky a potom ich" jedli", zakricala som na nu ze piesok sa nepapa a az vtedy sa ucitelka otocila aha tu ste sojky moje co peciete..... o tom ze sa nam stracaju gumicky a sponky nehovorim....

Som znechutena 😒 . Ratala som s tym ze "hrozi" pristup dame im najest, napit, vyspia sa a dame na nich pozor aby sa nezabili. Dost, nic viac. Chapem, ze su to pre nich cudzie deti, ale ak sa raz podujali na to ze budu zaskakujucou skolkou tak mali zhodnotit ci sa im do toho chce a ak do toho isli tak si maju svoju pracu dobre vykonat.

Dcera je zmetena a znechutena. Nechce sa jej tam chodit, hoci s nou neboi vobec problem, teraz denne rano aj vecer trucuje ze ona nepojde do novej skolky. Ma tam aj kamaratov zo starej skolky a rodicia maju podobne zmiesane viac neprijemne pocity.

Nechcem robit unahlene uzavery pokial nieco podniknem ale trha mi srdce ked ju tam rano davam a viem, ze sa jej tam nepaci.... Len som sa chcela vykecat, dostat to zo seba. 😉

anesim
6. júl 2009

A to tam nie sú učiteľlky aj z dcérkinej škôlky? Lebo aj naša je zavretá a učiteľky z našej škôlky sú aj v tej čo je otvorená, každý týždeň z inej triedy , ale celé prázdniny sa tam všetky z našej škôlky prestriedajú a majú na starosť iba "ich" deti. A tak to bolo aj minulý rok, u nás som videla učiteľky z druhej škôlky a tie mali na starosť iba deti od nich. 😒

laculik
6. júl 2009

Kyska, tak to nezneje moc pozitvne! Ja som mala vzdy hrozu, ze by malá mala chodit cez leto do nejakej spadovej skolky. Nastastie mali skolku otvorenu aj cez prazdniny a vedia nam velmi pomoct aj stari rodicia... Najradsej by som Ti poradila, ze uz ju tam viac nedaj! ale asi nemas na vyber. Aby sa jej nezhnusila skolka celkovo, po takychto zazitkoch. Hm, je to krute tieto prazdniny, aj my to vselijako platame, kedze mame dve deti. Babky, my, babysitka.

kyska
autor
7. júl 2009

ucitelka z nesej skolky tam bude az posledny julovy tyzden a to uz mi nebudeme v skolke 😒
ja som a takymto postojom ucitelky viacmenej ratala ale nepaci sa mi ze skolka chce zaryzovat na poplatkoch navyse a viac ma plasi ze dcerka sa luci s placom, co u nas nebolo ani pri prvych nastupoch do skolky. Nemame na vyber, nemam ju kam inam dat. Uz ju uplacam ze ked nebude plakat a bude dobra tak pojdeme poobede na zmrzlinku a pod. Len aby to tie tri tyzdne vydrzala 😝

bodka13
7. júl 2009

kyska...je to smutné,že sa v tej škôlke tak spávajú ☹ ...práve pre tieto obavy som našich chalanov nedávala cez prázdniny do škôlky,ale nám pomáha svokra(je už na dôchodku) 🙂
...a k tomu " ak sa raz podujali na to ze budu zaskakujucou skolkou tak mali zhodnotit ci sa im do toho chce a ak do toho isli tak si maju svoju pracu dobre vykonat. " - oni sa nepodujali...aspoň u nás v NR je to tak že každý rok je počas letných prázdnin otvorená iná škôlka,ale platí sa iba školné a strava....skús si zistiť u vás na správe materských škôl či na to mali právo

kyska
autor
8. júl 2009

bodka13
uvedomujem si ze mohli byt do toho "dokopany" ale mali sme na vyber 3 skolky, dve boli strasne daleko a tiez sme o nich nic nevedeli. Ucitelky v nasej skolke boli neutralne voci vsetkym trom. Tak sme si povedali ze ju dame k ten co je najblizsie k domu....
Dcerka kazde rano nechce vstavat a ist do skolky, a lucime sa so slzickami. Uz som jej nakreslila do kalendara kedy pojde za starkou/starkym a este kolko dni bude chodit do novej skolky. Chuda moje este ma o tyzden narodeniny, tak snad aspon ten jej den si ju budu vsimat....

nechcem do toho velmi rypat /skolne,strava, cistiace prostriedky/ bojim sa ze by sa vyvrsovali na dietati. Taky maly tichy nedokazatelny teror /krik, nevludnost a pod./ Dcera nic doma nepovie, lebo nie ale bude to trpiet. To mi za tych sto korun nestoji, to su skor principy co ma stvu a asi by som to riesila keby tam bola nastalo, ale takto pretrpi tri tyzdne a ideme prec.

sibirka
11. júl 2009

Ahojte baby naši chalani su už velký prvák a druhák a raz sa mi stalo že som ich nevedela kde dat cez prázdniny a tak sme to riešili že sme ich dali na 2 týždne do školky aj v júli a aj v auguste a s toho v auguste bola školka presne kde chodili a to bola pohoda išli kludne a bola som spokojná aj deti boli v pohode ale v júli bola školka inde a bol to jeden s naších najhorších zážitkov.Keby sa dalo tak to vrátim alebo tie peniaze by som dala niekomu za opatrovanie.Pýtali tak isto hned šeky vyplatené to ich zaujímalo najviac a nie ake zvyky má dieta čo má rado alebo náznak nieakéj debaty o tom dietati.Mala som zlý pocit a bola som ako bez duše aj ja aj deti.Znášali to velmi zle,plakali,nechceli tam íst,nepáčilo sa im tam,jeden s nich sa tam každý den pocikavál a učitelky tam po mne zazerali popritom sa mu to nikdy pred tým nestávalo.Nakoniec som sa na to nemohla pozerat a vymysleli sme iné riešenie dokopy tam boli len asi45 dní s 2 týždnov.Tiež nikto nesledoval pitný režim a preto sa mi to nepáčilo.Peniaze nám nikdy nikto nevratil.