Materské skôlky. Prijali vám deti v Martine?

majkaa
4. aug 2011

Ahojte, ake mate skusenosti s materskymi skôlkami. Prijali vam tam deticky? Lebo som pocula, ze vela deti neprijalo. Ake ceny su v materskych statnych a sukromnych skolkach? Nas malinky ma v novembri 2 rocky, ale chcem aby isiel do skolky uz na buduci september.

ilona3
4. aug 2011

@majkaa súkromne škôlky su v zasade drahšie, ale nie vždy je to aj lepšie. V Martine viem len o jednej statnej škôlke na druzstevnej ale asi bude aj iná ale viac je súkromných. Kam chces dat malého? Do ktorej škôlky?

sorciera24
4. aug 2011

@majkaa moj maly ide teraz od septembra do sukr. skolky na sevre...cena je cca. 66EUR uz aj so stravou, tak isto v druhej sukromke na sevre a aaj na POdhaji, na LAdovni je trosku drahsie v tej Lienke...ta stoji 100EUR/mesiac.....mestske skolky mas......je ich viac, ale tam je fakt bitka o miesta, cize beru okolo 3 rokov, byt tebou si dam v marci zaidost aj do mestskej aj do sukromnej pre istotu;)

majkaa
autor
5. aug 2011

ahojte. No my byvame v Kosutoch II, najradsej by som malinkeho dala na buduci rok v septembri aj ked je novembrovy do Hurbanky. Ale tiez som pocula ze je tam natresk. Tiez som pocula ze na severe su celkom fajn tie ceny. Lebo v Trencine pytaju v sukromnej az 250eur a to je pre nas neunosne.

veroveronika
5. aug 2011

@majkaa na Severe su aj celkom fajn ucitelky, chodil tam syn a bola som spokojna

sorciera24
5. aug 2011

@veroveronika a na Zvolensku ti chodil?...lebo my ideme tam...;) a trosku amm obavy, ale velmi si to tam chvalia...

@majkaa myslim, ze v MT su celkom fajn ceny v sukromnych skolkach, popravde, ja som bola pripravena na vacsie palky, ved len Levica kolko stoji...ale zas to su jasle...

saskarisko
5. aug 2011

ahojte,
@majkaa - ak, ides do prace, a dieta das do sukromnej skolky, tak si mozes vypytat za skolku platbu od statu do vysky 300 eur mesacne. ale to plati len do 3 rokov veku dietata

inak mne idu obe deti chodit do Datelinky, a spokojnost velka prevelka. cenovo vychadza tak 75 eur/mesiac

veroveronika
5. aug 2011

@sorciera24 nie na zvolensku, ku zanovitovi.. 🙂
sestrin chodil na zvolensku a bola spokojna tiez, akurat, ked som isla okolo a boli vonku a bolo chladno, tak sem tam maly nemal ciapku, alebo bol len v tricku a nemal mikinu...

sorciera24
5. aug 2011

@veroveronika jaaj, my ideme na Zvolensku....byvame blizko nej, ale neviem, deti som videla vzdy oblecene...ale moze sa stat, ja si to odsledujem 😉 len u zanovita je podmienka, ze ked ho tam das prvy rok, musi ti tam chodit aj dalsie roky (aspon tak mi napisal)....a nemaju tam ziadne ihrisko ☹ ....tak radsej volim zvolensku, ja osobne 😉

veroveronika
5. aug 2011

@sorciera24 no ja som tam mala krpana iba rok a nikomu to nevadilo, ale ved vzadu maju aj pieskovisko a aj smykacku... 😀 , ale ako vravim (pisem) segra bola spokojna 🙂

sorciera24
5. aug 2011

@veroveronika lebo mne priamo Zanovit do mailu napisal, ze sa musim azviazat, ze dieta bude navsetvovat ich skolku aj po dalsie roky....tcs. co ja viem, co bude za rok, dva? 😀 ...a tuto mame blizsie....a v podstate je mi to tiez jedno, len dufam, ze si drobec zvykne a nebude prilis casto chory.... 😖

veroveronika
5. aug 2011

@sorciera24 to fakt? no ja som posledny rok nedala maleho do skolky, lebo bol kazdu chvilku chory, a bola som tehotna, som sa bala aby cosi nedovliekol..a proste som ho tam nedala a hotovo...mozno im zacali deti odchadzat, tak to takto riesia 😕

lea132
5. aug 2011

Ahojte,tiež začínam riešiť škôlku,do štátnej nám malú nezoberu,lebo tu nemáme trvale bydlisko..bývame v Kosutoch II,rada by som niečo blízko,takže najbližšia súkromná asi na Severe čo? A Lienka je anglicka skolka či?

sorciera24
5. aug 2011

@lea132 no, veru, anjblizsie sukromne mas na Severe (2), lienka neviem aka je, ale tu je na nu link:
http://lienka.tvorivec.sk/index.php?pg=1

lea132
5. aug 2011

@sorciera24 no asi to bude ona,len škoda,že je na ladovni..
A do súkromných sa dávajú prihlášky kedy?

sorciera24
5. aug 2011

@lea132 vacsina sukromnych MS prijima deti pocas celeho roka, ale ja som napr. pre istotu davala uz v januari (ked som chcela od septembra)....lebo aj tam maju limity 😉

lea132
5. aug 2011

@sorciera24 ja dám tiež asi začiatkom roka,tiež budem chcieť od septembra,snáď ju niekde zoberu:-P

ilona3
5. aug 2011

aj my zacneme chodit od septembra na zvolensku. mala som na nu dobre referencie tak uvidime hoci dcera tam moc nechce ist lebo v starej skolke mala kamaratky a tu nepozna nikoho, ale syn chodi na dubceka do skoly a je to otrava vozit kazdeho na iny koniec mesta. ked som vyberala medzi zvolenskou a druzstevnou zvolensku mi viac chvalili tak uvidim ci sme sa rozhodli spravne, ale snad ano a jeden rok to hadam vydrzime a potom uz ide do skoly
co sa tyka lienky nemam s nou osobnu skusenost, ale vraj sa tam strasne casto menia ucitelky co nie je velmi dobre pre deti lebo ak si (hlavne male alebo citlivejsie dieťatko) na niekoho zvykne a ten potom odide ☹ no nic moc. a na moj vkus su dost drahy, viem ze ta anglictina je nadstandard, ale ak budem chciet aby sa mi male dieta naucilo anglicky za tie prachy si zaplatim ucitela. a viem ze im teraz nedavno dost zdrazela strava
aj skolku na hurbanke si chvalia a super je tam ta plavaren.
@saskarisko prosim ta kde je datelinka? to som este nepocula

@sorciera24 co si ten zanovit mysli 😠 😠 😠 to je ale riadna blbost, uz len kvoli tomu by som tam dieta nedala keby to bola jedina skolka v okoli 😖

majkaa
autor
6. aug 2011

a myslite, ze by nam maleho zobrali na tej zvolenskej uz na buduci september ked bude mat az o 3 mesiace 3 roky? Inac aj ja som videla ked ideme okolo zvolenskej ze tie deti su dost casto na lahko oblecene, asi ked idu vonku tak to nechavaju na nich kto si co oblecie. A kolko je tam poplatok aj zo stravou?
A baby ako to funguje? My by sme chceli davat maleho do skolky od tej 9tej do tej 15tej, nevadilo by im to ze az od 9tej?

sorciera24
6. aug 2011

@majkaa moj maly ide na Zvolensku a len teraz mal 2 roky, deticky tam beru od 2 rokov, v januari si uz daj prihlasku....poplatok je tam 45 EUr/mesiac + nejake 1,03/den za stravu, tak nejak mi vravela riaditelka..cize cca. 66EUR so vsetkym...myslim, ze sa da dohodnut, ze kedy prineises maleho, len ak o deviatej, tak asi pride o ranajky, lebo nejak medzi 8-8.30 su ranajky, co mi vravela riaditelka.....

majkaa
autor
6. aug 2011

@sorciera24 dakujem za info. To by bolo super, urcite dam v january hned prihlasku. A tvoj uz je bez plienok? Lebo nas sa len oduca, lebo som pocula ze do skoliek beru len bez plienok. Jasne na spanie to toleruju.

A nemate niekto skusenosti s Hurbankou? My by sme boli najradsej keby tam, lebo z Kosut II to mame najblizsie.

sorciera24
6. aug 2011

@majkaa no, my sme bez plienok asi 3 tyzdne ( ale tak, ze ja ho davam, sam sa nevie vypytat)...takze este sa obcas stane nehoda 😉 a prave konk. na Zvolenskej tie male deticky aj oducaju od plienok, ze nie je problem, ak mate plienku, ze oni to uz vedia a vsetky deticky sa v podstate do mesice oducia od plienok....ale majka, ved ty mas este rok casu, neboj, tvoj maly uz vtedy bude isto bez plienok 😉

majkaa
autor
6. aug 2011

@sorciera24 no nas malinky presne tak ako tvoj. Ked ho dame na zochodik krasn sa vycika, davame ho kazdych 20min. Len obcas povie cik. Takze som na neho hrda. Ja viem ze mam este cas, ale ked som sa dozvedela, ze mojej kamoske dceru nezobrali, ze az do predskolskej, kvoli tomu ze ona nepracuje tak sa normlne bojim, ze sa nedostane do skolky.

sorciera24
6. aug 2011

@majkaa ano, v mestskych to moze byt tak, ale v sukromnej sa o to nemusis bat;)

majkaa
autor
6. aug 2011

@sorciera24 no to je super, ale hned v january nabehnem aj do Hurbanky aj na tu Zvolensku.
A prosim ta ta Zvolenska to je ta co je za Postou na Severe?

sorciera24
6. aug 2011

@majkaa ano, len tam su dves, ta blizsie k lekarskemu stredisku je Zvolenska, bez smykalky na dvore 😉 ta druha je Druzstevna ( to je mestska)

majkaa
autor
6. aug 2011

aha tak to musim kuknut aby som nevosla do tej druhej 🙂

deninka27
3. sep 2011

Ahoj moj chlapcek ide v pondelok uz do skolky, ale nedostali sme sa na statnu, tak musime ist do sukromnej, ide do Jesienky je to pod Ladovnou, tam je poplatok cca60eur. Lienka je priamo na ladovni a plati sa cca100eur plus strava, ale myslim, ze je to dost prehnana suma.Stretavam deticky s ucitelkami a myslim, ze to nie az take extra,sice snazia sa rozpravat na deticky po anglicky, ale pristup ku nim je asi taky isty ako v inych skolkach.

medi
3. feb 2012

@deninka27: ako ste prosim spokojni s tou jesienkou? cim viac info, tym lepsie 😀 dakujem!

deninka27
11. feb 2012

@medi No v Jesienke sme vydrzali necele dva mesiace:(Neodporucam davat deti do takej skolky:(Proste je tam tolko negativ, ze som stastna, ze maleho mam doma a nikdy viac nechcem ani o Jesienke co i len pocut:( Som zhnusena zo vsetkych ludi co tam robia, nechapem ako moze mat ta skolka nejaku licenciu:(Tak asi tak, keby som mala zajst do podrobnosti, az by sa ti oci otvarali, ak ti mozem poradit urcite si tam dieta nedavaj!!!!!

bubinko83
11. feb 2012

Prepačte trošku som k vam zabludila do temy a neda mi nereagovat. Ja som toto riešila pred rokom a poviem vam že maly chodi do štatnej " socikovskej" školky a vobec nebyva pocikany a nikdy nebol špinavy. Naopak mame v meste sukromnu školku s vyučbou španielčiny a angličtiny a deti su tam precikane,špinave ,ušmudlane a čo sa tyka pedagogiky učiteliek nula bodov,Skor su zamerane na jazyky.Mamičky byvaju často naivne a myslia si že ked viiac zaplatia bude o ich deti viac postarane ale vobec to nieje pravda,deti rovnako byvaju chore .Moj syn ma učitelky ktore maju cca 50 rokov ale su super a vidiet že maju kopec skusenosti a v každej situacii vedia zareagovat. A čo sa tyka jedalneho listka tak nikdy nieje jednotvrny a a myslim že strava je v pohode.Ja nechcem nikoho od ničoho odhovarat ani nutit len aby si každy urobil obraz čo a ako.