Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môže ísť 8 mesačné bábo do chlórovaného bazénu?

kopculienka
22. máj 2016

Chcem sa opytat.Planujeme vziat nasu dcerku na vylet.Do rajeckych.Ma osem mesiacov.Vodicku lubi.Moze istj aj do silne chlorovanej?A ake plavacie koleso jej mam kupit?Nasla som take ,co sa zapina okolo krku.Zda sa mi to cudne. 😒 A treba jej aj tie plavacie plienocky? A kde ich zozeniem? Kolko asi stoja?.Je to nas prvy velky vylet dakujem :D 😅

qwertxy
22. máj 2016

Mne doktorka vravela ze do roka spoločne bazény neodporúča - po lete vždy riesi kopu zápalov močových ciest - ale to je na tebe. Jednorazové plienky nie sú drahé, kúpiš v DMke napríklad. A do vody skôr odporúčam plávaciu vestu, neviem ci sú však aj veľkosti pre 8mesačných, je to lepšie ako rukaviky, ci kolesá.

acer11
22. máj 2016

za seba neodporúčam,ale každý je iný a my sme z toho mali veľké problémy ORL... ☹

seahorse27
22. máj 2016

My sme boli vlani s malym, tiez 8-mesacnym na dovolenke a kupal sa v pohode v hotelom bazene, samozrejme tiez chlórovanom a vsetko v pohode. Hlavne potom treba poriadne osprchovat a natriet. Verejne kupko by som asi neriskovala, ale tu bolo predsa menej ludi a vsetko prisposobene detom. Pouzivali sme Huggies plienky na kupanie, dostanes napr. v Tescu alebo v drogerii, nie su drahe. Tiez sme mali aj neoprenove plavocky Happy Nappy - tie su este lepsie ako plienky, lebo nenasavaju vodu a pripadnu kaknicu neprepustia.

miskax2
22. máj 2016

My sme boli ked mala 6mesiacov a ziadne zdravotne problemi nemala aj teraz vidavame 3mesacne v akvaparkoch. Samozrejme ze nie cely den v bazene ale po chvylkach trosku do vody trosku vonku.... plienky na kupanie kupis takmer v kazdej drogerii aj tescu a bille. Kolesa predavaju s takym sedacikom ze nieje to len kruh ale zospodu je to istene dietatko tam sedi. Ale najlepsie je mat ju taku malu narukach.ste spolu vies ze ju drzis nemusis ju nasilu pchat do kadecoho....

bajana
22. máj 2016

Nesla by som v tomto veku do takeho bazena. Plienky do vody samozrejme potrebujes, naopak vobec netreba koleso, mala by si ju mat stale pri sebe v naruci pripadne v plavacej rybicke, ale to chce cvik rodica aj dietata. Kruh okolo krku v ziadnom pripade.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwesska
23. máj 2016

Nemoze ist do chlorovanej, teda nemalo by do 2r., ale ludia tam tie deti aj tak davaju...takze otazka je, ci rada riskujes, alebo ta skor zaujima, co je spravne. Lebo lekari to neodporucaju, tak ako neodporucaju napr. tvaroh do 1r. a ludia to aj tak davaju 4-5mes. babatkam...cize rozhodnutie je len a len na tebe. Tam ide hlavne o tie vypary chlorove, deti su blizko pri hladine a ten chlor vdychuju a moze im to potom robit problem s dychanim, zapal dych. ciest a pod...

mirka822
26. máj 2016

Já bych to zase až tak neprožívala 🙂 Neříkám, že chlor je super, ale kdyby bazén nebyl chlorovaný, tak se obávám, že hrozí daleko víc kožních a jiných infekcí. Chlór se do vody dává, aby likvidoval bakterie. Pokud se budete v takovém bazénu koupat, hlavně miminko potom pořádně vykoupat, namazat a hlídat celou dobu, aby mu nenafoukalo do uší, protože to i v létě může dobře potrápit (vím z vlastních zkušeností). 😉

ludka140281
26. máj 2016

ja som chodila s babatkom od 3 mesiacov...nič nám nebolo...plavacie koleso nekupuj to na krk,,,,tvoje dieta je už 8 mesačne a chce sa ručkami hrat,,,brat vedierko,konvičku,prelievat vodu...odporučam take koleso(ide o to vnutro kolesa,nie tvar či vzor)....a plienky máme dobru skusenost dm drogeria,kupiš podla vahy babatka a či chlapček,alebo dievčatko...plienky stoja cca od 5€ za 11 kusov

Tu začni písať odpoveď...

Odošli