Múzea a deti do 5 rokov

jasminka7
8. máj 2014

Ahojte, boli ste v niketorom muzeu v Bratislave s malymi detmi do 5 rokov? Zaujalo ich to? Boli ste v Detskom muzeu, Prirodovednom muzeu, ci v inych?

Vdaka za vsetky tipy a odporucania.

mmaatt
8. máj 2014

My sme boli, detské múzeum je super, tam je to stvorené pre deti. Tiež chodíme aj do múzea na Vajanského nábreží, ale keď sú tematické výstavy a popri tom pozrieme aj stále výstavy. Synovi sa páčilo aj dopravne múzeum. Keď cestujeme tak chodíme po múzeách, teraz keď už má 8 tak sme boli v múzeu kávy, hračiek....ale to je pre väčšie deti. Pre 5rocneho určite skúste detské múzeum a z druhej strany prírodovedné (slovenské národne) múzeum, stálu expozíciu o zvieratách.... To sa zvykne deťom pacit.

sissy27
8. máj 2014

@jasminka7 detské múzeum pre malé deti určite áno, to odporúčam 🙂 a či zvládne prírodovedné alebo nejaké iné také vážne, to už musíš zvážiť sama, či mu vieš adekvátne veku vysvetliť o čo ide, ale napr. ja som v tom veku vymetala s dedkom múzeá celú zimu a bolo to super, on dokázal tak úžasne o všetko rozprávať 🙂
inak ešte môžem odporučiť Bibianu, nie je to klasické múzeum, ale vždy je tam nejaká zaujímavá interaktívna výstava pre deti, kde sa zabavia a zároveň niečo naučia, či už z histórie, vedy, bežného života, ako veci fungujú...

jasminka7
autor
8. máj 2014

@mmaatt a @sissy27 dakujem. Poskusame. Aj Bibianu idem vygooglit.

sissy27
8. máj 2014

@jasminka7 bibianu a detské múzeum môžeš aj s mladšou dcérkou, zabaví sa aj ona 🙂

sarinka2012
8. máj 2014

Ahoj ,boli sme s 2 ročnou dcerkou a este malym 18 mesačnym kamaratom v prirodovednom muzeu a obom sa velmi pačilo 🙂 Chodievame často aj do Viedne,tiež sme tam videli prirodovesne muzeum,technicke muzeum,muzeum šperkov,Sisi muzeum,dom motylov aj dom morí...a zo všetkeho bola nadšena 🙂 takže ak budete mat chuť na vačši vylet,velmi odporučam 🙂

prasiatko30
8. máj 2014

inaksie vo viedni odporucam v schonbrune detske muzeum - tam boli nase baby nadsene sme ich odtial nemohli dostat - je to tam trosku bokom a ja si myslim ze vela ludi si to ani nevsimne ale pokial mate baby a babam sa pacia princezne tak mate vyhrane - najlepsi bod programu bola predsien plna kostymov - princeznovske saty - ktore si mohli navliekat do nemoty a potom sala jedalen kde mohli prestierat stol a servirovat jedlo.

modrofuzik11
8. máj 2014

sara ma 4 roky, kubko 2. este sme v muzeu neboli. tiez rozmyslam nad tym, ze by som ich niekam mohla zobrat...

prasiatko30
8. máj 2014

@modrofuzik11 vyskusaj skanzeny slovenskych dedin su na ceratvom
Vzduchu a atarsiemu uz aj nieco ulazes a vysvetlis

lucik194
11. máj 2014

no my chodievame do muzei od 3 rokov, prirodovedecke zvladnu urcite, to je super prerobene, bibiana kazda nova vystava aj divadielka su "nase", v detskom muzeu je teraz vystava taka skor pre starsie deti aspon 6 rocne, jaska zabavia sa aj mladsie - ale aby vsetko pochopili, trerba aby aspon chodili do skoly. Dopravne múzeum je tiez super, stare auta, motorky, tam je ale lepsie ist ked je teplejsie - tym ze su to haly, je tam troska chladnejsie. starsia 4,5 rocna ma absolvovany aj BA hrad, aj Spissky hrad - najviac zaujali vyhlady 🙂 a moznost ist do veze 🙂 dokonca aj galerie - vybaju dielnicky pre deti od 3 rokov (v BA) este tej starsej by sa pacilo v BA - múzeum obchodu. po pravde mame toho prelezeného vela, kludne napis do IP resp navstevu hradov naplanovat spolu ked tam bude nejaka akcia pre deti (napr cerveny kamen mava spolu s hradnymi slavnostami otvorene...)

gabrielkaa
11. máj 2014

@jasminka7 My tiež chodievame s dcérkou od 3 rokov. Nie tak múzeá, skôr galérie a výstavy umenia. A baví ju to..zatiaľ 🙂

jasminka7
autor
11. máj 2014

@gabrielkaa daj prosim Ta, konkretne tipy ...

my sme boli vcera v Detskom muzeu a obom sa tam pacilo ...

horana
11. máj 2014

Nasim detom sa velmi pacilo tu:
http://www.atlantiscenters.sk/
bolo to este donedavna na Kolibe, teraz sa vraj prestahovali, na tej Kolibe bolo vramci toho aj mini ZOO teraz neviem

uzasna je bublinkova miestnost ale aj ine efekty, ktore az starsie deti sice pochopia z fyzikalneho hladiska, ale uz mensie sa bavia tym ze vobec funguju

gabrielkaa
12. máj 2014

@jasminka7 No práve my chodíme často do zahranicia, ale aj tu u susedov vo Viedni sa malej pacili exhibicie v albertine,alebo belvedere....alebo museum habsburgovcov.

sissmiss
12. máj 2014

@mmaatt
@sissy27 fakt sa vasim detom v detskom muzeu pacilo? ja som bola velmi sklamana a deti to preliezli za 15min a cely cas sa aj tak hrali v detskom kutiku ktory je so satnami vacsi ako cela expozicia alebo v kaviarni ktora je tiez asi v takej velkosti (trosku prehanam, ale ozaj len trosku.... ale fakt som si myslela ze to co vidime je len vstup a hladala som dvere do tej naozajstnej casti asi 10minut 😅)
@jasminka7 Prirodovedne muzeum super, super bolo v danubiane ked tam bola vystava Rokakku, botanicka zahrada fajn. Galerie mi inak skor odtrpia, ale tak co uz, aj ja mam svoje zaujmy, tak sa prisposobia a patri to k vzdelaniu vseobecne...ja zase prezijem fiha alebo nejakeho kuzelnika. Snazim sa vyberat zaujimavejsie aby aj oni z toho nieco mali.
A pozeravame stranku .sdetmi.com a tam su zaujimave akcie

sissy27
12. máj 2014

@sissmiss no netvrdím, že sme tam strávili pol dňa, ale možno sme mali šťastie aj na tie výstavy (boli sme asi 3x, vždy iná), malej sa páčili a zaujal ju k tomu aj výklad... plus sa jej páči to "laboratórium", takže tie 2-3 hodiny sa tam vie v pohode zabaviť...neviem, aké veľké deti máš ty, moja mala myslím 6 alebo 7 keď sme boli prvý krát...
@horana z atlantisu som ja osobne bola zhrozená, prezentované ako neviem aké super centrum, pritom špinavé, zničené zariadenia, absolútne sa o to nestarajú, tam kde je stanovište s kreslením, tak fixy zničené, hubky na zotieranie nevymenené hádam od otvorenia, v miestnosti s bublifukmi všetko lepkavé mastné, v nádobách s roztokom mŕtvy hmyz... boli sme tam vlani v lete, akurát tam prebiehal akože denný tábor, kde úloha animátoriek spočívala v tom odovzdať poobede rovnaký počet detí ako ráno dostali, posedávali, okrikovali decká, nemala som dojem, že by sa im nejako venovali... mini zoo je pár králikov, husí, koza a ešte niečo v príšernom teréne, jediné čo teda chválim je atrakcia "Egypt", to sa mi naozaj páčilo, ale zvyšok otras, hlavne že nezabudli na obchod s čínskymi habrakmi, v bufete mali len jupíka a chipsy a nejaké roztopené a znovu zmrazené nanuky... možno sa od vlaňajška niečo zmenilo k lepšiemu, každopádne druhýkrát ma tam nikto nedostane ani zadarmo...

jasminka7
autor
12. máj 2014

@horana
@gabrielkaa
@sissmiss
@prasiatko30
@mmaatt
@sissy27
@sarinka2012

baby, vdaka za tipy. Budem vam vdacna, ked vas nieco este niekedy napadne, alebo budete na nejakej vystave, ktora sa vam pacila, ked sem napisete. Nejak mam potrebu takehoto vyzitia a myslim, ze aj detom to bude dobre.

mmaatt
12. máj 2014

@sissmiss ono asi závisí od toho aká je expozícia, my sme boli v detskom múzeu 2x, raz boli nejaké vedecké pokusy, tak si to mohli skúšať (syn je na to zaťažený a s tatom to tam skúšali o dušu) a hneď podobné bolo aj v prírodovedeckom múzeu a raz bola história asi stredovek, tak si tam mohli vyraziť mincu, skúšali ako pracuje kladka a pod. Mali sme šťastie, že nebolo veľa detí, tak sa im lektorka dosť venovala.

lucik194
13. máj 2014

Ahojte baby, neda mi opat nenapisat - detske muzeum pacenie / nepacenie sa zavisi len od konkretnej vystavy, napr. teraz je vystava taka neslana nemastna, treba tam vzdy ist maximalne do jedneho mesiaca po otvoreni novej vystavy lebo exponaty su uz znicene .... hold vela deti tam chodi .... ale napr ked bola vystava o povolaniach nasa tam stravila cez 3 hodiny. Napr vtedy sa hrala na spedicnu firmu, bola akoby v DM drogerii..... proste malo to hlavu a patu teraz je to rozhodne pre vacsie deti a v podstate nic moc. Na Atlantis som aj zabudla - tam sme boli asi 3x, prvy raz super, vsetko nove zachovane, potom zle, znicene exponaty vobec to neopravuju ☹
napr. my este chodime do GMB - maju dielnicky pre deti, je to cele o "umeni"
http://gmb.bratislava.sk/sk/content/rodiny

chrissa
12. okt 2014

Ohladom detskeho muzea musim napisat, ze vystavy je naozaj najlepsie navstivit co najskor po ich otvoreni.....ale hlavne sa musim podelit so zlou skusenostou v Detskom muzeu - asi v marci sme tam boli na vystave "blizki predsa vziadelni", s 5 - rocnym synom nas zaujala, pacila sa nam a kedze este bola aj v septembri, pozvali sme tam synovych kamaratov na narodeninovu oslavu. Hotova pohroma! S takou neprofesionalitou som sa este snad nikde nikdy nestretla....oslava nas vysla 80 eur, 2 hodiny, 10 deti - ale oslava prebiehala na chodbe na 1. poch. pri schodisku, nedali si namahu urobit oslavencovi vyzdobu, otrasna lektorka, ktora deti trapila nekonecnym vykladom....bolo to cele zle!! takze oslavovat v Detskom muzeu po nasej otrasnej skusenosti neodporucam!!!!!