Navštevovali by ste kaviareň s detským ihriskom na dedine?

arnika12
15. nov 2015

Ahjte mamičky,chcela by som počuť váš názor hlavne tie čo bývate na dedine...prijali by ste na dedine hravú kaviarničku pre deti?to znamená že by tam bolo nejaké vnútorné detské ihrisko s guličkami ako to býva a posedenie pre rodičov teda kaviarnička.Bola by to v podstate vo dvore zvlášť budova,ale velký priestor.Mozno neskor aj strazenie deti,napr.ked rodicia potrebuju vybehnut do mesta na nakupy.Vstupne 2eura neobmedzene.Ale navstevovali by ste nieco také?rozmyslam nad niecim takym lebo mam realnu moznost..dakujem

mima4
15. nov 2015

@arnika12 zdrave kolaciky..hmmm?

nehovorim, ze to tak je, ale z mojho vnimania mam pocit, ze na zdrave potraviny a kolaciky je skor orientovany mestsky clovek... pre vidiecana je to vacsinou taky "rozmar"

arnika12
autor
15. nov 2015

@margarita ano presne tak rozmyslam ze tam vlastne bude zvlast este jedna miestnost samostatna kde by sa dali robit oslavy pre deti,kurzy a ja chodim na jogu a urcite by som raz chcela precvicovat...takze presne v takomto ,,duchu" rozmyslam...dakujem 😉

ukulela
15. nov 2015

ja ano. raz/dva krat do tyzdna. ale so mnou tak este zo dve kamosky u nas z dediny a to bude asi vsetko 🙂 inac, mne velmi chyba moznost pri kocikovani si niekde sadnut a dat kavu/podobne. lebo u nas dve krcmy, jednota, CBA a to je cela kultura 🙂 tiez detska herna, kde by sa detiska spolu hrali a mamy klebetili.
ono zalezi dedina a dedina ... velka/mala, blizko/daleko od mesta,
treba sa popytat mamicie u teba v okoli, co by potrebovali/ocakavali, ony su tvoja klientela, nie my.

arnika12
autor
15. nov 2015

@mima4 ja si myslim ze cim dalej tym viac ludi si zacina davat pozor na potraviny a hlavne pre deti a nezalezi na tom ci je dedincan alebo mestan...ano stare babky to asi maju na haku...

arnika12
autor
15. nov 2015

@ukulela ano viem aj to urcite spravim anketku ...ale chcela som sa poradit aj tu :D..ale je to vsetko o peniazch kto na to ma by siel kto nie nepojde.

zuzubabo
15. nov 2015

Ja som z dediny a myslím, že by fungovalo spojenie cukráreň, zmrzlina, detské ihrisko.

ukulela
15. nov 2015

@arnika12 ako ja som pohodlny "mestan" nastahovany na dedinu. uzivam si dedinske benefity, no chybaju mi tie mestske ... ak to je vacsia dedina s vacsou komunitou mladych, tak vidim realny uspech v spojeni ako cukraren/mlecny bar/denna kaviarnicka s detskym ihriskom. take slusnejsie rodinne posedenie ... a ak by sa tam dali organozovat aktivity pre mamicky - mozno dake cvicenie, joga , aerobik raz dva krat do tyzdna s tym, ze si tam na ten cas mozu odlozit deti, tak ja by som prva chodila ... alebo trebars raz za cas zavolat nejaku babu,co robi nechty, mamicky sa objednaju, daju manikuru, ty im postrazis deti, teba zaplatia za babysitting a manikerka si zarobi ... hm? mozno aj to by slo. masaze! co ja by som dala za to, ze by som mohla ist na masaz a mal by sa mikto postarat o maleho 🙂 ja by som tam bola na masazi kazdy tyzden 🙂

myya
15. nov 2015

pridám sa, bývam na dedine kde je cca2700 obyvatelov. Je tu aj vela malých detí máme škôlku s kapacitou 100 detí a je na prasknutie. No a máme tu aj detské centrum kde sa stretávajú mamičky v herni a je tam aj ihrisko vonku a tu sa nás stretne maximálne 5 mamičiek raz do týždna. ča je z toho množstva velmi málo. Ja tieto kaviarne využíva so svojimi deťmi no je to tak maximálne 1 krát za mesiac a to hlavne vtedy ked sa nedá ísť von hrať. Podla môjho názoru je to zbytočná investícia a bude to strata penazí. A varovanie detí na dedine to tiež nieje výhodné ja by som to privítala aspom 1 krát do týždna len kde na to vziať peniaze

paris3
15. nov 2015

@arnika12 poviem ti moju skusenost.... vyrastla som v meste, teraz zijem par rokov na dedine. je to mensia dedinka, ale skapal tu pes. zienky nie su zvyknute niekam chodit, neminaju peniaze, ani sa spolu velmi nestretavaju. je pravda, ze tu funguje jedna vyvarovna, kde maju otvorene len cez obed. ale to je vsetko. boli tu nadsenci, co si otvorili restauraciu - pekne miesto, dobre jedlo, pitie, fajn posedenie, ale zavreli, lebo to neslo. cista strata. teraz podnikaju v chove a dari sa im.... radim ti radsej chovat sliepky, alebo cokolvek 😉 neber to v zlom, ale po par rokoch zivota na dedine, som u prisla o iluzie.
mozno skus najprv na tom mieste zit a sama uvidis casom ako to zhodnotis 😉

jeennyv
16. nov 2015

@arnika12 ja si myslim ze nieco take sa na dedine, tzv, sikne....dnes sa mnoho mladych ludi stahuje do dedin a je to setrene casu, ked chcem ist trochu z domu za kaviarenskou kulturou a moze zobrat aj dieta, a tam mi ho mozno kus zabavi nejaka animatorka ci opatrovatelka..len ma to svoje uskalia a ako babi pisu vsetko treba vymysliet a premysliet 🙂 ale drzim palce...

tinushka13
16. nov 2015

Ja by som do takej kaviarne išla a veľmi rada. Prípadne ak by si tam viedla nejaké krúžky v šom by sa detičky mohlizdokonalovať a niečo sa naučiť. Prípadne nejaké tématické posedenie pre maminky. Verím, že by sa našli ďalšie a ďalšie. U nás v lete zatvorili herňu a teraz keď je takto škaredeé počasie tak ani vonkajšie ihrisko to nezachráni. Malú do škôlky nevzali pre málo miesta a chúďa doma sa nudí, chce rovesníkov. Osobne by som privítala u nás kaviareň s herňou. takže za mňa áno 😉 držím palce

syringa
16. nov 2015

@arnika12 Ja bývam tiež na dedine. A môžem ťa uistitť, že na dedine žijú presne takí istí ľudia ako v meste. V dnešnej dobe už nie je rozdiel v mentalite dedinčanov a "mešťanov" 🙂 Tak isto míňame peniaze, tak isto aj my si radi ideme sadnúť na kávu, alebo do pizzerie na pizzu, alebo do cukrárne….. 😉 Poznám dediny ktoré majú menej obyvateľov ako 2000, a funguje tam nielen reštaurácia, cukráreň, ale aj penzión - a to nie je žiadna turistická oblasť. Aj v tej mojej 🙂 fungujú už dlhé roky 3 reštaurácie, a naozaj solídne, nie hostince pre alkáčov, a to nemá naša dedina ani 1500 obyvateľov. Vyzerá to, že v tej tvojej nie je veľa reštaurácií, a obyvateľov podstatne viac…. tak prečo nie. Navyše ak to budeš mať na svojom, nebudeš musieť platitť drahý prenájom, čo ti umožní držať sa dobrých cien. Napadlo mi, že by si mohla spojiť kaviarničku s cukrárňou. Myslím si, že chuť detičiek na niečo sladké pritiahne viac ľudí. A tiež je dôležitá lokalita tvojej budúcej kaviarničky. Ak bude od ruky, asi aj zákazníkov bude menej. Najlepšie fungujú tie prevádzky, ktoré sú na hlavnej ceste - tam je aj väčšia pravdepodobnosť, že sa zastavia ľudia prechádzajúci cez dedinu.
Ja som sa nechala inšpirovať jednou zo susedných dedín, kde majú veľmi pekný bowling. To je podľa mňa tiež perfektný nápad. Ľudia majú kam večer vypadnúť, dajú s tomu nejaké pivo či kofolu….. trošku zašportujú aj…. A veru sa im aj darí, majú už 6 stálych zamestnancov. 🙂
Veď vieš čo sa hovorí - odvážnemu šťastie praje. 🙂

syringa
16. nov 2015

@arnika12 Jaj a ešte som si spomenula, že keď chodíme na kúpalisko, ideme cez jednu dedinu, tiež nie je veľká, a už dlhé roky tam funguje cukráreň s kaviarňou v jednom, majú tam stále veľký výber čerstvých zákuskov, a majú tam ešte jednu väčšiu miestnosť, kde robia rodinné oslavy a menšie svadby. Možno aj vďaka tomu sa im tak dobre darí. 🙂

belllinka
16. nov 2015

@arnika12 Myslím, že by veľmi pomohlo, keby si napísala, o ktorú dedinu konkrétne sa jedná alebo aspoň kde sa nachádza, pri ktorom väčšom meste.

kata13
16. nov 2015

podla mna zalezi aka je ta dedina vseobecne. napr. dedina z ktorej ja pochadzam ma kopec podnikov, ale ani jeden nema detsky kutik, co mne osobne velmi chyba. aspon nieco drobne. cez leto sa nieco vonku najde, ale v zime vobec. takze za mna urcite.

kikuleenka
16. nov 2015

Asi zalezi, aj kde sa ta dedina nachadza. Dost totiz zavazi, ake asi maju ludia tam zijuci prijmy, ci im na kavickovanie vyjdu financie. Kym som zila nedaleko BA (Alzbetin Dvor), tak tam z mini krcmicko-restauracie vyrastol za par rokov velky podnik aj s welnesom...Takze tam by si sa mozno uzivila.

alaguema
16. nov 2015

@arnika12 neviem...pre mňa ďalší "originálny" podnikateľský zámer. Ako ti už baby písali, veľmi záleží od lokality a od toho, aká si šikovná a ako budeš schopná vymyslieť a ponúknuť niečo, čo nemá každá takáto kaviarnička v okolí. Na tvojom mieste by som sa nezameriavala len na jednu cieľovú skupinu (mamičky s deťmi). V meste by to asi šlo, ale na dedine... Ja osobne tieto zariadenia využívam len keď organizujeme detské oslavy, inak ideme radšej do lesa, na výlet, za kultúrou a vo všedný deň sme každý deň v meste, kde nakúpim a zájdeme na obed, na kávu. Keď sme doma, už by sme do kaviarne na dedine určite nešli, venujeme sa úlohám, pripravujeme sa na druhý deň do školy, v lete ideme niekam von, mimo dedinu, nevidím zmysel v dennom vysedávaní v kaviarni, tie decká z toho nemajú nič. Netvrdím, že by sme nazašli nikdy, ale naozaj asi len sporadicky.

sense
16. nov 2015

ZAlezi aka velka je dedina ake je okokite prostredi3, kolko rodin s detmi tam je atd atd...ak je to dedina o 40domoch kde je polovica dochodcov a obchod otvor3ny 2 hodiny denne len kvoli dochodcom tak nie, ak je to nejaka strediskova dedina kde ziju mladi ludia s rodinami a pobliz su aj okolite dedinky a bolo by to urc3ne pre kazdeho nielen pre rodiny co si daju kavu a d3ckam kupia nanuk tak ano...treba si urobit prieskum v okoli

worker_falcon
16. nov 2015

matematika je jednoduchá. Pýtať si sa mala, AKO ČASTO by ste navštevovali kaviareň s ihriskom (uvedené číslo by bolo rozumné vydeliť dvoma). Prípadne navštevovali by ste ju aj vo vedľajšej dedine? V ako vzdialenej? A vedela by si podstatné informácie - potenciál cieľovej skupiny. Jej veľkosť by si zistila spočítaním mamičiek v danom okruhu.

Ak máš v okruhu 10 km 20 mamičiek s dieťaťom a chodili by k tebe 2x za týždeň, nechali by u teba odhadom 5e - vstupné + káva + čipsy, tak si vypočítaš, že tých 800€ mesačne by si mala maximálne na prežitie - za predpokladá, že tam budeš sama a máš to vo vlastných priestoroch a na zariadenie nemáš úver. Ale na normálne fungovanie - s 1 zamestnanom (s min. mzdou) potrebuješ obrat aspoň 2000€ na normálne prežitie. A ak si vezmeš veľký úver, tak ešte viac.

alaguema
16. nov 2015

@arnika12 si dosť vedľa, ak si myslíš, že je to len o peniazoch. Práve ľudia, ktorí majú peňazí dosť, ti tam denne sedieť nebudú, lebo majú iné možnosti a potreby. Možno mamičky, ktoré sú na tom finančne nie úplne zle a nudia sa...ale budú tam denne? Tiež by som sa zamyslela aj nad tým, prečo je krčma otvorená len pár krát do týždňa. Krčmy predsa na dedinách vynášajú najlepšie...

mawka
16. nov 2015

trochu z praxe: na dedine skoro kazdy ma na dvore pieskovisko, nejaku hojdacku alebo cokolvek, kde sa dieta zabavi. na toto je dedina idealna. u nas v dedine, kde byvaju nasi a kde som byvala aj ja sa otvorilo s podobnym zamerom niekolko kaviarniciek a ako otvorili, tak aj zavreli. pretoze ludia aj tak chodili do krcmy, kde boli zvyknuti a kde majitel zainvestoval a urobil ihrisko. krcma, restika, hore salonik, vonku inhrisko, posedenie, v lete zmrzlina. stale nejake akcie. takze tak ako sa ine kaviarne a rodinne podniky otvorili, tak sa aj zatvorili. navyse ku mne kamosky chodili s detmi, lebo deti mali proste vybeh. a teraz synovi spoluziaci chodia radi k nasim, pretoze maju vybeh. dcerine kamosky tiez. lebo mala ma domcek a vyhraju sa aj bez gulocok. a myslim, ze toto je takto vo vacsine pripadoch. suhlasim s postrehom @alaguema - ludia, ktori na to maju, tak vacsinou maju ine potreby a vyuzivaju ine moznosti. a ti, ktori na to nemaju, tak ti nebudu sediet kazdy den za 2 e na pohranie plus utrata za konzumaciu. pretoze nielen mamka si da kafe, ale aj dieta nieco bude chciet. pochybujem, ze mamicky budu ochotne vyvalit kazdy den hoci 5 eur. a ak ti nebudu chodit kazdy den, tak sa ti to neoplati. certifikovane zariadenie pre deti ako su kutiky, preliezacky su dost financne narocne. investicia by sa ti nemusela vratit. skor by si nalakala na dedine na nejaku mini zoo. preco nerozmyslas touto cestou? pritiahla by si ludi aj zo sirokeho okolia. pre deti je ovela vacsi zazitok, ked mozu pozbierat vajicka, naucit sa dojit kravku, kozu alebo si nieco zasadit a podobne. pretoze toho je dnes malo. ale kaviarni a kutikov mas kvantum. niekde v cechach som zachytila v inzercii, ze statok, mozu prist deti na den alebo aj vikendy, tyzden s rodicmi, ucia sa ako to bezi na statku. staraju sa o zvierata, o urodu a tak dalej. a rodicia pisali velmi krasne recenzie.

alaguema
16. nov 2015

@mawka super nápad

mawka
16. nov 2015

@alaguema vdaka.. ono by to bolo prakticke aj pre zakladatelku. mala by svoje dochovane a dopestovane, cize by este usporila co sa zeleniny, ovocia, masa a vajec tyka a mlieka. lenze na druhej strane, okolo toho je vela roboty a clovek musi vediet, co chce. ci nema problem krmit sliepky, vyhnojovat, okopavat a sadit alebo chce mat vylucne okrasnu zahradu a nohy hore 😅
uz sa neviem dockat, kedy pojdem naspat na dedinu. toto mi proste chyba. a spokojne decka a ich cervene licka z cerstveho vzduchu za to stoja. aj ti trojkilovi kralici na pekaci, co si odchovali. a o doma vypestovanej mrkve ani nehovorim. to sa neda porovnat proste.
nezabudnem, ked maly ako 3 rocny videl u jednych farmarov zivu kravu a tela. to su tie prave emocie 🙂 dnes vidia akurat kravu v reklame s fialovym make-upom. a este su aj klamane, ked sa mlieko leje do cokolady. to aka sprostost. ked tak sa pridava susene 😀

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
16. nov 2015

baby...na dedine=klasickej neobstoji kaviaren s volnym vybehom 😀
naco???
keby to bola vacsia dedina,kde sa vsetci az tak nepoznaju,kde je vela "pristahovalcov",kde je viac mladych rodin=toooo by mohlo vyjst,lebo viac ludi by sa sem tam v tej kaviarni vystriedalo
ale ako pisu mnohe nado mnou,skor ist cestou "farmy"...alebo niecoho zaujimaveho,co by prilakalo deti z blizkeho mesta alebo deti z malych bungalovov,kde nie je dvor a deti nemaju kde vidiet nejake zvieratko,vidiet ako rastu jablcka,zelenina,atd,atd....toto by som uz zaujimavo videla
u nas je farma,dokonca velka kolkaren...ale nemozem povedat,ze maju naval...skor je to atrakcia pre blizke mesto...lebo co by sme tam akoze aspon raz do tyzdna robili???
mamicky pokecaju pri kocikovani,alebo si na zahrade v altanku daju kavu...navzajom sa pozyvaju...deti obehaju zahrady a vyhraju sa...no a v zime?staci aj samotne kocikovanie a sem tam aj cajik,kava,kolac u niektorej doma...
ono,na dedine=klasickej treba aj nieco urobit 😀 (cim nechcem povedat,ze v byte robota ziadna nie je)takze vela casu mamicky travia v dome,pri dome,okolo domu,atd,atd..a deti sa hraju pod ich dohladom doma

lea231
16. nov 2015

U nas na dedine (Rajka) sa otvorila cukraren s detskym kutikom a ide to velmi dobre lebo nieco take tu chybalo... na leto chcu rozsirit priestor o vonkajsie sedenie. Je tu aj kazdu stredu stretavanie mamiciek s detickami a ma to uspech. Ja chodim s malym napr. kazdu stredu autom na cvicenie do Pontea .. urcite by som vyuzivala obcas take sluzby ako zvazujes.

aktakk
16. nov 2015

@arnika12 u nas jevrla novych domova hlavnr bytov s mladuymi rodinami,podla mna hlavne tie rodinky z bytovky by chodili castejsie. Ja byvam v dome a urcite by som tak min.2x do.mesiaca na kavu rada zasla, v lete zas navecer niekde na "pivko" kde mozme kaosi pokecat a deti sa zahrat. Ak by som sa do niecoho pustala tak urcite aj s miznostou

aktakk
16. nov 2015

Omluvam sa za preklepy, natahuje sa za mnou dcerka. 🙂. Posledna veta mala zniet: ak kaviaren tak s moznostou aj letneho vyuzitia, resp.vonkajsieho sedenia a ihriska. Mne to tu velmi chyba a tahat si stale niekoho na navstevu alebo byt nanominovana u niekoho nie je bohvie co.

katarinamarkova
16. nov 2015

@arnika12 ok, ved ak si myslis, ze to je dobry napad, tak ho realizuj. ale osobne fakt neverim, ze by ti navstevnost pokryla co i len platby za energie.

jolly84
16. nov 2015

@katarinamarkova myslíš, že nie?