Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Plašení diviakov ve Vranove nad Toplou

slobodnabaculka
23. júl 2014

Dneskáj jsem kukala správy, akurát tam bil záber, že se nejako besne namnožili diviaky a schádzají nám do mesta, kde šmejdia ulicami a hledají neco k snedku. Nechceme dúfam, aby jsme jich onedlho mali aj na místnom úrade, alebo v potravinách kde nás budu ohrozovat. Co kdyby jsme zašli v rámci očisty ven a s deckáma trochu pošantili a vyplašili pár z mesta. Ja asi zeberu ratolesti, hlasisko mám porádny, aj medveď v lese se mne minule lekol. Kdyby neco tak radši zeberu rapkáče, bude zábava. mošná aj ulovíme neco, co ja vím, ale treba vibavit povolení asík... a bude dobré masko.

henriett19
23. júl 2014

😀

kiwi82
24. júl 2014

Ďakujem, po prečítaní Tvojho príspevku mám hneď lepšiu náladu 🙂
@slobodnabaculka

klincek
24. júl 2014

@slobodnabaculka k "akcii diviaky" by som sa rada pridala, len to mam akosi od cesty..skoda, urcite by bola sranda 😀

pribinak
24. júl 2014

Zasmiala som sa, ale včera ma totálne pobavila tvoja hláška, ze nech vezme muža k ornitologovi, ked ho neposlúcha jeho vták ;)) no bomba

zita19
24. júl 2014

@slobodnabaculka ja ta dievca uz par dni sledujem... Ty si 2. slniecko tejto komunity. Prve (nie kvalitou ale tym, ze som ju skor zaregistrovala) je @lenka30 Kvalita vasho humoru je rovnaka, nadlhald nad problemami aj "problémami" aky si drzite vy dve mi vnasa radost , humor a srandu do zivota. Baby! JA VAS ZEREM!!!! 😀 😀 😀 😀 DAKUJEM za kazdu vasu hlasku. 😉

stardust
24. júl 2014

a co tak tym vyhladnutym chudatam priniest radsej daco pod zub?

zita19
24. júl 2014

@slobodnabaculka este ta poprosim, posli instrukcie. Ja sa chceeeeem zucastnit. Zoberiem aj dovolenku 😀 😀 😀 Urcite bude vacsia zabava ako umyvanie okien

slobodnabaculka
autor
24. júl 2014

@zita19 jáááj, mojenko a ja se tak bála, či se vúbec sem prihlásit, či nebude hanba, písat porádne nevím, mám malú klávesnicu, prst se mi nekdy aj na dvoch pídsmenách otlačí. Jinak nechápu proč neprodávají tí klávesnice aj vačší, to je najvaščší utrpení pro mne se trafit, Kdyby bol jedno tlačítko alespoň 3x3cm, bilo by to jednoduchší.
Tak jsem ráda, normálne to nečekala, že mne budete mat tak rádi. A zato jááá vás mám všichni ješče radši 😉

S týma diviakmi nevím jak to bude, uš čéra plašili, očula jsem hukot, když jsem otáčela satelitem na streche. Bila to divočina, očula jsem pyrotechniku a jak pri tem kvíkajú ti malé diviačence. Normálne mi ich došlo líto. Porád jsem zavolala SLOBODU ZVÍRAT, nech preveria, či nejde o týraní zvere.

http://www.topky.sk/cl/10/1356583/Vranov-nad-To...

charlie1980
24. júl 2014

@slobodnabauclka Nakolko som mala tu cest precitat si niekolko tvojich rad, zvolila som ta ako najvhodnejsiu poradkynu ohladom mojho problemu ! Dnes mi asi 100krat vypadol net. Pokazdom musim tie kable k WIFI zapichuvat a vypichuvat. Trcim vo Svajciarsku, takze ma neposielaj, prosim ta, do Orange alebo Tmobilu alebo ja neviem, co tam na SK este mame...Co s tym ????

slobodnabaculka
autor
24. júl 2014

@charlie1980 Nááá, hlavne nestresuvat, nerobit paniku, nic nešteluvat, hlavne nesmýkat s káblama hore dole.
1. rada: Skús si tu WIFI, či kerý ďas to je, otočit na jihovýchod. Ja mám tam nejlepší signál, ani mi nic netrese, neštvorčekuje, neseká. Zaručene zabere, skús ju dát na strechu, alebo na nejakú jabloň, može bit aj čerešňa, to jedno, nejaký košatý strom. Ale neber si šlapky, ja sem si tak jeden sandál uš rozšlápla a došla jsem zronená.
2. rada: Ješče je tu druhá mošnost, ale riskantná, orež kábel od tí WIFI s malím nožíkem nejlepší normy T215, také co se používají pri zabíjačke na húrky a skús pripojit ten kábel priamo do notbuku. Jen nevím jaké moja máte v tí Švajci napatí elektriny. Pozor na to, zavolej radši do elektrárni a spýtej se menežmentu. Výboje uvidzíš na svích vlasech. Mne minule zatrásla eletrika, ale ja to necítila, mám požehnane na sebe ale zato jsem si šimla v zrcadle naproti jak se mi ježia vlasy ako kdybych bila blázen.
3 rada: Týmto se celý život riadim já. Nakonec nezapomeň, když už šecko zlyhá, co nepojede dnes, nehaj na zítra a když se ti nebude chtet zítra povec si, že to bil aj tak čerejší problém a nehaj to tak 😀

bodka70
24. júl 2014

@slobodnabaculka , tak já som kvôli tým diviakom odišla z môjho rodného mesta Vranov nad Topľou do Košíc. A ako na potvoru aj tu máme kopu diviakov, lezú nám tu z lesov rovno na sidliská 😀 😀 😀 😀 .

Tak móžeš dojsc aj ku nám plašic, nech nám tu toľko neryjú záhony s kvítkama. 😎

charlie1980
25. júl 2014

@slobodnabaculka Tak si predstav, ze na cele toto Svajciarsko som uz nadavala ! Vraj kvalita, stale opakuju tu kvalitu ! A signal nikde ! Este som rozmyslala, ze mozno preto, ze byvame za humnami...alebo preto, ze je zamracene. Ale som prisla na koren veci !!! Tak moj synak je uz lezun, odliezol mi k WIFI a povytahoval mi tie kable a ja som ich zastrcila uplne niekam, kam nepatrili. No aj tak Ti velmi pekne dakujem za rady. Velmi si to cenim !

slobodnabaculka
autor
25. júl 2014

@charlie1980 Jemineky zlatino. To jsem ráda, že se to virešilo. Malý je šikula 😀 A Švajčársko mám velmi ráda, to si našla pekné zázemí pro rodzinku. Malý je určite spokojen. Když jsem minule lecela z Vranova vlakem do Pariža, jeli jsme cez Alpy rovno cez Rakúsko, Švajčársko, potom na cez Italii rovno do Francie a ti povím co jsem tam cestu vidzela, tak uš navždy vryju do pameti. Máte tam nádherné nivy plné modrookých spokojených kráviek, roslehlé pastviny plná buclatých oveček, mlhu, kerá hladí puky kvecin, chystajíce se k vypučení, zazrela jsem nálety čmeláku lítajícich ponad vlakovú trať až k ovocným sadom plných kvecin. No ohromná krajina. Když si prectavim jakú tam máte nadheru, tak ti povím, že tam musá žit aj lidi s velkym srdcem jako ty, lebo zloby by nikdy nestvorili takú nádheru jak máte tam.

slobodnabaculka
autor
25. júl 2014

@bodka70 To je škoda moja, bila bys na blízku, chodzili by jsme spolu s ratolescáma na disku, na procházky, čúndre a tak. A co teďkaj si spokojena tam kde jste? Ja rosmýšalm nad tú Švajcu, když si prectavím tí syry, prošuto šunečky, jááááj!

charlie1980
25. júl 2014

@slobodnabaculka No, zazemi, zazemi...co Ti poviem...krajina pekna, vzduch cisty, len kedy tedy tu nad nami prefrci lietadlo. Ked chcem stretnut vlak z Vranova do Pariza, musim zabehnut 10km do vacsej dediny. Ale je nam tu fajn, je tu klud. Rano sa budime na zvonceky modrookych, strakatych, spokojnych krav a vecer tu ani psi nezavyjaju ako u nas, bo tu tulavi psi nie su. A ani na dvore nespia, lebo Svajciari im v bytoch ustelu.
No jeden sa tu narobi ako ten kon ! Este aj tie kravy a psy si tu spokojnejsie ziju 😀 Ale co, ved ked ma nase.u, sadnem na vlak do Vranova a zoberiem to opacnym smerom.

zita19
25. júl 2014

@slobodnabaculka @bodka70 Ja sa viac bojim tych dvojnohých z LIX co nam chodia preryvat smetiaky pri panelaku ako divych svin z lesa co sa spaciruju po nasej zahrade tutok za mestom 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli