Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

kathynka
15. apr 2010

nikto, kto sa chysta na junovy kurz do Mobika?

ninul
16. apr 2010

ahoj kathynka,
ja by som sa chcela prihlasit do majoveho kurzu do mobika, uz som vyplnila zavaznu prihlasku, tak teraz cakam, kedy sa mi ozvu. neplanujes ist v maji? az v juni?

kathynka
16. apr 2010

ahoj ninul...aj my sme uz vyplnili prihlasku...museli sme dat jun, lebo yoan ide v maji na tyzden do francuzska, tak to by sa neoplatilo...

ajka82
20. apr 2010

kathynka, mysa chystame na junovy kurz(to mi pripomina, ze by som mohla zaplatit zalohu) ale mala ma15 mesiacov za chvilku...maj sme nedavali, lebo asi 2 tyzdne budeme prec... no a mame tento mesiac kurz, len sme cela rodina ochoreli 😔

kathynka
21. apr 2010

no to je skoda, uz som myslela, ze sme nasli partacku...tak vam prajem aspom skore uzdravenie 🙂

nika.sum
29. apr 2010

Ahoj maminky, nahodou som sa dostala na tuto stranku. Mam dvoch synov, s ktorými som absolvovala velke mnozstvo kurzov. My sme boli verní Alve, kt. sa neskor premenovala na WBC. Boli sme velmi spokojní. Nebudem ospevovat instruktorky, lebo kazdej mamine vyhovuje nieco ine. Niektore potrebuju kludnejsiu instruktorku a niektore zase naopak zase taku ktora to na hodine rozprudi. Urcite bolo pre mna vzdy dolezite, aby bolo spokojne moje dieta a potom som bola spokojna aj ja. Vdaka "Alve" na Trnavke moje deti zboznuju vodu. Co sa tyka strediska na Trnavke, je super, ze je to naozaj vyhradene len pre deticky, ze v bazene je vody tak, aby to vyhovovalo vyssim aj nizsim osobam, myslim ze instruktorky a aj ostatní zamestnanci maju pekní prístup k detom a aj k rodicom, hygiena je na dost vysokej urovni (nemyslim teraz papier z hygieny). Mam vela znamych, ktorí absolvovali kurzy aj v ostatných strediskach v BA a z pocutia viem, ze takmer v kazdom stredisku pracuju niektore instruktorky, ktore ziskali najma svoje prvotne vedomosti a zrucnosti v Alve. Ja si osobne myslim, ze je velmi dobre, ze existuje konkurencia, aby mali strediska o jeden dovod viac sa o nase rybicky a ich doprovod lepsie starat. Kazdemu rodicovi, ktorý sa rozhodne plavat so svojim babatkom dopredu gratulujem, je to naozaj prvy krok k zdravemu zivotnemu stylu, je to asi jediny sport, kt. mozete robit od tak nizkeho veku 🙂

adriankat
30. apr 2010

tak to mozem potvrdit aj ja, ze plavanie v alve teraz wbc je v bratislave bezkonkurencne. vyborne priestory, vyborny ludia, mily pristup a vysoka odbornost. mozem to potvrdit aj ako byvala instruktorka a teraz aj z tej opacnej strany ako mamina. fakt mozem len vsetkym maminam odporucit takto vyuzity cas pre svoje ratolesti. ja som mala to stastie ze som tam pracovlala a tak privonala aj k takejto aktivite ktora je pre babetka uzasna. vrelo odporucam. my tam chodime stale radi a s usmevom.

bebel
15. máj 2010

Gabika: s Brunkom som chodila najpr v do jasličiek MOKO v PK, a potom od 8. mesiaca do Aquathermalu v SC.
V Moko bola a je super hygiena - bazén len pre maličké deti, chlorovanosť 10 násobne nižšia ako bežné bazény.
V bazéne cca 20-30 min a potom sauna.Mali sme kurzy, kde sme boli 3 maminy s 3 deťmi V Senci môžeš byť v areáli až celé 3 hodiny, tam sme s Brunom absolvovali aj obed . Ale si v bazéne, ktorého paralelne 1/2 používajú ostatní návštevníci. Voda je termálna a veľmi chlórovaná.
Teraz som absolvovala MOKo s Bibi a nebola som spokojná.
Príliš veľa mamičiek a kurzov nasekaných za sebou po 20 min. takže v ich klaustrofobických priestoroch sme sa tiesnili pomedzi 10-15 škrupiniek a 10 mamičiek s 10 deťmi prípadne ešte doprovodov v šatni. Veľmi dbajú na hygienu, obávala som sa, aby Bibi vďaka refluxu nezariadila sanitárny deň, lebo ak si dieťa odgrcne v bazéne. Uzatvoria ho z tech. príčin a dajú vyčistiť špec. vysávačom. Len 4 sprchy a 5 mamičiek, 1 vždy mešká. Sprchy sú už dosť postaršie, ťažšie sa na nich nastavovala teplota vody.Nová inštruktorka nie je príliš sympatická, teda oproti Táni, ktorá tam hodiny viedla kedysi. Abecedu potápania natiahli do viacerých kurzov, zrejme aby viac zarobili....s Brunom sme sa na konci 1 kurzu zanárali a robili fotky pod vodou, teraz sme ako jediní lízli hladinu, ostatní ostali pri poháriku preliatom cez tvár.
Idem vyskúšať žubrienku v Ivánke pri Dunaji, ak nebudem spokojná, tak Kvapku v TT a ak ani tam, skúsime WBC, žabiatko alebo Mobik.
Aquáč skúsime tak od 8.-9. mesiaca

lalus
17. máj 2010

bebel, 20 min. kurz? no to je fakt málo 😖 My sme chodili do dvoch rôznych plaveckých jasličiek a vždy sme mali pobyt vo vode 30 - 45 min.(podľa veku detí) a ďalších 15 min. na saunu. Na MOKO som aj ja svojho času počula samé chvály, dobre že si dala vedieť, že sa to už zmenilo 😝

zuzana1971
23. máj 2010

ahojte, my mame mobik za rohom, tak super, ze ho chvalite, nemusime sa trepat busom a s kocikom dakde do devinskej 😝 , ale kedze nemame dost peniazkov na kurz,da sa ist len obcas napr 1-2x do mesiaca? 0d kolkych mesiacov mame zacat, aby maly aj z toho nieco mal a neboli to zbytocne vyhodene peniazky? kolko stoji taka jedna hodina? moze sa prist aj niekto na nas pozriet a odfotit nas na pamiatku ako sa plackame?

katy1979
24. máj 2010

Zuzka vela otazok. Na 1-2x do mesiaca vas do kurzu nikto asi nezoberie. To sa chodte radsej plackat niekam sami. Hodina je okolo 17-20 eur ale na jednorazovku vas nikto nezoberie. Ak tak robia sa kurzy 1x do tyzdna aj to musis hladat a obvolavat. Samozrejme doprovod si zobrat mozes. Niekde sa da aby ste isli do vody obaja a aj fotit ci filmovat sa smie

juliar
24. máj 2010

ahojte, vcera sme boli prvy krat s dvojrocnou dcerkou na plavarni v hoteli nivy.
ked bola mensia absolvovali sme 2plavecke kurzy. asi od roku a pol sme obcas behli do senca, tam sa jej velmi paci, ale je to dost daleko. pozerala som kde by sa dalo ist v BA a tie nivy sa mi najviac pacili (podla internetu)
je to tam pekne a moderne. jeden plavecky bazen, jeden relaxacny kde je teplucka voda 33-35stupnou. (na porovnanie v senci v detskom je asi 31stupnou) a este su tam 3vyrivky. tam sme boli s cerkou ked nebublinkovali -mali sme sukromny bazenik :0) v tom relaxacnom je tiez super. su tam rozne vodne atrakcie, vela prudou a bubliniek. najlepsie je ze popri bazene je znizeny okraj -tak ze dcerka po nom chodila a bolo jej to asi po prsia. velmi sa tam vyhrala.
NEVYHODY:
spinava dlazka v casti sprch a satni, takze urcite treba prezuvky.
nie je to pripravene pre deticky, takze v satni nie je ziadna ohradka ani len prebalovaci pultik.
najvacsie minus je cena. dospelak 5eur /hodina +20minut na prezliekanie. dieta od narodenia plati tiez!!! 2,5eur
takze ak by ste chceli ostat 3hodinky tak je to este drahsie ako v senci :(

zuzana1971
25. máj 2010

ked si zoberiem, ze vo Wien stoji plavaren len 2 eura na 2 hodiny plus prezliekanie....a kvalitou je to lepsie nez na SK

ale o inom, do Mobika naozaj nemozem ist na extra hodiny, a kurz je pre nas pridrahy...ja neviem kto moze vyhodit mesacne 130euro na plavanie, ja nie 😝

tak pokial niekto nie je milionar asi nech sedi s deckom doma 😠

neviete mi poradit kde v BA sa da ist na extra hodiny baby plavania len 1-2x do mesiaca? Cena do 17 euro za hodinu
pripadne neviete odkedy mozem ist s malym do verejnej plavarne, sa mi to zda nebezpecne s 2 mesacnym babom
a neviete kde maju detskybazenik s teplou vodou na plavarni?

dakujem

skybaby
25. máj 2010

@zuzana1971 kurz 1x do tyzdna je v snope na zahradnickej ... je tam aj moznost chodit jednorazovo ale neviem ci ta moznost nie je len teoreticka, lebo to by muselo byt volne miesto v nejakom kurze lenze kurzy su vacsinou uplne plne ... ale mozes sa skusit opytat .... podla mna ma plavanie zmysel tak od paiteho mesiaca 😉

zuzana1971
25. máj 2010

skybaby dakujem, pozistujem, a ja som chcela ist od 4 mesiaca co bude v juli.... 🙂

bebel
25. máj 2010

@zuzana1971 choď v lete na jazero alebo hociktoré verejné kúpalisko.
Keď platíš za kurz, tak platíš za dezinfekciu, špeciálnu hygienu,energie, vodu, výbavu centra,prípadne fotografa a hlavne inštruktorku. Nemáš ani šajn koľko to stojí. Ceny takýchto kurzov vo Viedni sú veľmi podobné:
"Warum finde ich auf schwimmbaby.at keine Details zu den Kursen (Anzahl der Einheiten und Preise)? Da wir Kurse in verschiedenen Bädern anbieten, können die Kursgebühr und inkludierte Leistungen variieren. Generell besteht ein Kurs aus 10 bis 15 Einheiten á 30 Minuten. Die Preise betragen zwischen € 125,- und € 225,- inklusive Eintritt für eine erwachsene Begleitperson (ausschließlich für die Kursdauer) in das jeweilige" Bad. Zdroj: http://www.schwimmbaby.at/faq.htm

katy1979
25. máj 2010

Zuzana myslim ze nikto tu milionar nie je. Je to o prioritach a to co chces. Je to pekna palka dat za kurz tolko penazi. Radsej som si nekupila nic na seba ale zaplatila plavanie. Ist niekam raz za mesiac na kurz je fajn ale v podstate su to vyhodene peniaze. Dieta si po mesiaci nepamata co a ako. To radsej naozaj ist k moru ci na jazera.a ak bude vacsi tak do bazena

zuzana1971
26. máj 2010

bebel to je sice pekne, ze ceny su vo Wien podobne, ale zarabaju tam podstatne viac nez my tu, myslim teraz normalnych ludi nie superpodnikatelov

ja som si bola ochotna zaplatit za dezinfekciu, atd dokonca som akceptovala, ze ta cena bude vyssia za extra hodinu, nez za hodinu kurzu, co je pochopitelne, ale 130e ako slobodna matka mesacne nemozem dat, tak som hladala kompromis....aby aj moje dietatko malo sancu vyskusat si plavanie, nielen deticky bohatych rodicov....no ale co sa tu budem rozpisovat, kto nezazil, nepochopi

katy1979
27. máj 2010

zuzka no jedine ist plavat len tak. ale pockala by som kym malý este kus vyrastie. do verejnych bazenov urcite nie.
este je jedna moznost. na jankolovej su rehabilitacie pre deti. a tam plava rehabilitacna s dietatkom. teda mimco je same vo vode oni tam maju taku vyryvku. stoji to par korun mozno by si mohla vyskusat to.
zuzka a tomu ver ze som zazila viacej deti nie bohatých rodicov, samozrejme aj zazobanci tam chodia. ale chodia aj deti normalnych rodicov ci aj takých co by si povedala ze vela penazi nemaju. neboj tiez nemam peniaze na rozhadzovanie. momentalne nemam ani kocik pre druhe mimco lebo na neho jednoducho nemam. tak cakam kym nabehne materska. ale sebi plavat chodil.
nemusis zakonite chodit plavat. skuste cvicenia pre deti, ci kruzky v materských centrach. plavanie nie je zaklad zivota a nevyhnutný. drobec nepride o nic ak ho budes ty viest k vode a vodnym hram.

zuzana1971
31. máj 2010

katka dakujem za tip na Jankolovu
ver tomu, ze ja si radsej nic nekupim, len aby moje dieta malo plienky, nutrilon a co potrebuje...plus hypoteka na krku ako slobodna matka...keby som si mala z coho dotrhnut este tych 130 euro za kurz tak to zaplatim...
radsej nez drahy kocik...
nuz co skusim okuknut Jankolovu, alebo daco vymysliet

katy1979
31. máj 2010

Zuzka skus. Ale fakt tvoje dieta to prezije aj bez plavania. Nie je to podmienka prijatia do skolky. Je to skvela vec ale zit sa bez toho da.

kathynka
31. máj 2010

@zuzana1971 v mobiku na pasienkoch maju kvoli skratenemu junovemu kurzu kvoli odstavke teplej vody este aj 2-tyzdnovy kurz v juli...zacne 29.6. a konci tusim 9.7....budu to sice len 4 lekcie za polovicnu cenu, cize 65e, ale ked hladas nieco take kratke a chces ist na plavanie, tak sa skus prihlasit tam....my ideme na ten junovy, neratali sme s tym, ze nam ho skratia...a este nevieme, ci pojdeme na tie 4 lekcie v juli, bo pojdeme asi do francuzska...to keby bol yoan starsi, tak by sme sa tam aj stretli 🙂

andrema
2. júl 2010

ahojte, nejde nejaka mamicka nahodou plavat s diatatkom do ZABIATKA od teraz 5.jula?

evina313
6. júl 2010

neviete kde by som dostala kupit rukavy pre dieta, ale take pevne, nie tie za par korun co hned vyfucia 😉

ajka82
10. júl 2010

@evina313 jasom zhanala pre malu take rukavniky, ako sme mali na plavani,lebo ideme do talianska a tie klasicke sa mi pre nu nelubia, kedze je vsade pisane na nich od 3 rokov a hentie mame pekne oskusane... a v alve ich maju http://www.alva.sk/index.php?page=48... ale stali 19,45 €...

evina313
11. júl 2010

ajka82, dakujem, v podstate o tych som vedela, len mi napadlo napisat do tejto diskusie, ze mozno este nejake ine.
dakujem

teruschka
14. júl 2010

rukaviky silnejsie sa daju kupit aj v sportovych obchodoch napriklad co su v avione, auparku..intersport ma urcite..ale najlepsie su tie kolieskove , ktore maju vo water baby clube - cena 19,45 je aktualna. Kolieska su navrhovane a vyrabane nemeckou firmou ktora sa uz polstorocia venuje plavaniu deti. rukaviky su maximalne bezpecne pretoze nadnasaju aj zo spodu rucicky takze je dietatko lepsie nadnasane na vodnej hladine. Maju vnutri penu, preto sa daju postupne dietatku vyfukavat ak uz dietatko pekne zvlada a maju aj bezpecnostny ventil takze sa lentak nevyfucia🙂 Este dalsiou moznostou je kedzde misko ma uz dva roky, vyskusat plavat iba v malych plavacich doskach alebo takych plavacich kruzkoch tiez z takej penovej hmoty ako plavacie dosky...tieto pomocky predava na slovensku aj uz spominane stredisko water baby club.. na tom linku co poslala ajka je to ako mala plavacia doska. do tych vecsich otvorov na doske si dietatko moze vsunut rucicku a plava ako s rukavikmi.

evina313
17. júl 2010

teruscha - dakujem za odoved. 😉 dnes aj vcera sme sa boli kupat na jazere a Misko, hoci uz ma 2 roky, nejak nejavy zaujem o kopkanie nozickami 🙂 darmo sme mu hovorili -kopkaj nozkami....ruckami....neee. dali sme mu take obyčajne rukavy, ale pustili ho pod vodu, kedze jemu sa nechcelo nejak spolupracovat, len lezal a muchy zjedzte ma 😀 s nim je niekedy tazko, kedze este nerozprava. mame taku dosku na plavanie, ale nie je nejaka speci, len tak, ale udrzi. pekne sa na nej udrzal,, ale vysvetlit mu aby kopal nohami a tak sa odrazal, bolo nad nase sily 😀
ale zaujala ma ta vec na tych rukavoch, a to som nevedela, ze sa mozu postupne zfukavat. takze kedze sa este neudrzi na vode, mozem mu ich nafukat naplno, a nepustia ho, vsak.? a ked uz bude vediet co ma robit, tak postupne zfukavat. teruscha - a tie z intersportu su kvalitne? pravdepodobne su aj lacnejsie ako v baby clube, nie? pravdupovediac, odradza ma ta cena, ale zas ak ich vyuzijeme, tak mu ich urcite kupim. len neviem, ci sa mi oplatia, kedze snad uz na buduci rok bude moct plavat aj s nejakou doskou, alebo tak.
ja som volala do Alvy a pani mi poradila tie vacsie, kedze Misko uz ma 2 roky, vraj ho ale troska pustia pod vodu, cize by uz mal vediet ako tak sa vo vode hybat. ale on nevie, alebo nechce 😉 , pritom vody sa neboji. prave to neviem, ake mu kupit, ci tie, co ho maximalne udrzia na vode, alebo uz tie pre vacsie deti

katy1979
17. júl 2010

Kludne mu zober tie zelene vsak sa daju sfuknut po case.

evina313
17. júl 2010

prave som ich pozerala na nemeckej stranke a tam su este drahsie 😨