Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

katy1979
17. júl 2010

Rakusania maju ine. Su to tri kruhy ktore sa daju odelovat. Ale videla som ich iba v sonnentherme. Nie je to nafukovacie su plastove na principe plavacich dosiek

evina313
17. júl 2010

ale tie co som videla, vyzeraju presne ako tieto v Alve, tak neviem. a tie plastove co sa daju oddelovat, su ake? dobre? 🙂 alebo nemam vymyslat a mam kupit tie zelene nafukovacie? to som cela ja, kym nieco kupim, prespekulujem to , aj leto prejde 😀

teruschka
20. júl 2010

tie z intersportu teda co som si ja vsimla boli take klasicke "trojuholniky" len boli z pevnejsieho materialu stali okolo 10 eur ale to je ten isty princip ako tie co si asi skusala.. myslim ze niet nad tie od chereka... take trojuholnikove rukaviky to je podla mna jak homeopatikum🙂a to mzslim tak ze ked vie dieta plavat s trojuholnikmi tak nepotrebuje zjavne ziadne kolieska a do hlbokej vody by som s tym neplavca nepustila, kdezto kolieska od chereka skutocne nadnasaju 🙂

teruschka
20. júl 2010

a tie plastove oddelovacie maju aj v Dene aj v obchode plavecke-pomucky ale predavaju sa aj na slovensku napr. vo wbc... su to tie plavacie http://www.plavecke-pomucky.cz/produkty/nadlehc... tato stranka bude coskoro aj na slovensku s koncovkou eu a dena ma este aj taketo http://obchod.matuska-dena.cz/scripts/podrobnos... tieto posledne by sa tiez nemali vyvliekat ale nemam odskusane..

petrinka
3. aug 2010

ahojte, aj my so synom by sme chceli zacat chodit na plavanie. zaujimalo by ma ako to funguje pred tym ako vojdeme do bazena a potom. pytam sa preto, aby som vedela ake su podmienky, ked som sama s dietatom. ci mi ho ma kto postrazit, kym sa osprchujem.. take prakticke veci. ci je na to myslene v takychto centrach.

andrema
3. aug 2010

No ja som chodila s dcerkou,ked mala este len 3 mesiace...chodila som s babkou,lebo to tak bolo jednoduchsie na to strazenie babatka.....ale aj som ju nechala,nech ma necha,ze si vsetko urobim sama....takze som to urobila takto (navod) 🙂...malu som doniesla vo vajicku,kedze bola este mala.....prezula som si slapky na chodbe, v satni som sa vyzliekla do plaviek, vybrala som si uterak,co som si obviazala okolo seba, vybrala som jednu bielu plienku,ktoru som dala na prebalovaci pult.....zamkla som skrinku a teraz bola na rade mala.....vybrala som ju z vajicka na pult, na plienku, vyzliekla som ju do plienky....s uterakom obviazanym okolo seba, taskou s vecami pre malu okolo krku (alebo cez ramena) a s malou na rukach zabalenou v plienke som isla k bazenu...tam som ju polozila na pult..dala som si dalu zo seba uterak, vybrala som malej plienku na plavanie a mydlo.....zobrala som ju na ruky, potom som si chytila to mydlo a plienku....do sprchy som polozila plienku na plavanie,aj to mydlo...dala som dolu malej plienku co mala na sebe a potom som jej osprchovala mydlom ritku...(dobre je mat mydlo,co si mozes vytlacit do ruky, s pumpickou), ja som sa len tak osprchovala s malou na rukach....plienku na plavanie som namocila,zevraj sa tak lahsie oblieka....mydlo som nechala v sprche....
zo sprchy som malu polozila na pult na tu plienku v ktorej som ju niesla a obliekla som jej plavaciu plienku a bolo to...pripravena do bazena...
Z bazena potom...zasa na plienku..dala som jej dolu plienku na plavanie, nachystala som si pre malu osusku na vedlajsi pult,alebo az ked som ju mala na rukach,tak som ju pod nu podlozila a isla som do sprchy,kde som mala polozene mydlo...tam som ju na rukach umyla...(samozrejme,ze seba som osprchovala az doma)...potom zo sprchy som zobrala v jednej ruke mydlo, v jednej malu...dala som ju na pult,ja som sa zamotala do uteraka a utrela som malu do jej uteraka...a tam som jej este dala plienku.....
v satni som ju zasa obliekla a dala do vajicka..ja som sa obliekla a isli sme domov....
Toto je moj navod...trochu asi velmi podrobny...🙂))))sak som sa nad tym natrapila,ze ako to urobit,aby som malu nenechala samu....
No ak je tvoj Adamko starsi,tak ho kludne mozes odlozit do ohradky,co tam maju,ked sa budes obliekat,alebo sprchovat....

petrinka
3. aug 2010

@andrema dakujem, si zalta, ze az tak podrobne 🙂 to je super informacia, ze mavaju ohradku 🙂 Lebo on je maly sinter a je ho vsade vela, takze jeho na chvilu polozit, tak to ho budem nahanat na druhom konci miestnosti 🙂 A kam konkretne chodite vy plavat?

andrema
3. aug 2010

No tie ohradky mali aj pri sprchach,aj v satni...tieto vacsie deti to mal lahsie...ja som tam malu nechcela polozit,kedze este nestala...My sme boli zabiatko.sk

kathynka
4. aug 2010

@petrinka take ohradky maju aj v mobikovi na pasienkoch...tam si das dietatko, kludne sa prezlecies, dietatko je vlastne pri tebe, bo ohradka je v satni...a ked ides do bazenovej casti, tak kym sa osprchujes pred vstupom do bazena, tak ho supnes zase do ohradky, ktora je rovno pred sprchami...a je tam aj detsky kutik, kde ho mozes nechat a vzdy je tam niekto navyse z instruktoriek, ktorej staci pripadne povedat a ona ti na maleho dohliadne...takze pohodicka 🙂

petrinka
4. aug 2010

@kathynka to je super. musim si este zistit ako je to s podmienkami a asi od septembra by sme niekam chceli zacat chodit. aspon budeme mat trosku zmenu 🙂

kathynka
4. aug 2010

@petrinka tak v mobikovi mas 8 hodin za 130e, pricom mozes 2x chybat a dostanes nahradnu hodinu...45min si vo vode a pak sa osprchujete a idete do sauny na chvilku, kde maleho poutieras, pomasirujes, das mu plienocku a mozete ist von sa obliect...a instruktorky su velice fajn a pripomenies si vsetky pesnicky zo skolky 🙂 my asi v septembri nepojdeme, inak by nas dali mozno aj do toho isteho kurzu, ked pozeram na vek adamka...

petrinka
4. aug 2010

@kathynka takze asi ste boli spokojni🙂 a kde sa nachadza? a ako casto robia kurzy? my este planujeme, ze v septembri pojdeme na dovolenku, tak mozno by sme isli az na dalsi kurz...

kathynka
4. aug 2010

@petrinka pri poluse na pasienkoch to je....mobik.eu....kazdy mesiac maju kurzy...na oktobrovy mozno aj my pojdeme, lebo yoanovi sa pacilo a jeho mamine tiez (aj ked vo vode som bola s nim ja)...tak sa jej opytam, ci nas este prihlasi, bo v septembri chcu ist aj oni este na dovolenku a yoan ma krstiny, tak sa pojde do francuzska...

petrinka
4. aug 2010

@kathynka a aka je tam voda? nie je studena? a velmi chlorovana? adam to sice znasa dobre, ale ja som citlivka ☹ oktober znie fajn. daj vediet, ci teda pojdete. ja si kuknem aj stranku, aby som nepremeskala zapis. a kolkej su plavania? je viacero moznosti? alebo stabilny cas? ako ste chodili vy?

kathynka
4. aug 2010

@petrinka voda je super, uplne teplucka, vacsinou 34st, v lete nam dali na 32, ked boli tie strasne horucavy...chlorovana nie je podla mna vobec, teda ja som to vobec necitila...v prihlaske si mozes vybrat len z dni - mas na vyber utorok + stvrtok, alebo streda + piatok....my sme si vybrali tu prvu variantu a potom cas ti napisu uz oni....davaju to tak zhruba podla veku dietatka, ze kedy asi tak spinkaju, takze my sme chodili najprv 10.45 a potom 12.15...v lete boli len skratene 2-tyzdnove kurzy...a este pred vstupom do bazenika sa sprchujes detskym gelom, co je v kazdej sprche a masaze sa robia olivovym olejcekom, ktory je tam tiez nachystany pre vsetkych...jaj, a este v skupinke su vzdy 4 deticky...a inak, z ktorej casti BA ste? yoan byva v prievoze...

petrinka
4. aug 2010

@kathynka my byvame v dunajskej luznej, takze aspon je to z dobreho konca bratislavy 🙂 podla popisu to vyzera super. nam by vyhovovali viac casy okolo 12, lebo adam chodi spat o 9 a o 14, teda aspon zatial 🙂 a 4 deti v skupinke je fajn!

kathynka
8. aug 2010

@petrinka som sa pytala, ze odkial ste, keby si sa chcela dakedy stretnut pripadne...no pytala som sa yoanovej maminky a kedze ju vyhodili v aprili z roboty a hlupy francuzsky urad prace jej po 4 mesiacoch dal super vyrozumenie, ze nema narok na davky v nezamestnanosti, tak zatial, kym si nenajde novu robotu moc o plavani neuvazujeme...sak keby sa nam nieco zmenilo a chystali by sme sa, tak ti dam vediet 🙂

petrinka
13. aug 2010

@kathynka to je skoda☹ ale keby sa nahodou nieco zmenilo, tak mi daj vediet.
ale stretnut sa mozme aj inde ako na plavani!🙂 mozme sa niekedy dohodnut, ked budem mat cestu do BA...

kathynka
13. aug 2010

@petrinka no to by bolo super take stretko, aspon bude mat yoan noveho slovenskeho kamarata vo svojom veku🙂

maca79
21. aug 2010

@petrinka
@kathynka
čaute baby, ja sa tiež s malou chystam na plavanie do mobiku. Chcem isť na kurz v oktobri..len čakam, kde spustia tu novú prevádzku v Ružinove, lebo my byvame kusok od Miletičky....

kathynka
21. aug 2010

@maca79 no to by bolo fajn, taka prevadzka v ruzinove..my sme v prievoze, ale furt to bude blizsie ako az ku polusu...tak mozno sa tam vsetky stretneme v oktobri...a kolko ma tvoja mala? pozeram, ze si tu uplne nova podla poctu prispevkov...to by sme mali zohnat este jednu maminu, povedat, ze sme kamosky a dostaneme zlavu 🙂

petrinka
21. aug 2010

@kathynka @maca79 baby, tak to by bolo fajn! Ja som sa este k tomu nedostala, ze by som sa uz prihlasila, ale ak sa prihlasite, dajte vediet! A kathynka, myslis, ze aj ty pojdes? ked si spominala nejake komplikacie...☹

helen
21. aug 2010

Čaute, aj my by sme radi plávať v Ružinove, neviete kde by to malo byť? A hlavne kedy.

kathynka
21. aug 2010

@petrinka ja som to uz yoanovej maminke spomenula, ale zatial vam to neviem na 100% slubit...o tyzden sa vratia z francuzska, tak sa mozem potom znova opytat s tym, ze su tu dalsie maminky, ktore by sli plavat v tom istom termine a ked budeme 4, tak to budeme mat lacnejsie...

petrinka
21. aug 2010

@kathynka ok, tak potom daj vediet ako si dopadla!

maca79
21. aug 2010

@petrinka @kathynka @helen
ja som už poslala prihlasovaci formulár. V Ružinove by to mali otvárať od októbra myslím, že niekde na Ružinovskej ulici..ale neviem presne kde ..
V podstate som tu nová..ked tak, tak som tu pozerala len bazár..a občas som kukla nejakú tému..ale nič som nepísala 🙂
Moja malá bude mať 1.9. - 10 mesiacov

helen
22. aug 2010

@maca79 Ak to je od 4. mesiaca, tak my môžeme až v novembri, snáď to stihneme. Ďakujem za info 🙂

helen
4. sep 2010

Tak som sa dozvedela, že v tom Ružinove to bude priamo v časti polikliniky a priestory by mali byť úplne nové, s tým, že chorí pacienti tam nebudú chodiť. Je tam rovnako aj sauna. Už som poslala formulár a celkom sa teším 🙂

petrinka
4. sep 2010

@helen podla toho, co pises by to mohlo byt super

@maca79 ty sa chystas s malou plavat uz v oktobri?

maca79
7. sep 2010

@petrinka ano ja som poslala prihlasku na oktober. Ty by si kedy chcela ist s malym ? Inak v tom Ružinove vyzera, že by to mohlo byť celkom fajn..

@helen ty od kedy chceš chodiť ?