Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

maca79
25. okt 2010

@petrinka ano chodime tento mesiac..a potom chcem až v januari.....december bude skôr taky nakupny a upratovaci 🙂

petrinka
25. okt 2010

@maca79 super, tak to sa tam stretneme! kedy je potrebne sa nahlasit na januar? nevies nahodou?... a mate plavajuce plienky alebo specialne plavky? pytam sa preto, lebo ja som krpcovi kupila speci plavacie plavky, ale vraj nie vsade ich akceptuju:-/

maca79
25. okt 2010

@petrinka zatiaľ sa da iba na december...ale predpokladam, že tak o 2-3 tyždne sa už bude dať... My chodime po-št o 9.15. Mame normalne plavky a v nich je všity nejaky igelit....okolo nožičiek su gumičky..bez problemov ich akceptuju...Su tam fakt fasa 🙂

petrinka
26. okt 2010

@maca79 som rada, ze sa vam tam paci. tak mozno sa stretneme v januari...len, aby som sa nezabudla prihlasit🙂

zrzulka
4. nov 2010

... baby my sme zacali chodit so 4 mesacnym synom a je to super. malemu sa velmi paci... kopka v bazene nozkami ako o zivot 😀 chcem sa opytat , vacsina mamin co si vsimam chodi autom na tieto kurzy. ja by som chodila peso kedze autom nejazdim. mam to cca 20 minut od domu. len sa bojim aby mi maly zo zimy do tepla nneprechladol...co myslite ked ho poriadne zababusim poprikryvam dekou dam do fusaku .... velmi by sme chceli pokracovat az do decembra len sa dost bojim toho prechladnutia....

ajka82
7. nov 2010

@zrzulka ja som s malou chodila pesi stale, ci bolo teplo,ci zima, ci prsalo... ale nosila som ju v manduce, hruba ciapka na hlave, ked mrzlo a fukalo, tak aj s kapucou z bundy, sice na sebe az tak moc toho nemala obleceneho, len tricko a bunda, ale mala som ju pod bundou zapnutu... no myslim, ze ked maleho riadne vyutieras, bude mat suche vlasky a potom poriadne obleces, tak to bude v pohode... sak urcite mate nejaky ten cas na aklimatizovanie sa po vyjdeni z bazena 😉

d0minika
20. nov 2010

@petrinka
@petrinka na januar sa mozes prihlasit uz aj teraz. Vo formulary si to tam vsetko vyklikas. My chodime do ruzinovskeho mobiku a je tam super. Boli sme aj na mesiac v alve, ale tam sa neda poriadne napapat, rychlo von rozhoruceny na ulicu. Inak voda super. A este by som chcela reagolat ze "dnes uz robi baby plavanie kazdy" : nesuhlasim. Kazde centrum podlieha prisnym hygienickym normam. Kazda prevadzka je myslim ze raz mesacne kontrolovana hygienou.

d0minika
20. nov 2010

@zrzulka cauko, my tiez chodime peso a tiez takych 20 min. Vobec sa nemusis bat prechladnutia, pokial pobudnes v prevadzke aspon pol hodinu po saune. S papanim a obliekanim vo vestibule je to aj 45min u nas. A nezabudni malemu vatu do usi a pri odchode ju vymenit za novu a zakryt ciapkou.

kape
23. nov 2010

Ak sa niekto rozhoduje kam plávať, ja doporučujem vrelo Mobík, obe prevádzky sú super. Teraz , keďže už pracujem chodíme do Ružinova a zatiaľ je to čo sa priestorov týka naj (West, Žabiatko a Pasienky) vyzerá to tam úžasne. Ale dôležité je , že nielen priestory vyzerajú úžasne, ale podstatné je aký prístup majú inštruktori. V Mobíku sa s nacvičovaním signálu nestretnete. Je to tam dosť vedené hrou a hlavne sa prihliada na to čo je ochotné akceptovať dieťa. A už som stretla viacej mamičiek, ktoré tak ako ja vyskúšali viacej prevádzok a povedali, že v Mobíku sa stretli zatiaľ s najlepším prístupom.

pipka
23. nov 2010

@kape dakujeme, dobre sa to cita 😉
akurat sa chystam, ze ideme od noveho roku do ruzinova. kde to tam je?

chcem sa totiz prave signalu vyhnut, tak ak mobik signal nerobi, je to super. 😉

kape
23. nov 2010

@pipka - je to v Ruzinovskej poliklinike, su to skusene velmi mile a ochotne instruktorky, my sme plavali aj s Lubkou a aj Monikou

pipka
23. nov 2010

@kape dakujem za referencie, pojdeme na to, ked mi dubak trosku povyrastie 😉

k8y
24. nov 2010

@kape mohla by si prosim napisat, ake to bolo vo weste? Co sa ti tam pacilo a co nie? Pre nas je uz sice neskoro, lebo to mame zaplatene a v pondelok zaciname, ale mozno by bolo rozhodovanie zase aktualne v januari 😉

mici111
24. nov 2010

a preco je dobre sa vyhnut signalu???

kape
24. nov 2010

@mici111 - skus sa spytat monami70 ta Ti to z nas vsetkych najlepsie vysvetli a myslim, ze to vie aj porovnat, kedze sa stretla s jednym aj druhym typom prace

@k8y -mas v IP

pipka
24. nov 2010

@mici111 hod mi do IP mailovu adresu a poslem ti clanok od cloveka ktory sa plavaniu babatiek venuje takmer 20 rokov, preco je signal nevhodny...len to zatial nemozem dat sem, lebo by to v najblizsom case malo vyjst v mama a ja a nechcem to tu publikovat skor 😉

teruschka
13. jan 2011

Clanok, ktory spomina pipka je pravdepodobne od pana vajdu a da sa najst kdekolvek na internete, lebo ho publikuje celkom pravidelne podla mna🙂 Takze az take tajne to podla mna nie je🙂

je to sice trochu oneskorena odpoved, ale myslim ze Alva stale je Alvou, hoci zmenila nazov, ludia su ti isti, odisiel pan Vajda, kedze sa nepohodli s majitelom strediska a tiez nam uz odislo viacero instruktorov, a vecsina z nich si zalozila svoje vlastne strediska..napriklad monami z mobika, monika barova zo senca, zuzka zalesakova so snopu v bratislave a okoli vlastne vsetci okrem Moka ktore je v pezinku a rehabilitacneho strediska na jankelovej v petrzalke. Comu sa samozrejme (aspon poniektori) aj tesime, lebo viac ludi viac chuti a kazde stredisko je niecim osobitym a tak maju ludia moznost vybrat si to ktore im najviac vyhovuje a naplna ich ocakavania🙂

Co sa tyka signaloveho ponarania.. moze byt rizikom ak sa robi silou mocou za kazdu cenu a ak je brane ako hlavna napln hodiny a hlavne, ak sa nerobi pod profesionalnym dozorom. Ked ho dieta odmieta je potrebne skusit ho zabavit pochvalit po vynoreni odputat jeho pozornost na nieco ine, ak vsak ale jeho odpor neprechadza je najvhodnejsie prestat, nechat si pauzu a skusit mozno o par tyzdnov neskor, alebo pockat kym bude sediet a bude schopne viest sa k ponaraniu padmi a hrou. Je sa rodicia pytaju instruktorov na vsetko comu nerozumeju a ak im je vysvetleny postupne vyznam vsetkeho co robia. Ak by rodic nechcel ponarat signalovo svoje dieta mali by byt instruktori ochotni vynechat tento nacvik ale aj cokolvek co rodic odmieta robit, lebo rodic ma plnu zodpovednost za svoje dieta a predsa si pozna svoje dieta najlepsie a je s nim najviac vzity. Instruktora ktory netoleruje rozhodnutie rodica by som ani ja neakceptovala a isla by som inam. Ale ako vsade, dolezita je komunikacia, a tak sa len pytajte pytajte a a vsetko co sa Vam zda ze by malo byt inak skuste zkonzultovat s vasim instruktorom.

Najdolezitejsiou ostava radost deticiek z vody a samotny pobyt vo vode, ktory je velmi prospesny nie len pre deti, a tiez jednotlive cviky a manipulacie s dietatkom ako vo vode tak aj na plaveckych pomockach.

teruschka
13. jan 2011

nestihla som este napisat o tom preco sa vlastne uci signail ked ma svoje rizika🙂 tak doplnenie:

s ucenim ponarania na sigalovy povel, teda ucenie vytvorenia podmieneneho reflexu je vhodne len do 9. max. do 10. mesiaca veku dietatka, neskor uz nema vyznam, dietatko sa lepsie nauci ponarat formou padov a hier a povelove ponaranie zacne odmietat.. takze pisem len o mladsom veku🙂 vyznam naucenia sa ponaraniu takouto formou uz v takom malom veku je takyto:
- dietatko sa nauci rychlejsie ponarat sa aj bez signala (kedze po nauceni ponarania pomocou signala sa postupne od signalu opat opusta a prechadza sa do ponarania bez povelu)
- rodicom a ich detickam takato zrucnost znacne napomaha pri domacom sprchovani a kupani, hlavne pri umyvani hlavicky a vlaskov
- je to, aj ked len ciastocna, ale prevencia pred utopenim - co urcite mnohe maminy uz pri plavani zazili, ked boli deticky na plytcine alebo na plavacom pontone/doske a deticky sa sikovno supli do vody ze ich rodic nestihol zadrzat alebo si ten moment nevsimol, tak dietatko nespanikari, nenapije sa. Samozrejme netreba zabudat zodpovednost rodicov, ktori maju byt nablizku detom, aby im boli napomocni. Neznamena to teda, ze mozme deti nechat pri jazere a ist si na kavicku, ( realne sa dieta nauci samostatne plavat az od veku 5-6 rokov kedy je na to vyvinute psychicky aj fyzicky - a ani vtedy by som deti same nenechala pri vode) ale napriek tomu su tieto deticky pripravenejsie aj na tieto necakane situacie.
- ked sa dieta uci plavat (alebo aj dospely) zacina sa so zakladnymi plaveckymi prvkami, ktorymi su skok do vody, ponaranie, splyvanie na bruchu a na chrbte. Tymto prvkom sa lahsie a rychlejsie ucia deti, ktore su od malicka privykane na zanaranie usiek, na ponaranie a radostny pobyt vo vode.
- pobyt vo vodicke ma aj ine vyhody, ktore urcite uz poznate, je to premasirovanie telicka, uvolnenie, vyzivanie nadnasacej schopnosti vody a vztlaku a pod., a tak ma voda pozitivny vplyv na svalstvo telicka, na nervovy, cievny, hormonalny aj plucny system telicka, co znamena, ze si dietatko vdaka pobytu vo vode telicko moze pocvicit, uvolnit svaly, posilnit, precvicuje si aktivitu a kapacitu pluc a tak dalej. Ak ste rodicia plavajuci a ponarajuci, urcite tiez viete, ze ked sa cely ponorite vase telo pracuje opat inak nez pri ciastocnom ponoreni. Telo sa viacej uvolni, na druhej strane musite viacej zabrat silou ked sa chcete pohnut, dava vam to priestor hybat sa akymkolvek smerom a Vase pluca aj pod vodou pracuju aj Vase srdce ale inym sposobom ako ked ste ponoreni ciastocne a inym nez by ste boli mimo vody.
- najkrajsim vyznamom ponarania je ked si deticky pobyt vo vode uzivaju a tesia sa z toho.

Takze preto je dobre ucit deticky ponarat, ale nikdy nerobte nieco co sa vam zda proti srsti, pretoze materinsky a aj otcovsky cit ma svoje opodstatnenie. Ked budete mat vy strach, bude z vas citit aj strach aj dietatko hoci nebude rozumiet mozno preco, ale strach bude spolu s vami prezivat (vdaka hormonalnym signalom - teda aj pachovym signalom, vdaka vzrazu tvare, pohladu mimike, a aj vdaka dotyku - vasmu stuhnutiu/stisnutiu/traseniu..). Vy mate svoj cit a instruktor vedomosti o tejto krasnej cinnosti "plavania" deti a tak spolocne vytvorite tim, ktory da vasmu dietatku to najlepsie co moze dostat.

Prajem vam vsetkym vela radosti a uzitku z vodicky!!! majte sa pekne🙂

pipka
14. jan 2011

@teruschka v podstate je to tak ako pises...len....a to je ten problem, ze v WBC uz davno nie su ti isti ludia, a aspon ja som mala ten pocit, ze ich hlavnym cielom kurzu je dietatko ponorit a maminy presvedcovat o tom, ze je to jedine spravne pre babatko...a mne sa takyto pristup dost nepozdava...ale ako pises sto ludi sto chuti 😉

Len teda Alva uz nemoze byt stale alva, kedze ako vies, alva je skratka zac. pismen mena ALexander VAjda a je to znacka, ktoru ma zaregistrovanu, takze ak stale pouzivaju jeho znacku, je to prinajmensom protipravne...ale to by bolo na dlhsie 😅 zmenili sice nazov na WBC ale stranku, teda domenu alva pouzivaju bez zmeny nazvu 😒

teruschka
18. jan 2011

🙂 Alva je obchodne meno viacerych od seba nezavislych firiem, ich zoznam sa nachadza v obchodnom registri, ktory je verejne dostupny na nete. Lisia sa od seba tym, ze len jedna mozno je Alva bez dodatkov, ale to urcite neni pan Vajda a kazda dalsia ma nejaky pridavok za tymto nazvom a tym sa od seba lisia, cim chcem povedat, ze aj keby WBC pouziva nazov Alva, tak by to protipravne nebolo kvoli tomu, ze pan Vajda ma nazov iny. Hoci je pravda ze nazov strediska bol vytvoreny prave so zaciatocnych slabik pana Vajdu. Vo WBC je stale dost ludi, ktori su stale ti isti a nehovorim, ze je to dokonale stredisko, lebo vzdy a vsade je stale co zdokonalovat a prave to by nas (kazdeho cloveka a kazdu firmu) malo posuvat dalej. Keby stredisko zacinajuce pred 15 rokmi ostane na tej istej urovni ako bolo volakedy bolo by asi zaostale. A keby nedovoli vnasat svoju osobnost instruktora do lekcii, bolo by asi neludske (a nerealisticke). Napriek tomu, ale firma aj priestor aj viaceri ludia su stale ti isti, zmenil sa len nazov strediska - nie firmy.

Nie som si uplne ista ci to pises kvoli vlastnej skusenosti, ale mam pocit, ze si to volakedy spominala...myslim to o ponarani. Ze si mala taky dojem, ked si plavala so svojou dcerkou. Je mi luto, ked na teba lekcie takto posobili. Tazko je nam dohadovat sa takto po dvoch rokoch, co bolo tomu pricinou. Ale uprimne, som z toho celkom prekvapena🙂 Predpokladam, ze mozno doslo len k nejakemu komunikacnemu sumu medzi tebou a instruktorkou, neviem. Ocenujem ale, ze ako mamina si sa rozhodla nerobit to, co sa ti nepozdava. To je podla mna naoyaj velmi dolezite🙂 Tak nech sa vam dobre plava! 🙂

pipka
18. jan 2011

@teruschka nie nie, nejde ani tak o mna a nasu malu, ja mam mozno stastie, ze nasa mala je vodnik clupko 😉 jej ponaranie ani tak nevadilo, skor sme mali v skupine maminky, co nie su take ...ako by som to povedala...dorazne..ze by si povedali, ze NIE, ja nechcem svoje dieta dnes ponorit, a proste mali sme mladunku instruktorku, ktora povedala, ze pod vodu, tak supli deti pod vodu a veru poviem ti, ze mne bolo zle, a nie tym babatkam, ked som videla tie reakcie...a toto pisem, ze toto by si mali instruktori vsimat, lebo su aj maminky, ktore su ...povedzme "lahko zmanipulovatelne" akoby slabsie povahy...neviem ci chapes 😕 😉 ja tento problem nemam naozaj...ja co na srdci to na jazyku 😀 co si asi pochopila 😅 😀 ja ked som na nasej malej videla minimalny naznak, ze nie...tak nie...bud malo spinkala, alebo nepapala, alebo moc papala...proste u babatiek je 1000 veci, ked nemusia byt "vo svojej kozi" ale praveze bola som jedina, co si povedala, ze ju pod vodu nedam... lebo niektore maminky ako keby sa bali protirecit instruktorovi...alebo tak 😒
teraz sa chystam zase s malym zacat plavat, ale kedze sme sa prestahovali, tak by mi bolo dost daleko dochadzat, tak musim riesit plavanie niekde blizsie k domu 😉 aj preto menime stredisko.
Mne je dost jedno, kde budem plavat, ci v Mobiku, ci v zabiatku, ci vo weste...ja si svoje poviem, ked sa mi nieco nebude pacit 😉

teruschka
18. jan 2011

@pipka hehe 🙂 no to je pravda co pises, aj ked skorej sa stretavam ja vo svojej praxi, ze aj ked rodicom vysvetlujem, ze nie je to momentalne dobre pre ich dieta ponorit ho (co sa samozrejme niekedy stane), tak vela rodicov je takych nadsencov, co chcu mat tie sikovne deti a tak ich silou mocou pod tu vodu musia dat 🙂 ale to je so vsetkym tak ci s lozenim a chodenim alebo s hocicim..napriklad neskor s chodenim na klavir 😀 mozno aj ja raz taka budem ktovie 😕 🙂

pipka
18. jan 2011

@teruschka no presne presne su aj take horlive typy mamiciek 😅 co tam po dietati...hlavne, co ja chcem 😝
ale nastastie ich nie je vela 😉

alexandervajda
22. jan 2011

Bol som upozornený na diskusiu, tak reagujem. Terezka, som veľmi rád, že sa naďalej venuješ tejto práci, pretože si veľmi šikovná a viem, že máš pre túto prácu cit. Prečítaj si však prosím profil spoločnosti, ktorá stojí za prevádzkou na Banšelovej: http://www.alva.sk/index.php?page=18... 🙂 Možno ešte na doplnenie vysvetlivky ku skratkám: ISS – informačné systémy a služby. HSL – hotel stará lesná... Nič z toho už neexistuje a v profile sa uvádza, že ja som dostal šancu... Ja jednoducho už pre Banšelovu dávno nepracujem. A je to pre mňa lepšie. A zavádzanie o ALVE ako o veľa firmách... ALVA® je chránená značka a nie je možné si ju ani zamieňať, ani zneužívať. Doména alva, ktorú zneužíva wbc je zavádzanie ľudí. Ja pre nich už dávno nepracujem. Vzhľadom na množiacu sa kritiku na stredisko WBC na Banšelovej sa môžem domnievať, že chcú cielene poškodzovať moje meno stále, práve prostredníctvom tejto domény, pretože ju stále používajú. Ale na druhej strane mi stále robia aj reklamu, takže ma to po tejto stránke celkom teší. Ak by im na tejto práci skutočne záležalo, nie sú pre nich rozhodujúce peniaze a zavádzanie, ale profesionalita. Pracovať s deťmi nie je najskôr biznis a potom peniaze. Je to v prvom rade odbornosť, ktorá tiež nie je lacná a za ňou prídu aj peniaze. Pri práci s deťmi nikdy nie naopak. Mrzí ma to aj za niektorých ľudí, ktorí tam stále pracujú a sú skutočne dobrí. Ale táto práca nie je o jednotlivcoch. A čo sa týka ponárania, článok, ktorý spomína Pipka určite nikde zverejnený nie je. Zopár ľudí o tom článku už vie len preto, že som ich požiadal o posúdenie článku. Podľa posledných informácií by mal byť zverejnený v marcovom čísle mama a ja. Stále totiž vidím, že aj ľudia, ktorí majú cit pre prácu s deťmi, nedokážu vnímať niektoré skryté procesy, ktoré sa pri práci s deťmi dejú. Táto práca ma veľmi baví a to nesie so sebou aj inú rovinu. S neustále sa rozširujúcimi vedomosťami, aj napriek už dlhoročnej praxi zisťujem, že stále veľmi málo viem a niekedy by som aj rád vedel menej. Novými poznatkami často zisťujem, že nie všetko čo som si myslel, je pre deti dobré. Som si vedomý, že som Vás takmer všetkých dlho viedol a učil niečo, proti čomu teraz bojujem. Ale keď nemáte po ruke odborníka, tak študujte a hľadajte. Ak mi pri akejkoľvek činnosti, čo i len jedno dieťa zareaguje negatívne a táto reakcia sa zopakuje, musím byť v strehu a hľadať prečo... Rodičia by nemali financovať niečo, čo pre ich deti nie je dobré a dokonca nebezpečné. Som si vedomý toho čo píšem. Viem zatiaľ len o troch prevádzkach v SR, ktoré už napredujú cestou, ktorá je pre deti do jedného roka naozaj bezpečná. WBC na Banšelovej to však určite nie je. A neodpustím si taký nepriami odkaz. Vedieť zarábať peniaze je nie ľahké. Ale čo je skutočné umenie, je ich dokázať používať a nie zneužívať. To sa Teba Terezka určite netýka, ale majiteľov prevádzky, ktorú sa pokúšaš tak obhajovať. Čo je inak si myslím úplne v poriadku.

alexandervajda
22. jan 2011

Veľa som napísal a dôležité môže byť prehliadnuté: SIGNÁLOVÉ PONÁRANIE U DETÍ DO JEDNÉHO ROKA ICH ŽIVOTA JE NEBEZPEČNÉ! Nakoľko málo navštevujem tento portál, ak má niekto k danej téme fundovaný názor, pošlite mi ho prosím na e-mail: vajda@alvacentrum.sk. Ďakujem.

alexandervajda
22. jan 2011

@zuzana1971 Neviem či je na mieste reagovať s takým odstupom. Prosím Vás, "plávanie" s deťmi je hlavne z hygienicko-bezpečnostných dôvodov veľmi nákladná vec. Ak je niekde lacný kurz, nech Vám prezradia, kto ich dotuje, alebo to je prevažne na úkor bezpečnosti. Verejné plavárne, sauny, alebo iné podobné priestory nie sú to, čo znamená vysokú hygienickú bezpečnosť. To je jedna časť ceny. A druhá, čo sa prestalo hlavne v SR rozlišovať je odbornosť. Všetci si zrazu začali za kurzy pýtať slušné peniaze, ale skutočných odborníkov nájdete len veľmi málo a paradoxne niektorí, čo túto prácu robia naozaj dobre, sú lacnejší, ako Tí, čo majú len vyššiu cenu. Je to samozrejme dôsledok legislatívy v SR, ale aj v tomto smere sa už objavujú prvé lastovičky a možno sa práve s SR táto vec významne zmení a zlepší sa tým bezpečnosť pre Vaše deti. Keď budem vedieť viac, dám vedieť aj sem, lebo vidím, že sa tu tejto téme dosť venujete. Prajem veľa mokrých zážitkov s Vašimi detičkami.

monami70
22. jan 2011

Dovolím si povedať, ďakujem Aleš, za Tvoju reakciu.
Nakoľko viem, že len málokto vie naozajstné pozadie ALVY. Preto mi príde príliš odvážne zverejňovať niečo čo neviem do dôsledku odargumentovať, menovať konkrétne mená, čím myslím diskutujúce dámy.(Ináč celkom dobrá skrytá reklama.)
Citlivá téma hlavne pre p. Vajdu.
Odbornosť inštruktorov sa bohužiaľ naozaj úplne opomína a je aj legislatívne v plienkach. bohužiaľ.
Viem, že mamičky sa zaujímajú vieacmenej o lokalitu a cenu kurzu. No verím, že Aleš Vajda je na dobrej ceste. Ja mu budem nápomocná a aj naše strediko. Súhlasím s myšlienkou citujem :"...stále veľmi málo viem a niekedy by som aj rád vedel menej. Novými poznatkami často zisťujem, že nie všetko čo som si myslel, je pre deti dobré. Som si vedomý, že som Vás takmer všetkých dlho viedol a učil niečo, proti čomu teraz bojujem." Prešli sme toho už dosť, aby sme začali byť citlivý a vnímali reakcie detí v kontakte s vodou. Nerobili niečo čo sa dobre komerčne predáva. Že výsledkom kurzu je ponorené babatko, ktoré síce bojuje o svoj život a do budúcnosti si nesie veľmi negatívnu skúsenosť.
Myslím si, že toto nie je portál pre prevádzkovateľov, ale mamičky. Ich zákulisie jednotlivých klubov možno ani nezaujíma.
Ináč teruschka klub, v ktorom pracuješ je dúfam adekvátne hrdý, že má inštruktorku ako si Ty a vie oceniť Tvoje kvality. Si milé žieňa, aj ked len po telefone a vidím, že sa naozaj zaujímaš a niečím si prešla. Je naozaj málo inštruktorov, ktorí majú na túto prácu ten správny cit. Všetko dobré prajem 🙂
(snád sa nehneváš, že som zatykala)

Všetkým mamičkám prajem múdre rozhodovanie!

teruschka
24. jan 2011

@monami70 monika nehnevam sa, ze mi tykas🙂 je mozne, ze si mi tykala uz aj v telefone,
mozno aj niekedy na stredisku, ja take veci malokedy registrujem a toboz na takomto fore🙂
Kedze hovoris nepriamo nemam istotu, ci boli niektore slova smerovane na mna, ale mam
dojem ze ano, preto mam potrebu ti odpovedat.

Na nikoho a nijake stredisko v tejto diskusii som nepovedala zle ani krive slovo. Mena,
ktore som pouzila poznam a za faktami, ktore popisujem si stojim a som o nich presvedcena
a ochotna o nich diskutovat. Do tejto debaty som sa zapojila preto, lebo tu padli otazky
mamiciek tykajuce sa plavania a v druhom rade, ze tu padli nespravne tvrdenia, ktore som
mala za potrebu poopravit ci vysvetlit.

Neviem ci som pouzila az privela slov v mojich odpovediach, alebo co Vas tak rozohnilo,
aj ked rozumiem dobre tomu, ze Vas pan Vajda hneva ta stranka. To sice hneva aj mna
(mimochodom, na svojej stranke mam odkazy aj na tvoje stredisko monika a aj na Vasu
stranku pan Vajda – co Vas moze na oplatku trochu potesit), ale odbornost nas instruktorov
by som takto verejne urcite nepodhodnocovala. Nestojite pri nas sice Vy (s cim my nic
nenarobime) no odbornikov stale mame medzi nami a stale sa formuju dalsi odbornici v tejto
oblasti po celom Slovensku (co Vas pan Vajda, ako priekopnika tejto cinnosti na SR urcite
tesi). Tiez sa nepovazujeme za najmudrejsich, ale dostatocne odbnornych aj skusenych a
nadalej vstrebavajucich nove informacie. Netreba zabudat na casy, ked ste o odbornosti nasej
prace nepochyboval a plne ste nam doveroval a prenechaval volnu ruku natolko, ze ste nemal
potrebu nam do nasej prace nijako zasahovat, ani ju kontrolovat, tak ako my nezabudame, ze
ste nam aj Vy priniesol poznatky o tejto krasnej cinnosti. Som ale rada, ze som mala moznost
Vas a Vasu pracu lepsie spoznat na dovolenkovych pobytoch a urcite si Vas budem vzdy vazit
ako cloveka, ktory bol priekopnikom dojcenskeho "plavania" na Slovensku.

K teme penazi by som aj ja pridala vyrok tento raz z najmudrejsej knihy "Nech prvy hodi
kamenom ten, kto je bez viny!" Nerozumiem stale preco konkurencia na Slovensku znamena
(nie len v tejto oblasti) vytahovanie nekvalit a osocovanie tych druhych. Skorej by to mala byt
podla mna snaha byt lepsim, snaha zdokonalovat svoju cinnost. Konkurencie sa nejako boja
navzajom sa rozpravat, komunikovat a spolocne pracovat na dobrom prinose
toho, comu sa venuju (takato vzajomna komunikacia sa nepodari vybudovat pod ruskom mena nejakych konkretnych podnikatelov, pretoze by v nej bolo vidno opat len tuzbu po zisku). Ved itak sme ludia jedinecni a jedinecnou robime aj nasu pracu. Vzajomna vecsia sudrznost by vedela potiahnut jednotlive vedy a odbory dopredu a urcite aj
napokon pozdvihnut Slovensko ako take.

Nemala som v umysle si Vas tymto pohnevat, tak verim, ze je to pre Vas stravitelne. Obom
Vam prajem vsetko dobre a tiez plavaniu deticiek ako takemu drzim palce v spravnej ceste za
plnohodnotnym vyuzivanim jeho prinosov!

smejkap9
24. jan 2011

Zdravim.
Chcela by som sa spytat, ci niekto z vas nevie, kde sa konaju kurzy na instruktorov plavania pre deticky, najlepsie v Bratislave.
Priznavam sa, necitala som celu trojrocnu komunikaciu na deviatich stranach, tak ak to tu bolo zmienene tak ma prosim ospravedlnte,
Za odpoved dakujem

teruschka
24. jan 2011

skopirujem co som nedavno pisala.. 🙂 na to aby si mohla viest lekcie "plavania" deti do 6 rokov, nemusis mat ani rekvalifikacny kurz, pokial plavas u niekoho v nejakom stredisku. Kazde stredisko by malo mat kompetentneho cloveka, ktory ma bud FTVS alebo rekvalifikacny kurz. Ale pravdupovediac aj tak nie kazde stredisko to ma takto oficialne kryte. Takze ked cvicis u niekoho je jeho ulohou a zodpovednostou ta kvalitne zaucit a dohliadat na tvoju pracu. Ak by si chcela pracovat na svoje triko, je dobre ked si dorobis ten rekvalifikacny kurz. Taketo rekvalifikacne kurzy mozu robit na slovensku tri osoby: Alexander Vajda, Petra Jelinkova a este jedna pani myslim v Bystrici, zabudla som ako sa vola. Ale ani jeden tieto kurzy nerobia. Takze treba ist za tym do ciech. Tam je viacero organizacii, ktore tieto kurzy robia. Napriklad Dena, Motylek, Kenny... je ich vela..