Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

katy1979
2. apr 2011

@pipka nejdete uz do dalsieho kurzu? sebi tam akurat v plavkach pobehoval ale do vody nevliezol. nie zeby nemohol ale nechcel. hej hej paci.

pipka
2. apr 2011

@katy1979 kati, uz nemozem, uz na to nemame aby som z rodicovskeho pri dvoch detoch stihala platit ☹
ale keby si u Mikloša a Mihála vybojovala rodicovsky aspon vo vyske minimalnej mzdy, tak sme okamzite naspat 😀 😎 😎
lebo nam sa veeelmi pacilo 😉

neboj Sebik sa snad postupne osmeli, podla mna uspech uz aj to, ze je pri bazene a neplace, a uvidis, ze postupne pojde do bubliniek, na schodiky...atd atd 😉 drzim palce 😉

katy1979
2. apr 2011

@pipka tak to poznam ale hovorim ze radsej sebe odtrhnem od huby. ale nie vzdy sa to da.
no budem tomu verit ze sa sebi osmeli a zlomi sa to v nom.

pipka
2. apr 2011

@katy1979 no ja by som si rada odtrhla, ale uz nie je co ☹ nas tato je teraz bez roboty, tak musime ozeliet plavanie ☹ ved snad ak by sa situacia polepsila, zacat opat mozeme vzdy 😉

katy1979
2. apr 2011

@pipka tak to je fakt nic moc. ale tatuso si robotu najde neboj.

pipka
2. apr 2011

@katy1979 verim verim 😉 ...a potom sup naspat do bazenika 😉 lebo my sme cela rodinka takí vodnici 😀

juliana1
13. apr 2011

@katy1979
Ahoj, neviem, či si písala, aký problém má Sebi, ale stáva sa, že dieťatko, ktoré je viac pod vodou ako nad vodou (žartujem, že má žiabre), sa sekne a z ničoho nič nechce ísť pod vodičku. Nemôžeš ho nútiť!, nemôžeš rátať lekcie ako zbytočné, ber to tak, že Sebi cvičí vo vodičke, Ty sa musíš tiež uvoľniť (pocity maminy sa prenášajú na dieťatko), špliechajte sa , bláznite sa ... uvidíš, že Sebi si spomenie, že bol s vodičkou kamarát. Bolo by fajn, ísť sa s ním vyblázniť mimo lekcie plávania: Sebi, Ty a jeho ocko.
J.

katy1979
13. apr 2011

@juliana1 ja ho nenutim ist pod vodu. ja sa ho snazim vobec dostat do vody. zatial bezuspesne

ziza55
28. apr 2011

ahojte..nemate niekto na predaj rukavniky pre drobcov specialne od7mes?

tysontara
28. apr 2011

@sunnessie ahoj, neviem ci ti niekto odpovedal, alebo nie, no ja ti poviem len tolko, ze tam robi lektorku jedna baba, co plavala vo water baby clube a je jedna z najlepsich ake poznam, a to ich poznam dost 🙂 takze ona je podla mna zaruka kvality tych lekcii, inak aj prostredie je krasne, nove 😉 vsak skus

sunnessie
29. apr 2011

@tysontara ahoj, si prva 🙂 Dakujem. Uz sme mali zacat plavat od maja ale maly je nejaky soplavy tak sme to museli odlozit.

tysontara
29. apr 2011

@sunnessie ahoj, juj tak nech sa rychlo uzdravi a uzije si vodicku 😉

gilly
2. máj 2011

ahojte, chystame sa chodit plavat do Alvy. baby ako to funguje s tymi plavkami - ked som sa tam bola informovat, tak predavaju tam len obyc plavky a vraj pod to nejdu ani plienky ani nic. Co ak sa mi drobec vycika ci vykaka pocas lekcie v bazene? dik za info od tych co tym presli

pipka
2. máj 2011

@gilly tak za 1.nejdete plavat do ALVY, lebo ta uz neexistuje 😉 idete zrejme do WBC na Banselovu 😉
a za 2. kup malemu radsej tie plienkove plavky, co dostanes v kazdej drogerii, su cislovane podla vahy deti, presne ako plienky 🙂 to mas istejsie, lebo ak mu kupis plavky klasicke, mozu mu odstavat a ak by sa pokakal, tak by to mohlo potom plavat v bazene, co by asi nebolo najlepsie 😅 😝 😀
tieto su jednorazovky, v baleni je tusim 16 kusov, cize ak pouzijes len jednu za kazdu lekciu, tak mas na dva kurzy 😵

gilly
2. máj 2011

@pipka ja to stale volam alva 🙂 aj ked viem ze sa to tak uz nevola
dik za info ohlado plaviek - cize ked pouziva plienky 3 tak tak isto su cislovane aj plienkove plavky, ano? tak mrknem v DM ci take nieco maju

pipka
2. máj 2011

@gilly v DM maju aj svoju znacku babylove aj huggies 😉 je to cislovane, ale nie uplne rovnako...sak uvidis, su tri velkosti, S,M a L ved podla vahy si precitas a kupis 😵

gilly
2. máj 2011

@pipka dik, mrknem

yoda_
4. máj 2011

Zaujimal by ma nejaky relevantny protinazor na argumenty proti ponaraniu od pana Vajdu. Prosim o jasnu odpoved zastancov ponarania (myslim instruktorov) na moje 2 otazky:
1. Je pravda, ze sa pri zanarani u dietata spustaju podmienene reflexy na sebazachranu a takato reakcia moze byt alebo je pre dieta stresova? Ak to nie je pravda - viete mi teda povedat ake procesy sa deju u dietata pocas ponarania?

2. Viete mi zarucit, ze ponaranim nijako neuskodim mojmu dietatu? Ak ano, viete mi to potvrdit nejakou studiou?

Prosim, nezaujimaju ma narazky ci si pan Vajda robi / nerobi reklamu, nezaujima ma pozadie nejakej plaveckej skoly, nezaujimaju ma urazky jednej alebo druhej strany. Chcem len jasnu odpoved na dve jednoduche otazky. Dakujem.

tweety22
12. máj 2011

yoda, ja som asi jediny ani nieze odporca dojcenskeho plavania ale mne to pride velmi neprirodzene, jednak tak skoro macat deti vo vode (od 4. mes.) a aj potapat ich, kazdy sa ide za tym zblaznit, ja som so synom absolvovala dva kurzy, na treti sme sa prihlasili aj v inom meste, ale nedokoncili sme ho. chcela som podporit jeho imunitu ale neviem ci toto je najvhodnejsi sposob... neviem si predstavit do toho plavania investovat skutocne nemale peniaze a dieta plava v kadejakej vydezinfikovanej, chlorovanej vode.. .ehm, dakujem nie... ja tie peniazky radsej odkladam a chodime dva krat do roka na dlhsi cas k moru, kde mi kupanie a ponaranie pride zdraviu ovela prospesnejsie 🙂 ale je to cisto len moj nazor 🙂

katrinka8
12. máj 2011

@yoda_ - v poslednom cisle casopisu "Mama a j"a je o tejto teme "clanok". Myslim, ze v minulom cisle bol uverejneny nazor p. Vajdu a v tomto cisle su reakcie inych instruktorov na to. Skus tam pozriet... 😉

ivush
13. máj 2011

Ahojte, nečítala som celú vašu diskusiu, ale možno mi budete vedieť pomôcť - chcem vás poprosiť o tip na nejaký plavecký kurz pre decká od 3.5roka ? Teda nie také tie klasické baby jasličky, ale poobedňajšiu aktivitu pre školkára 🙂 Vopred vďaka.

pipka
14. máj 2011

@ivush v Bratislave sa da ako na kruzok plavania prihlasit v Iuvente..ale nie som si ista, ci to nie je az od 4 rokov,,,dokonca ci nie az od 5 😕 😒 asi by bolo lepsie tam zavolat a spytat sa priamo tam na bazene 😉 alebo kuknut stranku, tam to snad budu mat napisane 😉

a potom este viem, ze v Devinskej Novej Vsi je plavecka akademia v centre BEST FIT, kde robia plavecke kurzy pre skolky a skoly, tak pripadne aj tam skus zavolat a opytat sa 😉

azarijka
21. máj 2011

ahojte, da sa niekde v BA ist kupat s babetkom len tak bez kurzu a bez instruktorov?

tanija133
21. máj 2011

@azarijka do hotela Nivy chodia mamicky s detmi.... www.hotelnivy.sk alebo Senec?

azarijka
21. máj 2011

@tanija133 dakujem 😉

tatiana7
21. júl 2011

@ivush Ahoj, v Rolande DNV robime okrem aquababy kurzov aj kurzy NEMO pre deticky od 3 rokov, je to take vesele santenie s detmi a privykanie si na vodu. Od septembra budu nove kurzy., august je volno.

Ak by ste mali záujem o pobyt s plavanim dojciat a deti, organizujeme veselý predlžený víkend na Liptove s baby plávanim ZVIERATKOVO 27.-31.8.2011, v blízkosti zvieracej farmy, caka nas mnozstvo rodinnych hier so sasom Jasom, santenia v lese, malovanie saso triciek a iné. info:rodinnevikendy.sk, rodinnevikendy(at)gmailcom

tatiana7
21. júl 2011

@yoda_ Ahoj Yoda, som lektorkou dojc.plavania, najake studie alebo dokazy ti davat nebudem. Ale co sa tyka dojc.plavania, nie je prvorade ponaranie deti, ale to, ze voda im neskutocne pomaha, lepsie prospievaju po vsetkych strankach, voda ich uvolnuje a utuzuje, menej sa boja. Oblievanie tvaricky je privykanim si na vodu, aby sa neskor nebali. Vzdy sa sleduju reakcie dietatka a nikdy sa neponara a neoblieva nasilu, ak dietatko nechce. Vzdy sa respektuju potreby a pocity dietatka.
pekny den Tana

syslica
4. aug 2011

@tatiana7 Ahoj Táni, hoď sem prosím nejaké info o tom NEMOvi, stránka Rolanda nič nespomína a ja by som potrebovala plávanie pre oboch, viac však pre staršieho - 6 ročného - lebo nás dočasne vyradili z rehabilitačného programu, tak to musím nejako kompenzovať.

Alebo máte ešte niekto info o plávaní starších detí v BA - od troch rokov vyššie, (aj) ideálne cez víkendy? Ďakujem!

miluska123
5. aug 2011

Ahojte...hlavne nechodte plavat tu www.detskeplavanie.sk...Pan Žigmund Mach z Dunajskej Stredy, ktory vedie kurz zo svojou zenou Kikou, je absolutny amater. Nieco strasne...Skupiny su pomixovane, tzn. babatka od 4 mesiacov az dva a pol rocne deti. Nevedel, kde je sever. Ked sa venoval babatkam, ostatne matky zo starsimi detmi cakali bokom v bazene az sa zacne venovat im. Hodina mala trvat 45 minut cisteho casu v bazene, ale uz po pol hodine nam povedal, ze to staci 😲. Za fotku pod vodou si pytal 14 euro!!! Jeho zena za nami stale chodila a upozornovala nas na to, ako je dolezite pouzit v sprche mydlo kvoli hygiene, ale sama mala v bazene tolko make-upu na tvari, ze beda. Ked jej nahodou striekla voda do tvare, make-up jej vsade tiekol 😀 ! To ze mala umele 3 cm nehty a ponarala s nimi male babatka, to jej prislo asi tiez normalne. Ze smrdela za cigaretami, lebo fajcila, to snad ani nebudem uz dalej rozvadzat. Tento kurz bol pre nas najvacie zklamanie. A zabudnite, ze vam vratia peniaze, ak kurz prerusite z vyse uvedenych dovodov. Mate smolu, lebo oni sa tvaria ako ze nechapu, co to hovorite 😕 ...Ze oni ponukaju kurz prvej kvality 😵...

zlatka10
8. aug 2011

@miluska123 skúšala som nájsť stránku, ale z nejakého dôvodu mi to nenašlo. Z tvojho príspevku som v hlbokom šoku, nakoľko sa tejto práci venujem už takmer 15 rokov a viem, čo plávanie dojčiat a batoliat obnáša. V živote by som si nedovolila ísť do bazéna namaľovaná a k tomuto vediem aj maminky. DVD alebo CD s fotkami dávame grátis a čo sa týka cigariet - s tým som sa bohužiaľ stretla u maminiek - a to aj kojacich ☹. U nás pobyt v bazéniku síce trvá len 30 min., ale máme k dispozícii saunu a odpočiváreň, kde môžu maminky zostať podľa potreby koľko chcú. Hotel nám tiež poskytol zľavy na rodinné plávanie a stravovanie v reštaurácii, tak sa čudujem, prečo niekto chce z tejto práce vydolovať maximum peňazí za minimum snahy. Je mi to ľúto, nakoľko medzi nami sa nájde skutočne dosť inštruktorov, ktorí svoju prácu robia kvalitne a s radosťou.