Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

mircalla
24. mar 2011

este posledna vec (ospravedlnujem sa, ze to takto kuskujem): pokial ste presvedceny, tom, co pisete a chcete aby sa povedomie centrer a rodicov zmenilo: mali ste si zvolit umiernenejsiu formu v tomto pripade. postupna, pomala ale miernejsia cesta a presviedcanie ma podla mna vzdy vacsiu sancu na uspech ako za kazdu cenu sokovat a utocit a byt totalne negativisticky. takto podla mna dosiahnete skor opak: vacsinu ludi to poburi,kopec rodicov uplne odradi od plavania s detmi (a to verim nebol ucel). urcite by ste dosiahli lepsi vysledok, keby ste to podali inak.
urcite sa nad tym zamyslia mnohi, to verim, otazka je, ze aky vysledok tym dosiahnete.

kelila
24. mar 2011

Pridám svoju skúsenosť s plávaním môjho syna. Od malička, teda od narodenia, mal rád vodu, a vzhľadom na to, že nám bola doporučená rehabilitácia Vojtovou metódou, ktorú som nechcela s malým absolvovať, od tretieho mesiaca sme začali s plávaním malého doma vo vani pod vedením akreditovanej inštruktorky plávania. Postupne sme týmto spôsobom upravili správne držanie tela, malý sa vo vode krásne uvoľnil a dobre spolupracoval, výrazne sa zlepšil jeho zdravotný stav. Takto sme plávali do 7 mesiaca doma. Keďže začali prázdniny, s kurzom sme na čas skončili a vody sme si užili pri mori, v detskom bazéniku na záhrade. Miloval vodu, šantil bez zábran... Vzhľadom na jeho pozitívne reakcie na vodu sme sa s manželom po prázdninách rozhodli pre zaradenie do kurzu plávania dojčiat. Vybrala som prevádzku najbližšie k domu, a bohužiaľ dnes už viem, že nie sú poskytovatelia týchto služieb na rovnakej úrovni, a bohužiaľ nespĺňajú niekedy ani základné kritéria ( preto chápem snahu pána Alexandra Vajdu a jeho motiváciu dostať plávanie dojčiat na požadovanú úroveň. Inštruktor musí mať požadované vzdelanie, musí byť dostatočne kvalifikovaný na prácu s deťmi. Okrem samozrejme radosti z nej, osobného zanietenia). Prvé možno dve, tri lekcie prebehli pod dohľadom inštruktorky, ktorá získala akreditáciu, neskôr hodiny prebrala slečna( pani), ktorá nemala absolvovaný ani kurz, bola len „vyškolená“ pani majiteľkou, o čom sme neboli samozrejme informované. A veruže to aj tak vyzeralo. Nútila mňa a ďalších rodičov do signálneho ponárania, a keď som videla reakciu môjho dieťaťa a odmietla som to, tak bola negatívna a malého akoby trestala.. neskôr uviedla, že bude stagnovať celá skupina. Inak celý tento kurz bol skôr kurz potápania ako plávania. Žiadny rodič podľa mňa hneď na úvodných lekciách nemôže odhadnúť na 100% kvalitu poskytovaných služieb, a od toho tu je legislatíva, aby sa nestávali také veci ako mne. Ja som dôverovala inštruktorke, že snáď vie čo robí, nie že by som jej slepo verila a o tom nepremýšľala, ale preniesla som na ňu časť svojej zodpovednosti za dieťa. Potápanie bolo na moje prekvapenie začlenené skoro do všetkých aktivít vrátane rozcvičky. Malý však od daného momentu prestal vo vode relaxovať, plakal ako o dušu a nevedela som ho dostať do bazéna. Vzhľadom na celý cirkus a moju beznádejnú snahu odpútať malého pozornosť a už len obliecť mu plavky v šatni za ohromného revu, a psychický nátlak na mňa, aby som dieťa potápala, sme to vzdali. Po dvoch mesiacoch sme išli plávať inde. Prvé tri lekcie prebehli tak, že keď už len videl priestory tak spustil plač, v bazéne bol už v poriadku a šantil, a keď videl že nebude žiadne ponáranie, šantil a bol veselý. Teraz vidím na malom obrovský progres, aj keď vidím, že je nedôverčivý a budem potrebovať obrovské úsilie ( zatiaľ neviem ako na to ) na ceste za spokojným babom vo vode, tak ako to bolo v minulosti.

A k tomu, že matky nechodia na tieto kurzy len z dôvodu krásnych fotiek a videí z potápania, že ja som videla dosť takých matiek, ktoré svoje deti hlavne potápali, a boli z toho nadšené, aj napriek ustrašeným tváričkám ich potomkov...Ale to je už iná kapitola.

Oceňujem snahu pána Vajdu, práve pre tú skúsenosť akú mám. A k tomu, že mu ide len o biznis, samozrejme sa tým živý, tak ho chápem, A tiež musím dodať, že má vzhľadom na pokročilejší vek opustili už názory pubertiačky, a v práci sa na niektoré veci dívam ináč ako pred desiatimi rokmi, keď som bola nováčik. Je to prirodzené.
Základom je podľa mňa nepredbiehať psychomotorický vývin dieťaťa, vlastne každé dieťa sa časom naučí stolovať, používať nôž a vidličku, a to platí aj o potápaní. V tom s pánom Vajdom súhlasím. A celkom dobre nerozumiem argumentu prečo potápať dojča, že sa zväčšuje kapacita pľúc dieťaťa.

kelila
24. mar 2011

Pardon za preklep sa tým živí

mircalla
24. mar 2011

@kelila Ja som kritizovala sposob, ako pan Vajda prezentuje svoj nazor. Bohuzial nemam pocit, ze napisal aj nieco pozitivne o instruktoroch, okrem toho, ze to je tazka praca, ale to je na temu praca, nie instruktor. Ja nemam skusenost ako vy, ale samozrejme verim, ze su aj takito instruktori.
Mna napriklad uraza, ako sa vyjadruje o rodicoch ako takych, prepacte pan Vajda, ale nie vsetci su taki, ako ich vy vidite, ci chcete vidiet.
Cele je to priserne negativisticke, takmer nic pozitivne.....Nemam rada taketo extremy, nic neni cierno-biele, pardon ale pripada mi to, ze to to biele je pan vajda a cierne su ti druhi. Co ma zaraza, je to zovseobecnovanie......

bershka
24. mar 2011

@mircalla no mykoza je hlavne narusena mikroflora. hlavne tym chlorom

alexandervajda
25. mar 2011

@bershka Veľmi ma mrzí, ak majú rodičia zlé skúsenosti s "plávaním", pretože je to veľká škoda. Je úplne jedno, či je dôvodom ponáranie, hygiena, neodborný prístup... Hygienická bezpečnosť je základom. Túžba po sterilnom prostredí je utópia a aj nie vhodný prístup. Už som sa tu vyjadroval na tému chlóru a preto len stručne. Prevádzkový poriadok a celková organizácia sú základné predpoklady pre vytvorenie vhodných podmienok organizovania takejto činnosti. V záujme všetkých detí, ktoré navštevujú takúto prevádzku by bolo vhodné, ak sa vyskytuje takýto problém opakovane, alebo u viacerých účastníkov kurzov, aby ste spoločne informovali o tomto ošetrujúcich lekárov a následne sa spoločne obrátili na príslušný úrad hygieny detí a dorastu (neviem či je stále tento názov) a dali podnet na skontrolovanie danej prevádzky. To, že sa na prevádzke objavia hygienické nedostatky, nevidím ako problém. Problém vidím, ak sa nedokážu takéto nedostatky odstraňovať. Mne osobne na začiatku 90-tich rokov zavrela hygiena prevádzky viac krát. Sporadicky sa to môže stať každému prevádzkovateľovi, ktorý má kvalitnú kontrolu, nakoľko pri takejto kontrole nejde len o rozbor vody v bazéne, ale ide o kompletné stery z celej prevádzky, hlavne vlhkých častí a aj kontrolu prevádzkového režimu, školení pracovníkov a pod. Dnes si myslím, že sa utlmila dôsledná kontrola z ekonomických dôvodov. Ale na podnet musí príslušná hygienická stanica reagovať. A zdôrazňujem! Zavretá prevádzka nie je dôkazom, že daný prevádzkovateľ nemá zabezpečenú dostatočnú hygienu prostredia. Zavretá prevádzka je dôkazom, že je prevádzka pod dôslednou kontrolou a znovu otvorenie prevádzky je dôkazom, že dokážu na takejto prevádzke zabezpečiť hygienicky vhodné prostredie. Nie sterilné. Naozaj tu ide o symbiózu zákazník, prevádzkovateľ a hygiena. Ak niekto z týchto troch nebude postupovať korektne, ide o zneužívanie veľmi citlivej témy a ohrozovanie povedomia ľudí, o vhodnosti, ale aj bezpečnosti "plávania" malých detí. Profesionálny prevádzkovatelia majú v rámci prevádzkového režimu zadefinované také pravidlá, ktoré im umožňujú takú úroveň prevencie, že stav uzavretia prevádzky je takmer vylúčený, nakoľko každý rozumný hygienik, dokáže zistiť, či zistený nedostatok je výsledkom náhody, alebo poukazuje na chybu v hygienickom režime. Ak to posúdi ako náhodu, kontrola sa zopakuje a všetko by malo byť OK. Takže takéto prevádzky nemusia prerušovať svoju činnosť. Ale ak sa problém potvrdí, prevádzka sa musí do odstránenia závady uzavrieť.

bershka
25. mar 2011

@alexandervajda ale ja na nikoho nechcem kydat. je to moj organizmus, ktory sa nevie vysporiadat s chlorom. ja som nachylna, ostatni nemusia byt. my sme chodili plavat dva roky. ja som sa tesila aj dcera sa tesila, ale bohuzial okolnosti nas donutili k inemu zaveru. ja som osobne chodila do tt plavat. pristup aj vsetko bolo super, ale co uz

alexandervajda
25. mar 2011

@mircalla Neviem či správne chápem, že chcete moju reakciu na ich stránku, preto len tri postrehy. Úvodom však musím poznamenať, že sa ma pýtate na môj odborný názor. A tak budem aj reagovať. Nepovažujem za vhodné takéto veci prezentovať verejne, pretože nechcem žiadnemu prevádzkovateľovi ubližovať. Pretože ak moje názory niekto príjme presne tak, ako ste Vy prijali môj článok, tak s tým nič nespravím a nepovažujem takýto prístup za správny. Naopak, bol by som veľmi rád, keby sa aj táto prevádzka vyhla chýb, ktoré minimálne vo forme prezentácie svojej práce robia a skvalitnili si tak sami svoju činnosť a vysielali tak k rodičom profesionálnejšie informácie o svojej práci. Jedna vec je ich web a druhá ich skutočná činnosť. Ale obidve veci by mali byť v súlade. A obzvlášť ešte na stránke inštitúcie, ktorá podvedome vytvára dojem odbornosti a profesionálnosti.

To, že je „plávanie“ detí veľmi prospešná a dobrá vec, považujem za už všeobecne známy fakt a nikdy som to nikde nespochybnil. A keď vyjadrím svoj názor, či postreh, tak ten je smerovaný k tomu, aby som pomohol skvalitniť túto prácu a nie kritizoval. Ak to čo napíšem aj teraz nižšie, niekto zoberie ako kritiku, ja za to nemôžem. Ja som veľmi rád, že je stále viac inštruktorov a prevádzkovateľov, čo umožňujú rodičom navštevovať takéto kurzy. Ale to neznamená, že to môže robiť hocikto, hoci ako a hocikde. A toto robím určite aj v prospech Vášho dieťaťa. Vy to však vôbec nemusíte akceptovať a môžete sa ďalej hnevať, čo však nikomu a ničomu neprospeje.

Prvý postreh: V prvom rade nie je nikde na stránke uvedené, aké vzdelanie má inštruktorka, ktorá kurzy vedie. To že je kvalifikovaná je pre rodičov nepostačujúca informácia. Rodičia by mali mať právo a možnosť sa obrátiť priamo na vzdelávaciu inštitúciu, ktorá daného inštruktora školila a spýtať sa ich v prípade potreby na informácie, ktoré im poskytnú lepší prehľad o úrovni a druhu vzdelania, ak to nie je dostatočne odprezentované na stránke prevádzkovateľa „plávania“. Ako príklad Vám uvediem dve vzdelávacie zariadenia, jedno v CZ a druhé v SR a sama si pre seba spravte svoj názor, ktorá škola vo vás vyvoláva väčší pocit serióznosti a kvality vzdelania:

CZ - http://www.kenny.cz/Lektori-institutu-vzdelavan...
SK - http://www.banby.sk/index.html ; http://www.kidfit.sk/file/profil1393.pdf

K tej slovenskej certifikovanej škole som Vám musel pridať aj osvedčenie z jednej stránky iného prevádzkovateľa, ktorý to má správne zverejnené, aby som Vám dokázal, že daná ustanovizeň školenia vôbec robí. Pretože na ich stránke o tom nenájdete ani zmienku. Ja nehovorím, že to tam musia mať. Ale rodičia už majú možnosť si spraviť svoj vlastný názor na úroveň vzdelávacieho zariadenia a prípadne si vyžiadať viac informácií.

Druhý postreh: Citát zo stránky, ktorú ste tu uviedli a kde chodíte "plávať".
"Po rozohriatí nasleduje u detičiek od 3 – 9 mesiacov nácvik signáliku. Je to forma reflexu, ktorým sa učí dieťa zanárať postupne v jednotlivých krokoch. U detičiek starších ako 10 mesiacov sa signál nahradzuje inými formami zanárania (skoky, pády, lovenie ponorných hračiek), pretože staršie detičky už nie sú ochotné akceptovať jednostrannú manipuláciu a zanáranie formou signálu už im nemusí byť príjemné. " (http://www.snop.sk/neprehliadnite/centrum_zdrav...)

K tomuto ja nepotrebujem písať žiadnu reakciu. Majú ju napísanú na stránke sami. A ak si myslíte, že mám kvôli tomu nejaké výhrady proti inštruktorke, ktorá tam vedie kurzy, tak ste na obrovskom omyle. Naopak, vážim si, že majú jasne uvedené, čo robia. Tak som to aj uviedol vo svojom článku. Keď sú o niečom presvedčený, tak nech to tak robia, ale nech to neskrývajú, ako väčšina prevádzkovateľov. A nepoukazujte na to, či je to názor menšiny, alebo väčšiny. Je to názor, je to prístup, je jasne prezentovaný a to považujem za správne. Na Vás rodičoch je, čo si pre svoje deti zvolíte. Táto prevádzka patrí pravdepodobne medzi málo takých, ktoré majú na svojej stránke uvedenú pravdu. A neprezentujú niečo iné, čo robia, alebo dokonca prácu niekoho iného. To, že uvedený text nekoreluje s ďalšími textami na ich stránke, ale to už je zase na rodičoch, aký si z toho spravia celkový záver. Lekári musia informovať o vedľajších účinkoch liekov, alebo by to mali robiť. Aj inštruktori by mali dokázať rodičov informovať o prípadných možných vedľajších účinkoch metód, ktoré používajú, tak je to uvedené v tomto prípade.

Tým textom ešte výstižnejšie a hlavne veľmi stručne vyjadrila daná prevádzka podstatu a pravdu. Ja to možno len neviem tak jednoducho napísať, lebo vidím aj do pozadia tohto problému. Tak mi to prosím prepáčte. Urážanie sa je cesta nie správna a hlavne nedovoľuje ľuďom napredovať. Ďakujem za pochopenie.

Ešte musím asi zvýrazniť jednu vec, na ktorú ma naviedol Váš príspevok. Signálne ponáranie je v prvom rade problémom vo svojom absolútnom počiatku. Prvá skúsenosť. Prvý pokus. A nie 5 minút, alebo nejaký iný čas. Každý ďalší pokus už je len znižovanie prahu stresu, alebo zvyšovanie odporu dieťaťa. Znižovaním prahu vnímania sa stres prekryje a dieťa sa môže pri tom samozrejme aj smiať, pri opačnom stave sa vyrobí často dlhodobý problém s ktorým sa rodičia trápia presne tak, ako tu už niektoré mamičky napísali a niekedy to môže spôsobiť aj trvalé následky. Nehovoriac, že sú s tým aj iné problémy, ktoré som vôbec v článku neuviedol a zdá sa, že to podľa Vášho vyjadrenia ani nemá význam zverejňovať, pretože tomu nerozumiem. Ja nemám problém si také niečo priznať, ak je to opodstatnené. Každý máme nejaké poznania. V tejto práci sú moje poznania najväčšie, aké som zatiaľ schopný mať. Ale súhlasím s tým, že sa dá danej problematike rozumieť viac. A budem naopak rád, keď moje poznanie niekto rozšíri a neopisuje, ako sa ho to, či ono dotklo, alebo ho dokonca urazilo.

Tretí postreh: „Plávanie“ malých detí nie je tovar na trhu. Najlacnejšia cena môže znamenať len jedno. Znižovaním nákladov na prevádzku sa priamo zvyšuje hygienické riziko a odborná úroveň personálu. Udržať hygienickú bezpečnosť prevádzky „plávania“ malých detí je v dnešnej dobe veľmi nákladná vec. Je treba napísať, že našu prevádzku niekto dotuje, alebo neplatíme nájom, alebo, alebo... Napísať jednoducho, že máme najnižšiu cenu je pre tento druh činnosti nevhodná forma prezentácie. Ak im chcete prezentovať môj názor, upozornite ich prosím aj na takúto vec. Samozrejme, že je to výhradne ich marketing. Na mňa to pôsobí presne tak, ako robia obchodné reťazce. Pozrú si, koľko kde stojí nejaká potravina, dajú najnižšiu cenu, samozrejme to patrične odprezentujú, ale zarobia na iných tovaroch a službách a zákazník si myslí, ako lacno kúpil. Ale robiť toto s „plávaní“ malých detí... Neviem. Možno chcú presne ako v obchodnom centre len nalákať mamičky na ďalšie doplnkové služby, ktorými prevádzku „plávania“ dotujú. Opakujem, nepovažujem takúto formu pre tento druh práce za vhodnú a je to naozaj len môj súkromný názor.

alexandervajda
25. mar 2011

@bershka Je toto nižšie Váš príspevok? Ja tam nevidím nič o alergii na chlór?

bershka ahojte. ja pridam svoju skusenost. my po plavani sme boli vkuse chori. ja som vecne mykozu dostala, segrina mala dostala nejaku bakteriu, ktora jej sposobila zapal moc ciest a obliciek s naslednou otravou krvi, takze ja plavat s dietatom po tychto skusenostiach, asi ee
ono to sa to tvari, ze je vsetko krasne ciste, ale je tam vlhko a bakterie maju raj
Včera o 08:40 • Odpovedz

Vzhľadom na Vašu reakciu nepovažujem Váš príspevok za korektný a nebudem naň ďalej reagovať. Ďakujem za pochopenie.

bershka
25. mar 2011

@alexandervajda mykoza sa netyka alergii na chlor. ak nahodou neviete, chlor zabija vsetko. aj dobre bakterie. ale to vy ako chlap asi nepochopite co sa deje zene v intimnych partiach

pipka
25. mar 2011

@bershka mozno by nebolo odveci prekonzultovat tieto zalezitosti s tvojim osetrujucim gynekologom, nez to riesit so sestrou, ci tu na fore 😉 Ak teda sestra nie je gynekologicka 🙂

mircalla
26. mar 2011

Dovolim si sem dat len tento link, nechcem nikoho ovplyvnovat, nazor nech si urobi kazdy sammm, ale stoji za precitanie mozno aj toto.....

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/plavanie...

alexandervajda
26. mar 2011

@mircalla Ďakujem za upozornenie. Nie len že som si spravil názor, ale ho tam aj napísal...

alexandervajda
26. mar 2011

@katy1979 Priznám sa, že by som račej Sebastiánka videl. Ale z toho čo ste mi napísala, zapadá jeho správanie presne do kategórie detí, ktoré stolerovali signálové ponáranie a následne, vo veku, kedy už mohli svoje správanie aktívne ovládať, rozhodovať o ňom, vyriešili si to po svojom. Nezdá sa mi, že by tam bol vážnejší problém, len má jednoducho negatívnu pocitovú skúsenosť a tá ovplyvňuje jeho správanie sa v spojitosti s vodným prostredím. Ak by to tak bolo ako píšem, najdôležitejšie je to, že nesmiete o problematiku ponárania ani "zavadiť". Dokonca ani polohovať ho na bruško, ak sa nácvik vykonával v tejto polohe. To Vás upozorňujem už na moment, ak sa Vám podarí sa dostať do bazénu a začne toto prostredie znova akceptovať a dokáže sa uvolniť. Mobik je dobrá voľba, nakoľko som na tejto prevádzke nepostrehol žiadny extrémny postoj, naopak, jedna z mála prevádzok v SR, ktoré nad problematikou ponárania detí skutočne rozmýšľajú o otvorene sa hlásia k tomu, že dieťa by sa pre ponorenie malo rozhodnúť samé. Je pravda, že sa s majiteľkou osobne poznám, ale svoj názor už vyjadrila verejne a nebojí sa si za ním aj stáť. Takže máme na niektoré veci blízke názory, preto vidím ako logické, že Vám to môžem doporučiť.

Vek okolo 4 rokov býva obdobie, kedy sa u týchto detí takéto správanie mení k lepšiemu (+ - jeden rok). Takže to naozaj vyzerá asi hlavne na trpezlivosť a keď sa nič ešte neprihodí, dočkáte sa radostného pobytu Sebastianka v bazéne so všetkým, čo k tomu patrí. A pomôcť môže aj to, ak je to možné, že by ste si ho brali na "plávanie" s menším synom. Bez toho, aby Sebastian chodil do bazénu. Môže to zvýšiť jeho motiváciu a skrátiť čas, kedy sa do vody vráti. To však nemusí byť pravidlo. Tu je to už totiž viac závislé od vývoja psychiky, ako samotného cvičenia, či nových skúseností. Kľudne mi napíšte aj v budúcnosti, ak sa objaví niečo, čoby ste rada prekonzultovala. Ale račej asi už na môj e-mail. Ja keď sa tento cirkus okolo ponárania troška skľudní, určite sem nebudem tak často chodiť, ako teraz. Prajem Vám veľa krásnych zážitkov s Vašimi deťmi. Či už vo vode, alebo mimo nej.

saudi
28. mar 2011

ahojte, chodite niekto plavat do Zabiatka v raci? chcela som sa tam zahlasit, ale vraveli mi, ze su tam len 20 minutove hodiny. doteraz sme chodili do Alvy a tam su hodiny 45 minutove, tak teraz som nejaka zmatena, ze mam zaplatit rovnaku sumu za menej ako polovicne hodiny, sa mi to nejako nepaci :(

mici111
29. mar 2011

@saudi ahoj,k my sme chodili do zabiatka..tie hodiny su zavisle tusim od toho ake stare deti su v skupine..tie najmensie maju lekciu nejakych 20 az 25 minut a potom este nejakych 5 az 10 minut mozete zostat vo vode..

mircalla
30. mar 2011

@saudi ja chodim do snop, vo vode 45 minut plus sauna, hodina trva 45 minut a potom sa da este 5 min ostat vo vode. samozrejme, kto chce, moze odist skor, ak babetko nie je v pohode
tych 20 min sa mi zda trosku malicko

tanija133
30. mar 2011

@mircalla Prosim ta a ake su ceny v Snope, lebo na stranke to nemaju....

mircalla
30. mar 2011

150 euro za 10 hodin, hodina je vzdy cez vikend....co nemusi kazdemu vyhovovat, mne to vyhovuje, lebo nesoferujem a takto nas berie priatel. vyhoda je, ze moze byt aj druhy rodic pri bazene. asi tam teraz nemaju nic, lebo momentalne neotvaraju novy kurz. my mame este 3 hodky a koncime, je to do polky aprila, tak tipujem, ze v maji zacne asi dalsi. ale dam ti cislo ak chces, tam ti povedia

tysontara
30. mar 2011

Ahojte, ja poznam maminy, ktore chodia uz roky plavat do ALvy a su vsetky velmi spokojne. Tie, ktore tam plavali s prvym dietatkom sa tam vratia aj s druhym a mnohe vyskusali aj konkurenciu a vratili sa tam, tak to uz o niecom svedci, a ked som sa jednej pytala na reakciu k tomu clanku, tak povedala, ze jej mala je velmi spokojna a ked nema svoj den (dietatko), tak instruktorka neponara!!! lebo nejaka negativna skusenost moze na dietatku nechat nasledky, ale vsetko zalezi aj od maminky aj od instruktorky... ked maminka povie ze dnes neponarat, tak by to mala instruktorka respektovat a v alve to tak robia 🙂

pipka
30. mar 2011

@tysontara opravim chybicku, nechodite plavat do Alvy ale do Water Baby Clubu, pretoze prevadzka Alvy uz x rokov neexistuje 😉

tysontara
30. mar 2011

@pipka dakujem - ale si sikulka a pochopila si to 🙂 ale este stale maju stranku www.alva.sk 😉

pipka
30. mar 2011

@tysontara no ved maju maju, to sa tu uz riesilo, ze neopravnene uzivaju tu domenu 😒 ale maminy to maju zauzivane stale ako alvu, hoci alva to uz davno nie je 😉

sunnessie
1. apr 2011

Ahojte, chodite niekto plavat do Zubrienky v Ivanke pri Dunaji? Ako ste spokojne?

tanija133
1. apr 2011

Baby rozhodujem sa West ci Mobik v polklinike? Co si myslite ,ked je lepsie...Id emi aj o to aby ma po ukonceni hned nestrsovali odchodom, len sa chcem v klude vychystat, lebo som pocula ze v Alve to tak je...a vraj v Zabiatku na Nobelovej hodiny trvaju iba 20 min....

pipka
1. apr 2011

@tanija133 V Mobiku v pohode, mozete sa napapat, vychystat v klude 😉 Vo Weste som nebola, tak neviem posudit 😕 😒

katy1979
2. apr 2011

@pipka neplavali ste nahodou dnes o 11,15? lebo sa mi zdala nejaka podobna tvar vo vode

pipka
2. apr 2011

@katy1979 ano ano, plavali 😉 na mna treba ked tak zakricat, alebo este lepsie radsej drgnut 😀 😀 😀 lebo ja ked som vo vode, tak nevnimam 😅
a vy uz ste zacali kurz? Ci ste boli len pozriet? 😕 😉

katy1979
2. apr 2011

@pipka my plavame o 10,30 teda od dalsej soboty o 9,15. tak bola si vo vode tak nebudem rusit 😀

pipka
2. apr 2011

@katy1979 no kludne si mohla 😀
tak prijemne plavanie 😉 , my sme prave dnes skoncili, tak uz sa asi nestretneme 😒
a paci sa vam? Chodis aj so Sebastiankom? 🙂