Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

ricky
20. jan 2010

martapn- my najradsej chodime tiez do hotela nivy a potom do whotela - v devinskej, vsade tepla voda a robia aj kurzy aj zvlast sa da kupat..

martapn
22. jan 2010

katy1979 a ricky. dik za rady. boli sme v senci, tam sa nam pacilo, ale dost daleko a aj cena pomerne vysoka, preto som hladala nieco pramo v ba, ale take kam by som sa nebala z dcerkou. viete mi este poradit ci v tych hoteloch nivy a baronka je nejaky detsky bazenik so smyklaukou, alebo nieco podobne? je tam aj nejaky teplejsi bazen kde sa da sediet a bubloce tam napriklad voda (nemusi byt vyrivka.)
dik

katy1979
22. jan 2010

martapn v nivach virivka je ale smyklavka to nie.

gabika20
25. jan 2010

Ahoj. Chcela by som sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s plávaním detičiek v ŠNOP na Záhradníckej ulici. Ako sa vám to páčilo? Chcem začať s malinkou chodiť plávať za nejaký mesiac lebo je ešte maličká. A najviac by mi vyhovovalo plávanie cez víkend a aby tam mohol ísť s nami aj manžel, aspoň stáť pri bazéne a pozerať sa, príp. fotiť.

marielik78
30. jan 2010

Gabika, v Snope sa jedna o bazen, ktory vyuzivaju aj stari ludia, co sa tam liecia s chorobami pohyboveho aparatu a pod. Bola som tam ako tehulka cvicit a potom som prestala. Aj ked tvrdia, ze bazen pravidelne cistia, uz viackrat bol mimo prevadzky, kvoli nejakym pliagam ☹
V BA je viac moznosti, aj ja planujem chodit, no Snop som zavrhla...

krpcek
31. jan 2010

ahojte, chodi niekto do Whotela? ake to tam je?

antenka1
2. feb 2010

Dnes sme absolvovali prvu hodinu plavania. Po dlhom rozhodovani sme s kamoskou zvolili Mobik. Prekvapila ma ustretovaost a prijemny pristup. Takze spokojnost. Dobre sme sa rozhodli.

miau
3. feb 2010

antenka - kde sa prosim nachadza mobik?

katy1979
3. feb 2010

pasienky

antenka1
4. feb 2010

miau - je to na Junackej 4, vedla plavarne Pasienky, ako je sauna Neptun. Da sa tam ist len tak pozriet. Odporucam...

natashkaa
27. feb 2010

my chodime do Mobika uz od 4 mesiacov su najlepsie na svete!!!!

dadda1
3. mar 2010

Ahojte mam nejake informacie o plavani v hoteli Albrechte je to v Starom meste.

simonka11
10. mar 2010

ajooj odkedy sa da s babatko chodit na plavanie a odkedy odporucate vy mamicky ? dakujem

lalus
10. mar 2010

simonka: väčšina plávaní je od 3 mesiacov...moje známe v okolí začínali tak medzi 4-6 mesiacom - individuálne, asi podľa toho, ako dieťa prospieva, či nebýva chorľavé, ako má rado vodu...neviem....

my sme 1x boli v 10 mesiacoch 😉

teruschka
12. mar 2010

pre simonku🙂
"plavat" s babetkom je mozne od zahojenia pupocnej snury. jedna sa vtedy o tzv."vanickove plavanie". byva bud v domacnostiach alebo v nejakom stredisku, kde maju na to vyskolenych ludi a vhodnu vanu. Na skupinove plavanie sa odporuca chodievat od ukonceneho 4. mesiaca --> tato hranica je dana vyvinom imunity. do tohto veku dietatko prijima "imunitne latky" cez mliecko maminy a potom si ich zacina uz vytvarat aj samo. Su strediska, ktore umoznuju plavanie aj od tretieho mesiaca, ale je to neopodstatnene aj z dovodu drzania hlavicky - pocas kurzov sa robia rozne cviky, ktore nie je vhodne realizovat, ak dietatko hlavku este pekne nedrzi.. Samozrejme na taketo cvicenia chodia aj deti s oslabenym svalstvom, ale k tymto detom by mal instruktor pristupovat individualnejsie - spolocne s rodicom pracuju na posilneni oslabenych svalov -zatial co pri nizsom veku je to nepotrebne(tak ako od 4mesacneho dietata nechceme aby chodilo.. )

dufam ze to nebolo moc zdlhave a ze posluzilo🙂 pekny vikend vam prajem🙂

mgm
16. mar 2010

Ahojte dievcata 😎 ,

Rad by som sa spytal (najma zastupcov roznych prevadzkovatelov baby swim, ktory tu prispievaju) ci neuvazuju so spustenim vikendovych kurzov. Co viem zo svojho okolia, tak vela oteckov by sa tiez rado zucastnovalo tejto aktivity, ale okrem SNOPu (ktory podla tohto fora nema najlepsiu reputaciu) nikdo vikendove kurzy neponuka. Osobne si myslim, ze je to velka skoda a klientela by sa urcite nasla.

Plus by som sa rad spytal, ci nemate nejake dobre referencie na instruktorku domaceho baby swim (ak nikto ten vikendovy kurz neotvori 😀)
pekny den,

M

slavkicek
16. mar 2010

mgm, vo weste na kolibe je nedelne plavanie oteckov s detickami🙂 robi to instruktor 😉
my chodime do kurzu, ktory je v stredu a v sobotu 🙂

gabika20
24. mar 2010

Ahoj baby. Mám 4 a pol mesačnú dcérku a radi by sme ju s manželom zobrali vyšantiť niekam do bazéna, keďže má strašne rada vodičku a bolo by to aj pre nás také spestrenie. Kurzy som už zamietla nakoľko sú drahé, nie sú cez víkend kedy by tatinko mohol. Najviac ma zaujal Senec. Bola ste niektorá s takto malým miminkom v aquathermal Senec a čo si o tom myslíte?

katy1979
26. mar 2010

gabika moj osobny nazor verejny bazen v tomto veku urcite nie. v lete more ok.

lalus
26. mar 2010

Gabika, súhlasím s katy....všeobecne pediatri do roka neodporúčajú verejné bazény (len prírodné zdroje - more a pod.) kvôli riziku infekcie. My sme boli s malým prvýkrát vo Veľkom Mederi keď mal 11,5 mesiaca.
Kurzy sú však v BA aj víkendové - ale samozrejme rovnako drahé ako tie cez týždeň 😝

kristinka.s
28. mar 2010

my sme absolvovali uz 2 kurzy v SNOPE, nemozem povedat, ze bolo zle. Mala chora nebola. Instruktorky tiez ok. Akurat mne vadi vyska vody - 145 cm, co preniektore nizsie zienky moze byt problem. Ale inak spokojnost. Mala sa naucila potapat, nebat sa vody a sauna super vec.

mamusia
28. mar 2010

Caute baby,

chcem sa spytat,ze ako ste to riesili s malymi babatkami, co sa tyka jedenia( teda asi tymi 4 mesacnymi, ked pre tie su vacsinou kurzy..) a ak ste boli na UM?

A este jedna, mozno hlupa otazka........to fakt mate tolko prasulov, ze kazdy mesiac mozete platit detom tie kurzy? Bo mne to pride doost drahe......... 😒

lalus
28. mar 2010

mamusia 😀 😀 😀 ty vieš, čo sa opýtať...no na druhú otázku - nie nemáme na to, aby sme to platili každý mesiac. My sme napríklad zatiaľ absolvovali dokopy 3 kurzy (t.j. 3 mesiace) nie za sebou, t.j. s prestávkami a máme takmer 2 roky...na najbližší sa chystám až niekedy v oktobri-novembri 2010 😉 a brala som to ako príjemné i užitočné spestrenie času s malým
no ale možno sú tu aj také, čo chodia neustále...mne sa to zdá byť už príliš, neustále 2x do týždňa mať fixný program pre také malé dieťa

...a na prvú otázku....čo s jedením? v prvom rade si vyberieš vhodný čas plávania...ja som to robila tak, že malý jedol viac ako hodinu pred plávaním a potom zase okamžite po vyjdení zo sauny a oblečení. Myslím, že väčšina mamičiek to tak robí 😉 všetky detičky sa totiž po bazéne presunuli do sauny a odtiaľ rovno na stoličky a šup jesť pred cestou domov.

mamusia
29. mar 2010

Ale kedze som na UM, tak kde jej to zohrejem? Ze ci su tam aj take moznosit?

A s takym malym babom chodite do sauny?

Moc by som to chcela skusit, musim sa ist najprv asi tak vseobecne poinformovat...len este neviem,ze kde...najlepsie by to bolo co najblizsie..ale kedze byvam v Dubravke.....tak vsetko je daleko 😅

A ked skoncite kurz, tak mozes s malym chodit aj sama plavat, ze si iba zaplatis cas v bazene a nikto sa o Teba nestara a Ty si tam?Ci iba na kurzy sa moze....?

lalus
29. mar 2010

všetky plavecké bazény pre detičky sú už vybavené aj jedálenským kútikom...opýtaj sa, či je tam mikrovlnka...podľa mňa už je všade. Alebo si donesieš v termoske prevarenú teplú vodu, nie? 😉

do sauny môžeš, nie je zohriata na maximum 😉 je uspôsobená pre malé detičky, zdá sa mi, že je tam tak max. 40 stupňov a ideš tam na 15 min. ak je to Tebe alebo dieťaťu nepríjemné, tak zostaneš len 5 minút, alebo nejdeš vôbec...je to dobrovoľné.

Z Dúbravky asi najbližšie v Devínskej...W hotel, tu: http://www.plavaniedeti.sk/index.html
alebo ak si mobilná autom, tak kdekoľvek v meste....Pasienky, Koliba.....

mamusia
29. mar 2010

Super, lenze najblizsi kurz tam je az v auguste.. 😒

A chodis aj s malym plavat len tak sama? Ci len na tie kurzy?

Dufam,ze nie som moc otravna tolkymi otazkami.. 😨 😀

katy1979
29. mar 2010

mamusia vy ste este malicky na chodenie do verejnych bazenov takze to urcite do vody upravenej pre deticky, takze jedine kurzy.
Ak ste na UM tak maminy to vacsinou riesili tak ze zohriatu vodu mali v termoske a potom uz iba zarobili. ale vacsinou maju mikrovlnky .
to mas pravdu do penazi to lezie. zato by sme mali aj dovolenku pre celu rodinu. my sme zacali ked mal malý pol roka a skoncili ked mal vyse 2 rokov. takze celkom pekna palka. jednoducho clovek obetoval veci pre seba a islo to tam.

lalus
29. mar 2010

mamusia, katy má pravdu...Ty ešte s bazénom nevymýšľaj. Ak vám kurz príliš nabúra rozpočet, radšej sa na to vykašli a počkaj, kým bude mať malá rok a potom môžete ísť na kupko, či do termálnej vody (senec, veľký meder, gyor...). To sa radšej zbaľte tento rok autom do Chorvátska a urobíš pre zdravie malej určite viac ako návštevou verejných bazénov 😖 More je pre detičky OK ....

mamusia
29. mar 2010

Ok baby teda 😅

kathynka
31. mar 2010

ahojte...ma niekto v plane ist na plavecky kurz do Mobika od 1.6. s babatkom okolo 8 mesiaca?