Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

zujuan
21. apr 2013

ahojte, mate este niekto skusenost s centrom mother? dostala som zlavovu poukazku, ale nie som si ista sluzbami....

pe
28. apr 2013

@zujuan ja som tam dnes bola prvy krat s dcerkou, tiez som si vo februari kupila ten voucher, velmi sa nam tam obom pacilo a to mojej dcere sa hocico nevidi, tak som mala obavy, je tam velmi pekne prostredie, je to tam celkom dobre vymyslene, bazenik je uzasny, instruktorka velmi prijemna, stale vedela, ako tie deturence zabavit, no boli sme nadsene, akurat je nevyhoda len jedna sprcha, takze sa chvilu cakalo ale aspon sme mohli ostat dlhsie v bazene 🙂))

svistinka
3. jún 2013

teraz maju zlavu na plávanie na Šustekovej. Je tam aj slaná voda tak rozmýšlam nad tým, len to mám dosť od ruky z Trnávky.. http://www.zlavomat.sk/zlava/76990-mesacny-kurz...

dai
3. jún 2013

@svistinka my plavame na sustekovej a je tam fajn... odporucam;)

svistinka
5. jún 2013

@dai no, tak sme sa tam prihlásili na 5 hodin. kurz, dúfam, že sa tam bude malému páčiť 😉

dai
5. jún 2013

@svistinka podla mna aj tebe sa bude, nielen malemu😉 ale samozrejme, nikdy nevies ako dieta zareaguje - drzim palce aby dobre...

michaelavyskocilova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miselll99
18. júl 2013

ahojte maminky chcela by som zobrat malinkeho na plavanie bude mat 4 mesiace. viete mi poradit nejake centrum? co som pozerala dost centiet plavu s detickami od 6 mesiacov. byvame v karlovke ;) dakujeeem

pipka
18. júl 2013

@miselll99 podla toho co ja viem, tak v Bratislave skoro vsetky centra plavu s babatkami od 4 mesiacov 😉
su v Devinskej, na trnavke, v Ruzinove aj v Petrzalke cosi ...je toho uz dnes vela, treba popozerat ich stranky a potom sa konkretne pytat na tu ktoru prevadzku 😉 My sme z Dubravky chodili do Mobiku v Ruzinove a maximalna spokojnost 😉

vampgirl
19. aug 2013

@pe Ahoj prosim ta ohladom centra Mother, nutia tam deti ponarat alebo to nechavaju na rodicov? Mame tam zaplateny kurz cez zlavovy portal.... Starsiu dceru som potapala a moc sa mi to nepacilo, bolo to take nasilu, tak rozmyslam ze tentokrat asi nebudem, tak dufam, ze na to nebudu frflat 🙂

jkc3000
19. aug 2013

Ahojte, s malým som sa čľapkala od 6. mesiacov a začala som na odporúčanie v Hrošíku v Hoteli West na Kolibe. Na začiatku som bol cieľ len ho priviezť k vode ako živlu, bez predstavy, čo ma čaká a čo vie taký kurz ponúknuť. Malému sa tam veľmi páčilo a chodili sme minulý rok poctivo 8 mesiacov, nešli sme len kvôli sopľavým obdobiam. Tento rok som s malým bola 2 mesiace na jar. Pred letom som bola na jeden kurz v Mother centre, ale pomaly som si každý mesiac čerpala náhrady aj v Hrošíku.

Môj názor:
- kvalita výučby s Hrošíku je neporovnateľne vyššia ako v centre Mother. V Hrošíku som videla jasnú koncepciu odkiaľ (čľapkanie a hranie sa) kam ideme (potápanie, plávanie, orientácia pod vodou, zadržanie dychu, správne skákanie, ale stále aj hranie sa), čo sa ideme naučiť, dieťa sa reálne posúva v orientácii a neskôr aj v reálnom plávaní. Mother centrum považujem za začiatočnícke kurzy "Hurá! Voda! Poďme sa hrať", ale bez jasného cieľa výučby baby plávania. Poviem konkrétny príklad: malý mal 1,5 roka, bola som tam prvýkrát, trénerka s deťmi neplávala výmeny pod vodou, ani zanorenie so samostatným vyplávaním, čo som už bežne s malým robila. Keď som to predviedla, čo vlastne myslím, pripadala som si ako miestna atrakcia. V tom istom období už sa malý zanáral, potápal, vyplávaval, preliezal a skákal úplne bežne.
- priestory v Mother centre sú väčšie, neznamená to však, že lepšie. Bazén je veľký, rovnako aj priestor okolo bazéna. Prezliekať sa môžete dve poschodia nad bazénom, potom po schodoch v šľapkách. Druhá možnosť, že sa prezliekate rovno dole v relaxačnej miestnosti so saunou. Tam môžu ale byť aj oteckovia, tak si to vyžaduje alternovanie. Vždy sa mi stalo, že keď sme išli na hodinu, práve vychádzali rodičia z plávania z hodiny pred nami. Keďže je tam dole jedna sprcha, je tam "zápcha" - chcú sa osprchovať tí, čo skončili, aj tí, čo sa idú kúpať. Všade je to mokré, aj keď sú tam podložky, drevené zárubne sú už z tej vody vyduté. Detto aj s WC, je tam dole jedno. V miestnosti s bazénom býva veľmi teplo, raz som tam bola s mojou mamou a tá to tam od tepla nevydržala. Sauna je kapacitne určená len pre jednu matku s dieťaťom, alebo dve mamičky s deťmi na kolenách. Ostatné priestory Mother centra, teda kuchyňa, veľká obývačka aj záhrada sú krásne. Naproti tomu Hrošík ma menší bazén aj priestory. Vždy sú tam ale dve trénerky - na začiatku pomáhajú obe postrážiť a vyzliecť dieťa, keď sa ide mamička osprchovať a prezliecť, pomáhajú s obliekaním plávok deťom, utierajú podlahu, ak je tam mokro. Bazén aj všetky priestory sú spolu, žiadne chodenie v plávkach po schodoch. Pláva jedna trénerka, po hodine opäť pomáhajú obidve mamičkám. Okrem toho deti nakrémujú a masírujú. Sauna je kapacitne pre štyri mamičky s deťmi na kolenách. Pre mamičky sú k dispozícii dve sprchy - jedna v ženskej, druhá v mužskej šatni (teda keď práve nepláva aj nejaký otecko, inak treba čakať), pred kúpaním a po kúpaní sú k dispozícii ďalšie dve, tentokrát otvorené sprchy s malými stoličkami na sprchovanie spolu s dieťaťom. Po hodine je o poschodie vyššie detský kútik, vysoké stoličky na jedenie, mikrovlnky, ohrádka, hračky, bio lampa. Zaparkovať sa pred hotelom dá výrobne, problém je v zime sa tam ale niekedy dostať. Stalo sa mi, že keď nasnežilo, išla som od konečnej trolejbusov na jednotke až hore.

All in all - ak hľadáte čľapkanie vo vode, Mother centrum je OK. Dieťa tam vidí iné detičky, mamičky si pokecajú. Ak máte kámošku s dieťaťom v podobnom veku, zvážila by som, či neísť rovno niekam do wellness, kde majú detský bazénik a dostanete podobnú službu - asi v prístupnejších podmienkach. Ak očakávate, že by dieťa mohlo v troch rokoch aj normálne plávať, tak choďte do Hrošíka, dostanete profesionálne služby, ktoré za tú cenu stoja.

stela
20. aug 2013

Ahojte neviete niekto poradit plavanie aj pre 3,5 rocne dieta? Najlepsie okolie Bratislavy. Chcela by som aby sa nucil plavat ... Dakujem
===

pe
21. aug 2013

@vampgirl nie nie vobec nenutia, je to na rodicoch, teda vlastne na detoch, kedze si uz tito velkaci vedia povedat, ja som sa Lucky spytala, ci sa chce ponorit a kedze predtym sa trosku ponorila a zistila, ze to nie je prijemne, tak odmietla a v pohode, inak ja som pisala, ze je tam len 1 sprcha, ale to je pri bazene a hore v satniach su dalsie, tak sa opravujem, aby som tu nezavadzala...

vampgirl
21. aug 2013

@pe diky! My sme so starsou dcerou potapali odmalicka a ked dosla do obdobia, ze uz si vedela povedat, co sa jej nepaci, tak potapanie zacala odmietat. Tak tentokrat to asi uplne vynechame a nechame to na detoch, nech sa potapaju az ked si budu vediet povedat, ci sa im to paci alebo nie 🙂

ivanka.7
21. aug 2013

@jkc3000 ja len v skratke (nejdem hodnotit ani Hrosika ani Mother, neplavam ani v jednom) - to ze sa dieta v roku a pol nevie ponarat a ze to s nim niekto necvici, nic neznamena. Na ponaranie existuje niekolko nazorov a rozne plavecke centra sa riadia roznymi z nich (napr. v Mobiku do roka vobec neponaraju). Ale samozrejme je dobre vidiet koncepciu v cviceni.

eriwap
28. aug 2013

Ja by som tiež rada pridala svoju skúsenosť s Mother centra. Ale nakoľko sme s malým (7 mesiacov) boli plávať len raz tak to si nechám na neskôr ale prvá hodina boa super syn si ju užil. Co ma zaradilo a teraz už v neposlednom rade aj nahnevalo je prístup a ochota dohodnúť sa a priznať si vinu. Kurz plávania sme so synom mali začať 15.8 o 10:30 a 15 min pred začiatkom sme boli na mieste kde vonku čakala tiež jedna mamička ale centrum bolo zatvorené, nikde nikoho. Mailom som sa dozadovala vysvetlenia. Prišlo mi strohé : "ospravedlňujeme sa, začínate 22.8. Nič viac. Po príchode toho 22ho som po uvítacich ceremóniach požiadala o kompenzáciu môjho času a financií vzhľadom k tomu že ma neinformovali o tom že centrum bude zatvorené a so synom sme takto pól dňa v tom teple cestovali a potili sa v MHD. Podotýkam že chodíme az od vajnor, co znamená že kým prídeme do centra vystriedame všetky dostupné prostriedky MHD, auto k dispozícii nemám. Pani "recepčná" na mňa divne pozrela a citujem:"kompenzáciu? to akože čo. To tu ešte nebolo aby si niekto pítal kompenzáciu!Kolegyňa sa pomýlila a náhodou vás neinformovali. Maily sme posielali už koncom júla. To akože akú kompenzáciu máte na mysli?" A to už išlo v štýle arogancie a tak to pokračovalo aj naďalej. No a keď som im ja navrhla že taká jedna hodina navyše by potesila, povedala že sa musí dohodnúť s majiteľom. V skratke- s majiteľom sa dohadovals asi do dnes pretože az teraz konečne reagovali na moje a-maily co som im posielala a prosila ich o vyjadrenie sa k mojej kompenzácii. Budem citovať: ospravedlnili sme sa Vam za vzniknutu situaciu, prisli sem okrem Vas aj ine maminy, a neziadali ziadnu kompenzaciu. Ked mate teda taku poziadavku, dame Vam jednu hodinu navyse, ale termin Vam urcime my, momentalne mame vela deti, a je problem s nahradnymi hodinami, aby ste s tym bola uzrozumena dopredu. A tu nastali ďalšie komplikácie, plne chápem že termín mi dajú oni a s tým problém nemám. Co ma nahnevalo je mi napísali že na termíne sa dohodneme osobne na poslednej hodine co je 12.9. Ale ja pritom mám zaplatené 2 mesiace a mala by som končiť 10.10. Takze v skratne: ešte PANI je urazená a rozpráva a jedna so mnou zvrchu a pritom tam majú bordel v dokumentacii. Zajtra ideme na ďalšiu hodinu tak som zvedavá co z toho bude pretože teraz už mám toho plne zuby ako so mnou jednajú. Onedlho sa ozvem a napíšem pokračovanie príbehu: ako sa naSlovesku správajú k zákazníkovi...

monami
28. aug 2013

@ivanka.7
Ahojky, tiez by som dala do pozornosti článok "ponoriť, alebo neponoriť", článok vyšiel tento rok v časopise Dieťa 🙂
http://www.mobik.sk/pdf/clanky/plavanie_dieta_2...

eriwap
17. okt 2013

Ahoj, pripájam ďalšie skúsenosti z mother centrum, ale už len v skratke: malému sa tam páčilo, bol vo vode a to mu stačilo, čiže to stacilo aj mne. No celkový dojem je nedostacujuci. Berú ohľadom skôr na kvantitu ako kvalitu. Ku koncu kurzu som mala tu česť vidieť ako urobili to iste s inou mamickou ako so mnou, posunuli jej kurz a neinformovali ju. A tak isto pri "lapení" nových zákazníkov ponúkli k zakupenemu kurzu ako bonus autosedačku (vajičko) , ktoré len pri mojej prítomnosti prišli tri mamičky reklamovat, že sú nefunkčné 😖 no neviem, možno je môj pohľad na nich skreslený nakoľko sa ku mne hneď na začiatku nespravali profesionálne, ale basnicky a pesničky môžem spievať malému aj sama. Nakoľko nemám skúsenosť s iným centrom nemám možnosť ani porovnať, ale kedže nie sú jediný na trhu, ideme s malým skúsiť iné zariadenie. Na záver len toľko, mamičky nedajte sa oklamat a za svoje peniaze si aj ziadajte take služby ako Vám náležia.

peeeetruskaaa
27. okt 2013

ahoj, moja skusenost s Mother centrom je dobra, priestory su krasne, mozme sa tam po plavani napapat a pohrat. 🙂 Vyskusala som plavanie aj v Hrosiku, len tam je cena vysoka vzhladom na matersku, tak sme presli do Mother. Chodime tam uz 4 mesiace aj s kamaratkou,plavame s milou mladou trenerkou, musim povedat ze maly sa toho naozaj velmi vela naucil 😎 vrelo odporucam, a mienime aj dalej pokracovat 😉

tullsova
8. nov 2013

Ahojte, chcela som sa spytat ci by ste mi vedeli poradit s manzelom by sme chceli zobrat nasho 9 mesacneho synceka na plavanie, resp. ze by sme si isli vsetci traja zacvachtat, neviete kam by sme tu v bratislave mohli ist? Dakujem

bimba01
8. nov 2013

@tullsova odporucam hotel nivy.

dai
8. nov 2013

@tullsova ahoj odporucam ti hotel albrecht - vies si tam cely priestor prenajat len pre svoju rodinu - su tam 3 sauny, teplucka voda, luxusne prostredie, teplucky vzduch, lehatka...
ja tam chodim s detmi odkedy mal mladsi nejakych 8 mesiacov... prenajimame si to vzdy na 2 hodky - ked bol maly mensi tak som s nim bola takych 30 minut vo vode a potom na lehatku spinkal - zatial sme si my so starsou dcerou fajne zaplavali a na striedacku sa aj s muzom vysaunovali😉

sofia2
20. nov 2013

Moja skusenost s mother je dobra🙂 dokonca chodime aj na cvicenie pre deticky plavanie podla mna je naucne a zmysluplne ucia sa deti postupne robit nove veci.... Chodime od augusta nonstop 2krat tyzdennne nemenila by som instruktorka je mlada a prijemna detickam sa venuje samozrejme vsetko ma nedostatok ale kazdy sa da vyriesit ze jedna sprcha ok sak pockam kym sa osprchuju v bazene je tam sauna podla mna uplne staci pre dve maminky na kurzoch nas nebyva vela raz nas bolo max7 co bol krizovy pripad inac 3-5.... Oteckovia mi nevadia nakolko spodne pradlo ci plavky nieje to jedno? A nikto tam nechodi ocumovat mamicky 😅 ja len odporucam

kikina84
30. dec 2013

téma je staršia,ale kde aktuálne sa dá chodť plávať s detmi od troch rokov? nemusí to byť nič pravidelné,..stačí mi 2-3 krát do mesiaca ,v rámci vybláznenia sa a priučeni sa nejakých základov..v rámci BA..najlepšie Petržalka..dakujem 🙂

pettkamisinova
4. feb 2014

Jaj

liwuska
10. feb 2014

ahojte mamicky chodi niektora na plavanie s detmi do Water baby club na trnavke?

pipka
15. feb 2014

@liwuska my sme chodili, ale uz daaaaavno 😅 😉

ikacka
15. feb 2014

@liwuska my zacneme koncom februara. Zatial sme absolvovali len ukazkovu hodinu a bolo velmi fajn. Chodila tam aj svagrina, hoci davno, velmi si chvalila.

liwuska
16. feb 2014

mmy zaciname kurz 24.2.