Poraďte, kam ísť s deťmi plávať v Bratislave

guga
15. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť, kde v BA sa dá ísť plávať s detičkami? Najlepšie by boli kurzy, ale aj nezáväzné vstupy. ďakujem

bublinaz
4. máj 2009

baby, dakujem za tipy. budem skusat 🙂

cica13
4. máj 2009

Bublinaz...pemar ma pravdu.... 😉
Ja tam chodim od jesene a chodim z kurzu dom kurzu.....je to pravda, ze prednostne pravo mame tie, co tam chodime, ale nie vzdy vsetky pokracuju, takze nejake miesto sa musi vzdy uvolnit.... 🙂
Drzim paste, nech sa tam cim skor dostanes 😉

pimpo
5. máj 2009

Bublinaz, co viem, tak ked zavolas, ta prihlasia, v pripade, ze nie je nic volne, tak ta zapisu do poradovnika. Kamaratka sa tiez akurat prihlasovala s malou a v pohode.Mozno nebolo prave nieco volne hned, lebo skutocne je to tam dost huste, ale vzdy sa nieco uvlolni. Tak skus este raz a najlepsie by bolo, keby si hovorila s Jankou, ona to ma totiz na starosti.

bublinaz
6. máj 2009

baby,dakujem za skvele tipy. asi sme mali smolu. aj sme tam volali aj pisali a velmi sa nezadarilo. takze sa da prihlasit napr. aj na september?

tin007
6. máj 2009

Ja som posielala do Westu e-mail, ci maju miesto pre maleho na letny termin, zatial sa mi neozvali. Viem, ze plavat s detmi sa da este v Trnavke, v Petrzalke, v Devinskej, tak ak to nevyjde tam, skusim oslovit ine centra.

alexandervajda
7. máj 2009

Pekný deň mamičky. V Bratislave registrujem tri prevádzky. Keď viete aj o iných, dajte mi prosím vedieť. Pre moju evidenciu je potrebné, aby mali prevádzky internetovú stránku a boli tak elektronicky verejne čitateľné. Ďakujem.
Tabuľku nájdete na: http://www.alvacentrum.sk/download/zoznam.pdf

katy1979
7. máj 2009

tin kde v petrzalke je plavanie??? ja o nicom neviem tak ak vies daj tip.

tin007
7. máj 2009

v devinskej je rolando, tam maju kurzy, co sa volaju plavacik, na nobelovej je zabiatko
katy prepac, pomylila som sa, myslela sm, ze alva je v petrzalke

katy1979
7. máj 2009

tin ok alva je na trnavke. potom funguje plavanie este na zahradnickej v ortopedickej klinike.

netmona
12. máj 2009
samika
12. máj 2009

Netmona, my určite pôjdeme 🙂

lubli
13. máj 2009

ahojte vodne maminy, monami70 uz spomenula odbornost instruktoriek, doporucujem vam precitat si reakciu - clanok p. alexandra vajdu na www.zena.sk Biznis nad odbornostou, dajte si do hladaneho vyrazu plavanie babatiek. je to clovek, ktory ma na slovensku asi naj skusenosti a treba sa nad tym velmi zamysliet. na obranu instruktoriek ale musim zase napisat, ze ziskat odbornost instruktorky dojc. plavania je takmer nemozne. pristup k novym poznatkom velmi obtiazny a o literature ani nehovoriac, ta ktora je dostupna je urcena hlavne rodicom, aby tych chyb bolo co najmenej. je urcite vela instruktoriek, ktore su skvele aj napriek tomu, ze ten certifikat nemaju, pretoze to najdolezitejsie je srdcie, empatia v kombinacii s odbornymi znalostami a praxou. Pozor zaujem dietata musi byt vzdy na prvom mieste.pozerajte sa na svet v prvom rade vzdy ocami svojho dietata. zelam vam jedinecne chvile vo vode s vasimi detickami. cica 13 posielam vam s davidkom velku pusu a posli dalsie fotky. cau,cau

monami70
13. máj 2009

ahojte "mokre maminky"!
prvom rade pozdravujem lubli,susy aj cicu13 a ich chlapcov 😉
p. Vajda odbornik na aqua baby na SK.
Totiz on bol prvy co zalozil aqua baby na Slovensku. Pamatam si to 🙂 Ja som hrda, ze je to moj dlhorocny znamy odborne aj sukromne Zabrdol do temy, ktora sa akosi uplne opomenula a to je odbornost a profesionalita instruktoriek aqua baby a novych a novych prevadzkovatelov tejto cinnosti.
Viem, ze mamicky vnimaju to,ci Vam je instruktorka mila, sympaticka a bohuzial velakrat len empatia mamicke staci na to, aby povedala, je to super.
Tak ako povedala lubli...prosime Vas dbajte v prvom rade na naladu Vaseho babatka, dietatka...nic nie je dolezitejsie ako to, aby Vas pobyt vo vode bol len a len pozitivnym zazitkom.
Praca instruktoriek je poslanim, nie pracou...aspon by mala byt 😒
Je to pre Vas tazke zorientovat sa, no prajem Vam spravnu davku rozumu a mozno aj intuicie pri rozhodovani sa, ktore centrum navstivite. Zatial len tolko, mozno ze casom to bude aj "ciitatelnejsie".....
papa.... 🙂 🙂 🙂

cica13
14. máj 2009

Ty kokos Moni....ved som ta na tych prvych fotkach v tvojom albume ani nespoznala.... 😵 😵 😵 😵

emjee
22. máj 2009

cuchre • 1d • Dnes o 17:38
ahojte, chodi niekto teraz plavat do SNOP na zahradnickej? my sme chodili asi 4 kurzy, dali sme si 1 prestavku(aj ked ten jeden poriadne natiahli) a dnes mi prisli podmienky. este som sa s tym nestretla, tak sa chcem spyat, ci sa tam velmi zmenilo" ovzdusie". mne vyhovovalo, ze to bolo tak volnejsie a teraz sa mi to uz take nevidi.....

danu • 1d • Dnes o 19:55
skus sa opytat v tejto teme
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alebo tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mamutka • 1d • Dnes o 20:04
aj mne prisli, ale ideme tam prvykrat, tak neviem porovnat, ale prislo mi to prirodzene, s ludmi sa tazko jedna a niektori su iste schopni tvrdit ze nevedeli to a ono, treba to podat vsetkym rovnako a nie vysvetlovat po jednom.
Prislo mi to normalne.

pammy • 1d • Dnes o 20:41
baby a kedy idete? my ideme tiez prvykrat 6.6., sobota 13.00

mamutka, ti nasi drobci, rovnake mena, skoro rovnaky vek

cuchre • 1d • Dnes o 20:46
jasne, veim, ze aj inde to robia, len tu to nebolo, viem, ze boli aj nejake zmeny, tak som chcela vediet, ci aj u instruktoriek a tak celkovo....

agalia • Dnes o 21:53
A ako si tam bola spokojna? Kde sa tam prezliekaju babatka? Chodila som tam na cvicenia pre tehotne ale kde sa tam prezlieka s babatkami mi nie je celkom jasne...

pipka
23. máj 2009

ahojte maminky, my chodime plavat tiez v BA na Banselovu, len vam chcem napisat, ze sa to uz nevola ALVA, ale water baby club a sice to stale funguje ako volakedy, ale bohuzial sa mi zda, ze odkedy odtial odisiel p. Vajda, tak to zacina byt viac o biznise, nez o plavani 😒
my sme tam absolvovali dva kurzy, ale nakolko som tiez kamaratka A. Vajdu, mala som dopredu mnozstvo informacii, na co si pri "plavani babatiek" davat pozor. Ak mozem poradit, hlavne si davajte pozor, aby jedinym cielom vasho plavania nebolo ponarat a potapat vase babatko,tzv. signalove potapanie, lebo to bohuzial je v mnohych prevadzkach tym jedinym cielom. A tak si hlavne uzivajte, ze sa babatko z vody tesi, ze mu pohyb vo vodicke prinasa radost a v neposlednom rade mu velmi pomaha pri rozvoji a zdokonalovani hrubej motoriky 😉
a ak aj pristupite k signalu, tak veeelmi pozorne sledujte ako sa vase babatko pri tom tvari , podotykam,ze plac nie je jedinym signalom, ze sa mu to nepaci! Treba velmi pozorne sledovat mimiku, zatate pasticky, vyraz v tvari, zakloneny krk...a mnohe ine naznaky, ze dieta sice danu situaciu zvladne, ale ani najmenej z nej nema radost a pozitok ☹ 😖

tak vam zelam veela radosti vo vodicke s babatkami, lebo sledovat babo, jak sa rehli vo vode...bolo aspon pre mna balzamom a hojicom vsetkych ran 😀

my sme uz dokonca u p. Vajdu absolvovali aj dovolenku s rybickami a veru je to bomba, tyzdenny kurz plavania s naimaciami od rana do vecera pre deticky je na nezaplatenie, vrele odporucam!
www.alvacentrum.sk 😉

katy1979
25. máj 2009

pipka a prečo si sa rozhodla robit signal u malej ked sa to do roka neodporuca?

pipka
25. máj 2009

katy, najprv som to konzultovala , az potom sme to skusili 😉 , malej to nerobilo absolutne problem, ak by sme co len naznakom videli ze to nie je ono, okamzite skoncim.

katy1979
25. máj 2009

pipka ja co som aspon postrehla na plavani tak vacsine malých deti to nerobi problem, až vacsí zacinaju mat s tým problem a protestovat.
nas malý nemal ani pol roka co sme isli do bazena a bolo mu to suma fuk ci mu lejem nieco na hlavu alebo ho supnem pod vodu. zlom prisiel az ked zacal sediet a lozit.
ked mal zasa nieco cez rok tak mu to zasa nevadilo to sa smykal zo smyklavky az som ho z dna lovila.
my máme take obdobia raz ano raz nie.
ale urcite nic nerobime nasilu. je to na nom.

pipka
27. máj 2009

katy presne tak, ani ja nic nasilu, 😉 ja mam niekedy pocit, ze my nemame dieta ale maleho vodnika s blanami medzi prstami 😅 😀 ona este aj pri sprchovani zakloni hlavu a otvori pusu a voda jej steka po tvari 😅 😅 😵 😀

uvidime co bude, ked bude vacsia, ale ak bude po nas, tak s vodou nikdy mat problem nebude 😉 dufam...

shupolienka
3. aug 2009

ahojte maminy, chcem sa opytat moj maly bude mat 5.8.2009 6 mesiacov. Mozem zacat aj v tomto veku s nim chodit plavat? Nevadi ze sme nezacali ako 4 mesacny? 😕

katy1979
3. aug 2009

shupolienka samozrejme ze mozete zacat plavat. vobec nie je neskoro. zacinaju aj rocne ci dvojrocne deti.

shupolienka
4. aug 2009

chcem sa este opytat, tam na tom kurze sa asi bude ucit aj to ponaranie pod vodu ze? A ono sa to da naucit aj dieta ktore ma viac ako sest mesiacov? Ja som citala ze ten reflex zanika okolo pol roka babatka. Ako to potom funguje? 🙂

katy1979
5. aug 2009

shupolienka uci sa to rovnakou metodou ci ma 4 mesiace alebo 9.
my sme zacali tiez chodit ked mal 6mesiacov.
o tom reflexe to ti kazdý povie niečo ine. niekto povie ze to je pravda iný nie.
deti sa postupne naucia zadrzat dych. na prvých hodinach len pretries rucickou tvaricku a pred tým povies signal, signal sa pouziva vzdy a podla toho dietatko uz vie co ho caka a ze pride vodicka a ma zadrzat dych.
vela deti sa potapa s otvorenými ustami aj nas krpec a nenapije sa.

kristinka.s
19. aug 2009

Ahojte babenky, a kolko asi stoja take plavecke kurzy v Ba. Ja by som dcerku tiez rada prihlasila. Ma 5m.

dai
20. aug 2009

shupolienka,
deti pred 6-timi mesiacmi maju tento reflex, potom nie... takze ked tam prides s malickym babatkom tak ho nemusis ucit potapat, das ho podvodu a ono zadrzi dych... ked so starsim tak ho to naucit musis...
my sme boli v skupine kde boli 8-mesacne babatka a jedno 4-mesacne - inak pracovali instruktorky s nasimi detickami a inak s tym malickym ( ine cviky a tak ) - inak sme sa ucili potapat tak ako popisala katy - ucia sa na signal - u nas to bolo meno - my sme absolvovali 2 po sebe kurzy - mala sa naucila potapat a plavat s rukavnikmi - bolo tam vela zabavy a vrelo to vsetkym maminam odporucam...
nepamatam si presne co sme platili - myslim okolo 4 000 sk vtedy za jeden kurz, ale ista som si neni , potrebovali sme potvrdenie od lekara ze babatko je v poriadku...
chodili sme do devinskej novej vsi do hotela W - bolo to vtedy novucke ( prezliekarne pre mamy a babatka, ohradka, lehatka, sauna, bazenik a super instruktorky, v kurze bolo najviac 5 deti... )

katy1979
21. aug 2009

kristinka ceny su okolo 120-130 eur mesacne.

bella888
28. aug 2009

Mile mamicky tak v septembri sa otvara nove centrum pre plavanie s babetkami v ivanke pri dunaji , je to uplne nove a krasne ...zistim vam mailovu stranku a dam vediet , ma to kamarat a pojdem to omrknut aj osobne,na fotkach to je uzasne (je to uplnenova vila , kde je vsetko zariadene ako doma proste , kuchyna k dispoziici, no proste vsetko ) cena zatial neviem kolko je ale uz som sa prihlasila na jesen .o)

natashkaa
29. aug 2009

Ahojte chodite niekto do SNOpu? nejak sa mi to nezda tak keby ma niekto presvedcil o opaku....popripade v ivanke pri dunaji od septembra sa otvara zubrienka www.zubrienka.sk ak by mal niekto zaujem v soboty od oktobra dajte vediet lebo ja by som velmi chcela soboty aby mohol aj manzel a pani mi napisala, ze ak by sa prihlasilo 5 babatiek tak by mozno aj tu sobotu otvorili.

biba12
29. aug 2009

Ahpjte,

Zubrienku doporucujem , je to tam velmi pekne. Dnes sme to boli omrknut. Mili majitelia, skvely pristup. Vsetko nove, cistucke a dobre vybavene. Skvele!