Poraďte oblasť a hotel na juhu Talianska

flower24
14. jún 2016

Ahojte, poradte prosim hotel cez cestovku, s ktorym ste boli spokojny na Sardinii alebo v Kalabrii. Potrebujem pozvolny vstup do mora kvoli malemu dietatu, detsky bazen, ihrisko...Idealne miesto, odkial sa da niekam ist, ci uz len po veceroch alebo na vylet. Ak ste v takom boli hoc aj na inych miestach, budem vdacna za tip 😉 Uz mi to casovo suri. Vdaka

flower24
autor
15. jún 2016

Nik nebol na Sardinii alebo v Kalabrii? A co Grecko? Rodos alebo Kreta?

katrin21
15. jún 2016

@flower24 a som bola v Kalabrii, Naussica Village.. pacilo sa nam. krasne more, dobre talianske jedlo.. je to pre rodiny s detmi prisposobene, je tam taka detska kuchynka vybavena na varenie..bazen, kurty, velky areal so zahradou.... detsky klub
Ubytko take normalne...
ale vecerny zivot tam moc nie je, je to taky svoj areal, nie je tam nejaka promenada.. ale vecer byval vzdy program s animatormi aj pre dospelych.... dalo sa ist na vylet do mestecka hore,normalne mestskou dopravou... urcite odporucam, bolo to krasne.. a zhora super vyhlad.

oli_
21. jún 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahoj, v Kalábrii som bola a už takmer celé Taliansko mám prejdené, milujem tú krajinu 🙂..

Viac v článkoch:
- http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-v-kalabrii-2015-nase-zazitky-z-juzneho-talianska/
Inak, ak Kalábria, tak najúžasnejšie miesto je Tropea.. a vstup do vody je pozvoľný, takže vhodný aj pre malé deti.

- Tipy na výlety z Kalábrie alebo západnej Sicílie:
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/tipy-na-vylety-kalabria-sicilia-juzne-taliansko/

- Najkrajšie pláže Sardínie:
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/najkrajsie-plaze-sardinie-velky-dovolenkovy-prehlad-ktory-musite-vidiet-12/

- Dovolenka na Sardínii:
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/sardinia-perfektna-dovolenka-v-taliansku-na-vsetky-sposoby/

- plus všetky ostatné články z Talianska: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/taliansko/

Tak dúfam, že informácie, tipy aj inšpirácie pomôžu a držím palce nech vyjde krásna dovolenka! Šťastnú cestu - Buon viaggio! 🙂

flower24
autor
21. jún 2016

@oli_ Dakujem, toto vsetko mam uz nastudovane 🙂 Tiez som precestovala kus Talianska, aj ked na Kalabrii som este nebola. Potrebujem poradit konkretny hotel a cestovku cez ktoru ste sli. Uz mi to suri, chceme letiet koncom tohto - zac. buduceho tyzdna.

nikoool____
25. jún 2016

Ahoj🙂 my sme spokojní s Calabriou, hotel Borgo Del Principe ;)

elze8
25. jún 2016

Ahoj, pred tyzdnom sme sa vratili zo sardinie, boli sme pri mestecku orosei, v hotel club marina beach - cestivka hechter to originál ma v ponuke.za nas urcite odporucam prenadherne more a plaz krasny cisty hotel, velke bazeny, detský mal ale dost hlboku vodu cca meter ale na schidikoch sa prebavil nas 2 rocny krpec, co bola skoda oproti min.roku v turecku (hitel sea world ozaj peckovy pre deti, no tenro rok sme sa turecka vzdali)neboli smyklavky a podobne blbosti do vody pre deti ale nevadilo nam to uz zasa more bolo bezkonkurencne lepsie, a tento hotel mal.obrovske detske ihrisko fakt suprove.za nas odporucam sardiniu a hotel marina beach

flower24
autor
25. jún 2016

@elze8 Dakujem. Ach jaj, ze som toto necitala skor...pozerala som presne tento hotel miekolkokrat, no nemal naj recenzie, tak som sa ho vzdala 😒 Kupili sme uz nieco ine. Takze vam tam nic nevadilo? Nech viem na buduci rok 🙂 V Turecku sme tiez boli minuly rok, takze viem s cim porovnavas 🙂

u2jana
26. jún 2016

@flower24 ahoj a co ste nakoniec nasli? Ja tiez hladam nieco podobne

elze8
26. jún 2016

@flower24 tie mariny su v rezorte dve. Jedna nižšia trieda, Jedna vyssia. Dve samostatne stojace budovy...problém je,ze vela cestoviek ponuka marina beach a pritom sa realne dostane do tej druhej.samozrejme nemôžeš porovnávať turecko s eu krajinami, to proste nejde.all.inclusive urcite nebol taky bohatý ako v arabskych krajinach. Ale zato jedlo vyborne takmer žiadne hranolky-konecne! Plážové osusky si platíš 2,5 za den plus vysoky depozit 20 eur a zmrzka za 1,50 ale kopcek ako u nas 3... Mne vyberá dovolenky kamoska ma svoju cestovku a vie na co si ja potrpim a na čom mi az tak nezáleží. Vždy mi vyberie hotel v ktorom sama bola alebo uz mala spokojných klientov. Napr.super bolo zr pri príchode ti priradili stôl a mala si ho stále aby sa nestalo že hľadáš volny stol a detskú stoličku vždy si mala pripraveny.a pitnu vodu nefasujes na izbu ale si z jedalne vezmes kolko chces kazdy den a voda detská Nestlé takze za nás porovnatelna dovolenka s tureckom ale Keby som detailne porovnavala urcite by dom nasla plusy sj mínusy na oboch stranách ;) tak príjemnú dovolenku a kam to nakoniec bude?

flower24
autor
27. jún 2016

@elze8 @u2jana: Aha vdaka 🙂 Napokon ideme na Kretu 😀 V Taliansku som nenasla nic, co by nam vyhovovalo, kedze chceme aj spoznavat, nielen lezat na plazi, tak som to nechala tak a o rok mozme skusit znovu 🙂

me
18. jan 2018

@elze8 konečne fajn recenzia, lebo veru všeličo čítam 😕ideme v auguste, verim, ze bude super ☺

me
19. jan 2018

Ahojte, ideme v lete na Sardíniu - Orosei, čo sa oplatí naozaj vidieť ? Aký výlet spraviť, čo doporučujete ? ĎAKUJEM.

elze8
19. jan 2018

@me sardinia je nadherna krajina... je mnozstvo ponuk vyletov, nakolko ale nas krpec mal len 2 rocky tak sme sa ich vzdali lebo on by nevydrzal plus bol v tom case este kojeny, takze pre nas aspon motivacia sa tam opat vratit. Urcite nadherny je oroseisky zaliv a je tam krasne ale zas ked sa tam z vyletnych lidi natrmacga xy ludi pre mna to uz nema taku hodnotu.co je skoda ale tak to funguje zial vsade. Vyhodou marina beach bola prenadherna obrovska zahrada upravena a cela krasne zakvitnuta, krasna plaz... niektori ale komentovali plaze v sardinii ako skarede ked je priliv lebo tam naplavi chaluhy a oni si svoje prorodne bohatstvo chrania a vazia takze treba cakat na odliv zoadne cistiace bagriky tam skratka niesu (to je ale o postoji ludi k prirode ako takej) my sme ale ziadne chaluhy ani nic nemali .co sa mi pacilo boli aj animatori a teda ze ozaj ich bolo (i ked taliansky hovoriacich a francuzov) a to sme boli pred sezonou...aj tak sa snazili vzdy s detmi i s nami komunikovat, boli zlati. A delegatku sme mali vtedy uzasnu, naozsj sa starala ked bolo treba cokolvek.pre najmensich mali sj taku separe miestnost na prebalovanie, prihriatie mlieka a pod... po areali chodilo viacero hotelovych fotografov a fotili profi ci uz na poziadanie alebo len zabavne momenty, tieto foto sa dali potom pozriet na pc pri recepcii a nohli ste si za poplatok fotky stiahnut

me
19. jan 2018

@elze8 Ďakujem, chcela by som zažiť aj taku plaz s malou priezracnou vodou, tak pozeram ktora je najblizsie ☺ a v hotely v pohode ? Bazény vyzerajú super, dufam že aj izby sú pekne

elze8
19. jan 2018

@me plaz aj more boli krasne

elze8
19. jan 2018
elze8
19. jan 2018

@me izby sa mne pacili, nebol to ale ultra moderny styl ako byva napr.turecko...toto bol skor taky rustikalny , akoby masiv ale vsetko take bledo tyrkysove ak si dobre pamatam... najdem foto a poslem.len na fb som nasla len toto a musim pozriet v pc

me
19. jan 2018

@elze8 toto je hotelová pláž ?, alebo treba ísť niekde bokom ? pozerala som cez mapy, je dlhá, takže prechádzky super, krásne fotky, aj bazény fajn, vláčik do orosei ste využívali ? A z toho móla sa dalo ísť loďou na výlet ?

me
19. jan 2018

@elze8
Aký je zlatý a to more , krása, verím že bude super,

elze8
19. jan 2018

@me vlacikom sa dalo ist do mesta na nakupy napriklad alebo si ist posediet mimo rezort ale nic extra necakajte je to taky klud skor vsetko ale aspon sa clovek citi bezpecne.vlacil je spoplatneny ale nebolo to vela. A ano toto je hotelova plaz.na plazi sa mi este pacilo ze neboli slnecniky ale ponad lehaaltka bola taka akoby som to nazvala (matros ako autoplachty) bolo to velke na takej konstrukcii pekne spravene cize super pre deti ze ked sa hrali pri lehatkach nepieklo na ne a boli v tieni. Z mola moc lode nechodili to sa tusim chodilo na ine miesta a ked tak tak len male sukromne lodky co bolo fajn lebo nebol bordel z lodi a more ozaj cistucke... na to,ze dno bolo pieskove bola voda krasne priezracna...prirovnam k chorvatsku ale tam je dno kameniste . V porovnani s tureckom napr. Voda ako z vodovodu turecke na pohlad taka zakalena ,take bahno.sardinia krasne priezracne aj rybky bolo vidiet. A neboli velke vlny take akurat vhodne aj pre deti .ja si myslim ze sa vam bude pacit.len netreba porovnavat s komercnym tureckom egyptom a pod... a vlastne dovolenka bude aj tak vzdy len taka aku si ju spravite...taliani maju na vsetko cas, pianko... ked sme sli pred 2 rokmi mali v olane robit aj smyklavky do bazena a daky tobogan dokonca uplne detsky bazenik pri tom ihrisku velkom pre deti ale co to za toe dva roky stihli to neviem... videla som tam projekt na to. Ale delegatka sa smiala ,ze kym to taliani zrealizuju... aj fitko tam je s vyhladom na bazeny take mensie ale pekne, a jeden virivkovy bazen vonku . Trosku si ale treba davat pozor lebo popri bazenoch sa dost smykalo v niektorych castiach, ta dlazba asi nebola zrovna protismykova a ak aj bola tak uz davno neplnila ucel... za 10 dni som tam videla asi 10 ludi so sadrami ci uz ruky nohy... ale ja neviem no treba si davat pozor a neletiet zbytocne niektor ale boli cisty blazni a naschval sa tade smykali... mna este milo prekvapila strava a baby restaurant...ozaj aj pre najmensie deticky... tam by som sa nebala ist ani s polrocnym babom a nebala by som sa co mu dam jest... nebolo toho vela ale asi 15 jedal vratane polievok vyvaru ciatej varenej zeleninky a ryb...a tie ryby boli vylucne spracovane pre deti...nenasla som jedinu kosticku .len niektory ludia su fakt dementni a chodili si brat pre seba odtial ...ale casnik im.aj potom pobedal ze tonje urcene pre najmensich

me
20. jan 2018

@elze8 Ďakujem 😉