Povera. Môže sa chodiť s malými deťmi na cintorín?

miriam17
1. nov 2006

ahojte moznio sa vam moja otazku podezdat prihlupa no ale neda my to opytat sa....moze sa chodit s maly detmi na cintorin??

denduska
22. jan 2009

jeminky 😀 ved praveze na cintorine je klud, ja som tam vzdy rada chodila, ziadne auta, ziaden smog, ziaden ruch, ziadne priblble poznamky od priblblych ludi..... dandulik ak byvas v meste, tak cintorin je jedine miesto s relativne cerstvym vzduchom. okrem toho isla si na pohreb aby si vzdala uctu babicke, a ta sa bude teraz z neba pozerat na teba a tvoje malicke a ochranovat vas 🙂 ber to tak, a nemysli na strasidelne veci.

okrem toho ak verite v Boha, tak nemozete verit na povery. A ak v Boha neverite, tak zdravy rozum hovori, ze taketo reci su somariny..ostatne je okultizmus..

londyncanka
22. jan 2009

Nikdy som nepocula o tom ze tehotna by nemala chodit na cintorin.Co sa tych zajacov tyka tak skor ako o cervenych ociach som pocula o albinoch tych s bielymi vlasmi a o zajacom pysku.Tiez o popaleni sa som pocula,potom vraj ma dieta cerveny flak.Moja starsia dvojicka mala a stale ma cerveny koniec nosa,vyzera ako sob od Santa KLAUSA!a mal na cele tiez flak,ked place alebo tlaci do plienky vtedw sa ukaze,ale myslim ze to ma z toho ako lezal v porodnom kanali.Bol prvy a zrejme na nom lezala druha dvojicka 😅

egyptanka
22. jan 2009

ja nie som poverciva, ja cintorin povazujem za miesto ocisty, pokoja a pokory. A mrtvych sa netreba bat, ale zivych. Lebo mrtvi uz neublizia, to zivi ludia vedia byt kruti.
Urcite ked sa mala narodi a budeme chodit uz von tak ju pojdem ukazat prastarym rodicom na cintorin.

denduska
22. jan 2009

ozaj, k tym flakom, moj muz ma taky maly fliacik na cele, aj jeho mama, aj nasa mala....zeby sme sa jeho babka aj mama aj ja vsetky tri rovnako chytali v tehu, to sa mi nechce verit, okrem toho existuje nieco ako DNA 😀

londyncanka
22. jan 2009

denduska po mojom partnerovi ma najstarsi syn a starsia dvojicka take cervene flaky na temeni hlavy,takze urcite nebudu chciet byt v dospievani skinheadaci...a dufam,ze najmladsi si zoberie z nich priklad. 😝

muriel293
22. jan 2009

ahojte tak o tých cintorínoch už i ja som dačo začula konkrétne že tehotná tam nemá chodiť-čo niektoré známe aj dodržiavajú lebo by sa jej mohlo vraj narodiť mŕtve dieťa 😅 Ja chodím celé tehotenstvo pretože mesiac pred svadbou mi zomrel dedko a boli sme tam aj v deň svadby akoby sa mu ukázať a zaniesť kvety a hneď potom som aj otehotnela a by som si asi neodpustila situácia že by sme s manželom išli pozrieť našich domov a dedkovi by sme celé mesiace ani sviečku nezapálili!
Ja si myslím že čo sa má stať sa aj tak stane a že my ľudia to nejako neovplyvníme ale nikdy nemám zlý pocit keď som na cintoríne..
To s tými fľakmi čítam o tom prvý raz vlastne tu a je mi to zvláštne...skôr som počula a to nie je vraj povera ale fakt že ak tehotnú ženu vo vyššom štádiu nejako napríklad silno buchnete do chrbta alebo tak tak bábo bude mať na tom mieste červený fľak akoby jeho buchli...kamoška tak má...
Dívanie sa do ohňa som praktizovala najmä v čase sviatkov,mne to príde sakra romantické a máme doma krb tak si viete predstaviť 😀
Jediné čo som nechcela boli tie veci s červenou šnúrkou na malého ruke a červená mašľa na kočík ale nakoniec neviem prečo som si to už nachystala a osobne nosím červenú bavlnku aj ja na ruke ale to len preto lebo niekto z rodiny moc nie je z malého nadšený tak nech to neuriekne a nech sa nám nič nestane...

marse
22. jan 2009

ja osobne poveram neverim, ale v nasej rodine su dva pripady a to ked teta bola tehu a oberala ceresne a zrazu po nej presiel pavuk a ona ho capla s ceresnou v ruke a buchla si po brusku, a ked sa jej narodila dcerka presne na tom mieste kde si buchla tak mala mala na bruchu cervene znamienko velke ako ceresna , skor si myslôim ze nahoda 🙂

a druhy pripad moja mam tiez daco robila tehotna v zahrade tiez zabila pavuka na chrbte si a ja mam teraz znamienko co vyzera ako pavuk, ale fest tmavy kruh a a na kazdej strane take tri vybocujuce akoze nohy to pripomina.... kazdy jkto to vidi tak hned ze hen akeho pavuka mas.... 😀 neviem ci to spolu suvisi ... ale nahoda je to pekna

a to s cintorin neviem si to predstavit lebo tam chodim normalne a aj ked som bola tehu a celkovo mne cintorin nic nerobi, lebo pri nom byvam .... mam fajn tichych susedov.... byvam na konci dediny a sme jediny dom pri cintorine cize ja mam s nim dobre vztahy 😉 😉

dandulik
22. jan 2009

zuzka8O,denduša...nie nebývam v meste...bývam od narodenia na dedinke, a aj teraZ

dandulik
22. jan 2009

...porač......a aj teraz ked som sa vydala, bývame na dedine... 🙂 .do mesta by som nešla bývať....dakujem za povzbudivé slová 🙂 😉

jabera
18. máj 2009

ahojte, baby, chcela by som sa opytat, ci ste niekto poculi o tom, ze na cintorin sa nema chodit s miminkom kvoli tomu, ze su tam akesi vypary z tiel.
vobec neriesim tuto vec zo strany povier, ale toto by ma mrzelo, ak by som mohla ,malemu nejak poskodit.. vraj sa uvolnuje do vzduchu nieco ako tela tleju, ci ako sa to da nazvat.
poculi ste niekto o tom? velmi by som chcela vediet ako to je.. rada sa po cintorine prechadzam, je tam klud a mozem rozmyslat, maly krasne spi, len teraz neviem...

leniciatko
20. nov 2009

výpary z tiel, keď sme boli tento rok na dušičky na cintoríne, veríš,že som tam cítila všade takú stuchlinu? a pritom bolo krásne počasie.

Ja som neverila na to,vraj keď sa tehotná pozerá na plameň,narodí sa dieťa s ohňom. bola som tehotná s dcérou a susedom horela stodola.kedže to máme v blízko,boal som sa pozrieť s mužom na hasičov. mama mi potom doma nadávala, a povedala ,že dieťa môže mať na tvári oheň. neverila som. Malá sa narodila a: na palčeku na nožke a rúčke, na dlani mala červený fľak ! hned som sa zbadala. našťastie jej to zmizlo.

trixi
20. nov 2009

ja poveram neverim. Mala som ucitelku anglictiny z Velkej Britanie (povodom myslim z Indie), bavili sme sa o poverach a ja som jej povedala poveru - cierna macka cez cestu, ze u nas znamena nestastie. Tak sa zasmiala, ze u nich to znamena stastie. Uz neviem ci myslela GB alebo Indiu, ale od vtedy verim, ze cierna macka je stastie a pre mna znamena naozaj stastie. Tak isto ako pre mnohych je piatok 13. nestastnym, pre mna a moju celu rodinu je to stastny den. Myslim, ze je to o tom ako to prijimame, ked verime a sme presvedceni, ze je nieco smola, zlo, nestastie, tak to zlo, nestastie na seba pritahujeme, je to o nasom podvedomi. Preto sa na zle povery naladte pozitivne a uvidite, ze nic zle sa nebude diat.

mirka1308
20. nov 2009

jabera, výpary z tiel?? 😕 😒
sorry, ale to je logicky blbosť nemyslíš? 😀 😀
veď telo je uložené dva metre pod zemou, tak aké výpary? Nastane predsa rozklad, ale ak myslíš smrad na cintoríne, tak to skôr zo zatuchnutých vencov, kvetov a hlavne hnijúcich kvetín položených na hroboch 😨

mywiel
20. nov 2009

😲 😀 😀 😀

mywiel
20. nov 2009

výpary z tiel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no comment 😀 😝

mywiel
20. nov 2009

leniciatko to su bezné poporodné odtlacky u deti ked prechadzaju porodnymi cestami a do 4 rokov zmiznu, ale proste co tu clovek neprecita.... 😀 😀 😀

amadora
20. nov 2009

no teda som sa dosť pozastavila nad tým že v dnešnej dobe ešte niekto takým babským povedačkám verí 😅 bože čo som ja napočúvala povier keď som bola tehotná, nič som nedodržiavala a narodilo sa mi krásne zdravé bábätko. Pravidelne som bola v styku so zvieratami, dokonca aj s mačkou. Dívala som sa denne do ohňa a nie raz som sa aj popálila. Na cintorín sme tiež chodili pravidelne. Hovorí sa aj že tehotná sa nemá holiť ani si trhať obočie lebo dieťatko bude chlpaté 😀 Ja som sa kompletne holila pred každou poradňou celých 9 mesiacov... takže asi tak... a na margo povier, dokonca som počula také extrémy ako že tehotná žena nesmie dvíhať ruky dohora alebo sa pohladkať po bruchu lebo predčasne porodí alebo potratí a že bábätku keď pije z fľašky treba opatrne povyťahovať cumeľ keď púšťate vzduch, lebo raz sa jednému dieťatku pricucol o jazyk ako dychtivo pilo a mama mu ho vytrhla 😀 prosím vás, veď je to na smiech...

gabvar
8. dec 2009

ja chodim na cintorin ale skôr sa obavam toho že idem na pohreb svojej spolužiačke a som tehotna.do predu pojdeme ku nej všetci spolužiaci aj ja ale mam strach či tam vôbec mam isť 😉

matac
8. dec 2009

ahojte. co sa tej macky tyka ja by som bola velmi opatrna . sestra mala velke problemy pocas tehu aj deti maju rozne choroby. a kamartke zomrelo babatko v 7mes. tehu na nasledky toxoplazmy . je to na kazdom a hlavne vsetky zeny maju inu imunitu . ja byvam pri cintorine takze taketo veci neriesim je tu klud, mrtvi nam neublizia. gabvar asi by bolo lepsie rozlucit sa niekde sama nie pri nej je to velmi stresujuce pre teba aj babatko. myslim si . nie pre nejake povery ,ale pre teba .

bets
8. dec 2009

ja ziadne povery nepoznam, riadim sa svojim usudkom. moje deti boli tento rok na pohrebe, vsetko sme si dopredu vysvetlili. bolo by mi luto, keby nemali tu moznost sa posledny krat rozlucit s mojim otcom, keby im nebolo vysvetlene, preco sme smutni, preco zrazu dedko nie je a pod. a odvtedy na cintorin chodime pravidelne. aj ked boli mali, chodili sme zapalovat sviecky blizkym, ktorych sice deti nepoznali.
nechcem, aby raz mali deti z niecoho nezmyselny strach, ani z cintorina a ostatnych nie prijemnych zalezitosti, ktore tiez patria k zivotu.
gabvar, ak ti to je neprijemne ist sa na nu pozriet, myslim, ze to kazdy pochopi. ak to citis tak, ze by si mala ostat niekde vzadu, ostan. ja ked idem na pohreb, nechodim obzerat mrtvych (s vynimkou mojho otca aj to som nevedela dopredu, ci to zvladnem).

macka01
8. dec 2009

tiež si myslím,že cintorín nikomu neublíži,chodíme s deťmi od malička.A tie vypary,no čo si už ľudia nevymyslia.si to neviem predstaviť cez tu hrbu zeminy.to čo by sme boli za kyselinu aby sme sa odparovali?a po dalšie,nepoznám tehotnu,čo by si nehladila brucho 😀 ved je to prirodzené,to by sme všetke predčasne rodili

olivova
8. dec 2009

no, tak ja som z rodiny, kde sa asi moja mamina trosku "pomiatla" a nechapem, ako moze byt krestanka a verit na take kraviny. Ked som bola tehotna, nemohla som pred nou nic - divat do krbu (ohna - mimochodom mala ma na chrbatiku cervene fliacky, tak mi nezabudne pri kazdej prilezitosti spomenut, ze to preto, lebo som sedavala pri krba 🙄 ), naucila ma strachu z cintorinu - skusam to zo seba dostat, nedajboze by som ostrihala dcere vlasky pred prvym rokom - by som jej odstrihla rozum...No rozum sa mi zastavuje. fakt. (v podstate sme teraz ale na vojnovej noho - to je ina tema, a asi mi to vyhovuje, nemusim tie reci pocuvat).
Je zarazajuce, ze sa pise rok 2010 o chvilu a takym bludom sa veri....Ale to by ste museli zazit - tie fanaticke oci, a keby ste skusili odporovat - no co budem pisat...
gabvar - ja som bola tehotna na pohrebe mojej babky - nesla som k truhle. Ja osobne som sa na to necitila a kazdy normalny to pochopi.

lucinkaboz
10. júl 2020

Ako si moze niekto komplikovat zivot poverami a verit im