Pracujúce maminky. Ako riešite bábätká?

tinni
29. aug 2007

Dúfam, že sa tu také najdu... Chcem sa spytat, ako riesite svoje babenka, ked potrebujete pracovat? 😕

tinni
autor
31. aug 2007

betti, dik, strazila mi ju sesternica a moja sestra 🙂

no s pracou je to fajn, ked si ju robis vtedy, ked chces, ale skola je horsia...
aj ja si chcem zacat robit skolu 😝

bettina
1. sep 2007

fajn tinni, riešenie sa vždy nájde 🙂 určite boli v pohodku 😉

gedren
1. sep 2007

Ahoj,

ja nastesti muzu delat drtivou vetsinu prace z domu a Helenka je zlata, takze jsem trochu pracovala (= nutne veci) v podstate celou dobu i behem materske jen s prerusenim na par dni v porodnici 🙂, poradne jsem zacla neco delat po skonceni materske, tedy asi v tech peti mesicich. Datlim do pocitace bud kdyz se Helca koji/spi u me na kline, nebo kdyz si smejdi kolem 🙂 Ona je takova celkem bezudrzbova 🙂

Kdyz musim jit na pracoviste (porady nebo s nekym neco probrat osobne, co nejde mailem), tak ji beru normalne s sebou, ona je uzasna, takze se to da v pohode. Navic manzel dela tamtez, takze vzdycky ji obstaravame zaroven oba, kdyz ji mame s sebou, nebo treba nejaky papirovani mi vyridi sam, abych nemusela nikam chodit, tak je to fajn. U nas snad skoro zadna zenska nesla na rodicovskou, vzdycky hned po materske zacly pracovat z domu a pak postupne jim tak jeden, dva dny v tydnu nekdo dite hlidal a ony sly do prace. Ja zatim hlidat nedavam, protoze pracuju spis samostatne (= ne v tymu, pripadne se ten tym zvladne zkoordinovat i po mailu), takze do prace nutne chodit nemusim, ale mozna ji casem taky nekomu na ten jeden den v tydnu vrazim (bud sousedce/babicce, nebo bych se domluvila s nejakou kamoskou taky s ditetem na reciprocni sluzbe 🙂), ono ji to taky prospeje uz byt v jinem prostredi. Ale to ma jeste cas, nejdriv v roce, spis az tak v roce a pul nebo ve dvou.

tinni
autor
1. sep 2007

gerden, my tiez robime s priatelom na rovnakom projekte, lenze ked sme na natacani, tak tam malicku nemozme zobrat so sebou ☹ ale vacsinu prace tiez vybavujem mailom alebo telefonom z domu, to je v pohode 🙂

wladka
1. sep 2007

pridavam sa aj ja 😉 .. zatial iba na 3hod v jeden den, v tyzdni.. vediem kurz posunkovej reci na vysokej, zacala som ,ked mala emi 7mes, pokracovat budem zas, ked zacne semester, sa tesim, troska medzi kolektiv.. 😀 .. a momentalne pracujem na rigorozke, a to vtedy, ked emi spinka, maily..

co sa tyka opatrovania, tak je s malinkou moja mami, manzel alebo moja segra.. pri najhorsom svokra,ale ta je total zanedprazdnena..

babulka
2. sep 2007

Ahojte pracujuce maminky, ja som nastupila do prace hned po materskej + usetrenej dovolenke, teda ked mal Matik 6 mesiacov ☹ Nastastie mam super zamestnavatela, nadriadeni mi umoznili pracovat na ciastocny uvazok (najprv 20, potom 25 hodin tyzdenne) s vlastnym rozvrhnutym casom prace v tyzdni. Moj manzel chodi totiz na smeny, teda je dva dni cele doma, to som si mohla odrobit po 8 hodin, plus ked chodil do prace poobede, odrobila som si pol dna. a takto, vzdy, kedy mi to vyhovovalo, len som musela tych 20 hodin tyzdenne odrobit. Tak bol Matik vzdy bude len so mnou, alebo s manzelom.
Do prace som isla vylucne z financynch dovodov, mame hypoteku, dost vysoku, a to by sme z rodicovskeho + manzelovho platu nezvladli platit. tak mi aspon polovicny prijem pomohol.
Teraz uz Matik pojde do jasliciek, mame ich hned pri dome, kedze od oktobra uz musim zarezavat naplno, roboty je viac nez dost. Trochu sa toho prechodu bojim, hlavne chorob, ale tym si musi prejst asi kazdy.

sunny6
2. sep 2007

ahojte maminy,
ja som tiez zacala pracovat ked mal maly asi 6 mes., samozrejme z financnych dovodov,vtedy s nim ostal doma ocko,lebo on robil nocne a ja len part time 16 hod.tyzdenne.
Potom ocko zacal pracovat cez den,a ja som zmenila robotu a nabrala trochu vic hodin 24 tyzdennea maleho sme dali do skolky ,to bolo od aprila ceze mal 1,5 roka.Som rada ze sme sa tak rozhodli,lebo maly skolku zboznuje,uci sa tam nove veci,uci sa delit z hrackami,a uci sa nove slova,atd...a je to dobre aj pre mna,ist do roboty byt v kontakte z dospelymi a mat vlastne korunky na ucte 😵

tinni
autor
2. sep 2007

sunny, ja sa bojim dat malicku do jasli... okrem toho ja to potrebujem vzdy len na 5 dni za mesiac, lebo ostatne dni robim z domu...

bellasandra
2. sep 2007

Ahojte, tak ja tiez robím uz mesiac a pol.
Malá to zvlada v pohode, je s babkou, alebo s prababkou.
Najprv som robila na 2 smeny ale teraz od pondelka zacinam uz normalne robit, tak sa teším, že bude mat Emka klud, rovnaký rytmus.
😉

tinni
autor
2. sep 2007

bella, tak teraz si mi vyriesila velky problem-zavolam aj ja prababicku 🙂 😉

pipi1211
2. sep 2007

caute babule ja by som tiez chcela zacat pracovat ked mala bude mat tak pol rocika no chcem len taku pracicku aby som s malou mohla byt pekne doma a popri tom si niako privyrobit len neviem ako.... 😒

tinni
autor
2. sep 2007

pipi, mozno by som vedela vybavit, my potrebujeme maskerku, ale to by si tam musela byt cely den...

pipi1211
2. sep 2007

no ved to je nafigu.... ja sa urcite nemozem od malej teraz pohnut 😒 chuderka by sa zblaznila ☹

tinni
autor
2. sep 2007

☹ skoda...

pipi1211
2. sep 2007

inak by som hned sla!!!!!!! 😒

tinni
autor
2. sep 2007

no, mozno za par mesiacov 😉 uvidis ako na tom bude malicka 🙂

kikaz
2. sep 2007

Ja budem musieť tiež asi po polroku začať pracovať. Keď som malú čakala tak som sa dušovala že nastúpim čo najskor. A teraz si to ešte neviem predstaviť a bude mi to určite ľúto že s ňou nebudem stále. Čo keď neuvidím prvý krok ☹ ?

flow111
3. sep 2007

ahojte ja mam v plane tiez nastupit do prace cim skor, samozrejme pre peniaze... 🙄 je to dost ked clovek nemoze byt s detmi doma a sledovat ich ako rastu... no co uz 😉

tinni
autor
3. sep 2007

flow, no ja som chcela robit preto, lebo ma uz nebavilo byt stale len doma ☹ ja som typ, ktory musi stale nieco robit... malicku milujem, ale ze by som mala byt stale len s nou, tak to na mna naozaj nie je... ☹
a teraz ma tu vsetky maminy urcite odsudia 😝

tweety22
3. sep 2007

tinni a preco by ta mali odsudzovat? ja si myslim, ze natom absolutne nie je nic zle, ved byt pri babatku 24hod. denne tiez nie je len take easy a zena potrebuje vypnut, niektorej staci pracovat part time, niektore sa vratia na full time... ja som zase opacny typ, ja a moj manzel si myslime, ze zena by pracovat nemala a mala by byt doma s detmi, preto ja sa nechystam do prace vobec, ale clovek nikdy nevie 🙂 stretla som sa s vela mamickami, ktore toto uplne odsudzuju a nechapu to, ale ved kazdy xce pre svoje dieta len to najlepsie a to najlepsie pre nho je jeho matka, ktora bude v jeho blizkosti kym sa bude dat

kristi
3. sep 2007

ja jsem si furt rikala, jak zustanu doma uz naporad, ale nebavi me to, no....jako az se snad prestehujeme zpatky do Prahy, tak si najdu nejakou brigadu aspon....

tweety22
3. sep 2007

kristi ja som si tiez myslela, ze ma to nebude bavit a dokonca mam zamestnavatelom umoznene pracovat aj na part time ale ja si to neviem ani len predstavit, ja mam problem nechat maleho aj u mojej mamci, ktora sa o nho stara uplne genialne... jednoducho mna to total bavi a preto xceme mat vela vela deti, lebo je to asi jediny zmysel zivota 🙂

kristi
3. sep 2007

ja nerikam, ze me nebavi Mia, to je jasny, ze bavi...ale ja to myslim tak, ze me nebavi sedet jen doma a nic nedelat...tedka apon pres PC pomaham manzelovi, ale to neni ono, bych potrebovala taky nekdy sama dychat, mela bych praci spis jako odpocinek, vis? Zeny jako jsi ty obdivuji, ja vim, ze bych to nevydzela...navic, kdyz nemam ani babicku ani manzel moc nepohlida...

tweety22
3. sep 2007

kristi, my sme total na vsetko sami, v BA nemame absolutne nikoho a aj napriek tomu sa obcas pristihnem ked sa doma aj ja nudim, ale 2 x do tyzdna doucujem nemcinu takze zase az tak bez prace nie som 🙂 a maly ma zamestnava az az 🙂

kristi
3. sep 2007

no vidis, aspon neco mas..... 🙂

katka432
3. sep 2007

Ahojte mamicky,aj ja by som sa chcela pridat v co najkradsom case k am pracujucim,lebo doma je to na zblaznenie a peniazky iez treba 😒

tinni
autor
3. sep 2007

tweety, niektori ludia odsudzuju zeny, ktore pracuju a maju male babatko 😒 preto si myslim, ze sa tu par takych najde...

gedren
3. sep 2007

No ja velebim, ze mam praci jakou mam (tedy kompletne delatelnou na dalku), protoze predstava, ze jedinou moji zivotni naplni je reseni zoubku a kakani, je pro me fakt desiva, na druhou stranu si ani neumim predstavit Helenku nekomu dat a nebyt s ni (kojim, styskalo by se mi...).

Takze to mam v podstate idealni - jsem s malou, ale hlavu mam plnou jinejch veci 🙂. Penize nejsou hlavni duvod (i kdyz se samozrejme hodi), hlavne me moje prace hrozne bavi 🙂

Takze tinni minimalne ja Te 100% podporim 🙂

peige
3. sep 2007

Já si myslím, že je řada mamin, které jsou schopné být řadu let s dětmi a plně je to naplňuje. Ale je taky řada mamin, které by z toho za chvíli "zblbly". Já jsem začala pracovat, když malé byl rok a jsem za to moc vděčna, byla to práce mimo obor..., takže jsem se naučila spoustu nových věcí atd. a je pravda, že já musím furt něco dělat a ne být jenom s dítětem.

Spokojená mamča, spokojené mimčo 😉

adamko05
4. sep 2007

ahojte "pracantky"...
... no som rada, že nie som sama, čo má sem-tam výčitky (ako napr. dnes, keď Adamko plakal, lebo nechcel zostať v škôlke - včera v poho a dnes "koncert")... ja som nastúpila do práce pred rokom cca... malý ma rok a 5 mesiacov... išla som iba kvôli peniazom, vôbec som nemala pocit, že sa doma nudím a že ma nebodaj to, že som iba s malým, nenaplna a niečo mi chýba... nechýbalo mi vôbec nič, IBA PENIAZE... no a tak som išla... Adamko bol vlastne do včera u babky - mojej svokry... dlho mi trvalo, kým sa sa zžila s tým, že nie som s ním doma... ale prežila som to... no a teraz sa asi budem dlho zžívať s tým, že chodí do škôlky a nemôžem mu každé ráno zavolať, ako som volal, keď bol u babky...