Pracujúce maminky. Ako riešite bábätká?

tinni
29. aug 2007

Dúfam, že sa tu také najdu... Chcem sa spytat, ako riesite svoje babenka, ked potrebujete pracovat? 😕

johanda
4. sep 2007

Holky, tak asi po půl roce klidu se k vám taky přidávám, dneska jsem byla v práci a po novém roce asi naběhnu. Celé těhotenství a 2 měsíce po porodu jsem dřela na jednom projektu, mateřská nemateřská, i v porodnici jsem překládala, doktoři nechápali 😀 . Pravda, dodnes jsem se ještě z toho fofru pořádně nevzpamatovala a nikomu to nedoporučuju.
Pokud ale budu moct víceméně sedět doma a organizovat si čas podle sebe, na jaře do toho zase půjdu. 😉

sarkabrezen
4. sep 2007

ahojky, taky jsem dostala nabídku zase trochu pracovat, naštěstí mi stačí k tomu počítač, takže můžu i doma a řešila bych to asi po poledni nebo večer když bude malá spát, ale stejně rozmýšlím, jestli ano nebo ne, jsem pořád tak příííííšerně nevyspaná... na druhou stranu, už teď si připadám, že jsem už úplně mimo, co teprv za pár měsíců neřkuli let...

adamko05
4. sep 2007

... sarkabrezen
... ak je to práca doma, tak to sa dá, ak nemusíš nikam pravidelne, denne, ako ja... to by som možno aj ja brala, dieťa spí a ty si môžeš robiť (to moje dva a pol ročné si aj teraz potiahne dve a pol hodiny v kuse... teda doteraz, v škôke sa mu zatiaľ veľmi spať nechce, dnes bol náš druhý deň)... ale mne ti bolo ľúto, že ráno odídem okolo šiestej a prídem najskôr okolo pol štvrtej... až do plaču chvíľami.. ale snažíme sa to malému vynahradiť sem-tam aspon nejaký výletom, peknou hračkou, či aj denne nejako dobrotou, ktorú kúpim cestou z práce, ked teda náhodou nezabudnem, alebo nestihnem 😒

sarkabrezen
4. sep 2007

adamko - to věřím, takhle jak píšeš to musí být hrozně těžké, ale aspoň, že už máš malého ve školce, to je super, tam se mu bude určitě brzo líbit a bude to pro vás všechny snazší...

adamko05
4. sep 2007

... ja pracujem už rok, doteraz bol u babky.. ale potrebuje detičky, lebo je potom "veľmi dospelácky vymudrovaný"... dnes to bolo ťažké, veľmi plakal, včera vôbec, sľúbil, že zajtra už nebude.... uvidíme, mám ešte dovolenku, tak som mu plne k dispozícii aspon od 15-tej, hned po škôlke... díky za podporu 🙂

sarkabrezen
4. sep 2007

... ano, četla jsem, že už pracuješ déle, ale teď už jste z nejhoršího venku, když už je ve školce a určitě bude líp, hned co si tam zvykne. držím palečky! 🙂

adamko05
5. sep 2007

sarkabrezen
.. no moja, slabo si držala paleceky ☹ , dnes sme palakali už doma, že nejdeme do škôlky... potom som ho nejako ukecala, tak šiel bez plaču, ale tam akonálhe som ho prezula a mál ísť medzi detí... tak réééééév, že ešte mám szly v očiach aj ja... mám pociť, že čím ďalej je to horšie, nie lepšie, teda na tú smolu to nie je iba pocit, ale JE TO TAK...
...ešteže musím dnes do mesta vybavovať, lebo inak by som asi dnes zblbla, ešte aj to HNUSNE počasie... tak páá

tinni
autor
13. sep 2007

haloooo, co vsetky pracujete??? 😀
Ja si idem dat konecne zmrzlinku a sadnut si vklude, cely den som pracovala az doteraz... 😝

tilly
13. sep 2007

tak ja som dnes dosť pracovala, zas som lietala po BA ako šarkan a to som si hovorila, že budem robiť trošku kľudnejšie, ale rozbiehame dve väčšie akcie + robím jednu takú menšiu, ale aspoň som si konečne užila svoje autíčko (od mikuláša som na ňom najazdila 2000km, no hanba, používam väčšinou mužove)...

inak ako riešite deti, ak idete do práce len na pár hodín?

ja mám pocit, že domi to má strašne rozhádzané, dva dni v týždni s tatinom, jeden so mnou a dva s mojou mamou, ale to tak rozhádzane, niekedy doobeda, niekedy poo, no ja neviem, ale myslím, že to nie je dobré

tinni
autor
13. sep 2007

tilly 😀 ja vacsinu robim z domu, takze nemam problem, ale ked potrebujem, tak dam malu k mamine, avokrovcom, alebo mojej babine...
a co ty robis? 😉

gedren
13. sep 2007

tinni, ja zrovna ted fakt pracuju, ale uz jsem to dodelala 🙂 Jesteze to dite je takovej andel, si tu smejdi, vytahuje hracky z krabice a ja o ni vubec nevim...

tiki
14. sep 2007

Jé, holky, já když pracuju, tak teda buď doma, to je OK, nebo venku (včera na Šumavě, o víkendu taky na Šumavě, nedávno na Třeboňsku a Českomoravské vysočině, tak beru dítko s sebou. Pěkně do šátku, takže mě z toho bolej záda, ale aspoň se malá učí od mala 😉
Jinak od začátku října jdu na půl dne v týdnu učit, tak bude hlídat babička, ta už se na to děsně těší. Tak jen doufám, že do té doby budeme už pořádně jíst...

johanda
15. sep 2007

Tiki, taky už mu volali, jestli si nechci zapřednášet 😉 . Zatím odolávám, odrovnala jsem se v zimě na jednom projektu 😕 a přiznám se, že nemám chuť.

gedren
15. sep 2007

Me nastesti nikdo do vyuky nenuti, i kdyz nevim, jaky se mnou budou mit po obhajobe umysly ;), zatim doufam, ze dokud publikuju, tak si budu moct porad delat vicemene co chci 🙂

johanda
16. sep 2007

Jo, Gedren, tak to ti závidím. Já doufám, že mě možná přestanou otravovat až s tím phD. Teda ne, že bych nerada učila něco, co opravdu dělám, ale kolikrát mi dali i takový ten předmět "do počtu", který si děcka berou kvůli kreditům a jinak o něj nejeví zájem ☹

petrunka_01
16. sep 2007

🙂

moni1412
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina16
12. máj 2008

tinni

mam kamaratku ktora svojej dcere nedoverovala ze zvladne opatrovatelku alebo respektive jaslicky a by si neverila ako jej to prospelo.Kamoska isla do prace a s vecne vyadujucej pozornost malej potvorky sa stala prisposobive dievcatko.Kamoska je spokojna nevie si vynachvalit a dokonca ona mala vacsi problem ako jej dievcatko.... ale je to samozrejme na kazdej maminke.Ja som zacala pracovat ked mal syn 10 a pol mesiaca a teraz ma 1 a pol roka a nemame ani sme nemali ziadny problem.Nechavam ho u mojho ocina ktory je nenahraditelny partak a nesmierne starostlivy dedulko....

zuzu21
28. okt 2008

ahojte maminy.som 21 rocna mamina s 15mesacnym syncekom.ak si neviete rady kde nechat vase deticky tak ja vam ich opatrim.uz od 19 strazievam deti.ak by ste mali zaujem kontaktujte ma na tel.c.0908 548 680

keisi08051
5. jan 2009

ahojte nájde sa niejaká mamička, ktorá by vedela o niejakej práci na doma?

tinika
10. jan 2009

Ahojte, ja síce este bábo nemám, ale určite budem aj počas materskej pracovať. Mám to ľahšie, pretože mám živnosť a mám už teraz klientov, tak nič nemusím hľadať. Klienti sa pomaly zbierajú tak nejako bude. Ja si len zatiaľ neviem predstaviť, či to budem stíhať. Lebo sa chcem naplno venovať babu a kedže male deti v noci občas vystrajaju a ja tak rada spim, či to utiahnem a nebude zo mna troska 😀

zrzka89421
12. aug 2009

ahoj holky mozete mi prosim poradit nejaku pracu na doma pocas materskej ak viete o niecom

babacik
5. nov 2009

ahojte zenicky.ponukam vam velmi zaujimavu pracu,je to predaj za katalog sa plati len 2eura .a nemusite len predavat vyzijete aj z registacie novych clenov 😉 viac informacii na emeile janajurisova@zoznam.sk

danu
21. jan 2010

nela30 • 1d • Dnes o 21:08
ahojte, otvaram tuto temu, neviem ci tu taka uz je. mam skoro 9 mesacnu dcerku a od februara nastupujem do prace, ale len na ciastocny uvazok. na jednej strane sa aj tesim, ze si nachvilu "oddychnem" od dcerky, na strane druhej su vycitky svedomia ci som spravila dobre....ale ked ta praca ma fakt bavi....zdiela niekto podobne pocity?

tymothy
21. jan 2010

Danu, já nastoupila do práce tenhle měsíc - dvakrát týdně na 2,5 hodiny. Od května se střídáme s mužem na mateřské a nastupuju do práce na celý úvazek. Tyhle pocity, co máš, jsou asi úplně normální a zažívá je každá maminka.

nela30
23. jan 2010

tak som rada ze nie som sama s tymito pocitmi, inak ja budem pracovat 2x tyzdenne doobeda, jeden den bude s malou mamina a druhy den manzel, takze si myslim ze to nie je zasa tak vela

gabika_83
17. feb 2010

Ja budem musiet tiez zanedlho nastupit do prace, maly bude mat vtedy len 4,5 mesiaca a uz teraz sa bojim ako to bude. Bohuzial materska tu v Irsku je len pol roka ( ja som si mesiac a pol vycerpala uz pred porodom) a keby som nesla naspat do roboty, tak z jedneho platu sa tu zit neda. Navyse tu nemame babicky, ani ziadne pribuzenstvo, kt. by mohlo maleho opatrit. Partner robi na smeny, raz rano, raz vecer, inokedy double sichtu, bude to zaujimave sklbit s mojou pracou a starostlivostou o krpca ☹ Neviem si to ani predstavit....

jalao
18. feb 2010

Gabi, tak to mate tvrde s tou polrocnou materskou, ale tu je to v podstate tiez tak, potom beries uz len prispevok, ale ak ma clovek stratit dobru robotu, clovek to vidi inak a treba to zvazit. Ale kam da clovek 5-mesacne dietatko, to je zlozitejsie...mozno si nakoniec aj vy najdete au-pairku 🙂

Drzim palce, Gabi. 😉 😉

tehula
18. feb 2010

Ahojte zienky. Ja som nastupila do prace na plny uvazok, ked mala dcerka 6,5mesiaca. O malu sa mi stara svokra. Mame velmi dobry vztah a uzasne to s malou vie. Domov chodim cez obed kojit, a podobne vycitky som mala aj ja, takze nic noveho 😉
Je to teraz narocne, lebo pracovnu napln mam novu a tak sa zaucam a casto robim aj do siedmej vecer. Ale verim, ze sa to zlepsi casom a budem chodit skor.
pokial by ale nebola sanca, ze by mi malu niekto z rodiny opatroval, do prace by som nesla, ja som ju do jasli este nechcela dat, alebo cudzej osobe

nelinka79
18. feb 2010

ahojte
tak sa k vam pridavam. ja som musela ist do prace od januara v podstate dcerka mala 14 mesiacov. Manzel prisiel o pracu tak sa inak neda. nasli sme ale super tetu lebo u nas jaslicky niesu. mala si na nu zvykala uz po trochu od novembra. a pocity mozem povedat ze hrozne lebo som sa dva roky starala o deti a viem aj tu reakciu deti ako to beru. pracujem vždy do 17tej takze aspon chvilku sa snazim byt vecer s malou ale to sa zvyknu este dotrepat svokrovci takze cez týžden som "zla"mama a všetko dobieham cez vikend ☹