Pracujúce maminky. Ako riešite bábätká?

tinni
29. aug 2007

Dúfam, že sa tu také najdu... Chcem sa spytat, ako riesite svoje babenka, ked potrebujete pracovat? 😕

maaja
29. aug 2007

tinni, a uz sa chystas do prace ??? ja by som chcela ist ked bude mat Marek rok a pol, teda buduci september ... a dala by som ho do jasliciek ... a aj to len na tri dni v tyzdni ...

tinni
autor
29. aug 2007

ja uz robim... ale malu do jasliciek urcite nechcem dat 😒 ona by to nezvladla ☹

maaja
29. aug 2007

no nad tym som nerozmyslala, ze ci by to zvladol alebo nie .... skusim .... mozno - mam este rok caszu 😀

musko
29. aug 2007

Ahojte!
No, my máme "náhradnú babičku" a super susedov. Takže pondelky náhradná babička a v piatky podľa situácie. A Petrík si krásne zvykol. Prvé razy boli ťažké, ale tety sú super. pomohlo mu aj chodenie do kolektívu - do MC. 😉

biccy
29. aug 2007

Ja sa chystam do prace v januari,ked bude mat Zoinka rok a tri mesiace.Bude s mojou mamou,ktorej plne dôverujem.Lebo teraz byvame u nasich,takze Zoinka je s babkou kazdy den.Tiez sa bojim,ze mi bude za malou smutno,ale budem to musiet nejako zvladnut. 😅 🙂

jaja25
29. aug 2007

Ja som zacala pracovat ked mal mladsi 14 mesiacov. Dala som ich spolu do sukromnych jasiel.Matusko- starsi to zo zaciatku zvladal horsie ako Filipko. Ale teraz je to uz super, az na to, ze od pondelka ide Matusko do skolky. Tak opat zmena kolektivu, uciteliek. 😅 😅

samuelko
29. aug 2007

Takže moj synček milovaný mal prednedávnom 10m a ja som do práce nastúpila tento týžden pondelok.So Saminkom bude náš ocinko a ked nebude moct on tak moja svokra.Zatial to funguje,bez malého je ťažko,ale musíme niečo vydržat,aby sme sa mali lepšie,robím to hlavne pre malého. 🙂

maca793
29. aug 2007

ahoj
keď mala Karolínka 4 mesiace som začala pracovať po víkendoch. pracujem až doteraz, síce mám ľahkú situáciu, kde dám deti, sú u rodičov, ale už teraz si neviem predstaviť, keď pôjdem do roboty, kto s nimi bude. som sama a dovoliť si pracovať na 2 smeny nemôžem. teraz som si našla ďaľšiu robotu cez víkend. takže mám 2roboty. niekedy idú deti so mňou, alebo ich dám ku kamarátke na 2 hodiny. roznášam letáky a po finančnej stránke sa to oplatí. zarobím skoro 1 celú materskú.

sue
29. aug 2007

Ahojte, ja pracovať budem a tiež pomerne skoro pravdepodobne, aj keď som sa dušovala, že nebudem, ale našťastie už som dohodnutá, že budem pracovať čo sa bude dať z domu a čo sa nebude dať, bude drobulinko so mnou... na zvyšných pár momentov (porady a tak) budem mať babičku a sesternicu... 😔

bettina
29. aug 2007

ahojte. aj ja pracujem od pól roka najmenšej. okrem toho aj študujem. a zatiaľ je s malou moja mamka, ktorá robí na smeny. mám možnosť si prácu zadeliť podľa mojich možností. od pondelka staršia dcérka ide do škôlky. dúfam bude v pohode.
takže posledný rok školy hádam zvládneme, a už to bude len jednoduchšie 😉

maca793
29. aug 2007

ja som vždy bola toho názoru, že pri deťoch sa má zostať čo najdlhšie. ale v tejto dobe to neplatí. dobrá je každá korunka. keby som mala robotu istú, išla by som hneď. ale nemám a po MD mať nebudem. budem si ju musieť hľadať a neviem, kde ma s 3 deťmi zoberú. 😢

bettina
29. aug 2007

áno, je fajn byť doma s deťmi, ale pokiaľ to prospeje aj po psychickej stránke celej rodine mamku trošku vyvetrať,tak je to len na osoh 😉

tinni
autor
29. aug 2007

no ja robim celu robotu doma, len castingy a natacacie dni musim byt v studiu, co je 12 hodin denne... takychto dni je sedem v mesiaci... mala to vydrzala zatial vzdy v pohode, bola s nasimi, alebo priatelovymi rodicmi... lenze teraz mam problem, lebo v piatok nemozu ani jedni prist k malickej a ja neviem co s nou... zobrat na plac ju nemozem a ona s nikym cudzim este nebola...

tinni
autor
29. aug 2007

betti, presne takto to beriem- ja proste bez roboty nevydrzim 😖 len byt doma s malickou...

ela.masa
29. aug 2007

ahoj bettina no klobuk dolu ja pracujem po veceroch a chystam sa studovat tak uvidim ako to zvladne muz 😀 😀 myslim ze to vela zalezi od partnera ako spolupracuje

martinadt
29. aug 2007

tinni a nemáš nejakú dobrú kamarátku, ktorej by si s úplnou dôverou mohla malú zveriť?

bettina
29. aug 2007

tinni je to ťažké, ale také situácie ešte môžu sa vyskytnúť aj viac krát. ja by som nejakú dobrú kamošku poprosila o službičku, a pár krát sa stretnúť, nech si na seba zvyknú. alebo ak nemáš takú kamošku, tak si z blavy a tam skôr nájdeš aj opatrovateľku. aj keď niekto môže mať z toho zlý pocit, ale riešiť to musíš 😕

tinni
autor
29. aug 2007

no ja som kamosku poprosila, ktora sa bola s nami velakrat kupat a malicka ju dobre pozna, lenze akurat je chora... no a opatrovatelke ju nechcem dat, lebo ked malicka nie je s tym, koho pozna, tak place ☹

martinadt
29. aug 2007

no opatrovateľke by som ani ja malú nezverila 😒

bettina
29. aug 2007

to je jasné, ale keďže prácu asi nemôžeš odložiť podľa tvojich možností, tak musíš malú nejako zabezpečiť. a myslím si, že len tak, ak si nájdeš niekoho, kto Ti bude vždy k dsipozícii, keď to budeš potrebovať.

bettina
29. aug 2007

to máš pravdu martinadt, opatrovateľka len tak na blint je riziko 😒 ale môže sa to riešiť aj niekým komu dôveruje, a možno mu tiež príde vhod nejakú korunku privyrobiť

tinni
autor
29. aug 2007

ja som rozmyslala nejaku kocku, co ma tiez male babatko...

bettina
29. aug 2007

však áno, keď niekoho takého poznáš. treba len porozmýšľať kto by bol najvhodnejší. nie je to ľahké niekomu zveriť svoje dieťatko

martinadt
29. aug 2007

bettina tak ako ja osobne by som opatrovateľku k malej nepustila a už vôbec by som nedokázala odísť z domu, keby malá bola s niekým cudzím

tinni a inú takú kamošku nemáš? len tú jednu pozná malá?

samuelko
29. aug 2007

jaj bettinka to máš úplnú pravdu.Aj ja som sa bála nechať malého aj so svokrou,ale viem,že tam je v bezpečí.Aj,keď maminka je predsa len maminka 🙂

bettina
29. aug 2007

určite samuelko. a hlavne my by sme veľa vecí riešili s deťmi inak ako ostatný. ale zase, celý život bude veľa ľudí ich ovplyvňovať, a najlepšie je, ke´d si mimo dieťatka, byť zamestnaný, a ani nemáš čas rozmýšľať čo sa práve doma deje. a aj tak je všetko v poriadku. a na telefóne sme vždy, ak by...

unka7
30. aug 2007

Ahoj Holky,

mám svojí vlastní firmu a do toho ještě dodělávám školu. Vanessku mi hlídá vždy někdo z rodiny, naštěstí si svůj čas řídím sama, takže většinu práce udělám, když Vanesska spí, takže ani nepozná, že jsem byla pryč. Ze začátku, jsem vždy řekla, že přijdu dýl a přišla jsem dřív, abych věděla, že je o Vanessku dobře postaráno. Ted je Vanessce 8. měsíců a vždy když jde na hlídání, tak se k rodičům nebo sestře moc těší a dává to najevo, takže vím, že je o ní dobře postaráno...

vilca
30. aug 2007

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem našla tohle téma. Naše EVička bude mít 18.9. rok a já od září nastupuju do práce. Budu učit u nás na ZŠ, takže budu každý den nejpozději v půl druhé doma. Hlídat mi ji bude moje mamka, takže jsem si jistá, že bude všechno v pohodě. Jen jsem trochu znejistěla, když mi pár kámošek řeklo, že je to moc brzy, že to není pro malou dobrý a tak... Přiznám se, že jsem si chvilku i vyčítala, že jsem špatná matka, když od ní odejdu tak brzy do práce. No ale po přečtení vašich příspěvků jsem klidná, takže díky 😉
Ještě jsem chtěla napsat, že cizí paní bych asi Evičku nesvěřila. Přece jen je to to nejdražší, co mám, tak bych se asi bála... 😕

tinni
autor
30. aug 2007

unka, ja si tiez v podstate organizujem pracu sama, no ale tyuch sedem dni musim byt prec cele dni... Beccusku davam tiez strazit len rodine, len obcas sa stane, ze prave nikto nemoze... inak malicka sa tiez tesi, ked je u nasich alebo u svokrovcov, este sa nestalo, ze by tam bola nespokojna... 🙂

bettina
31. aug 2007

ako tinni sa Ti podarilo vybaviť? držíme palce, aby malinká bola v pohodke 😉

aj ja si organizujem prácu sama, až na školu. prednášky si neurčím 😀