Prečo batoľa nechce chodiť von?

maria112
21. dec 2010

ahoj máme doma 2r.chlapčeka a vobec nechce chodit von.neviem ako to riešiť.skušali sme asi všetko ,no nič nezaberá.nechce sa obliecť a ísť von.vobec na nič ho tam nenalákam.čo máme s ním robyť?

mamutka
21. dec 2010

a nie je to len teraz v zime? nas to robi tiez. ale ist musime, tak bud sa nudi v kociku, alebo s tatomna rukach, a pod. Jehoto proste nebavi, ked sa musi taky naobliekany motat v tej zime a ani na hojdacky sa neda....

stvura
21. dec 2010

Tiez si myslim ze to je preto ze je mu zima a nemoze vela veci, ktore bezne robieva....nemam ten problem, moj by bol vonku stale 😀 , mi si vzdy stanovime ciel - ideme pozriet vlaciky, snehuliaka, ci su este cencule a pod. Ak mas iba jedno dietatko, tak sanky su super, moj sa na ne vzdy da nahovorit, len prilezitosti je malo kedze tatino nam robieva az do vecera.

ivett1
21. dec 2010

ahoj...teda, ani náš vyše dvojročný šuhajko sa nechce moc obliekať, zvádzame pri tom "tvrdý súboj"...hlavne teraz v zime, keď vyzerá ako cibuľka 🙂 (...keď tak rozmýšľam, ešte som nepočula, žeby sa deťúrence s radosťou a nadšením obliekali...)...no, ale, keď to už ako tak zvládneme, mám opačný problém-ako ho dostať dnu? 😅
...inak, keď ideme von, tak vždy s nejakou jeho obľúbenou hračkou...skús to...(v piatok som dokonca celú cestu vliekla to odrážadlo (bicyklík bez pedálov), lebo musel mať svoju "motorku" 😀

katka1981
21. dec 2010

nasa to iste odkedy ju treba poriadne obliekat

bianca
21. dec 2010

my ideme von s revom a domov ideme tiez s revom ako hrom.Najprv sa nechce obliekat a ist von a potom zasa ani pana domov a

ba80
21. dec 2010

ako pise bianca, u nas je to vacsinou tak isto...

bubelko
21. dec 2010

@maria112 ahoj. myslim, ze dovodov, preco nechce ist von, je viacero: 1. sa musi poriadne naobliekat, 2. sa mu v tom zimnom obleceni a topankach tazko chodi. 3. neda sa toho vonku vela robit, hlavne ak nie je sneh.
mne sa osvedcilo, tak ako pise stvure, najst nejaky ciel alebo dovod, preco ist von - pozriet to a to, ist na nakup. ak bol sneh - tak stavat snehuliaka, ci sankovanie. u nas ale tento stav stale pretrvava hoci uz je vacsi. inak ak nechce a nemusis ist nieco vybavit alebo nakupit, tak by som to nesilila a nechala ho doma sa hrat. 😉

babulina
21. dec 2010

u nas podobne, najprv ani za svet von a potom ani za svet domov, pre deti to je asi nuda sa len tak prechadzat, kedze na ihrisko sa neda ist, plus nasa sa boji sanok aj bobov tak jedina zabavka je robit snehuliakov, esteze sa mota tolko kamaratov po vonku, to je pre nas jedine lakadlo

jespera
23. dec 2010

ahojte,
super tato otazka..ja som myslela ze som iba ja jedina zufala na svete. Ja mam 13 mesacnu slecinku, ani kociar - ani sanky, jedna kombinza,, druha...fusak....vysledok 5 minut vonku, co mi ide dost na nervy..ja by som tak rada chodila von, kym nezacala zima, boli sme stale vonku...co pockat do jari.?

janka2732
25. dec 2010

moj maly tiež nerad sa oblieka to musime bojovat ked ideme von.....a dlhšie sa obliekame než sme vonku.......

babatko88
25. dec 2010

my máme 3ročného a presne to isté, ani za nič von, jednoducho zavelím, oblečiem a ide sa ! žiadne: Ideš von? proste ideme von! a musí, občas plače, ale má smolu a vonku je už všetko OK

erikaka
26. dec 2010

veľa drobčekov má problém s chodením vonku v zime. Vadí in to obliekanie. Ak sú takí naobliekaní zle sa im pohybuje.

zdenocka
26. dec 2010

Nas tiez nechce velmi chodit von v tomto pocasi. Ale ako je tu uz napisane je to pre to oblecenie a topanky. Ma kombinezu a chodi v nej ako kozmonaut, zle sa mu pohybuje 😝 . Ja som to vyriesila tak, ze ked je trosku teplejsie, tak mu dam hrube puncochy a zateplene mensestraky, v tom sa mu chodi lepsie a ani nenarieka, ze chce ist na ruky 😉 . Tiez ked je clapkavica, tak ideme radsej do mesta na prechadzku, ked je sneh, tak pratame sneh z pred domu, a pokym vystrieda vsetky lopaty a metly prejde vela casu, zabavi sa 🙂 . A ked je uz riadna zima, tak berem bud sanky, alebo kociar, on sa rad vozi, tak sa aspon prejdeme 🙂 .

melpomene
27. dec 2010

Jeeeej tak my nie sme sami? 😀 Maly ma 19 mesiacov a u nas je to hroza dostat sa von...obliekame sa aj pol hodinu...a je jedno ci ho zabavam hrackou alebo mu dam nieco oblubene do ruky aby nevnimal to ze ho obliekam...ked vidi vetrovku tak spusti taky rev ze az...a ked vyjdeme von spravi 3 kroky a uz chce ist na ruky lebo nerad chodi po snehu...niekedy sa mi ho podari zabavit tym ze robime stopy na snehu alebo si do snehu nieco kreslime, ale dlho pri tom nevydrzi...a sane z celej duse nenavidi...ked odchadzame z domu vzdy prizvukuje ze sane nie...a ani v kociku nie...a mozem mu dat milion cielov vonku sme minimalne pretoze to tam teraz nejak nema rad...ked minule zbadal smykalku na ktorej stravil cele leto tak sa tam celou silou driapal a nechcel pochopit ze teraz to nejde lebo je na nej nakydaneho snehu az az...tak mi to obcas byva luto ked vidim ine maminy ako im deti sedkaju v saniach a vozia sa a vozia...ale zas verim tomu ze to prejde 😅

adka12
27. dec 2010

ja mám doma to isté, tiež dcéra aj výde von, ale potom nechce byť ani v kočíku, ani na sánkach, ani chodíť nechce len sa pýta na ruky... ale von ideme aj ked len na 20 minút aspon raz. A keď reve tak reve, ale čerstvý vzduch potrebuje, nemôže byť stále doma zatvorená.
My sme tento problém nemali, ale ako prišla zima, prišiel aj problém. Lebo nemôže ísť na piesok, na hojdačky, nemôže behaťriadne, ked je naobliekaná....
Takže treba len vydržať a von ísť aj na silu.
Pevné nervy 😖