S bábätkom na cestách. Je vhodné ísť vlakom?

kattum
18. sep 2006

Mile damy, rada si precitam vase nazory na to, ci cestovat s 9 mesacnym dietatom vlakom 6 hodin. Auto nemame a mame moznost ist na chalupu na Sumavu. Cestovali by sme s malym traja dospeli (ja, mnazel a svokra), takze by sa maly na rukach prestreidal. No ja som si nie ista, ci je vhodne s takym malym cestovat. Hlavne sa bojim, ze je velmi aktivny, stale lezie a stoji pri nabytku a skace v postielke a pocas tej cesty, to nebude mozne. Predpokladam, ze 2-3 hodky prespi, no neviem. Vcera mi vnukol tuto myslienku do hlavy a ja sa neviem rozhodnut.Svokra vravi, ze tak bezne cestovala s malymi detmi, no ja som ina. Prosim poradte, trufli by ste si, mate uz podobnu skusenost? Autosedacku berieme, na stanici na Sumave by nas uz cakalo auto smer chalupa.

czechzuzanaba
6. júl 2013

Ahojte, chystam se IC Bratislava - Kosice s dcerkou 1.5 roku. Uz jsem se docetla, ze je tam detsky vagon, zajimalo by me, kdyz detatko usne, je ho tam kde polozit? Nejaka lezadla nebo neco? Nebo jsou tam jen mista na sezeni? Diky za kazdou radu.

slavkicek
7. júl 2013

@czechzuzanaba vo vlaku ho mozes polozit len na sedadla ine miesto tam nie je.

marcah
7. júl 2013

@czechzuzanaba v detskom vagone iba sedadla, lezadla su iba v nocnych vlakoch.... miestenku by si mala dostat pre seba aj pre malu, takze si moze lahnut max na dve sedadla, alebo budete mat stastie a bude malo ludi a viac volnych miest, ale spoliehat sa na to neda....

czechzuzanaba
7. júl 2013

@slavkicek diky. No snad to nejak zvladnem. Zitra nas to ceka.

czechzuzanaba
7. júl 2013

@marcah diky, uz mam mistenku. Jeste premyslim ze ci by se nedal nekam dat kocak (golfky) rozlozit, ze by mi spala v tom. No sak uvidim podle situace.