Tipy na jednodňové výletíky - stredné Slovensko

iwuskaaa
23. feb 2009

Ahojte,
nemáte tipy na nejaké zaujímavé jednodňové výlety v rámci stredného Slovenska? 🙂 Pomaly sa blíži jar a nechcem presedieť víkendy doma, chceme sa realizovať a odreagovať 😀 .
Ďakujeme za každý tip...
Mňa napadli napr. ZOO Bojnice, Vlkolínec, Vyhne....no viac asi nič 😖

petrark
23. feb 2009

napr.tatralandia, Pribylina,Donovaly, Malino Brdo

tina_
23. feb 2009

Dobšinská ľadová jaskyňa

Ranč pod Ostrou skalou (pri ceste do Dobšinej smerom z Červ. Skaly) -dá sa tam voziť na koníkoch

vodná nádrž Dedinky- Mlynky (aspoň dúfam, že je to ešte stredné SK 😒)

danulik
23. feb 2009

iwus - mna este napadla ciernohorska zeleznica 😉

pepies
24. feb 2009

priklanam sa - Ciernohronska zeleznicka Hronec, par km od Brezna, super zazitok pre deti i dospelych, dalej napr.
Muzeum Kysuckej dediny Nova Bystrica -Vychylovka - skanzen taktiez z uzkokolajnou zeleznickou na Kysuciach
ja odporucam vsetky skanzeny, na strednom slovensku je ich dost ......

roasha
24. feb 2009

napr.Banska Štiavnica,tam je toho tiez plno na exkurzie po okoli,-stary zamok,novy zamok,banske muzeum,tajchy.
Krasna horka,Betliar,Domica,este jedna jaskyna tam je,teraz si nespomeniem,je to sice viac na vychod,ale tiez stoji za to

pepies
24. feb 2009

roasha Krasny horka, Betliar a Domica su na vychode, nie na strednom Slovensku 🙂

pepies
24. feb 2009

preklep Krasny horka 🙂

iwuskaaa
autor
24. feb 2009

Ďakujem za tipy 😉

roasha
4. mar 2009

pepies ja viem ze na vychode,ale nie az na tak dalekom/o tu 1,5h dalej nie je tak strasne/,ved som to aj napisala 😉

pepies
4. mar 2009

jasne, v pohode 🙂

jasumat
4. mar 2009

Bystrianska jaskyňa

roasha
5. mar 2009

aj Harmanecka jaskyna je pekna 🙂

roasha
5. mar 2009

chvália tiez Vlkolínec,Staré hory...

iwuskaaa
autor
5. mar 2009

Vlkolínec bude asi medzi prvými, čo navštívime 😵 ...
Boli ste niekto v Pribyline? Ako to tam vypadá? 🙂

roasha
5. mar 2009

aj na Pribilinu som pocula chvaly,je to tam vraj robene ako skanzen ludovej architekt.,skus hodit do google. 😉

pepies
5. mar 2009

myslim, ze vsetky skanzeny stoja za navstevu...........

najvacsi na Slovensku je v Martine, najkrajsi zevraj na Orave, mne sa velmi pacilo na Kysuciach, ako som uz pisala skanzen Muzeum kysuckej dediny vo Vychylovke s uzkokolajnou zeleznickou, z jazdy na vlaciku maju radost hlavne deti....
Vlkolinec je pekny, ale ak ides s dietatkom, treba mysliet nato, aby sa nenudilo........ Vlkolinec prejdes za polhodinu, je to vlastne ziva dedina (rezervacia ludovej archtektury nie skanzen) a v skanzene sa vzdy nieco deje (ochutnavky jedal, rozne slavnosti, predvadzanie ludovych remesiel a pod.). 🙂

iwuskaaa
autor
6. mar 2009

Ďakujem krásne kočky, dali ste mi mnoho skvelých tipov, určite návštívime pár z nich 😵 😉

juliam
25. mar 2009

ahojte. ja súhlasím s pepies - Vlkolínec zvládnete rýchlo a je to skôr teda pre dospelých, ale je tam krásne, takže tiež odporúčam. mne sa tiež veľmi páčilo v skanzene vo Vychylovke a v Zuberci. aj v Čiernom Balogu je perfektne - okrem železničky aj náučné chodníky...
mňa ešte napadol oravský zámok, keltský archeoskanzen Havránok pri Lipt.Mare, a tiež odporúčame ZOO v Zlíne v ČR - naše zoo sa môžu schovať... a nie je to ďaleko, ani drahé...

petrark
25. mar 2009

vysokohorská dedina magurka, salaš Krajinka cestou na Martin, hned za Ružomberkom (veľmi pekné pre deti, ovečky atd.), Liptovská Mara v lete-plavba lodou, penzion Gejdák-agroturistika, koníky, westernové mestečko pri LM, Likavský hrad

siouxsie
26. mar 2009

ahojte. ja pripájam ďalší vďačný tip pre detičky: múzeum Modrý Kameň, pri Veľkom Krtíši, Banskobystrický kraj. je to pekný hrad v tichom prostredí najmenšieho mesta na Slovensku, v rámci ktorého je umiestnená stála expozícia "Bábkarských kultúr a hračiek". máte tu možnosť vidieť divadelné bábky a marionety domáce (napr. tu nájdete aj MATELKA - ak si naňho ešte pamätáte), taktiež bábky zo sveta (tieto sú mimoriadne, ale mimoriadne krásne) a výstavu hračiek 20. storočia. tiež si budete môcť pozrieť luminiscenčné divadlo (bábky a kulisy sú vyrobené z fosforeskujúcej hmoty, ktoré po úplnom zatemnení miestnosti pri UV lampách fosforujú). pre decká sú ohromným lákadlom bábky v nadživotnej veľkosti, ale aj malé, historické divadielka. všetko tu hrá krásnymi farbami a je plné fantázie. minuloročná návšteva tejto expozície bola pre mňa úžasným zážitkom. POZOR! našla som info o konaní ďalšej expozície v Modrom Kameni v čase od 06.04.2009 do 31.09.2009 s názvom "Zo života škriatkov" je to iteraktívna výstava o svete a živote rozprávkových bytostí škriatkov, ktoré môže uzrieť každý, kto na ne verí. Počas výstavy sa vynára návštevníkom tajomný svet škriatkov a ich každodenné činnosti. Výstava je inšpirovaná knihou Vila Huygena.
Výstava dovezená z Bibiany – medzinárodného domu umenia pre deti. Námet a dramaturgia Pavel Uher, scenár Halka Marčeková. Pripájam link, kde si môžete pozrieť bližšie info a galériu: http://www.muzeum.sk/default.php?obj=muzeum&ix=...

andreako
27. mar 2009

na Liptove sa oplatí navštiviť penzion Villa Betula - stojí to za to - jedlo super, a veľa preliezok, hojdačiek.pieskovisko,,trampolínu, majú tam ovečky, kozičky, kone,veveričky, papagáje,nedaleko odtiaľ je tatralandia a Western city - Šikluv mlýn, Prosiecka a Kvačianska dolina ,drevený skanzen v Pribyline, len kúsok odtiaľ je Račkova dolina - chata Orešnica - tam sme sa tiež dobre napapali - tam majú jazierko s rybami, kone, Podbanské a Vysoké Tatry...

pepies
2. apr 2009

Villa Betula je super, ale tie ceny 🙂

andreako
3. apr 2009

no za kvalitu sa platí , no napriek tomu všetkým ,čo pôjdu okolo Villa Betula - odporúčam sa zastaviť, aspoň na kávu - tá je, myslím všade rovnako drahá a dáte mi za pravdu, že to stojí za to - ale povedz, pepies, nie je tam úžasne - okrem iného ten ústretový prístup personálu - tak s takým som sa fakt nikde na Slovensku nestretla!!!

zuzanockamt
3. apr 2009

turcianske teplice - rozpravkovy les a aquapark, hrad strecno, oravsky hrad, splav rieky oravy pltou, muzeum slovenskej dediny v martine, muzeum oravskej dediny v podbieli, oravice-aquapark, sutovsky vodopad pri obci sutovo (okres martin), harmanecka jaskyna, kastiel vo svätom antone a lesnicke muzeum v tomto kastieli a viac ma momentalne nenapada 😉

alami
14. apr 2009

http://www.kupele-lucky.sk/aquavital.php
vonkajšie bazény sú pre deti od 3 rokov, ale vnútorný je čistý, chodia tam plávať s babatkami, je tam všade teplo, voda teplá, čisté šatne aj s prebalovacími pultami. Boli sme včera s malým - má rok a pol a paráda 😵

a tipy na výlety:http://zaostri.sk/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=5&Itemid=28

roasha
16. apr 2009

nasla som novu mapu hradov a zamkov,staci kliknut,kde chcete... 😉 🙂
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www....

roasha
16. apr 2009

staci kliknut na lavej strane" mapy"