Tipy na výlet - Banská Bystrica a okolie

monca1109
31. mar 2017

Pekný den prajem, poradte mi prosím nejaký výlet v okolí Banskej Bystrice,Ban.Štiavnice a nedaleké okolie. Nejaké pekné miesto, može byť aj viac toho, zvyknutí sme za jeden den pobehať vela miest 🙂 Sme zo zapadneho SVK , čiže máme v pláne isť tentoraz max po stredne SVK. Rozmýšlali sme nad Počuvadlom a Sitnom,ale nebránime sa dalším tipom.

Tak šup, píšte 🙂

missdiva
31. mar 2017

@monca1109 zalezi co tam chcete robit. Donovaly ponukaju dost moznosti (je to moja volba c.1 v okoli BB).

monca1109
autor
31. mar 2017

@missdiva zdolavat nejaké hory momentalne nechceme...skor niečo ako tá vyhladna ktoru som spomenula. prípadne hrady,zrucaniny,zamky, jaskyne....niečo na tento štýl

bamb27
31. mar 2017

Harmanecka alebo Bystrianska jaskyna ...teda podla toho kedy, Harmanecka je este asi zatvorena, Spania dolina, Donovaly ..tam je toho viac, nejde o zdolavanie hor ...mozte sa vyviest lanovkou, lanova draha, bobova draha, ak potom dalej,, na Brezno ..Cierny Balog - povozit sa na parnom vlaciku

monca1109
autor
31. mar 2017

@bamb27 tie jaskyne su este zavrete,pozerali sme. tie donovaly a pod teraz nie. skusim si precitat ohladne toho vlaciku. dakujem

bamb27
31. mar 2017

@monca1109 Bystrianska je uz otvorena ,,pozeram prave,, a k nej je taky lepsi pristup, k Harmaneckej hodinu do kopca slapes

bamb27
31. mar 2017

@monca1109 ...aaa zeleznica este tiez asi nie,, to tiez az od 14.4. http://www.chz.sk/

monca1109
autor
31. mar 2017

@bamb27 hej? lebo ja som videla ze ešte cely april sú zavreté. takze asi ani zeleznica nič no :(

bamb27
31. mar 2017
0laracroft0
1. apr 2017

Hrad Šašov, Reviste, Pusty hrad, hradok Petusa, jaskyne v Sasovskom krase, Turovsky vodopád, trúbiaci kameň Suchan, hrad/kláštor Bzovík, turecké studne a veža v Krupine, artikularny kostolík a kaštiele v Hronseku, certova skala, usadlost Hrabiny, Spania Dolina, badinsky prales, hrad Dobrá Niva, prechádzka v Sliacskych kúpeľoch alebo okolo Motovej- priehrady, prehistorický hradok pri Trnavej hore (vidno bránu), opustená dedina Horné opatovce...

0laracroft0
1. apr 2017

Ešte pozri ciernediery.sk 🙂

caroline_
4. apr 2017

Určite odporúčam Španiu Dolinu, som tam skoro každý rok 🙂

0laracroft0
5. apr 2017

Ja ešte Šturc v Kremnici - treba ísť na ulicu s názvom Banská cesta, kde je aj múzeum a staré banícke budovy. Na konci ulice je niekoľko štôlní a pamätníkov a v Šturci ďalšie. Krásna príroda a zbytky snehu 🙂. A potom šup na Krahule prejsť sa na vyhliadkovú vežu nad Kremnicou.

lucass81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz