Tipy na výlety v Nízkych Tatrách v Jasnej?

jankanelka
6. aug 2011

Ahojte zienky,
15. 8. idem sama s dcerkou do Nizkych Tatier (od pondelka do piatku), chcem sa spytat na nejake tipy na vylety, kam by sme sa mohli ist pozriet. Neviem, ci sa moze uviest aj nazov hotela alebo nie (ak ano, doplnim). Upozornujem na to, ze ideme len my dve, k dispozicii ako dopravny prostriedok budeme mat akurat kocik 😀 😀 😀
Vopred vdaka za kazdy tip.

jajuuus
6. aug 2011

ahoj žienka 😉
no dobre by bolo, keby si napísala aspoň lokalitu, kde sa budete nachádzať, keďže budete mať ako približovadlo len kočík 😉

jajuuus
6. aug 2011

@jankanelka 😀 😀 😀 teraz čítam, že Jasná... 😀 prepáč 😀

jajuuus
6. aug 2011

@jankanelka ja som síce z Liptovského Mikuláša, ale Jasnú až tak nepoznám... hanbím sa za to... 😅 😀

tamirka
6. aug 2011

Ahoj zienka, takze ja nie som z LM ale... v jasnej krasne prechadzky v lesiku, okolo plesa, smer lm - jasna chodi casto primestska linka- takze dalej navsteva jaskyne slobody a ladovej jaskyne, dalej v pavcinej lehote je bobova draha ( no ale asi tvoja mala je na to mala) ale su tam aj trampoliny a to by sa jej pacilo.. a tatralandia (super miesto) .. dufam ze som trochu pomohla..

jajuuus
6. aug 2011

@tamirka jaskyne ma tiež napadli, ale to asi takú malú kočku baviť nebude 😅 pre deti je veru najlepšie na vyšalenie sa tatralandia, prípadne westernové mestečko (aj keď to už nie je to, čo bývalo 😖 )

jankanelka
autor
7. aug 2011

@tamirka vdaka za tip, idem to okuknut, tu Pavciu lehotu, len neviem ako daleko/ blizko je z hotela bus zastavka.

alami
14. aug 2011

@jankanelka prechádzka okolo Vrbického plesa - busom až hore na konečnú k hotelu Grand, od neho cho´d hore po asfaltke, potom je smerová tabuľa dopreva, a tam pri Mikulášskej chate je jazero. Dá sa obísť aj kočíkom a nie je veľké, plávajú na ňom kačky, posedíte na lavičke a môžete ísť späť. je aj skratka od hotela Grand presne oproti zastávke autobusu taká cestička (iná tam myslím nie je) smerom do lesíka a hne´d si pri jazere, ale je to tam samí koreň stromu.

A potom dole pri Dem. ľadovej jaskyni je Kamenná chata - reštika. - je to od hlavného veľkého parkoviska, kde určite stojí aj bus vpravo - smerom k jaskyni. Je tam vonku pri nej posedenie s trampolínou, vláčikom, šmýkačkou, pieskoviskom. Dáš si kávičku, kým sa ti malá vyhrá 🙂

estherka73
14. aug 2011

@jankanelka
My sme sa práve odtiaĺ vrátili 🙂. Jaskyne by som pre tvoju Nelku neodporúčala, my sme tam boli aj s našim najmenším Matejkom, ktorý má 25 mesiacov a teda vôbec ho to nezaujalo, pre detičky je to náročné a odporúčaný vek do jaskyne je min 4 roky. Radšej by som odporúčala Tatralandiu, prechádzky po okolí, príroda je tam fakt prekrásna 🙂 ..

pitik
17. aug 2011

Ahojte,
manzel sa chysta na buduci tyzden so starsimi detmi do Hotela Grand v Jasnej na 5 dni. Deti maju 4 a 6 rokov, budu mat k dispozicii auto, ake vylety by ste im odporucali? Mimo lanovky, manzel ma zavrate z vysok a ani si netrufa sam s 2 detmi nasadat na lanovku.

anesim
17. aug 2011

@pitik my sme boli tiež toto leto v jasnej, išli sme do jaskyne slobody, je tam ešte demänovská jaskyňa, do múzea liptovskej dediny v pribyline, v pavčinej lehote , čo je kúsok od jasnej je bobová dráha, malej sa tam páčilo, vybehli sme aj na štrbské pleso, dá sa ísť do tatralandie, bešeňovej 🙂
A určite v hoteli je bazén, tak sa vyšantia aj tam

pitik
18. aug 2011

@anesim a ta bobova draha je vhodna uz aj pre mensie deti? vy ste isli s malou, alebo isla sama? Zmestili by sa tam aj traja, syn ma 4 a dcera 6 rokov. A tu jaskynu zvladaju aj deti, nie je to prisli dlhe? Ako tam treba deti obliect? Musim ist vsetko nachystat a vysvetlit 🙂

anesim
18. aug 2011

@pitik Traja sa do bobu určite nedajú, ale môže ísť prvý muž s malým, do druhého bobu malá a muž pôjde tak rýchlo ako bude chcieť a môže brzdiť tie druhé boby. je na ňom ako pôjdu rýchlo.Prvú jazdu išla so mnou adruhú už išla sama, ale ja som bola v boboch pred ňou a ona si aj sama brzdia. Jaskyňu v pohode zvládnu, moja mala akurát teraz sedem a zvládla ju v pohode a boli tam aj mladšie detičky. my sme išli do Jaskyne slobody - v nej je okolo 6-7 stupňov, Demänovská je chladnejšia, prehliadka trvala asi hodinu, malá mala len tričko s dlhým rukávom a tenkú vetrovku a ne hlave tenšiu čiapku, ale to bola jediná z tých detí, ostatní nemali nič. Najhoršie na tom bolo dostať sa do jaskyne, išlo sa dosť do kopca nejakých 10-15 minút, ale jaskyňu malá zvládla úplne bez problémov 🙂

anesim
18. aug 2011

@pitik a ako sa ide do autocampingu v demänovej, tak je tam šmyklavka aj hojdačka, aspoň na chvíľu sa zabavia, lebo hore v jasnej som už nič nevidela. Ešte ako je lanovka na Záhradkách tak tam bol nafukovací hrad a nejaké hojda 🙂 čky

pitik
18. aug 2011

@anesim dakujem 🙂

kukujka
18. aug 2011

nebol z vas nahodou niekto ubytovany v chate lanovka?

jankanelka
autor
20. aug 2011

@pitik ahoj, tak ja som sa s malou vcera vratila z Jasnej, byvali sme kusok od hotela Grand - hned blizko Grand-u je Tarzania, neviem, ci tam budu moct ist tvoje deti na lana, ale ak aj nie, je to prechadzka lesikom, parada, zvladla to aj moja 2-rocna dcerka. Na Zahradkach (cca 3 km, uvidia cestou na hotel) je vela atrakcii pre deti (smyklavky, trampolina, hojdacky, nafukavacia zirafa,... - moja ani nechcela ist odtial prec). Zo Zahradiek ide aj 6-sedackova lanovka (z ineho miesta ani nepremava), da sa v nej zatvorit, ja tiez vysky nemusim, ale lanovku som si nenechala ujst 😀
Vrbicke pleso je tiez kusok od Grandu - ako pisali dievcata. A este od hotela Grand ide asfaltka niekde do kopca, neviem, kam sa po nej dostanu, tam som nebola... ale chodili tym smerom na prechdzky s kocikmi)
No a pri hoteli Junior je super vybavene ihrisko (smyklavka, hojdacky, trampolina,...) a v utorok a stvrtok od 16.00 - 19.00 tam byva program pre deti s animatorkami. Do jaskyne som s nou nesla, ale myslim, ze tvoje deti ich zvladnu v pohode. A ked bude pekna a maju auto, mozu ist aj do Tatralandie, ja som mala len kocik 😀 aj to len na ozdobu na izbe 😉 Skoda, ze nejdes s nimi aj ty s malym, isto by sa Vam pacilo. Prajem pekny pobyt 🙂

pitik
21. aug 2011

@jankanelka dakujem, vyzera to, ze sa tm budu mat super, uz vyrazili 🙂 ja som aj uvazovala, ze pojdeme, ale malinky je naozaj este velmi malicky, ma len 3 tyzdne a bala som sa hlavne kvoli inym detickam v hoteli a pripadnym chorobam, aby nieco hned nenachytal. Stredny mi takto 5 tydznovy nachytal klebsielu v nemocnici a spustilo to kolotoc chorob, z ktorych sme sa dostavali 3 roky

jankanelka
autor
21. aug 2011

@pitik to mi je luto, ale starsim detom sa iste bude pacit, hlavne aby mali pekne pocasie, co aj hlasili, tak snad sa nesplietli 😀

jankanelka
autor
28. aug 2011

@pitik Ahoj, tak ako sa pacilo detom a MM v Nizkych Tatrach?

pitik
19. sep 2011

@jankanelka Ahoj, nejako nestiham odpisovat pri tych fofroch doma 🙂 . Pacilo sa im velmi, prisli odtial vsetci nadseni a ze buduce leto musime ist vsetci, uz aj s Theuskom, deti sa chystaju, ze nam to vsetko poukazuju. Myslim, ze ked bude mat drobcek rok, uz by to mohlo byt v pohode 🙂

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz