Turistika s cca ročným dieťaťom. Poraďte!

kaja79
12. máj 2011

Už sa oteplilo a rada by som začala turistickú sezónu 😎 Ale náš malý v lete bude mať rok, tak si to ani neviem predstaviť ako naša turistika bude vyzerať. Nosič už máme, len skúsenosti nie......Takže mamky aj ockovia napíšte nejaké zážitky a rady - kam, kedy, ako, na ako dlho, čo sa zíde.....nech sa môžem pripraviť 😀

helulela
16. máj 2011

@kaja79 ahoj, zkušeností moc nemám, zato jsou čerstvé 😉 Náš malý má 14 měsíců a teď jsme se vrátili z týdenní dovolené v Krkonoších. Zvládal to moc dobře. Ještě moc nechodí, takže většinou jezdil ve sporťáku. Trasy jsme vybírali pokud možno cyklostezky, abychom měli jistotu, že budou pro kočárek dobře sjízdné. Čas od času jsme ho vyndali ven, aby se trochu prošel za ruku, zalezl si v trávě, pošťoural se v hlíně apod 😉 nepodnikali jsme žádné celodenní výlety, spíš jen na odpoledne, protože já s pupíkem v 7M toho po horách taky nezvládám jako normálně. Nosítko jsme měli s sebou, ale používali jsme jen krátce, třeba na vylezení na kopec za chalupou nebo na rozhlednu a tak.

kaja79
autor
18. máj 2011

@helulela hm, muselo byt super tyzden na dovolenke....asi aj my budeme robit len take poldenne tury - nech si zvyka 🙂 Uz sme boli v nosici, tak na 2 hod sa prejst.Pacilo sa mu, ale ak nemal co obzerat, alebo sa pod nim nenatriasal nosic, tak sa zacal nudit 🙂 🙂

bambola
18. máj 2011

@kaja79 ahoj 🙂 my ideme na dovolenku do tatier koncom juna a mala ma zaciatkom jula jeden rok 🙂 akurat minuly tyzden sme doniesli domov aj nosic. ona je z neho cela stastna, uz aj ked sme v predajni skusali niekolko druhov tak jej to vobec nevadilo, co sa predavaci divili, lebo, ze decka zvyknut vystrajat 😉
vcera ju ocko zobral v nom vom na prechadzku a aj mu tam pekne zaspala 🙂
tiez by ma zaujimalo ako vezme turistiku ale pokial sa okolo nej bude nieco diat tak si myslim, ze bude spoko 🙂
aky ste kupili nosic?

kaja79
autor
18. máj 2011

@bambola ahoj, kupili sme Salewu koala. Nemali sme moznost skusat nosice, tak sme to riskli a objednali, ale sme spokojni 🙂
Jooj to je super, ze zaspala v nosici, moj maly uz ani v kociku nezaspi, ani v manduce.....o vsetkom musi mat prehlad. Ale necham sa prekvapit, mozno cerstvy horsky vzduch ho uspi 😀
Vy aky mate nosic? Kam do Tatier sa chystate?

bambola
18. máj 2011

no v manduce uz nespi ani mne ale ja ju pouzivam uz len na kratke presuny . inac pouzivam golfac 🙂 v tom mi tiez moc nechce spat ale ked je velmi unavena a zaspi na presne 40minut 😀 na tolko zaspala aj v nosici 😉
my mame deuter kid II comfort, trochu drahsi ale nechceli sme to podcenit 😉 skusali sme viac druhov a tento sa nam zdal najlepsi aj pre dieta aj pre nosica. salewu som chcela tiez niekde odskusat ale nikde nemali.
ideme na tyzden do tatranskej lomnice tak uz sa strasne tesime 🙂 vy kam chodievate?

kaja79
autor
19. máj 2011

Deuter je super nosic, aj nad nim sme uvazovali. Ale ta cena..... potom som precitala par recenzii na Salewu a tak sa rozhodlo.
Kym som nebola tehu, tak sme pochodili Tatry od zapadu po vychod. Teraz budeme turistikovat len tu po okoli - Slov. raj, Kras, planiny......tak po vikendoch. Mame to z domu na skok 🙂 Teraz v nedelu sa asi pojdeme prejst po Plesiveckej planine, uz sa tesiiiiim 🙂

lucinka13
19. máj 2011

@kaja79
A kde do slovenskeho raja sa chystáte? trufate si na rebríky s nosičom? my sme tiež turisti. tento víkend sa chystáme do súlovskych skál.

kaja79
autor
20. máj 2011

@lucinka13 Niekam okolo Dediniek. Musim ešte kuk nejake schodnejsie chodniky, najdu sa aj bez rebrikov. Na rebriky to s nosicom radsej nie. Sucha Bela to iste nebude 😀

bambola
20. máj 2011

@kaja79 nasli sme celkom ok cenu, za ten starsi typ tak sme boli spokojni 😉 a chceme to vyuzivat tak snad sa nam oplati 🙂
to mate super, ze to tam mate vsetko naokolo, ja som z BB takze ked sme u nasich tak je tam tiez dost moznosti tak sa tesime 🙂

susan007
20. máj 2011

ahojte, my sme s dcerkou boli v Tatrach minule leto ked mala desat mesiacov, tiez sme mali turisticky nosic a uplne v pohode v nom obsedela, pozerala usmievala sa na turistov, dokonca aj zaspala ked bola unavena takze super 🙂 boli sme aj viac ako na poldennom vylete, napr. na Zelenom plese, na Zamkovskeho chate na Štrbskom...zobrala som jej papat so sebou pekne desiata, obed olovrant...a zvladli sme to 🙂 namiesto obeda klasickeho uz som jej dala flasku UM...so sebou tiez nahradne veci pre nu nejake, caj v termoske plienky atd... ..tento rok to uz bude horsie, lebo uz chodi ale na dlhe tury urcite nie..a zase je dost tazka..takze v nosici ju manzel odnesie fakt iba na nejake kratke vzdialenosti..a no a jasne ze uz aj viac vymysla ze sa jej sediet nechce 🙂 takze si to uzite kym su drobci mali, pekne leto 🙂)

lucinka13
20. máj 2011

no nás malý je tiež dost tažký cca 13 kg, ale zatial v pohode. Ked si nosič dobre nastavíte tak tá vaha dietata by sa mala rozložit hlavne na bedrá. Aj pekne sedí, tiež pozera na turistov a zvyčajne cestou spat zaspi. Kupili sme cestovný vankušik aby mu hlava nepadala. S jedlom to riešime tak , že beriem obyčajne banan, výživku, tvarohovú buchtičku a ja ešte kojím. Boli sme najdlhšie na 5 hodinovej ture ale mali sme prestávky , aby si malý pochodil a povystieral sa.

lucinka13
20. máj 2011

@kaja79
chodíme do raja, ale len na " rebríkové trasy" tak preto sa pýtam. Ale ked to máte blízko, tak áno. Ale myslím , že sucha bela by sa dala zvládnut, ked nadobudneme skúsenosti 🙂

Ozaj dievčatá a majú vaši krpci aj prilby? Ja som pozerala také horolezecké, ale nevidela som to žiadnemu dietatu v teréne...

kaja79
autor
20. máj 2011

tak tento rok to budu "lahke" trasy - aspon zatial si myslim - mozno sa to malemu zapaci a my si zvykneme na vahu nosica a potom to uz pojde😀 😀 😀
a viete mi poradit nejaku stranku, kde by som kupila cestovny vankusik, ale taky mensi pre deti. U nas maju len take velke dospelacke?
Prilbu maly nema, ale iste do tatier a na akcnejsie tury by som mu zohnala. Len co by on na nu povedal?Teraz ma obdobie, ked sa ani ciapka na hlavke dlho "neudrzi" 🙂

fiallinka
20. máj 2011

@kaja79 Plešiveckou planinu ti hrozně závidím, jezdívali jsme tam často, ale teď máme dlouho pauzu a s děckama je to daleko...

Ale jinak - používali jsme manducu na výletu i ve věku, jako je váš malý, kolem toho roku to bylo ideální - nemůžu si pomoct, ale mně se ta manduca zdála lepší jak nosičky (salewa, deuter), protože to malé dítě ještě neumí tak dobře dlouho sedět, no a navíc v manduce, když usne, tak je to v pohodě, ale v těch nosičkách mu ta hlava fakt padá (ten polštář by to mohl ale vyřešit) a tak nějak tam "visí"... no a na dovolené jsme to kombinovali i s kočárkovými výlety, a v pohodě... (jo, doporučuju nějaké "funkční" tričko, na to léto, až se budou všichni potit 🙂, nebo zásoby suchých věcí 🙂, no a nějakou deku s sebou, ta se hodí...

lucinka13
20. máj 2011

@kaja79 ja som kupovala ten vankusik v dračiku, to je normálny plyšový. ale mali tam aj nafukovacie obyčajne.
A na bicykel chodíte? či tam malý prilbu znesie, lebo moj v pohode

lucinka13
20. máj 2011

@fiallinka
ja som manducu predala, malý mi tam nejako nechcel byt, a to zapinanie mi išlo na nervy 😅

alicc
20. máj 2011

ahojte,
tak my sme s prvou dcerou v nosici presli cely slovensky raj, janosikove diery, rebriky nevynimajuc 😉 , ona bola strasne zlata, dobrucka a vzdy sme si naplanovali trasu tak , aby sme ju presli za cca tri hodiny, lebo potom uz zaspavala. stale na tu prvu dovolenku s nasu bambulkou s mm spominame a uz teraz sa tesime, ako budeme dovolenkovat s druhob bambulkou toto leto. ta tiez nosic miluje, dokonca ju v nom musim nosit aj doma 😀 . no co uz, turistov mam doma od narodenia 😀 😵

vsetkym vam prajem krasne leto s vasimi drobcekmi a krasne neopakovatelne chvile 🙂 😉

kaja79
autor
21. máj 2011

@fiallinka manducu pouzivame len na rychle presuny, nakupy a niekedy ak upratujem. Neviem ci by vydrzal dlhsie v mdc, v nej je mu teplo - zacne sa mrvit a je nepokojny, krici. Ak ho vyberiem je spoteny ako myska - on je taky horkokrvny 😀 Ak bol maly tak v nej aj zaspal, ale teraz nehrozi. V salewe sa aspon " vetra"....tak uvidime zajtra ako dopadneme 🙂

kaja79
autor
21. máj 2011

@lucinka13 dakujem, nabehnem do dracika...
Na bike sme este neboli,vyskusala by som...Kym som neotehotnela vela som bicyklovala, bolo by dobre prevetrat bicykel. No musim to aj polovicke nadhodit.....tak teraz mi to neda pokoja, zacnem zhanat sedacku na bicykel 🙂

bambola
21. máj 2011

@fiallinka my sme manducu dost vyuzivali doteraz ale teraz uz je velka , zvedava a radsej je tvarou vpred 🙂 a navyse na dlhsie tury je to neprijemne aj pre nosica aj pre noseneho ked sa tam potia telo na telo.
prave preto som kupila deuter, ze ma 5bodove zapinanie a dieta tam tiez sedi a nevisi 😉 ked si spravne nastavis popruhy tak sa dieta nosi na bedrach a na ramenach da sa povedat, ze vobec 😎
@kaja79 nam uz pospala aj v nosici 🙂 ale ona je odolne dieta 😀

fiallinka
21. máj 2011

@bambola jj, ten deuter je bezva, ale právě díky tomu, že nám vydržel v manduce nejméně do roka a ten další už jsme ho moc nenosili (hlavně kvůli mému těhotenství), tak jsme teď koupili dopňkově už jen salewu, cenový rozdíl je fakt poznat...
ale zas máme vozík za kolo 🙂

lucinka13
21. máj 2011

@bambola
aj my máme deuter 🙂 spokojnost velká 😉

lucinka13
21. máj 2011

dievčatá dnes sme boli vo vydrovskej doline- lesnícky skanzen, síce je to kratučká prechadzkka, ale aj tak odporúčam.
možete aj vy dávat typy na túry, uvítam to. 🙂

bambola
22. máj 2011

@fiallinka ona este tiez v manduce vydrzi ale len tak prechodne 😉 do tatier by som si netrufla 🤐 inac ten vozik za kolo zavidim, v dobrom teda 😉 tiez by som hned brala 🙂 ale vydrzime este rok a potom uz bude sediet v sedanke na biku snad
@lucinka13 si ma potesila 🙂

my sme boli vcera len tuto po okoli od nasich z domu v BB, tak sme presli ponad BB, Suchy vrch a tak 🙂 mala pokukala, pospala a zase kukala, no nadsena bola 😉

kaja79
autor
24. máj 2011

Ahojte, tak v nedelu sa turistika nekonala ☹ ....nabuduce. Ale maly bol s muzom v blizkom lese na chvilu sa prejst. Bol v manduce, do nosica ho radsej nedal,aby ho mal pod kontrolou. Vyletik im dopadol dobre, drobec v polovici odspal - zazrak. Asi ten cerstvy vzduch 😀

davam tym na turu v horucich dnoch: Zadielska dolina. Jedna cast je schodna aj s kocikom. inac len mierny stupak a potom rovina

lucinka13
24. máj 2011

ja dávam tip na janošikove diery v terchovej. absolutne nenaročna 2 hodinová krásna tura vrátane rebríkov. v sobotu su tam navyše majstrovstva sveta vo varení a jedení halušiek 🙂
My tam tiež chceme ist, ale urobit výstup na Chleb, kedže v dierach sme boli pred 3 týždnami.

marianas
18. jún 2011

Ahojte. Aj my sme boli veľkí turisti a chceme tomu naučiť aj naše deťúrence. Malý má rok a chceme ísť do Tatier. Zatiaľ máme iba manducu. Aké ľahšie túry nám odporúčate v Tatrách (asi budeme bývať v Tatr. Lomnici)? Do akej nadmorskej výšky sa môže ísť s ročným dieťaťom?

bambola
19. jún 2011

@marianas ahoj, my akurat zajtra vyrazame na tyzden s nasou malou do tatier 🙂 odporucam stranku www.tatry.cz , da sa najst trasa podla obtiaznosti 🙂

palomitacheca
12. mar 2012

My jezdíme každý rok na dovolenou do České Kamenice a z té pak vyrážíme na výlety po blízkém i vzdálenějším okolí. Záleží na tom, co se nám zrovna zalíbí 🙂 Když bylo synovi asi 8 měsíců, tak jsme si od kamarádky půjčili krosnu, abychom vyzkoušeli, jak se s ní bude výletit. Jelikož se nám osvědčila, tak o měsíc později už jsme měli svoji krosnu - Salewu Koala. Teď už jsou synovi 2 roky a krosnu využíváme pořád 🙂 Vystoupali jsme s ní několik stolových hor v Německu, lezli jsme i po trošku náročnějších stezkách v pískovcových skalách... V srpnu se nám má narodit druhé dítko, tak se naše výlety omezí na ZOO apod., kam se dá vyrazit s kočárkem 🙂

sanm
22. mar 2012

co český ráj?