V škôlke cez veľké prázdniny. Máte s tým skúsenosti?

janinah
2. máj 2009

Ahojte,vyzerá to tak,že budem musieť dávať syna do škôlky aj cez veľké prázdniny. Ak ste takto dieťa dávali,aké máte skúsenosti? Škôlku má rád,ide o to,že to bude každý týždeň v inej triede a s inými učiteľkami,aby som mu neurobila v hlavičke chaos ☹ , pípadne ktorú z týchto možností by ste zvolili na mojom mieste,ak viete,že máte ťažko ustrážiteľné a príliš živé dieťa...
1. škôlka
2. starí rodičia /ale sú už vekovo starí a chorí/
3. staršie sestry /13. a 15. r. ,sú zlaté a zodpovedné,ale predsa len stále deti
Vďaka za názory.

martao
2. máj 2009

janinah,
ja Ti asi z vlastnej skúsenosti moc neporadím.
Mám síce školkarov, ale u nás je malá školka, takže všetky vekové kategórie sú stále spolu. Jediné čo je iné,že učiteľky zastupuje jedna pani učiteľka na dochodku. Zastupuje aj v priebehu roka, tak sú zvyknutí. Školku cez prázdniny majú len jeden mesiac. V auguste sa striedajú starí rodičia. Sú ešte celkom mladí, tak to zvládajú.
Školka by bola asi najlepšie riešenie. Kamarátka bola v rovnakej situácii a hovorila, že jej dcéra to zvládala dobre. Zvykla si aj na nové deti aj učiteľky.
Neviem, či máte v okolí materské centrum, ale aj tam niekedy varujú deti počas prázdnin aj väčšiu časť dňa.

ukana
2. máj 2009

janinah, a co nejak to pokombinovat? par dni by bol u starkych, potom v skolke, aj vy budete mat nejaku dovolenku a nakoniec by som ho nechala mozno aj sestram, ak im to nebude vadit a budu ochotne.......je to predsa len osem tyzdnov 😒

janinah
autor
2. máj 2009

s kombináciou rátam,rozmýšľam však,čo má byť v prevahe, najpprv to vyzeralo na starkých,ale po dnešnom zážitku to vyzerá na škôlku, d nes sme ho totiž u našich neustrážili my traja dospelí a fakt to už nebola sranda čo vyviedol 😒 a mám len dva týždne dovolenky v lete,aj ostatné kolegyne chcú mať dovču a musíme sa striedať ☹

anesim
3. máj 2009

A to máte škôlku otvorenú celé dva mesiace?Naša je tento rok zatvorená celé dva mesiace, ale je tu možnosť prihlásiť sa do iných škôlok, do jednej v júli a do druhej v auguste, tak u tých detí čo si dlhšie zvykajú bude asi trošku plač a ešte aj iné učiteľky 😝
Ja by som to nejak skombinovala , pár dní do týždňa v škôlke a pár dní doma so sestrami a uvidíš aj koľko detí z ich triedy bude v škôlke a ako tú zmenu bude znášať malý a potom sa prispôsobila tomu. 😉

aplless
3. máj 2009

no ja som dcerku davala vzdy do skolky ked sa dalo aj cez prazdniny , sice svokra je doma ale v skolke maju svoj denny režim a dva mesiace doma len s dospelymi by jej bolo dlho, v skolke sa hraju vymyšlaju tvoria a maju pravidlenu stravu , starym rodicom ju nenechavam bo ju neustriehnu a kadecim ju napchavaju a súrodenci ???? myslíš že sa budú celé prazdniny starať o mladšieho súrodenca??? maju svojich kamaratov a cez prazdniny budu chciet byt s nimi, ja som to zazila na vlastnej kozí mam o 12r mladsieho brata..... držím palce aby si sa spravne rozhodla,,,,

lubkaj
3. máj 2009

U nas je skolka otvorena len jeden mesiac cez prazdniny. Minuly rok som ju na ten mesiac dala a druhy mesiac sme sa nejak prestriedali... Bolo to super, urcite by som to takto spravila aj tento rok, keby to slo (bohuzial, zrovna ten jeden mesiac uz mame plany so svokrovcami). Z toho, ze v inej triede a s inymi ucitelkami, by som si tazku hlavu nerobila - ved urcite pozna vsetky panie ucitelky, von na ihrisko predsa chodia vsetky deti spolu a aj ked su v zbernej triede, tak sa tam prestriedaju vsetky...

anesim
4. máj 2009

No moja malá keď im minulý rok v júni odišla učiteľka a mala byť v inej triede alebo aj v ich triede a tam bola iná učiteľka, tak plakala , že do škôlky nejde a to pritom neplakala ani jeden deň čo tam nastúpila. Ale raz keď boli v ich triede a bola tam iná učiteľka tak ráno tam plakalo viac detí a to bol koniec šk.roku. 😉 Oni boli tak zvyknutí na svoje učiteľky, že ostatné nejak odmietali,

maca793
10. máj 2009

ahojte, ja som deti dávala cez leto takto:
1 mesiac škôlka a 2 mesiac starý rodičia

papajda
26. máj 2009

ahojte, no my teraz prvykrat riesime leto v skolke a mimo skolku. V auguste skolku mame svoju, v juli je nahradna, ale upozornovali ma ucitelky, ze v ziadnom pripade nemoze chodit cele dva mesiace do skolky. Takze my to tiez tak nejako polepime s dovolenkou a starymi rodicmi aspon v tom mesiaci, kedy je skolka nahradna v inej lokalite.....este rozmyslam nad nejakym dennym taborom - neskusali ste alebo nemate nejaky tip na taky tyzdenny denny tabor v bratislave pre 4 rocne dievcatko?

lusaja
27. máj 2009

Ahoj.Ja som dala minuly rok syna do skolky,ale kedze nebola jeho skolka otvorena tak chodil na opacny koniec mesta.Kazde rano sa vyplakal koli tomu,ze on tam nechce chodit,ze tam nepozna nikoho(bol v inej skupine ako boli jeho kamarati).Dost mal s toho traumu,pretoze ked mi potom nastupoval v septembri do skolky,tak sa ma opytoval_maminka vsak nepojdeme do tej druhej skolky.... .
Tento rok nas to bude opät cakat,ale dufam ze to zvladne v pohode.predsa je uz starsi,rozumnejsi..... .

nicolkarin
16. jún 2009

ahoj ja si zatial starsiu nechavam cez letne razdniny doma, ale len preto lebo som na materskej s mladsou, ked nastupi, budem to aj ja riesit. ale v tvojom pripade by som dala do skolky, potom vyplnila nejaky cas spolocnou dovolenkou, ked hovoris ze stari rodiscia su chori, tak tych by som asi zatazovala len ked to bude nutne, ale na dievcata by som to nenechala, iba vynimocne, aj oni maju prazdniny a potrebuje zrelaxovat. takze riesenie asi skolka, ucitelky aj ked sa budu striedat, ale pozna ich, aj ostatne deti zoskolky pozna ak by boli aj spolu v triedach.

danculik
19. jún 2009

Ahojte pridávam svoj názor:

Ja mám dvojročnú dcérku, ktorá navštevuje detské súkr.jasle(pracujem) a tiež v lete máme prázdniny, ale iba v mesiaci Júl, mesiac August su otvorený.

Ja to budem riešiť tak, že ten prvý mesiac to postriedame doma, ja a mangel dovolenkou, poprípade jedna babka, druhá babka.
V auguste ju ale do jasli dam, pretože vyplniť nejak dva mesiace dieťaťku, aby sa nenudilo, ale zabávalo, je dosť náročné pre rodičov ktorí musia pracovať.
A navyše v školke bude mať svoj režim , pravidelnú stravu, a nebude v cudzom prostredí ale v takom ktoré pozná, pozná aj učiteľky a keď sa budú striedať, tak nevadí...zvykne si...neboj sa..určite bude mať v škôle kamrátku/kamaráta s ktorým do triedy chodí...a bude im veselšie.

capy
20. jún 2009

my sme cez prazdniny doma takze neporadim 😉

romanelka2
28. dec 2009

AHOJ JA BUDEM MAT TAKY ISTY PROBLEM DO PRACE MUSIM NASTUPIT 25.6.2010 A SKOLKA SA ZACINA AZ V SEPTEMBRI STARY RODICIA SU ESTE MLADY ALE SU TIEZ ZAMESTNANY TAK NAOZAJ NEVIEM CO TI PORADIM,ASI POTREBUJEM AJ JA RADU. DIANA 😒

titkovamiriam
28. dec 2009

Starsie som nikdy nemusela nehavat v skolke,no marek urcite aspon mesiac bude musiet chodit do skolky a potom ho budu strazit aj surodenci aj my 🙂 .skolky sa nebojim budu sa tam hrat a kedze priatel robi 6 dni a tri ma volno tak zasa az tak casto tam nebude. 🙂

dai
26. apr 2010

ahojte,
ja som vyberala skolku pre malu aj podla prazdnin - podla mna tie 2 mesiace doma tak malemu dietatu nejak zvlast neprospeju...
moja mala uz potrebuje kolektiv deti, keby je doma so mnou tak sa urcite pohrame, postretame so znamymi a pod. ale vidim to tak, ze ja jej uz ten detsky kolektiv nenahradim... nehovorim tyzden, dva, hlavne ak mame nejaky bohaty program ale 2 mesiace vytrhnut dieta zo stereotypu a programu ktory ho uspokojuje je dost.

takze my v skolke budeme cele prazdniny, teda mimo 2-och tyzdnov dovolenky mimo SR a rozmyslam ze ak bude chciet moze ist este k jednym a druhym starym rodicom po tyzdni ( su doma, takze to nie je problem )...
mala ma skolku rada, tesi sa do nej, ma tam kamaratky... nevidim dovod preco ju z jej kolektivu vytrhat len preto lebo je tu ta moznost ☹
pre romalenku - neviem ako dlho pracujes, ale napr pri sade janka krala je letna skolka berlitz - myslim ze do 16-tej ovorena - deti chodia vela von, hraju sa a ucia anglictinu... urcite je takych podobnych viac