Výlet na Orave plus okolie

andrejka0612
14. aug 2018

Ahojte maminy poraďte sme z Oravy a chceli by sme niekam vybehnúť na výlet cez víkend len nie ďaleko keďže kamaratkina dcérka neznáša dlhé trasy (už odskúšané ani prestávky nepomáhajú) Max tak dve hodinky cesty...máme od 17-23 mesačne detičky majú radi zvieratká a nevadila by menšia prechádzka v prírode 🙂 ďakujem za odpovede ;)

lubako
14. aug 2018

@andrejka0612
Ahoj. My sme vylet na oravsky hrad spojili s navstevou skanzenu v Zuberci a velmi sa nam pacilo. Krasny skanzen, zachovana "vzorka" oravskej dedinky , vela domcekov aj chudobnejsich aj bohatsich obyvatelov, remeselnicke domce, kostolik, potocik, posedenie, krasna oravska priroda, suveniry, koliba hned vedla..pre nas vylet min. na polovicu dna 😁...treba len pekne pocasie

andrejka0612
autor
14. aug 2018

@lubako zabudla som dopísať tam sme boli mesiac do zadu boli sme na hrade a potom sme šli na tie podrohacske folklórne slávnosti 🙂 + aj v múzeu oravskej dediny sme boli ale ďakujem

lubako
14. aug 2018

@andrejka0612 inak nas malyvtedy 6 mesacny si krasne pospal v prirode v kociku....vacsie deti ako vase by mohli mat peknu prechadzku v prirode...no zvieratka tam tusim nie su

miriam439
14. aug 2018

@andrejka0612 Chcete len Oravu? My sme boli na dovolenke pred dvoma rokmi v Rajeckých Tepliciach a veľmi sa mi tam páčilo. Je tam park, jazierko, kúpele aj vonkajšie termálne kúpalisko, kde nie je drahé vstupné. Len trafiť dobré počasie. Alebo choďte na Liptov, sestra chodila do Hotel Sojka Malatíny, tuším tam majú vonku aj zvieratká.
Potom Liptovský Ján aj tam je termálne kúpalisko aleno Jasná alebo pogoogli niečo na Liptove je veľmi pekne.
Ak Orava, tak pozri na nete Dolný Kubín Srňacie, Dolný Kubín Gäceľ, Oravice, Oravská priehrada ale z tej strany od Ústia, Klin - Rio de Klin, Ranč u Edyho Námestovo, tuším tam mali aj zvieratká... blízko máte Oravsku Lesnú, tam je pekne, ale tam ste už isto boli. Alebo skočte na Kysuce po novej ceste, to máte tiež blízko, ak ste ešte neboli.
Deťom bude všade dobre, hlavne že budú vonku, skôr si pozri niečo, čo bude zážitok aj pre vás.
Ak majú deti pasy, tak môžte skočiť do Zakopaneho pred Zakopaným je Chocholow a term. kúpalisko...

17juraj17
15. aug 2018

@andrejka0612 Orava je krasna no bohuzial tam toho moc nie je. Popravde nikdy som nevyznaval pri takých malých detoch vylety tipu hrady, jaskyne a tak. Nic z toho nemaju. Takisto rocne deti tahat k moru len aby tam akoze boli atd. Ked mali deti takyto vek skor som ich vodil popozerat zvieratka a tak. Neviem z ktorej casti oravy ste takze by som skusil mini zoo Zilina alebo Liptovsky Mikulas. Tam sa da zvieratka chytat a hrat sa snimi. Takze nieco taketo pre nich poucne a hrave. Ak ich chcete len vytiahnut na vzduch tak ste v uplne luxusnej lokalite takze stacia tie pevne nosice ( s kovovou vystuzou ) a hura s drahym na vychadzku do hor a na luky. Uzite si to . Iny za to platia

ja197
15. aug 2018

@andrejka0612 historická železnica v oravskej lesnej, kontaktná zoo v mikuláši, pekne je pri soche ježiša v klíne, poprípade výlet loďou na slanický ostrov umenia...zase taká katastrofa to na orave nieje, vždy je čo nájsť, ak nejaké prechádzky s deťmi tak Zuberec na tatliakovu chatu, príp. Oravice do juráňovej doliny

ja197
15. aug 2018

@ja197 alebo ešte na Hutách je krásne v prírode je taký starý mlyn, ale to si nespomeniem ako sa volá tá dolina

andrejka0612
autor
15. aug 2018

@miriam439 ďakujem veľmi pekne ako nemusí byť Orava rozmýšľali sme aj nad liptovom len kúpať sa neprichádza do úvahy keďže kamoška je po sekcii 🙂 ale určite si niečo vyberiem ďakujem 🙂

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz