Zoo Bratislava. Kedy sa otvára sezóna?

eji
15. mar 2007

kedy je otvorenie zoo v ba???myslim zacatie sezony

ivett1
17. jún 2011

ahoj, našla som tu túto tému... a ak môžem, pridám svoje odporúčanie k návšteve Zoo vo Viedni (Schönbrunn), oplatí sa ísť na celodenný výlet – otvárajú o 9.00 a v lete majú otvorené do 18,30 🙂 boli sme tam pred dvoma týždňami, vlakom z Ba a bolo super 😉...najviac detičky nadchla panda, kolala, obrovský nosorožec, tučniaci a samozrejme "tulenia show" 😀.... (levy a šelmy sa im tiež páčili, ale tie už videli v Zoo Ba)... je dobré hneď pri vchode zobrať letáčik, na ktorom je mapa, rôzne info a časy kŕmenia zvierat...nám sa tak podarilo vidieť "v akcii" tapírov, kapybaru, mravčiara a tých tuleňov...asi 15 minút sme vydržali pri slonoch a na záver prehliadky sme si nechali teráriá a akváriá (toto zaujalo hádam všetkých 🙂...) ...a pravdaže sme všetko nestihli, lebo sme museli vyskúšať aj super ihrisko pre deti a iné atrakcie, ktorých je teda dosť...takže, určite pôjdeme zasa a zasa a zasa...vždy je tam čo vidieť🙂

titkovamiriam
17. jún 2011

😉 @ivett1 tak to bez debaty -viedenská je úžasná 😀 ,ani v prahe nieje taka pekna,mozno tak safari v dvur kralove
http://www.zoovienna.at/en/zoo-and-visitors/vis...
http://www.zoodvurkralove.cz/cs/zazitkove-progr...

dasa223
19. jún 2011

ahojte citam tu o super zoo vo viedni ,tiez by som sa tam rada s detmi vybrala....kolko si mame asi tak nachystat na vstupne...diky

titkovamiriam
19. jún 2011

@dasa223

ceny mas v mojom linku dospelí 14 eur a deti do 6r zadarmo,ostatne 6 eur 😉

petrark
21. jún 2011

@titkovamiriam este som sa zabudla opytat, kolko casu asi potrebujem na zoo plus dinopark.dik

titkovamiriam
21. jún 2011

kludne tak pol dna,ak prides okolo10-11 tak nez to prejdete cele plus ihrisko aj do 16-17 tej.

petrark
21. jún 2011

ok

dasa223
24. jún 2011

ahoj ,mozem sa ta spitat kde je treba s vlaku vystupit,ci sa to ta da potom s vlaku v pohode najst.aby sme sa tam nestratili a kedy ste isli v blave na vlak pripadne naspet.diky

tanulka007
26. jún 2011

Ahojte. My sa tiež chystáme do ZOO v Blavea to hlavne kôli Dinoparku a 3D kinu.Ubytovaný budeme na Zlatých pieskoch v bungalove. Len neviem ako to zvládneme s našou malou vo vlaku, lebo cesta trvá asi 5-6 hodín a ešte sme s ňou necestovali.

petrark
27. jún 2011

@dasa223 treba vystupit na bratislava hlavna stanica, ja som z Rk , ty z Trnavy, neviem ci na ten isty tychlik pojdete, nam ide o pol deviatej z RK a domov asi okolo 18.00 z Ba, este lepsie idem pozriet . z tej hlavnej stanice pojdeme potom mhd do zoo

dasa223
29. jún 2011

dakujem ti za info lenze ja som potrebovala vediet ako sa dostaneme do viedenskej zoo.ti si asi myslela ba zoo.

ivett1
2. júl 2011

@dasa223 ahoj...nastúpiš na vlak na hlavnej stanici Bratislava smer Wien Südbahnhof Ostbahn ... tu si vyhľadáš spojenie na konkrétny deň (a potom nezabudni aj späť)
http://cp.atlas.sk/vlak/spojenie/
a potom pôjdete peši na Karlsplatz (asi 15-20 min. podľa toho, či sa budete ponáhľať🙂) po ľavej strane by ste mali mať cestu a obrovské stavenisko, budete prechádzať cez prechody pre chodcov, po pravej obytné domy a dolu klasika nejaké obchodíky ...(pozor, aby ste nešli na metro U-Bahn, v blízkosti stanice, len vás to zmýli...keď dorazíte na Karlsplatz ...šup dolu do metra (U-Bahn)....potom hľadajte trasu U4 zelená línia a zastávku Schonbrunn ...(pozor na vlakoch je názov len prvej a konečnej zastávky na trase...aby vás to nemýlilo 😉) ale rýchlo sa zorientujete, trasa je na stene ...ak by bol nejaký problém, tak sú tam informácie, určite vám poradia🙂 (využili sme to)
tu je link na plánik metra
http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/m...
(vpravo je Karlsplatz po zelenej doľava smer Hutteldorf konečná, na piatej Meidling Hauptstrasse vystúpite, ak idete priamo do ZOO, na šiestej Schonbrunn, ak chcete ísť aj cez park- je to dlhšia trasa🙂
želám krásny výlet a príjemný zážitok 😀
PS:...určite sa v metre nestratíte, rodinky s deťmi vás tam spoľahlivo nasmerujú🙂

dasa223
3. júl 2011

dakujem ti za velmi super podrobné info.ked absolvujeme tak napišem.diky

dromedar
4. aug 2011

@ivett1
Ahoj, skusil som Tvoj popis trasy a nie je zly, ale da sa pri nom velmi lahko zist z cesty, hlavne pri tom pesom presune na Karlsplatz. Preto pre tych, ktori hladaju rychlejsie a jednoduchsie spojenie mam tu takyto navrh.
Vytlacte si tento planik metra /pomoze ak farebne/
http://www.wienerlinien.at/media/files/2010/sch...
Zakupte si spiatocny listok na vlak spolu so Z-100 co je priplatok na MHD vo Viedni
blizsie info a aj ake ceny
http://www.slovakrail.sk/index.php?id=rakusko cena lisku je o 3.6€ viac ako bezny listok
1. Nastupte na vlak z Blavy do Viedne, ale nevystupujte az na poslednej stanice, ale na predposlednej vola sa Simmering. Je tam totizto priamo vstup do metra na oranzovu trasu U3.
2. Vystupte na stanici Landstraße /je to 8. zastavka/ a tam prestupit na zelenu trasu U4 smer na Hutteldorf.
3. Pokial chcete prechadzku po parkoch Schonbrunnu vystupte na 8. zastavke Schonbrunn a dajte sa podla informacnych tabul smerom na Schonbrunn -Schloß
4. Pokial chcete ist co najblizsie k ZOO vystupte na 9. zastavke Hietzing a tam nad metrom je kiosk okolo neho prejt cez prechod a ZOO je asi cca 3-5 minut chodze - vstup je lavej strane, kde najskor vojdete do Schonbrunnskej zahrady zatocit hned doprava a uz len stale rovno. Neda sa zabludit.
Ja som vyrazil z Blavy vlakom o 7.46 a okolo 9. som bol vo Viedni. Cesta cez park a nasledne ZOO zaberie cca 5-6 hodin takze potom vo Viedni uz vela toho clovek nenachodi, ale snazte sa vyuzivat co najviac MHD usetri sily i cas.

Ak hladate original Sacherovu tortu nastivte Sacher hotel, nachadza sa blizko stanice metra Stephansplatz, vychod na Kärntner Straße - je hned oproti Opere na pravej strane cca 5 minut od vychodu metra. Inak na celej ulici najdete plno cukrarni a darcekovych obchodov s pralinkami.

Obed sa da zohnat cca od 5.2€ - 8€ v roznych rychlych obcerstvenia, piceriach a azijskych bistrach a to ako aj v okoli spomonanej stanici Stephansplatz ako aj v nedalekej Karlsplatz.

Ak by ste chceli nastivit Dom mori - Haus des Meers Je to hned pri stanici metra Neubaug U3 cca 1-2 minuty od vychodu.

ivett1
5. aug 2011

@dromedar ahoj, super info, diky, nabuduce urcite vyskusame 😀 😵

cine
16. júl 2012

Boli sme vo Viedenskej ZOO a bolo super:
http://mojerakusko.sk/vieden/zoo-vieden-najleps...

vianocnystromcek
16. júl 2012

@dasa223 ehm chodte z südbahnhof elkou D na Karlsplatz a z tadial tou U4.... Ked si kupis ten vlakovy listok na mhd vo viedni tak sa netrep peso na karlsplatz 😀

sharlotta
9. aug 2012

Ahojte, v cenniku je napisane, ze deti do 3 rokov s doprovodom zdarma. Znamena to, ze aj doprovod je zdarma, ci len dieta? Neviete mi poradit? Ked som tam bola s deckami zo skoly, tak ja, ako pedagogicky dozor (doprovod) som to mala gratis, ale neviem, ako je to pri dietati do 3 rokov. Diky.

slavkicek
12. aug 2012

@sharlotta dospela osoba plati, normalnu cenu vstupneho akurat dieta ma vstup gratis 🙂

adulik23
2. jan 2014

ozivujem temu 🙂

boli ste niekto teraz v zime v zoo? oplati sa tam ist, alebo su zvierata pozaliezane v brlohoch?
prazdniny su dlhe, snehu nikde, tak zhanam nahradny program.