2. trimester

janka1989ya
30. mar 2014

Tak postupne sa dostávame do 2 trimestra-teraz sme 13+6tt .
K lekárke idem až 14.4.2014 ,mám také obavy aby babuľko bolo v poriadku .Problém nemám žiaden ale v podstate tam idem po mesiaci naposledy sme boli 18.3.2014 na krv(to sme boli 10+2tt) a vyšetrenie- všetko bolo ok,a potom sme mali prenatálny skríning 20.3.2014 -tiež nič zlé sa neobjavilo 😉
ale už by som rada išla na vyšetrenie aj zajtra aby som cez UTZ naše mimi zasa videla 😉
asi mi už šibe 🤐

cerez
30. mar 2014

@janka1989ya Veď je všetko v poriadku! Aj keby si šla zajtra k dr., aj tak by ti možno nespravil sono, len aby si videla maličké. Sono sa nerobí pri každej kontrole. Ak sa aj urobí, tak len v prípade, že sú na to isté dôvody. Väčšinou ide o palpačné vyšetrenie, či je krčok maternice v poriadku. Buď v kľude a užívaj si tehuľkovanie. 🙂

janka1989ya
autor
30. mar 2014

@cerez ááno ,áno snažím sa 😉

kiwi82
31. mar 2014

@janka1989ya ahoj môj dr. nerobí ultrazvuk na každej poradni, len tie tri povinné. preto som si zaobstarala odposluch srdiečka angelsounds a počúvam srdiečko bábatka. tak som kľudnejšia, že je bábo ok. odporúčam 😉

lina7
31. mar 2014

@janka1989ya mam presne rovnaky problem, teda nie problem, ale tiez sa neviem dockat som v 14 + 3 tt a tiez som si kupila angelsounds a pocuvam, aj ked pocujem slabucko este, snad pocujem dobre. Rozoznala som svoj tlkot, ktory pocujem silnejsie a ten druhy o dost slabsie, musim sa dost sustredit aby som ho zachytila.

janka1989ya
autor
1. apr 2014

@lina7 no , ja túžobne čakám -keď pôjdem lekárke 🙂 tak budem maximálne spokojná idem "až" o 2týždne 🙂..

lina7
1. apr 2014

@janka1989ya ja idem 17.4., ale len na krv, sono mam az v 20 tyzdni, dovtedy ma porazi, ale uz par dni badam aj nejake vnutorne akoby cukanie nervu dole pod pupkom, co mi par ludi povedalo, ze to je pohyb baba a okrem toho aj pocuvam cez ten angelsound srdiecko, takze sa tym ukludnujem 😀

janka1989ya
autor
1. apr 2014

@lina7 no ja idem 14 moč a 17 poradňa to budem 16+1tt tak uvidím ,či už mi niečo povie ohľadne pohlavia 😉

lina7
1. apr 2014

@janka1989ya no ja mam tiez poradnu, ale bez sona, kedze najblizsi ultrazvuk ma byt az v 20 tyzdni, tebe povedali, ze budu aj ultrazvuk robit? Mne povedala, ze len moc a krv a klasicka poradna len, bez sona, ze to az v 20 tt.

janka1989ya
autor
1. apr 2014

@lina7 nie ,nepovedala ,že čo sa bude diať na poradni ..tak uvidíme 😉

barbishkamiracle
2. máj 2014

Ahojte tehuľky, otváramé nové kurzy cvičení pre tehuľky do leta 2014.
Info nájdete na našej web stránke.
Príďte si k nám oddýchnuť a pripraviť sa na pohodový pôrod. Máme už viac ako 9ročnú prax a skúsenosti, náš odborný team vám so všetkým pômože a poradí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre