Nedarí sa mi otehotnieť. Aké vyšetrenia musím podstúpiť?

martinazvo
14. jún 2012

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o informacie, ake vsetky vysetrenia mi bude robit moja gynekologicka, pripadne o co by som sa mala zaujimat. Objednala som sa k nej, kedze sa nam s manzelom uz dlhsi cas nedari babatko a zatial viem len to, ze po mojej navsteve mi da papier aj pre manzela, aby isiel na Kramare na spermiogram. Vdaka za informacie a pekny dnik! 🙂

silvik1
14. jún 2012

@martinazvo ahoj. my sme sa s manželom objednali do centra asistovanej reprodukcie, keď sa nám nedarilo.
lekár mi robil hormonálny profil a výtery na chlamýdie a manžo klasicky spermiogram. po všetkých výsledkoch som išla na diagnostickú laparoskopiu na zistenie priechodnosti vajíčkovodov.
hormonálny profil + výtery Ti môže urobiť aj klasická gynekologička.

evakva
14. jún 2012

@martinazvo MAl by ti urobit hormonalny profil a vytery na rozne choroba. Ako dlho sa Vam nedari?

cecil36
14. jún 2012

@martinazvo gynekologicky by mala spravit hormonalny profil a vytery na chlamydie, urea a mykoplazmy + jeden mesiac folikulometriu. MM by mal ist na spermiogram. Kedze vas posiela na kramare predpokladam, ze k mudr. stefancikovi- neodporucam, dost arogantny a vysledok spg je len orientacny- nerobi morfologiu (co je dost podstatne) a platis 20 eciek. Ked pojdes do CAR (Gyn fiv, Iscare, Ferticent) mas to podrobnejsie a za polovicnu cenu. Odporucam z vlastnej skusenosti (presla som vsetky spominane CAR) Ferticent.

martinazvo
autor
15. jún 2012

dakujem vam vsetkym za informacie
@evakva teraz je to pol roka a radsej by som bola, keby sme vedeli ci sme alebo nie sme ok, lebo som z toho coraz viac nestastna a nechcem aby sa to prehuplo do nejakych velmi smutnych stavov...
@cecil36 dakujem pekne, presne pre taketo rady som sem napisala, nie je nad skusenosti ostatnych pacientiek / pacientov...

kveta
15. jún 2012

@martinazvo Nepovazuj sa za pacientku, do pol roka otehotnie len polovica snaziacich sa parov.. este stale ste normalny snaziaci sa par.. po roku snazenia sa sa prehupnete k neplodnym.. takze zatial to moc nesil do invazivnych vysetreni, lebo napr laparka moze Tvoju plodnost aj ohrozit, ak sa urobi blbo a to by bola po pol roku snazenia fakt skoda.. Cecil ma s tym spermiogramom pravdu, Kramare neodporucam..

jovannka
19. jún 2012

aj na endokrinológiu