Abc design Treviso verzus Hauck Viper

kaja082
2. okt 2014

Prosím vás poraďte mi. Neviem si vybrať medzi kočíkom Abc design Treviso alebo kočík Hauck Viper? Máte skúsenosti? Ďakujem za každú odpoveď

mimla
2. okt 2014

Mám skúsenosti s Viperom aj s ABCčkom

Takže Viper:
Plusy- ľahký, zmestí sa do auta (mám Punto), rýchlo sa skladá aj rozkladá, ľahko sa čistí, unesie aj väčšie a ťažšie dieťa, ovládanie pomaly jedným prstom, sneh nie je problém,hrboľaté cesty nie sú problém, žiadne defekty. Robili sme výlety do prírody a zvládlo to aj vinohrady.

Mínusy - krátka strieška - treba dokúpiť nejaký adaptér, alebo nosiť šiltovky. Materiál nie je farebne stály a môže vyblednúť, takže kombináciu s čiernou radšej nie. Nastavenie rúčky nie je pre vyskových ľudí. Inak pomer kvalita cena je super, kúpila by som ho znovu.

ABCčko som si kúpila ako prídavný kočík.

Je menší ako Viper.

tiež je ľahký, skladný, ovládanie menej príjemné ako Viper. Celkovo ide tvrdšie. Má vpredu dvojkoleso namiesto jedného kolesa a to je vlastne taká trojkolka netrojkolka. Nedá sa tak ľahko ovládať, ako trojkolky, ale nie je ani tak stabilná ako kočíky so štyrmi kolesami. (stabilita je u trojkoliek znamý problém, ale s Viperom som ho nejako nepociťovala). Tiež to nie je práve farebne stály materiál, od slnka bledne rovnako ako Viper, takže tiež by som sa vyhla čiernej farbe. Ako náhradný kočík k babke, alebo na cesty fajn. Do košíka dáš menej vecí, pre vyšších rodičov je absolútne nevhodný.

Ja hlasujem za Viper. Obzvlášť v tejto cenovej kategórii.